Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sefa, içinde söyledi: turkishunion fikri

@semavi söylediklerine katılıyorum, açık sözlülüğünü de takdir ediyorum. Yeri gelmişken söyleyeyim, Youtube'daki son videon muazzam. Havaalanına giderken çektiğin. Senin videolarda paylaştığın tecrübelerini ücretli danışmanlık adı altında para ile takas etmeye çalışan insanlar var. Ellerine sağlık.

Onlara da karşı değilim... Düzgün yaptıktan, insanların aile , çocuk, maddiyat, dil gibi durumlarına göre davranıp doğru yonlendirdikten ve iş kapmak için onu bunu karalamadiktan sonra sorun yok ...

• ⭐⭐⭐

@semavi hem forumda hemde youtube,de paylaştığın kıymetli ve değerli bilgiler için teşekkürler.

• @semavi amaç danışmanlık yapmaksa, açık seçik söyleyip bu hizmeti sunması elbette anlaşılabilir. Bunu eleştirmek, kasabı et satıyor diye eleştirmekten farksız olur. Fakat bana sevimsiz gelen hadise, insanlara asgari düzeylerde yardım edecegini ima edip son dakika bunu para ile sunacağını belirten kişilerin bana göre etik olmayan davranışları. Senin de belirttiğin gibi ufak bir telefonun veya bir cümle içinde doğru ve isabetli olabilecek bir kelime kullanmanın sağladığı faydalar, yeni gelenler için çok büyük bir iyilik olabilir. Kaldı ki, sen işin yoğun olmadıktan sonra havaalanına gidip yeni gelenleri karşılayan birisin. Askere de gitmemişsin ama "benimle mi bot bağladın" demiyorsun ☺. Takdire şayan olan bu.

• O fitravel denen arkadas cok itici geliyor bana. abd de saniyeler bile degerli kimse kimseye bu sekilde yardimda bulunmuyor fikir guzel umarim patlamaz

• @semavi vay be 🙂 Iki ugramadik adimiz bile gecmez olmus 🙂 @Burak-Erdoğan oyle demeseydin iyiydi abicim yahu (cok acik olmus sozlerin) @Sefa sana yatacagim dedim hala ayaktayim 🙂

Konuya gelecek olursak @crazycells ve @semavi ye cani gonulden katiliyorum. Biz geldigimizde @Mgulcan ve @semavi sagolsunlar cok yardimci oldular. Bende ayni sekilde baskalarina yardimci olmaya calisiyorum. Her ne kadar su anda is gorusmeleri, yeni is vs. derken vakit bulamasamda cok guzel insanlar ile de tanistik burada. It gibin calismaktan ortam yapmaya vakit olmasa da Turkiye'yi aratmayacak bir ortamimiz var Allah'a cok sukur 🙂

• @yalta, içinde söyledi: turkishunion fikri

@semavi vay be 🙂 Iki ugramadik adimiz bile gecmez olmus 🙂 @Burak-Erdoğan oyle demeseydin iyiydi abicim yahu (cok acik olmus sozlerin) @Sefa sana yatacagim dedim hala ayaktayim 🙂

Konuya gelecek olursak @crazycells ve @semavi ye cani gonulden katiliyorum. Biz geldigimizde @Mgulcan ve @semavi sagolsunlar cok yardimci oldular. Bende ayni sekilde baskalarina yardimci olmaya calisiyorum. Her ne kadar su anda is gorusmeleri, yeni is vs. derken vakit bulamasamda cok guzel insanlar ile de tanistik burada. It gibin calismaktan ortam yapmaya vakit olmasa da Turkiye'yi aratmayacak bir ortamimiz var Allah'a cok sukur 🙂

Eski gelen yeni gelen one mi yazayim falan derken araya kaynamis senin isim. Hatta yazdigimida hatirliyorum ama Gokhan daha once geldigi icin onu eklerken arada silmisim 😃 Hatta bu mesaja da cevap yazmaya baslamistim ama onu da yollamamism herhalde 😃

Yeri gelmisken soyleyeyim. Iyi ki varsin... Son donemde hem yeni gelen arkadaslarin hem de benim ihtiyacim olan her zaman yanimizda oldun... Samimiyetinden de asla suphemiz yok. Icimizi disimizi goren kislerdensin. Sen daha iyi gozlemlersin buradaki insanlari...

Uzun yillar muhabbetin devam etmesi dilegiyle...

Birde Tahir mert ile Efe anlasabilse daha iyi olacak ama zamanla insallah 😃

• Ben de iki kelam edecektim ama yine yorgunluktan gozlerim kapaniyor. Biraz derse bakip yatmam gerek.
    Cok fazla konu birikti ama yazamiyorum, goc etmeyi durdurup sabir yere cipayi atabilirsem ben de gelen gidene yardimci olacagim. Gocmen adam bu isi ucretli yapmamali. Yardimci olan, fikir paylasan herkes sagolsun var olsun.

• Ahaha @semavi onurumu okşadın hacı 😂 Ben Türkiye'de de aynıydım ama bu yardım işleri bir süre sonra kullanıma moduna dönüyor. Öyle bir durum olduğunda da soğuyor insan kimseye yardım edesi gelmiyor.

Amin inşallah, Houston'u sevmedim sevemedim ama hem sen hemde senin sayende tanıştığımız güzel insanlar var. Allah bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bu şekilde çekilir oluyor burası.
    Bir de biram olmadığı zaman bira ısmalayacak birileri olsa 😂 daha güzel olacak 😂
    Efe Metin ile anlaşırda Tahir ile birkaç yıl daha yan yana gelmez herhalde 😂😂

• ⭐⭐

Amerika'ya göç etme hazırlığı yapanların öncelikle resmi kaynaklardan, sonra da bu forum gibi güvenilirliği sorgulanabilir açık kaynaklardan bilgi edinmesi kendileri için daha doğru olur.

Burası gibi açık kaynaklarda birisi bir soru sorarsa ona birçok kişinin cevap verme ve verilen cevaplara katkı sağlama, varsa hataları, eksikleri düzeltme şansı vardır. Oysa İnstagram'dan birine özel mesaj yoluyla danışırsanız size verilen eksik, yanlış, hatalı cevabı düzeltecek kimse olmayacaktır.

Bu iki tür kaynaktan sonra belki yararlanılabilecek üçüncü bir kaynak türü olarak düşünebilirsiniz bu tür kapalı/kişisel kaynakları... Fakat her zaman ihtiyatla yaklaşmak kaydıyla...

• ⭐⭐⭐

Açıkcası ilk başlarda acaba demiştim,
    Ama sonradan güzel bir şekilde Amerikayı pazarlayıp, ardından benim gibi buraya gelmek isterseniz size kayıt yaptırmanız için beni buraya getirten şirkete yönlendireceğim diyor. Bundan da komisyon alacağını da söylüyor.

Kuruluş amacı yardım etmek.
    YARDIM; karşılıksız, bir çıkar gözetmeden yapılan bir eylemdir.

Ondan dolayı bu forumun kurucusuna ve siz geçmiş kullanıcılarına, bizleri bilgilerinizle aydınlattığınız için teşekkür ediyorum

• ⭐⭐

@Muhtaradana verdigin linkten baktim instagramdan arattim ama sanirim silinmis cikmiyor.

• @goodluck çok fazla şikayet yüzünden instagram sayfasının kapandığını açıkladılar, şimdi baktım tekrar açılmış

• Dün bir arkadaşımın haber vermesi üzerine haberdar olduğum bir durumu buraya aktarmalıyım diye düşündüm, videonun 04:20 den sonrasında work and travel yapacak arkadaşlara kendi çalıştığı aracı şirketi tavsiye edip, buradan komisyon aldığını açıklıyor(eğer kendi tavsiye ettiği şirketle başvurursanız sizi ayrı bir WhatsApp grubuna dahil ediyormuş)
    Umarım tüm turkishunion fikri bu şekilde komisyonculuk üzerinden ilerlemiyordur,
    girişim böyle sonuçlansa bile en azından böyle güzel bir fikrin denenmesi bile bizlere bir tecrübe kazandıracaktır
    Ben hiç denenmemesinden ziyade, cesaret edilip başlatılmasını bile önemli buluyorum

Not:Videodaki kişi turkishunion oluşumunun kurucusu ve bu arkadaşımız üzerinden yürüyor tüm sistem

• ⭐⭐

Ben de elimden geldigince gelene gidene yardim ediyorum. Bazen fikren bazen de fiziken. Fiziken kismi cok yorucu. Ben kimsenin hevesini kirmak yada karalamak istemem ama bu sekilde bir de duyuruyla biz gonullu yardim ediyoruz dedigi zaman cok fazla insan basvurur. Buna ne vakit ne de nakit yeter.

• @goodluck, içinde söyledi: turkishunion fikri

Ben de elimden geldigince gelene gidene yardim ediyorum. Bazen fikren bazen de fiziken. Fiziken kismi cok yorucu. Ben kimsenin hevesini kirmak yada karalamak istemem ama bu sekilde bir de duyuruyla biz gonullu yardim ediyoruz dedigi zaman cok fazla insan basvurur. Buna ne vakit ne de nakit yeter.

Benim yari isim gibi oldugu icin biraz fazla vakit harcasam bile bir sekilde tolere edilebiliyor... Lakin sabit isi olan hic kimse mesai saatleri icerisinde yardimci olamaz. Olamadigi icinde gonul koymamak lazim...

• Bu fit traveler yani kurucusunun bir kere oturum vizesi yok, öğrenci sürekli statü değiştirip duran biri artı amazon işleriyle uğraşıyor vip grup diye milleti oraya davet edip sözde danışmanlık veriyor. Tamamen boş birisi bana göre yaptığı hiç bir şeyi de samimi bulmuyorum.

• @semavi

Böyle kişiler çok yok Dünya da. Umarım bu iyiliği kötüye kullanan kişiler denk gelmez ve devam edebilirsiniz.

USA gidince yardımı bırak, içten bir merhaba bile o kadar değerli ki.

Herkese bol şans.

• Fikir modifikasyon yapılırsa güzel olabilir, ama sadece fikir güzel olabilir, teoriden öteye geçmez diye düşünüyorum. Umarım yanılırım...

• takipçi toplamaktan başka amaçları yok

• @turcouz umarım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |