Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Alparslan-BIYIK bu basligin ilk iletisinde hersey cok detayli mevcut.

• @uarman benim sorduğum sorunun cevabı yok ama baktım sorduğum soru şu greencard talihlisi annem ds-260 formunu gönderdikten sonra 21 yaş üstünde olan kız kardeşim boşandı soyadı değişti adresi değişti bununla ilgili değişiklik yapmak gerekir mi yapilacaksa hangi aşamada yapılması doğru olur

• Merhaba,

KKC'den ilk belge talebi maili ulaştı. Pasaport, nüfus kaydı ve askerlik belgesini göndereceğim. Bundan sonraki süreç nasıl ilerliyor? Ne kadar süre sonra mülakat için çağırıyorlar? 23bininci sıram. Bu kadar çabuk açıkçası ilk belge talebini beklemiyordum. Normal mi? şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Can-Alibali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

KKC'den ilk belge talebi maili ulaştı. Pasaport, nüfus kaydı ve askerlik belgesini göndereceğim. Bundan sonraki süreç nasıl ilerliyor? Ne kadar süre sonra mülakat için çağırıyorlar? 23bininci sıram. Bu kadar çabuk açıkçası ilk belge talebini beklemiyordum. Normal mi? şimdiden teşekkürler.

Öncelikle tebrik ederim
    Bunu tam olarak bilmek zor. Siz bir an önce mailinizi gönderin. Mülakat için önce bültende numaranız aktif olması lazım. Bu ay açıklanan bülten 8600.
    Muhtemelen sizlerin mülakat görüşmesi Şubat-Mart ayında olacaktır.
    Daha detaylı bilgi için;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri?page=1

Sizlere daha iyi yardımcı olabilmek amacıyla sürecinizi imzaya taşıyın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @bolatmali çok teşekkürler bilgilendirme için 🙂 sizi de tebrik ederim. Bol şans 1 Kasım'da 🙂

• ⭐⭐⭐

@Can-Alibali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali çok teşekkürler bilgilendirme için 🙂 sizi de tebrik ederim. Bol şans 1 Kasım'da 🙂

Teşekkür ederim, sizlerede iyi şanslar

• @bolatmali 21 yaşdan büyük çocuklar için ds260 formunu doldurmanızada gerek yoktu, benim önerim hiç bir müdahale etmemeniz ve ilgili 21 yaş üzeri çocuk mülakata katılmayacağından bir sorun çıkacağını tahmin etmiyorum, sayın @crazycells daha net ve doğru cevapları verecektir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alparslan-BIYIK, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@uarman benim sorduğum sorunun cevabı yok ama baktım sorduğum soru şu greencard talihlisi annem ds-260 formunu gönderdikten sonra 21 yaş üstünde olan kız kardeşim boşandı soyadı değişti adresi değişti bununla ilgili değişiklik yapmak gerekir mi yapilacaksa hangi aşamada yapılması doğru olur

Görüşme tarihiniz belli olduktan sonra DS-260 formunu açtırıp güncelleme yapabilirsiniz. Şu an için bir şey yapmanıza gerek yok. Verdiğiniz bilgiler formun gönderildiği tarihte doğru ve güncel ise yeterlidir.

• @selcuk8138 ocak ayına kısmetmiş diyelim

• @Mert-Güngör tebrik ederim, hayırlı olsun

• Selam arkadaşlar,
    Ben e-devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği almak istediğimde bulunamadı diyor. Acaba yurtdışında doğdum diye mi? Ne yapmalıyım? Sizce sistem hatası mı?

• @Can-Alibali hayırlı olsun, arşiv kayıtlı adli sicil belgesini göndermeyi unutmayın

• @burakk büyük ihtimal, Türk vatandaşı değilmisiniz? babanız kütüğünüzü aldırmışmı?
    Aklıma sadece bu sebepler geliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alparslan-BIYIK, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bu konu hakkında ki bilgilerinizi paylaşır mısınız bugün evrakları göndermek istiyorum fakat bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi birinin yardımına ihtiyacım var

Verdiginiz bilgilerin formu doldurdugunuz gune gore dogru ve tam olmasi yeterli. Sonrasinda guncellemenize gerek yok.

Eger Green Card alacak birinin ismi veya soyisminde degisiklik olsaydi, o durumda duzenlenecek belgelerde de degisiklik olacagi icin bildirmek daha dogru olurdu. Ama Green Card almayacak birinin temel bilgilerindeki degisiklikler icin formu guncellemenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selam arkadaşlar,
    Ben e-devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği almak istediğimde bulunamadı diyor. Acaba yurtdışında doğdum diye mi? Ne yapmalıyım? Sizce sistem hatası mı?

Yurtdisinda dogduysaniz, dogum belgenizi dogdugunuz ulkeden almalisiniz, Turkiye'den degil.

• @crazycells merhabalar ben ds 260 doldurduktan sonra mezun oldum üniversiteden. Şu an da mülakat tarihi aldım ds 260 güncellemek zorundamıyım güncellemesem sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@irem-begum, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells merhabalar ben ds 260 doldurduktan sonra mezun oldum üniversiteden. Şu an da mülakat tarihi aldım ds 260 güncellemek zorundamıyım güncellemesem sorun olur mu ?

Güncellemek istemiyorsanız Herhangi bir sorun olmaz. Aranan şartlar en az lise mezunu olmanız.

• @crazycells merhabalar green card talihlisiyim tek başıma gitmeyi düşünüyorum ve sadece kendim için ds260 formu doldurdum. 11 ekimde bana evrak maili geldi ve takıldığım ufak bir kısım var. E-devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği alırken belge tipini ne seçmeliyim (Kişi,Aile,Nüfus Aile) ? Ayrıca belgenin neden verileceği kısmında kişinin talebinimi seçmeliyim yoksa kurum talebini mi ?

• @crazycells bir sorum olacaktı. Türk vatandaşıyım dolayısıyla e devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği alabiliyorum. Doğum yerim almanya ama. Doğum belgesi için almanca doğum belgesini de yeminli tercümana çevirtip scan edip yollamalı mıyım? Yoksa sadece vukuatlı nüfus kayıt örneği yeterli olur mu?

• Merhabalar arkadaşlar. Sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. E devletten ingilizce adli sicil kaydı belgesi aldığım zaman place of birth yerine Azerbaycan yazıyor aslında Azerbaijan İngilizcesi. Place of registry yerine de Muğla yazıyor aslı Mughla olması gerekirken. Geri kalan bütün bilgiler ingilizce. Belgeyi Kcc'ye bu şekilde göndersem sorun yaşanır mı yoksa Türkçe alıp tercüme ettireyim mi? Şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 247
  • 6431
  • 152
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |