Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Aynı aileden iki kişiye (abi-kardeş) çıkarsa, ikisi de gidebiliyor mu?

• ⭐⭐

@profaxes 1991 sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@profaxes ikisi de farklı birey olduğu için evet gidebilirler. Geçen sene karı kocaya ayrı ayrı çıktı

• @profaxes tabiki, şartları sağladıktan sonra ikisi de gidebilirler, hatta büyük şans demek böyle birşey.

• Başvurularda bitti herkes için hayırlısı olsun inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrbye günaydın sabah şeriflerin hayırlı olsun

• @Mrbye İnşallah, Safranbolu mu resim ?

• Merhaba bi sorum olacaktı forum da yeniyim eşim azeri vatandaşı türk pasaportu ile başvuru yaptı sizce hangi ülkeden katılım yapacaktır.. formu doldururken hangi ülke doğumlu olduğunu da sormuştu...

• @profaxes, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

GC uygulaması kaç senedir yapılıyor bilen var mı?

1990 yılından itibaren bu uygulama yapılmaktadır.

• Arkadaşlar başvuru süreci tamamlanmış oldu. Başvuruda bulunan arkadaşların inşallah hepsine çıkar. Bazı arkadaşlar başvuru sayısı ile ilgili sorular sormuşlar benim düşüncem pasaport uygulaması başvuruya eklenmiş olsa da başvurunun son 3-4 günündeki yoğunluktan sitenin randımanlı çalışmayıp hata vermesi önceki senelere göre daha az başvurunun yapıldığı anlamına gelmiyor gibi. Şimdiden Outlook'a 5 mayıs günü için hatırlatma eklemeyi unutmayın, hatta siz mayısın 6 sı 7 si gibi hatırlatma ekleyin ki ilk gün yoğunluğuna maruz kalmamış olursunuz. Ne demek istediğimi DV2020 başvurusu yapanlar anlamışlardır. 🙂

• Ayrıca 2020 yılı için 10 yıllık pasaport başvurusuna ödenen harç ücreti 811 tl den 994 tl ye yükselmiş kabaca aşağı yukarı %25 gibi bir artış oranı var . Değerli evrak defter ücreti henüz belli değil. 2-3 sene sonraki harç bedeli ücretini düşünemiyorum bile 😠 iyikide bu sene 10 yıllık çıkartmışım.

• Pasaport koşulu nedeniyle başvuru sayısında sizce % kaç azalma olmuştur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic alarm kurma çünkü her gün değil saat olarak bile sayanlar var

• Yasaklı

@profaxes hiçbir önemi yok. Üzülerek söylüyorum ama böyle şeylerle umutlanmayın. Başvurusu az olursa kazanan sayısıda az olur. Geçmiş yılların istatistiklerine bakın. Yıllar geçtikçe, başvuru çoğalınca kazananlarda çoğalmıştır.

• Arkadaşlar, benim aklıma takılan bir soru var. Olur da kazanırsak, mülakatta kalacağımız yerin veya yapacağımız işin kesinleşmiş olması şart mı? kalacak yeri 1 haftalık otel rezervasyonu göstersek de oluyor mu?
    Eğer böyle bir durum varsa, şimdiden ufaktan iş başvurusu veya kalacak yeri planlama gibi şeyler yapmak mantıklı gibi
    @Nothing-Man fikirlerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim

• @metn mantık olarak ters olması gerekmiyor mu? Başvuru sayısı azalırsa kazanma olasılığın yükselecektir, çünkü payda düşecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metn yıllardır hiçbir zaman başvuru sayısı azalmadı her sene daha da arttı. Neden çünkü eskiden green kart işini yapan şirketler 1-2 adet iken şimdi her haber sitesinden tutun tüm sosyal medya kanallarında reklamları çıkıyor. Sürekli gözünün içine sokuyorlar. İsterseniz bir sayın gün de kaç defa karşılaşacaksınız Bu arada azalmışta çoğalmışta eğer alnında yazıyorsa 10 milyon içinde sana çıkar yok yazılı değilse 4 kişiden 3 kişiye çıkacak bile olsa sana vurmaz. Ondan bırakın artık şans çok mu azmı diye asıl siz @profaxes sürekli yaşadığı not selected yazısını görünce mayıs ayı travmasından ilk defa başvuranlar nasıl çıkacak onu düşünün

• Yasaklı

@ayvalik10 yıllardır arttığını söyledim zaten, aksini iddia etmedim. Ayrıyetten şans çok mu az mı bunları tartışmak saçmalık zaten. Ben onu demeye çalıştım. Pasaport şartı geliyor millet umutlanıyor, fotoğraf konusundan bile millet umutlanıyor. Başvuru sayısında azalma olmuş mudur diyorlar. Olsada hiçbir etkisi yok kazanmaları için ama Diyelim ki oldu, sana çıkacağının garantisi var mı? Kaderinizde varsa çıkar bu kadar basit.

• @ayvalik10 🙂 sen alışkınsın diyorsun yani not SELECTED'a

• Yasaklı

@profaxes hayır. Geçmiş yılların istatistiklerine bakın anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |