Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

Bende birsey sormak istiyorum. Pcp yi nasıl buluyoruz, neye göre ayarlamak gerekiyor? Hazır deductible dolmuşken gidip ne var ne yok yaptırayım 😂

sigorta sirketinin sitesinden buluyorsunuz. Kendinize hesap olusturmadiysaniz, olusturun... Haritada sizin saglik sigorta planinizi kabul eden doktorlari gosteriyor, oradan secim yapiyorsunuz.

• @damladav, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

Bende birsey sormak istiyorum. Pcp yi nasıl buluyoruz, neye göre ayarlamak gerekiyor? Hazır deductible dolmuşken gidip ne var ne yok yaptırayım 😂

Sistemin size otomatikman bir PCP atamis olmasi da cok olasi.

• ⭐⭐

• ⭐⭐

Yeni göçmenlerin sağlık sigortası yükümlülüğüne dair çıkarılan yeni başkanlık bildirgesi hakkında şurada bir başlık açtık, buraya da not düşmüş olalım.

• @crazycells biz hala sigorta şirketi arıyoruz 😔 türk firma bulduk resmen bizi kazıklıcakmyer aradı.baska bir firmada çook ucuz fiyat verdi napıcamızı şaşırdık 🤷♀️ kızım var 5yasında krese baslıyacak.hasta olur korkum var kıs geliyor

• ⭐⭐

Yaklaşık 10 gün önce yaşadığımız yer olan Virginia nın çocuklar için ücretsiz sigortası olan FAMIS e başvurdum ve bugün postayla kabul edildiğine dair mektup geldi. Yani oğlan artık sigortalı. Gelen mektupta birde Managed Care Organistion seçmeniz gerekiyor diyor. Burada 6 seçenek var. VirginiaCare, Optima gibi. Bunlar bizim TR deki Anadolu sigorta, ergo gibi mi. Bunlardan birini seçmek zorunluymuş.

• ⭐⭐⭐

Atrium Health tarafindan online olarak yayinlanan listeyi fikir olmasi acisindan inceleyebilirsiniz;

Atrium Health Fiyat Listesi

• ⭐⭐

Federal yargıçlardan public charge meselesiyle ilgili güzel haberler geliyor... İyi ki hukuk var... 🙂

https://www.wsj.com/articles/judge-blocks-trump-administration-rule-to-disqualify-legal-immigrants-over-public-assistance-11570821531?mod=hp_lista_pos1

• Lanet olası California paso şirketlerin kazançları sayesinde GDP olarak ilk 4 e girmekle hava atıyor ülkenin powerhouse'yız diyor ama 35 milyon insana sağlık güvencesi sağlamakta sınıfta kalıyor. Bu california'daki iki yüzlülüğü görünce insanın kusası geliyor.Liberaller utanmasalar buradaki evsiz sorunu ve sağlık problemlerini bile orange man bad diyerek başlarından savmaya çalışacaklar.

• @Betfair39 Abicim kac oradan. Deli pahaliymis, cikinca daha net gordum.

• @caglaror, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

@Betfair39 Abicim kac oradan. Deli pahaliymis, cikinca daha net gordum.

Sinema sektöründe çalıştığım için ve malesef network'üm sadece burada olduğu için şimdilik kaçma kısmı biraz hayallerde kalıyor gibi.Ama bu tyrannical state'e karşı savaşmaya devam edeceğiz elbette sonuna dek.
    Hayalim Texas veya Arizona.Texas'a çok fazla California lı taşındığı için ileride de orayı başka bir California'ya çevirme ihtimalleri nedir sizce?

• Evet TX bur sure sonra bu aavantajini kaybedebilir. Ben de bu konuda kestirimde bulunmaya calisiyorum.

• ⭐⭐

Eşlerden sadece biri için sağlık sigortası alınabiliyormu?
    Bunu healthcare.gov danmı yapıyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

Eşlerden sadece biri için sağlık sigortası alınabiliyormu?
    Bunu healthcare.gov danmı yapıyoruz

Evet alınabilir. Şu anda Annual Enrollment başlıyor, o nedenle Healthcare.gov üzerinden yapmak için en uygun zaman.

• ⭐⭐

@knnrn çok teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar,
    2 aydır araştırıyorum, bu başlıktaki kıymetli yazılarınızı da okudum ancak içinden çıkamadım, müsait olursanız 3 sorum olacak:

1-36 yaşındayım blue cross silver ppo 70 için aylık 580 dolara yakın bir teklif aldım (California'dayım). Sizce fiyat nasıl, iyi bir tercih olur mu blue cross firması?

2- Covered CA sitesine girdim, hane gelirini soruyor bana, kuzenim ve ailesiyle kalıyorum onlar yıllardır burada oldukları için gelirleri oldukça iyi. Hangi sekmeye girersem gireyim hane geliri sorusundan yırtamadım. Halbuki kuzenimle maddi bir ilişkimiz yok. Bu durumda nasıl bir yol izlemeli, sizler ne yaptınız? Önerdiğiniz gibi yerel agentlarla görüşmeye çalıştım, 2 kişinin 2si de savsakladı, biri çağırıp ofise uğramıyor, tuhaf bir adam, diğeri copy paste bilgi aktarıyor.

Son olarak, covered CA'dan alacağım güvence sizce Blue Cross Silver PPO kadar güven verir mi, yoksa bizim TR'Deki eski sgk hastanesi vb standardında mı hizmet alırım?

Çok teşekkürler, selamlar.

• @sozluk, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

merhaba arkadaşlar,
    2 aydır araştırıyorum, bu başlıktaki kıymetli yazılarınızı da okudum ancak içinden çıkamadım, müsait olursanız 3 sorum olacak:

1-36 yaşındayım blue cross silver ppo 70 için aylık 580 dolara yakın bir teklif aldım (California'dayım). Sizce fiyat nasıl, iyi bir tercih olur mu blue cross firması?

2- Covered CA sitesine girdim, hane gelirini soruyor bana, kuzenim ve ailesiyle kalıyorum onlar yıllardır burada oldukları için gelirleri oldukça iyi. Hangi sekmeye girersem gireyim hane geliri sorusundan yırtamadım. Halbuki kuzenimle maddi bir ilişkimiz yok. Bu durumda nasıl bir yol izlemeli, sizler ne yaptınız? Önerdiğiniz gibi yerel agentlarla görüşmeye çalıştım, 2 kişinin 2si de savsakladı, biri çağırıp ofise uğramıyor, tuhaf bir adam, diğeri copy paste bilgi aktarıyor.

Son olarak, covered CA'dan alacağım güvence sizce Blue Cross Silver PPO kadar güven verir mi, yoksa bizim TR'Deki eski sgk hastanesi vb standardında mı hizmet alırım?

Çok teşekkürler, selamlar.

2-Hane halki olarak dusunmeyin. Akrabalarinizin evinde kaliyor olmaniz onlarla birlikte vergi bildiriminde bulunacaginiz anlamina gelmiyor. Zira onlar size bakmakla yukumleu degil. Siz ve bakmakla yukumlu oldugunuz kisiler olarak dusunun. Tek basiniza oldugunuz icin kendi gelirinizi yazacaksiniz. Muhtemelen dusuk olacagi icin size saglik sigortasi destegi cikmasi lazim.
    3-Ben CA'da yasamiyorum ama yine de bahsettiginiz policenin ihtiyaclarinizi rahat rahat karsilayacagini dusunuyorum.

Gelismeleri yazarsaniz digerleri icin de bir ornek vaka olur, bilgi paylasimi olur.

• @sadriabi Çok teşekkürler, yarın ve salı günü birkaç kişiyle daha görüşmeye çabalayacağım covered ca ile alakalı. Gelişmeleri kesinlikle buradan aktarırım, sağolun.

• Covered CA ile 2 online basvuru cabasi, 1 broker ile online ve tlf da basvuru, sonrasinda ofislerinde onceki basvurulari goremediklerinden manuel (kitapcik form) basvuru neticesinde red almistik. CA bu konuda yerlerde surunuyor. TX'in CHIP i icin de 2 online basvurudan ilki red aldi. Ikincisinde 1 hafta sonra Conroe, TX'tan (+1 936-539-1161) bir bey aradi. Surekli oksurmesi disinda beni sinir eden sey, kullandigi sistem her ne idiyse 25dk yakin telefonda zaten girmis oldugum verileri bana tekrarlatmasi oldu. Daha gicik olan durum ise, her nasil calisiyorlarsa, araliklarla refugee misiniz diye sormasiydi. Tonla absurd soruyu da araya sikistirdi (buraya getirdiginiz parayi Turkiye de nasil elde ettiniz gibi).
    CHIP'e uygun degilsiniz Medicaid alacak kiziniz dedi. Bir kac gune eksik evrak bildiren bir yazi alacaksiniz, gunlu bir yazi olacak hemen cevap vermelisiniz diye ekledi ve detay soramadan telefonu kapatti iyi mi...
    Bu gun sigorta basvurularina baktim, anlayabildigim kadariyla -kucuk kizim icin sonuc alamazsak- hepimizi iceren guzel bir plan sececegim ve bu saglik sigortasi konusunu artik dusunmek istemiyorum.
    Aramizda bu enrollment isini detaylari ile bilen birisi https://www.healthcare.gov/see-plans adresindeki ekranlari da icerecek sekilde guzelce konuyu anlatabilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

27

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |