Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crn93, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Rookie nerden basvurmustunuz acaba? NC dan basvurucam ben ve bu kadar uzun surmemesini umuyorum

@crn93 Alabama eyaletinden başvurmuşduk.Uscis'in websitesinden tahmini süreleri görebilirsiniz umarım kısa sürer.

• Tekrar merhaba . maalesef co sponsor sorunu yaşıyoruz. Eşimin amcası sponsor olucaktı ama şuan vazgeçmiş gibi. Eşimde bn de öğrenciyiz. Acaba banka hesabımda 30-40 bin dolar göstersem ve amerikadaki üzerime olan evin tapusu, arabalarımızın bizim olduğuna dair belgeler fln yeter mi acaba ?

• @Rookie çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Tekrar merhaba . maalesef co sponsor sorunu yaşıyoruz. Eşimin amcası sponsor olucaktı ama şuan vazgeçmiş gibi. Eşimde bn de öğrenciyiz. Acaba banka hesabımda 30-40 bin dolar göstersem ve amerikadaki üzerime olan evin tapusu, arabalarımızın bizim olduğuna dair belgeler fln yeter mi acaba ?

tum evin geliri + bu dedikleriniz yeterli olabilir, buna USCIS gorevlisi karar verecek. Direkt I-864 instruction'larini okuyabilirsiniz nelerin kabul edildigini ogrenmek icin.

• @crazycells O zaman evde 2 kisiyiz ama ogrenci oldugumuz icin gostericek bir incomimiz yok yani evin geliri 0, o zaman bankada 21.137 dolardan fazla olsa ve ayrica ev arabamizi da koysak olur degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells O zaman evde 2 kisiyiz ama ogrenci oldugumuz icin gostericek bir incomimiz yok yani evin geliri 0, o zaman bankada 21.137 dolardan fazla olsa ve ayrica ev arabamizi da koysak olur degil mi?

bilemiyorum maalesef, buna USCIS gorevlisi karar verecek eger geliriniz yoksa hangi parayla yasayacaginizi ayrintili olarak sorgulayabilirler...

• @crazycells tesekkurler

• bir soru daha sorucam musadenizle. Bir joint sponsor sansimiz var da. Kendisi turkiyedeymis amerikali esiyle bir suredir yeni gelmis. Ise de yeni baslamis. parttime. o yuzden son 3 yilin w2 si yok. Employment kagidini gosterse ve bizde elimizdeki para, ev ve arabayla tamamlasak nasil olur?

• @crn93 2. Bulduğunuz sponsorun pek ise yarayacağını sanmıyorum ama yine de araştırın çünkü tax transcript ve w2( son3 yil),maaş bodrolarini verdik eşimin ... iş yerinde çalıştığını ne kadar aylık aldığını gösteren mektup.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bir soru daha sorucam musadenizle. Bir joint sponsor sansimiz var da. Kendisi turkiyedeymis amerikali esiyle bir suredir yeni gelmis. Ise de yeni baslamis. parttime. o yuzden son 3 yilin w2 si yok. Employment kagidini gosterse ve bizde elimizdeki para, ev ve arabayla tamamlasak nasil olur?

Bu sekilde toplama yapamiyorsunuz maalesef, size sponsor olacak kisinin ismi "joint sponsor" olsa da tek basina butun sartlari saglayabilmeli, ancak o zaman sponsor olabiliyor.

• Merhabalar, oncelikle @crazycells arkadasima yardimlari icin tesekkur ederim. Elimdeki timeline'i sizlerle paylasmak istedim, eminim birileri faydalanacaktir.
    Esim ABD vatandasi, lokasyon Boston, receipt prefix: MSC.....

Files Delivered: 07/31
    08/07 Payment Proceeded(checks)
    08/17 Biometrics appointment Letter Arrived -Scheduled: 8/27
    08/28 Biometric review completed
    10/01 The case is ready to be scheduled for an interview(i485): 10/1
    10/02 Notice for missing docs (i693)
    10/08 Interview scheduled (i485)
    10/15 Interview scheduled letter arrived(11/15)

EAD ve Advance Parole'dan henuz bir haber yok.

Tekrardan Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pozithron, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar, oncelikle @crazycells arkadasima yardimlari icin tesekkur ederim. Elimdeki timeline'i sizlerle paylasmak istedim, eminim birileri faydalanacaktir.

Tekrardan Tesekkurler!

I-693'un sadece eksik oldugunu mu belirttiler (yani mulakata getirebilirsiniz mi dediler), yoksa once gonderin yoksa mulakat tarihi mi verelim dediler?

Hayirli olsun simdiden bu arada 🙂

• merhaba @crazycells bir sorum var ancak cok zor gelebilir. Daha önce amerikan vatandasi ile evlilik yaptıgımı soylemistim. F1 statüm varken okulda calısıp snn almıstım ve hala duruyor. Butun belgelerimi hallettim ve ucsic gönderdim green card için 1 hafta oldu. İnternette arastirma yaptim ve calisma kartı 1-3 ay gelecegini öğrendim. Calismam gerektiği için social ı kullanmak istiyorum. Eğer öğrenciyken aldıgım social'ı mı kullanırsam yani tax ödersem ucsic bana bir problem yaratir mi? Yarın vereceğim ya da verceğim patronumaisim icin sizin cevabınıza göre hareket edeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-Aydoğmuş, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

merhaba @crazycells bir sorum var ancak cok zor gelebilir. Daha önce amerikan vatandasi ile evlilik yaptıgımı soylemistim. F1 statüm varken okulda calısıp snn almıstım ve hala duruyor. Butun belgelerimi hallettim ve ucsic gönderdim green card için 1 hafta oldu. İnternette arastirma yaptim ve calisma kartı 1-3 ay gelecegini öğrendim. Calismam gerektiği için social ı kullanmak istiyorum. Eğer öğrenciyken aldıgım social'ı mı kullanırsam yani tax ödersem ucsic bana bir problem yaratir mi? Yarın vereceğim ya da verceğim patronumaisim icin sizin cevabınıza göre hareket edeceğim.

Elinizdeki SSN'yi F1 statunuz devam ettikce kullanabilirsiniz, kacak calismis sayilmiyorsunuz, ama F1 vizesinin izin verdigi sekilde kullanabilirsiniz sadece.

Eger F1 statunuz bittiyse, o durumda SSN kartinizi calismak icin kullanmayin ve size gonderilecek EAD karti bekleyin.

"ABD vatandasi" ile evlilik oldugu icin pek cok durum kabul edilebiliyor ama yine de kurallara uyup calisma izni olmadan calismamanizi tavsiye ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@pozithron, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar, oncelikle @crazycells arkadasima yardimlari icin tesekkur ederim. Elimdeki timeline'i sizlerle paylasmak istedim, eminim birileri faydalanacaktir.

Tekrardan Tesekkurler!

I-693'un sadece eksik oldugunu mu belirttiler (yani mulakata getirebilirsiniz mi dediler), yoksa once gonderin yoksa mulakat tarihi mi verelim dediler?

DO NOT MAIL DOCUMENTS AT THIS TIME, Mailing docs before receiving one of the notices referenced above may delay your case. inteview'e getirin diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Tekrardan Tesekkurler!

DO NOT MAIL DOCUMENTS AT THIS TIME, Mailing docs before receiving one of the notices referenced above may delay your case. inteview'e getirin diyor.

bilgilendirme icin tesekkurler.

• Merhaba
    Ben birsey sormak istiyorum.calisma iznimin oldugu I 765 karti 18 ekim cuma gunu elime ulasti.fakat combo cart olarak gelmedi. I 131 advance parole olan card hala elime.ulasmadi.benimki gibi bir durum yasayan oldumu acaba?interwiev tarihimde belli oldu.25 kasim diye mektup geldi.benim birde oglum var onun icin de advance parole bekliyorum.bu yuzden islemlerde bir farklilik oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba
    Ben birsey sormak istiyorum.calisma iznimin oldugu I 765 karti 18 ekim cuma gunu elime ulasti.fakat combo cart olarak gelmedi. I 131 advance parole olan card hala elime.ulasmadi.benimki gibi bir durum yasayan oldumu acaba?interwiev tarihimde belli oldu.25 kasim diye mektup geldi.benim birde oglum var onun icin de advance parole bekliyorum.bu yuzden islemlerde bir farklilik oluyor mu?

Dilerseniz USCIS call center'i arayip basvurunuzun durumunu sorun. Bir sorun olusmus olabilir.

• Amerikan vatandaşı biriyle tanıştıktan 2-3 ay sonra nisanlanirsam oturum izni için hemen başvuru yapma hakkım var mı yoksa okuduğuma göre başvuru yapmak için en az 2 yildir birlikte olmanız yani 2 yıldır tanıştığınızı ispat etmeniz gerekiyormus doğru mu ?

• Sayın @Lucifer öncelikle hangi vize türünden bahsediyorsanız onu belirtirseniz daha net bilgi verebiliriz.Eğer bahsettiğiniz K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi ) ise ne zaman tanıştığınızın veya ne kadardır birlikte olduğunuzun bir önemi yok sadece son 2 yılda yüz yüze görüşmüş olma şartı var.Örnek vermek gerekirse 2 ay önce tanıştınız ve yüz yüze görüştünüz yarın direk başvurubilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |