Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İyi gunler , n400 doldururken 4 yıl 9 oldugunda basvurabiliyoruz kaldıgımız yer adrslerini yazarken 3 ayı Turkiye adresinimi yazıyoruz tecrubesi olan arkadaslar cevap verirse sevinirim , ayrıca ben ortapedik engelliyim fakat mulakata gidebilirim engelli oldugumu isaretlemelimiyim birde oglum hem universite okuyor yazları part time calıştı her ikisinide yamalımı yoksa bir tanesini yazsa yeterlimi cevaplarınızı bekliyor esenlikler diliyorum..

• arkadaslar selam ocakta basladik biometrik parmak izi verdik ama vatandaslik testi randevusu almadik 3.5 aylik bekleme suresi normal mi

• @turtadaturta, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

arkadaslar selam ocakta basladik biometrik parmak izi verdik ama vatandaslik testi randevusu almadik 3.5 aylik bekleme suresi normal mi

Normal. Yakında gelir randevu.

• @turtadaturta, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

arkadaslar selam ocakta basladik biometrik parmak izi verdik ama vatandaslik testi randevusu almadik 3.5 aylik bekleme suresi normal mi

Bizim houston da toplam süre bu aralar 70-80 gün sürüyor. Baştan sona. Eyalet şehre göre değişiyor tabi, pandemi sonrası 6-7 aydı en az.

• Merhabalar, bugün ben de Vatandaş oldum. 2 ay önce de eşim, kızım ve oğlum vatandaş olmuşlardı.
    Eşim ve çocuklarımın pasaportları 27 gün içinde geldi. Hızlandırılmış başvuru yapmamıştık. Yarın da ben pasaport için başvuracağım. Önceden randevu almıştım.
    Tüm süreci daha sonra detaylı bir şekilde anlatacağım.

• ⭐⭐⭐⭐

@divionyedi Hayırlı olsun. Bugün hızlandırılmış pasaporta başvurdum. 3 saat sonra elden teslim aldım. Tavsiye ederim.

• @redsat2000 teşekkür ederim. Ben de yarın hızlandırılmış pasaport başvurusu yapacağım. Siz hangi eyalet veya şehirden başvurdunuz?

• ⭐⭐⭐⭐

@divionyedi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 teşekkür ederim. Ben de yarın hızlandırılmış pasaport başvurusu yapacağım. Siz hangi eyalet veya şehirden başvurdunuz?

@divionyedi Miami Passport office

• Ben Boca Raton’dan işlem yapacağın. Acaba sadece Miami’de mi bu kadar hızlı oluyor. Ben 1 haftaya da razıyım😂

• @redsat2000, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@divionyedi Hayırlı olsun. Bugün hızlandırılmış pasaporta başvurdum. 3 saat sonra elden teslim aldım. Tavsiye ederim.

Hayırlı uğurlu olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ryback Çok teşekkür ederim 😍🧿🧿🧿

• 11 Mayis 2024 tarihinde vatandaslik gorusmem var. Ne yapmaliyim?

Herkese merhabalar,

Oncelikle bu surecte olan ve bu surece ulasmayi cabalayan herkese simdiden iyi sanslar ve basarilar. Konu basliginda belirttigim gibi Mayis 11 tarihinde vatandaslik gorusmesine gidecegim. Sorulara calismak bir hayli kolay ve rahat acik konusmak gerekirse. Fakat, birkac konuda dikkatimi cekti, gonderilen evrakta istenen belgeler disinda baska evraklar isteniyor galiba. Bu konuda tereddutlerim var. Tecrubesi olan sizler yardimci olursa cok sevinirim. Illa ki takim elbise tarzi birsey giymek sart mi, yoksa pantolon ve gomlek yeterli olur mu?

Simdiden ilginiz ve cevaplariniz icin tesekkurler.

Iyi gunler.

• @mbthebeast Benim gorusmem de 8 Mayis'ta, istenen belgeleri yazabilir misiniz? Sizin durumunuza ozel bir belge ise olabilir. Ancak bizim standart DV GC ile ilerleyen surecte ekstra bir belge istemediler. Onceki basliklarda bahsi gecen belgeler zaten N-400 basvuru formundaki belgelerdir.
    Ben 365 gun kamuflaj sort ve tshirt giyen birisiyim ama bu gorusmeye casual dan ziyade pantolon gomlek giyip gidecegim. Federal bir islem yapan memura lakayit gorunmek istemem dogrusu.

• Benim görüşmemde hiçbir belge istemediler. Sadece sınava giriş belgesi, ID ve pasaport ile gittim. Uzun pantalon(kot vs olmasın) gömlek ve ceket ile gittim. Ceket şart değil ama daha ciddi olsun diye ben giydim.

• @mbthebeast O ekstra dökümanlar sizin durumuzla alakalı yani getirmeniz gereken bir evrak varsa onuda getirin diyor bir nevi. Örnek n400 sonrası yurt dışı gezisi varsa gibi ya da kişiyi özel değişbelir bunlar. Biz sadece asıl istenen belgeleri götürdük başka birşey götürmedik. Belgeleri tam hatırlamıyorum ama ben sadece pasaport( 1 ay türkiyeye gitmiştik), green card, kimlik ve ne olur olmaz diye ssn kartınıda götürmüştüm tabi bir de randevu kağıdı. Başka bir şey götürmedim. Mülakatta hemen bitti. Ben bu n-400'deki yes no soruları sorduklarını bilmiyordum sınav sonunda adamın bir sorunu anlamamıştım orada biraz sıkıntı yaşamıştım oda aslında sonradan baktım ever geçen sorular hep no ötekiler yes'miş 😂

• @caglaror mülakat değilde seromoni için yakışır bir şekilde giyinin yazıyor randevu kağıdında.. mülakat ingilizce bilen için basit bir teferruat.

• ⭐⭐⭐⭐

@mbthebeast 1. Düz pantolon gömlek ve kravat yanınızda ceket olmasında fayda var.
    2. Green card , Evlenme cüzdanı kopya veya aslı , pasaport , IRS transcript , son 3 yılın banka dökümü , diplomalar Boşanma varsa mahkeme evrağı , SSN kart Aslı, Askerlik yaptığınıza dair e devlet belgesi ve tercümesi , AR-11 adres değişikliği kopyası ve Vukuatlı nüfus kayıt örneği e devletten ve de tercümesi ( Bu belgeler sistemde yüklü idi . Mülakatta tekrar bu belgelere bakmadı )
    3. Sadece Sözlü test sorularına bakmayın. Reading Writing 35 adet sample cümle , Yes ve No olarak sorulardaki teknik kelimelerin İngilizce karşılıklarını da göz geçirin . Ayrıca mülakata giriş esnasında sorulan bazı sorulara da hazırlıklı olun. Bununla ilgili videolar var. İngilizce seviyenize göre Yes No soruları hakkında kelimeleri Strict Officer mutlaka soruyor.

Benzer Başlıklar

• 99
  • 1
  • 80
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.1k
Users

4.4k
Topics

426.9k

| | | |