Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben 17 gün önce benden istenilen evrakları gönderdim ama evrakların kabul edildiğine onaylandığına dair bir e mail gelmedi hala sizce normal mi?

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben 17 gün önce benden istenilen evrakları gönderdim ama evrakların kabul edildiğine onaylandığına dair bir e mail gelmedi hala sizce normal mi?

3-6 hafta diyor zaten mailde panik yapmaya gerek yok

• @turcouz mülakatta bu konunun bahsi geçeceğini bile sanmam, içiniz rahat olsun

• @Muhtaradana Çok teşekkür ederim cevabınız için, belgeyi yine de yanıma alacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells buraya yazarken yanlışlıkla nokta işareti koymuşum. Şimdi kontrol ettim, KCC'ye gönderdiğim emailde böyle birşey yok.

maalesef bilemiyorum. Bir de esiniz hazirlasin tum belgeleri teker teker, belki sizin gozden kacirdiginiz belgeyi kendisi farkeder.

• @eceloo çözümleyebildiğiniz için sevindim. Bende forumda önceki yazıları okumuştum. Vukuatlı nüfus cüzdanını çocuklarım için kopyaladım ve onların adını verdim dosyalara. İnşallah bir sıkıntı yaşamayız sizde ve bende. KCC'yi aradığınızda karşınızda Türk mü vardı yoksa Amerikalı mı? E-devlet falan dediğinize göre bir Türk ile konuştuğunuzu tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teslaTR, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@caipirinha, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Öncelikle herkese merhabalar,
    Forumda daha önce de konuşulmuştur ancak yine de fikriniz almak istiyorum özellikle @crazycells 'in.
    2020 talihlisiyim sıralamam 31k lerde. Evrak mailim 2 hafta önce geldi. 3 ay gibi bir süre sonra evlenmeyi planlıyorum, bu yüzden evrak mailini yanıtlamadım. Ancak farklı tecrübeleri okudukça acaba bu maili bekar olarak yanıtlayıp, sonraki süreçte eşim adına ds 260'ı açtırmak mı daha mantıklı olacaktır yoksa evrak maili ve form işlerini evlilik sonrasına mı ertelemek daha mantıklı olur ikilemi içerisindeyim.
    Farklı görüşlere açığım. Şimdiden teşekkürler

3 ay uzun sure, su an oldugu haliyle belgeleri gonderin.

@crazycells merhaba benzer bir durum yaşıyorum. Kız arkadaşıma evrak maili geldi. Nikah tarihimiz 4.5 ay sonraya (14 mart) olduğu için o tarihi beklemeden kendi belgelerini gönderdi. Evlendikten sonra benim için form açılacak fakat, soyadı değiştiği için kendi belgelerini güncellemesi gerekecek mi?
    Bir de şu an iş için farklı şehirlerde olduğumuzdan dolayı nikah tarihini ileri atmıştık ama evrak maili gelince 4.5 aylık süre uzun geldi bize. Nikah tarihini aralık ayına çekmeli miyiz garantilemek için?

medeni durumu gibi bilgilerini degistirmek icin zaten formunu acmasi gerekecek, o sirada isimde de gerekli degisiklikleri yapar.

Dosya numaranizi imzanizda goremedigim icin net cevap veremiyorum, tarihi belirlemek size kalmis. Mart ayi da DV2020 surecinin icinde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eceloo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, KCC'ye telefon ettim..Çocuğun nüfus kaydı eksik dediler..Ben de çocuklar ailelerinin kaydında oluyor ayrı bir e-devlet kaydı yok çocuklar için dedim..
    Aynı kaydı çocuk için de göndersem dedim..açıklamanızı yazarak iletin dedi..Çocuğu olanların bilgisine..
    herkese çok teşekkür

Bu aslinda forumca bilinen bir bilgi, fakat tekrarlama icin tesekkurler.

KCC'nin bilgileri belgelerin icinde arayip bulmasini bekleyemezsiniz. Tek yaptiklari belgenin olup olmadigina eger varsa dogru olup olmadigina bakmak. Siz de buna gore hareket etmelisiniz.

• @Elgitaro hayır amerikalı var e-government web site denince anlaşılıyor

• @crazycells Ali bey valla burada bulamadım, bir öyle yapmış diğeri başka türlü yapmış, ingilizce konusunu da aradım o da kopuk kopuk, ben beceremedim herhalde..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eceloo bu bilgileri tekrarlamanin hicbir zarari yok 🙂 hatta tam tersi tekrarlamak, insanlarin dikkatini daha cok ceker 🙂

• Selamlar tekrar,

"Documents Received" şeklinde tebrik eden bir email geldi:) Şimdi gelen bu email 3 - 6 hafta içinde gelecek olan email midir? Yani dokümanlarım onaylanmış mıdır?

• @Elgitaro hayır, bu aldığınız “alındı” emaili. Onay emaili “records indicate” yazan email olacak, artık bu emailin gelmesini bekleyebilirsiniz.

• Merhaba kcc evraklari gonderdikten sonra böyle bir mail geldi The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents onaylanmişmi oldu evraklarim

• Evrakları KCC ye gönderdikden sonra ortalama kaç gün sonra onay emaili alırız? Bi haber yok malasef hala e mail almadık

• @muratozbek_91 merhabalar hayır bu onay maili değil. Otomatik mail evraklarınızın alındığını ve incelenip size dönüş yapacaklarını bildiren bir yazı.

• @irem-begum cevap için tşk edrm mulakata başarilar inş alirsiniz vize

• @muratozbek_91 merhaba o mail evraklarınızın KCC tarafından alındığı ve incelenmeye başlandığı ait bir email. Onay için bir süre daha beklemeniz gerekecek bu süre 3-6 hafta denmiş olsa da benim düşüncem numaraların current olma hızına göre biraz daha uzayabilir.

• @AnarH biz 2 hafta sonra aldık

• @aysegul Bahsettiğim emailde "Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing." ifadesi yazıyor.

Bu durumda onaylanmış sanırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |