Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@turcouz @Nothing-Man yorunlarınız için teşekkür ediyorum.
    Bir konuyu aydınlatmak isterim;
    Şuan hala üniversitede eğitimime devam etmekteyim. Formu doldururken hala öğrenciyim gibi bir seçenek yok. Mezuniyet tarihini formu gönderdiğiniz tarih olmasını öneriyorlar bu yüzden.
    Bizim eksikliklerimiz olabilir. Falat esas sorunun mülakatı yapan görevlinin belkide ilk mülakatı olmasına ve bizimde yanlış yaptığımız noktanın kendimizi anlatamamıza bağlıyorum. İlk aşamada yemin ettirmek dışında diğer bütün aşamalarda yardım almak zorunda kaldı kendisi.
    Benim bu süreçten sonra mülakata girecek olan adaylara tek tavsiyem, beyan edebilecekleri bütün belgeleri yanında bulundurmaları ve eğer ingilizce mülakat yapamayacaksalar kesinlikle tercüman konusunda tatlıca ısrarda bulunmaları.
    Eğer ingilizce yapacaklarsa, kalıp olarak sorulan soruların cevaplarını ezberlemeleri ingilizceleri çok iyi bir seviyede değilse

@bolatmali durumunuza üzüldüm. Mülakatım esnasında bende sizin gibi yeni ve sadece ingilizce bilen bir görevliye denk gelmiştim. Benim önümdeki iki ailenin elenmiş olduğu bir psikoloji ile girdim. Burada ingilizce seviyeniz ve olaya hakimiyetiniz ne yazık ki öne çıkıyor. Benim Yemin hariç bütün işlemler ingilizce gerçekleşti. Girecek arkadaşların buna dikkat etmesinde fayda var. Ayrıca kamu görevlisi olma hususu ve bilgilerin eksikliği bazen sıkıntı yaratabiliyor.

Evet, doğru söylüyorsunuz. Ama açıkcası maddi teminat dışında her belgenin ve ya extra istenen belgenin sebebini bir şekilde anlayabilirdim.
    Bu durumun sebebinin sayın @crazycells dediği gibi eşimin ve benim hesabımızda olan meblağları ortalama olarak aynı tarihlerde yatırmamıza bağlıyorum. Aynı parayı her ikimizde hesaplarımızda gösterme olarak algılamış olabilirler. Çünkü benimle eşimin kullandığı banka aynı ve eşimden 1 hafta önce almıştım hesap dökümünü.

• @bolatmali o konunun okadar sorun yaratacağını zannetmiyorum. Çünkü geçmiştekilerden dolayı onlar durumun farkındalar. Yanlız bir hususu dikkatten kaçırmamanız lazım. Evrak tesliminde onların elinde size ait bir inceleme dosyası da beraberinde geliyor. Geçmişiniz ile ilgili herhangi bir sıkıntı varmıydı ?. Sonuçta siz bir kamu görevlisiniz. Takipte kalan dosya veya tahkikatı devam eden bir davada isminizin geçtiği herhangi bir şey.

• @bolatmali Buraya kadar az çok durumu anladık. Şimdi süreç ne durumda ve tekrar mülakat ne zaman yapılacak, kim bilgi verecek? Ayrıca bütün bu olanlardan sonra bir karara varabildiniz mi ne yapmanız gerektiği konusunda?

• ⭐⭐⭐

@bolatmali o konunun okadar sorun yaratacağını zannetmiyorum. Çünkü geçmiştekilerden dolayı onlar durumun farkındalar. Yanlız bir hususu dikkatten kaçırmamanız lazım. Evrak tesliminde onların elinde size ait bir inceleme dosyası da beraberinde geliyor. Geçmişiniz ile ilgili herhangi bir sıkıntı varmıydı ?. Sonuçta siz bir kamu görevlisiniz. Takipte kalan dosya veya tahkikatı devam eden bir davada isminizin geçtiği herhangi bir şey.

Hayır, daha önce herhangi bir suçla bir ilişkim dahi olmadı, ve devam eden bir soruşturmam yok.
    Sadece YSK’da memurum. Son zamanlarda popülerdi fakat bununda süreci etkileyeceğini sanmıyorum

• ⭐⭐⭐

@turcouz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali Buraya kadar az çok durumu anladık. Şimdi süreç ne durumda ve tekrar mülakat ne zaman yapılacak, kim bilgi verecek? Ayrıca bütün bu olanlardan sonra bir karara varabildiniz mi ne yapmanız gerektiği konusunda?

Sponsor ve ya Amerikadan iş teklifi almam lazım. Yeniden görüşme olmuyor. Bu belgeleri temin ettikten sonra pasaportlarımızla beraber yeniden ais kaydı oluşturarak göndermem gerekiyor konsolosluğa

• @turcouz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali Buraya kadar az çok durumu anladık. Şimdi süreç ne durumda ve tekrar mülakat ne zaman yapılacak, kim bilgi verecek? Ayrıca bütün bu olanlardan sonra bir karara varabildiniz mi ne yapmanız gerektiği konusunda?

@turcouz ın belirttiği gibi @bolatmali süreç ile ilgili herhangi bir kağıt teslim ettiler mi size. Durumunuz mali kısma takılmış bu ifadeye göre Kasım ayındayız. Süreniz bayağı var (1 Ekim 2020 kadar) Umarım sponsor bulursunuz.

• ⭐⭐⭐

@turcouz ın belirttiği gibi @bolatmali süreç ile ilgili bir şey söylediler mi yada herhangi bir kağıt teslim ettiler mi size

Ever eksik evrak belgesi verdiler. Daha önceki iletilerimde bu belgenin fotoğrafını paylaştım

• @bolatmali Bulabildiniz mi bir çıkar yolu bir iş yada sponsor bu kadar kısa süre de olmaz ama araştırmaya hemen başlamanızı tavsiye ederim

• @bolatmali Evet, resmi görmüştüm. Umarım en kısa sürede sorun çözülür. İş teklifi konusu kanımca daha çetrefilli, sponsor olarak bir tanıdığınız vardır umarım, kişiye hiç bir maddi yükümlülüğü yok, sadece gelir beyan etmesi ve size de biraz güvenmesi gerekiyor. Bana sponsor daha mantıklı geliyor.

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali Bulabildiniz mi bir çıkar yolu bir iş yada sponsor bu kadar kısa süre de olmaz ama araştırmaya hemen başlamanızı tavsiye ederim

Evet araştırmaya başladım. İş teklifi ssn olmadan ve ya çok geçerli bir mesleğiniz olamadan çok zor gözüküyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan sorun degil, adresteki numarayi kullanabilirsiniz. Email'de yazan her maddeyi "eksik"mis gibi algilamamalisiniz.

• @bolatmali Naçizane tavsiyem tabi şuan uyku tutmuyordu neyapacam düşüncesiyle ama bence şuan gerekirse telefonu kapatıp güzel bir uyku çekip yarindan itibaren bu konuya yogunlasmaniz şuan çokta sağlıklı dusunemezsiniz diye düşünüyorum

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Burak-Erdoğan sorun degil, adresteki numarayi kullanabilirsiniz. Email'de yazan her maddeyi "eksik"mis gibi algilamamalisiniz.

tesekkürler @crazycells
    @rana bilginize bol sans:)

• @bolatmali 2 seçenekte bir tanıdık olmadıkça zor gibi.Bir avukat ile görüşe bilirsiniz.Bu konuda uzmanlığı olan, sanırım muslu hukuk bürosu var forum da veya aracı bir firma ile görüşüp anlaşmak ta seçenek, şimdi için demiyorum da aklınız da bulunsun bence.Araştırılmasında yarar var gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sponsor ve ya Amerikadan iş teklifi almam lazım. Yeniden görüşme olmuyor. Bu belgeleri temin ettikten sonra pasaportlarımızla beraber yeniden ais kaydı oluşturarak göndermem gerekiyor konsolosluğa

dediginiz gibi bir daha mulakata katilmaniza gerek yok.

Fakat stres yapmaniza gerek yok. Eksikleri tamamlamak icin oldukca uzun bir zaman var onunuzde.

Eger tum maddi birikiminiz 25-30 bin dolar civarindaysa dedigim gibi, kucuk bir mektup ile konsolosa is mektubu ve sponsor belgeleri olmadan gondermeyi deneyebilirsiniz. Konsolos bu birikimi yeterli bulabilir. Ayrica eger yeterli gelmezse sponsor bulup belgeleri gonderebileceginizi de belirtirsiniz mektupta, bir sorun yasamazsiniz bu sekilde...

Dediginiz gibi is bulmak, mali sponsor bulmaktan daha zor bir is bence de...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

dediginiz gibi bir daha mulakata katilmaniza gerek yok.

Fakat stres yapmaniza gerek yok. Eksikleri tamamlamak icin oldukca uzun bir zaman var onunuzde.

Eger tum maddi birikiminiz 25-30 bin dolar civarindaysa dedigim gibi, kucuk bir mektup ile konsolosa is mektubu ve sponsor belgeleri olmadan gondermeyi deneyebilirsiniz. Konsolos bu birikimi yeterli bulabilir. Ayrica eger yeterli gelmezse sponsor bulup belgeleri gonderebileceginizi de belirtirsiniz mektupta, bir sorun yasamazsiniz bu sekilde...

Dediginiz gibi is bulmak, mali sponsor bulmaktan daha zor bir is bence de...

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için 🙏🏼

• @turcouz tekrar mülakat yok, sayın @bolatmali beye mülakatta verilen yazıdaki belgeleri toplayıp, pasaportlar ile tekrar konsolosluğa posta ile göndermesi gerekiyor, (AIS /PTT) kaydını güncellemesi lazım bu arada

Konsolosluğa pasaportu ve istenen evraklar ulaştıktan sonra, inşaallah vizelerini basıp sayın @bolatmali beye postalayacaklar

• @Muhtaradana En kısa sürede olur umarım...

• Mülakatın Türkçe veya İngilizce yapılması arasındaki farkın sonucu doğrudan etkilediğini düşünüyor musunuz? Mülakat tecrübesi olan arkadaşlar bizleri bilgilendirebilir misiniz?

• @crazycells Böyle durumlarda Türkiye de yada başka ülkede yaşayan aile yakınlarından maddi durumu iyi olan birilerinin sponsor yada para hibe etme gibi durumu bir fayda sağlarmı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |