Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmet-JS, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@razorjimmy $3500 kira mı? Vallahi sen verirken benim içim sızladı. Tanrı yardımcın olsun.

Siz boyle diyince kulaga pahali geliyor tabi 🙂 Burda yasamaya baslayinca onceden kulaga inanilmaz gelen maliyetler normallesmeye basliyor sanirim. San Francisco'da 1 oda evlerin ortalama kirasi $3700. Bu ortalamaya kotu evler de dahil.

@knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@mehmet-JS, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@razorjimmy $3500 kira mı? Vallahi sen verirken benim içim sızladı. Tanrı yardımcın olsun.

Houston'da bu paraya Topkapi Sarayi buyuklugunde malikane kiralarsiniz 🙂

Uzmeyin beni 🙂

@heyee, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@mehmet-JS, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Kiradan daha çok, 'Yeme içme' ve 'Market' kısmına takıldım.
    500$ dolar markete verip de yeme içmeye 1000$ dolar vermek biraz tuhaf geldi bana. Tabiki istediğini yer ve içer, bize soracak hali yok 🙂

Keske bunlarla kurtarabiliyor olsam..

• Amerika'da yaşam hakkında bir sorum var, Orada Türklerin kurduğu sivil toplum örgütleri(türk toplulukları) aradığım zaman google çıkıyor?
    Peki ne kadar başarılılar, veya bir amaca hizmet ediyor mu? politik bir gücü var mı ? Siz yaşayanların bir teması bulundu mu bu gibi birlikler ile ?

• Yasaklı

@Nothing-Man dallas icin konusuyorum buyuk bir kismi bos beles.. kimse kimseyi tanimaz yardim etmez. kimse de yardim beklemiyor. aslinda yazacak cok sey var.. ama yazmayayim 🙂

• @kivo yazın lütfen, bilgilenelim

• Yasaklı

@Muhtaradana bildigin kendine musluman beyaz turkler 🙂 burada dernek kurmuslar. cinlilerin hintlilerin dernekleri yeni gelene en kotu danisman oluyor. bizimkiler yanlarina yaklastirmaz 🙂 bu sitenin @crazycells
    ali cihan in kiymetini bilelim. gercekten amerikada yeni baslayanlar icin bir nimet

• @kivo sizin gibi yardım etmeye gönüllü kişiler çok mu az, sizler bir başlangıç yapsanız

• Yasaklı

@Muhtaradana ali cihan in bilgisi dahilinde bizim bir whatsapp grubumuz var. oradan haberlesip bir cok konuda yardimlasiyoruz. tabiki de oncelik forum

• @kivo tebrik ederim, en azından bir başlangıç olması sevindirici bir haber, ileride bu işler dahada profesyonelleşir umarım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@kivo sizin gibi yardım etmeye gönüllü kişiler çok mu az, sizler bir başlangıç yapsanız

bunu tek basina ya da birkac kisiyle basarmak oldukca zor 🙂 ancak orgutlu bir olusumla basarili olabilecek bir fikir.

Zaten yeteri kalabaliga ulastiktan sonra, forumun da evrilmesini istedigimiz olusum bu olacak. Su an icin her sey planlara gore ilerliyor onu soyleyebilirim; ama boyle bir girisim icin biraz erken maalesef 🙂 fakat zamani gelince olacak 🙂

• @crazycells henüz oralarda olamasam da 🙂 bence her açıdan mantıklı. @kivo yani abi ne denir bu dediklerinize, yine biz yine acayiplikler. Umarım forum ailesi olarak orada ilerde bir topluluk oluşur, çünkü diğer anlattıklarınız cidden utanç kaynağı, buna benzer bir yorum @knnrn den de duymuştum .Açıkcası aklım almıyor orada olanları. saygılarımla.

• Olur da oraya gelirsem inşallah, parti falan kuralım 🙂 bir çatı altında toplayalım milleti 🙂 🙂 İşin şakası bir yana insanlar insanlardan çekiniyor orada bile
    çok ayıp halbuki belli bir birikim (manevi olarak eğitim vs.) sahibi insanlar olarak orada olduğunu düşünürken, yine iki köyün ortasından dere geçmiş insanlar
    yine bir birine düşman. Halbuki çok güzel ne olacak bu amarikanın hali denecek masalar ola bilir 🙂 keyifle yaşana bilir. öteki türlü orada da bir robot olur insan
    sisteme entegre olarak.Sevincini üzüntünü paylaşacak insan olmadıktan sonra çölde yaşa ne fark eder.

• ⭐⭐⭐

aslında youtube,de burada sıkça sorulan sorular şeklinde video serisi hazırlanabilir en azından bilmeyen arkadaşlar içinde yol gösterici olur. millet foruma girip arama yerine konu açıp soru sormayı seçiyor. tabi başka yollarda düşünülebilir ama benim en çok taraftarı olduğum youtube , toolbar ve app..

• Ben Amerika’da yasayan Turk’lerin destek sisteminin zayif olmasinin nedeninin kotu niyetten ziyade Turk sayisinin az olmasina bagliyorun. 6500 calisani olan firmada ben dahil 3 Turk var, ucumuz de farkli sehirlerde yasiyoruz. Arkadas cevremde 1 tane bile Turk yok. Gunluk hayatimda Turk’e denk bile geldigim olmuyor. Silikon Valley Turks adinda bir whatsapp grubu var, bu gruptaki tum Bay Area’da yasayan Turkleri sagdan da toplasan soldan da toplasan 100 kisi anca eder.

• Yasaklı

@razorjimmy o zaman sizi dallas a davet ediyorum:) tam bir dallas

• ⭐⭐⭐

@kivo, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@Muhtaradana bildigin kendine musluman beyaz turkler 🙂 burada dernek kurmuslar. cinlilerin hintlilerin dernekleri yeni gelene en kotu danisman oluyor. bizimkiler yanlarina yaklastirmaz 🙂 bu sitenin @crazycells
    ali cihan in kiymetini bilelim. gercekten amerikada yeni baslayanlar icin bir nimet

Aynısını NC Charlotte bölgesindeki dernek içinde söyleyebilirim. Fazla detaya girmeden birebir aynı durum. 1 defa etkinliğe katıldık ailecek ve son katılım oldu.

• Yasaklı

@FreeWoRLD malesef amerika oncelikle cok bozmus buyuk bir cogunlugu. zaten kotuleri goren iyi turkler de bu etkinliklere katilmamaya baslamislar ki bence cok haklilar.

• Genel olarak Turklerin en icten huyu olan kiskanclik ve fesatlik nedeniyle ve buna birde 'ne oldum' kompleksi eklenince, malesef diger milletler gibi bir arada orgutlenme ve yardimlasma olayi imkansiz oluyor. Isyeri sahibi Turkler, ozellikle yeni gelenleri, somurup kullanmayi aliskanlik haline getirmisler. Illa ki digerlerini ezip, mutlu hissedecekler falan filan...

• O yuzden, Turklerle araniza ne kadar mesafe koyarsaniz, kafaniz o kadar rahat olur...

• ⭐⭐⭐

Birlik olma konusunda en takdir ettiğim millet hintliler. Ben bu kadar birbirlerine destek ve birlik olan başka bir millet görmedim.

Elbette sayı olarak avantajlılar fakat küçük topluluk olduklarında bile beraber olabildiklerine çok defa şahit oldum. Tam entegre olup aynı zamanda birbirlerini tutmayı ve geleneklerinden ödün vermemeyi başarabilen başka toplum görmedim. Cidden bravo onlara. Maalesef biz genel olarak halen (affınızla) sidik yarışındayız 😞 Türkiye’deyken çevremde çokça oluşan ve rahatsız eden bir konuydu, burada da aynı kaldığı yerden devam ettirildiğini gördüm ve uzaklaştım.

• vatandaş olmuş bazı türkler trumptan çok göçmen duşmanı olmuş.bu tarz kişilerin kurduğu dernek sadece kendilerini tatmin etmektek için kurulmuş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |