Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@desperado kazandın konsolosluk ds 260 formu ve evrak mailinde resimli ön yüzünü istiyor ozaman ne yapacaksın sıçtın

• @desperado, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

merhaba arkadaşlar, az önce ekşi sözlükte bir tartışma gördüm. Bazıları google dan rastgele pasaport numarası bulup girip yapabiliyormuş hatta sallama bir numara girdiklerinde bile oluyormuş dediler.

Eğer hal vaziyet bu şekilde ise pasaport gelmesinin bize hiç bir faydası olmadı.

Hocam o sallamasyon pasaport numaraları girenler eğer olurda kazanırlarsa piyangoyu en kötü ihtimal mülakatta elenirler yanlış bilgi vermekten dolayı. siz onları dikkate almayın. süresi dolan pasaport dahi olsa mülakatta onu ibraz etmek zorunda pasaport numarasının doğru olduğunu kanıtlaması için.

• @optimistic, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@desperado, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

merhaba arkadaşlar, az önce ekşi sözlükte bir tartışma gördüm. Bazıları google dan rastgele pasaport numarası bulup girip yapabiliyormuş hatta sallama bir numara girdiklerinde bile oluyormuş dediler.

Eğer hal vaziyet bu şekilde ise pasaport gelmesinin bize hiç bir faydası olmadı.

Hocam o sallamasyon pasaport numaraları girenler eğer olurda kazanırlarsa piyangoyu en kötü ihtimal mülakatta elenirler yanlış bilgi vermekten dolayı. siz onları dikkate almayın. süresi dolan pasaport dahi olsa mülakatta onu ibraz etmek zorunda pasaport numarasının doğru olduğunu kanıtlaması için.

@ayvalik10, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@desperado kazandın konsolosluk ds 260 formu ve evrak mailinde resimli ön yüzünü istiyor ozaman ne yapacaksın sıçtın

ama çekiliş sırasında kontrol edilmediği için şansımızı etkileyecektir değil mi ? yani evet adam yanlış bilgi verdiği için elenecek ama bizimde 1 yılımıza mal olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@desperado evet doğru haklısın

• @desperado Evet çekilişteki kazanma yüzdesine eksi yönde katkıalrı olacak malesef

• bu durum çok kötü oldu o zaman

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Peki örnek vermek gerekirse bu durumda olan arkadaşlarımızda vardır bilgi olması açısından soruyorum benim böyle bir durumum söz konusu değil. Şimdi başvuru tarihleri 2 ekim - 5 kasım. Başvuru yapacak olan kişinin pasaport süresi de diyelim ki 25 ekim de bitiyor. Başvuracak olan kişinin o pasaport ile 24 ekime kadar başvurma şansı varmı ? Yoksa başvuru tarihleri süresi içinde ilgili kişinin pasaport süresi dolduğu için başvurusu geçersizmi sayılmış olur ?
    Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar konuya beklenmektedir. 🙂

suresi bitmeden basvuru yapin o durumda.

• @crazycells, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@optimistic, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Peki örnek vermek gerekirse bu durumda olan arkadaşlarımızda vardır bilgi olması açısından soruyorum benim böyle bir durumum söz konusu değil. Şimdi başvuru tarihleri 2 ekim - 5 kasım. Başvuru yapacak olan kişinin pasaport süresi de diyelim ki 25 ekim de bitiyor. Başvuracak olan kişinin o pasaport ile 24 ekime kadar başvurma şansı varmı ? Yoksa başvuru tarihleri süresi içinde ilgili kişinin pasaport süresi dolduğu için başvurusu geçersizmi sayılmış olur ?
    Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar konuya beklenmektedir. 🙂

suresi bitmeden basvuru yapin o durumda.

Evet arkadaşlar @crazycells Ali beyin dediği gibi pasaport süresi, Dv2021başvuru tarihleri aralığında bitecek olan arkadaşlar var ise pasaport süresinin son bitiş gününden önce başvurularını yapabilirler.

• Bu pasaport bilgileri paylaşılacak mı acaba? Yani başvuru yaptığımızı Turkiyeden yetkililer bilecekler mi? Devlet memuruyum amirlerle ilgili sorun yaşar mıyım diye merak ettim.

• @nediro, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Bu pasaport bilgileri paylaşılacak mı acaba? Yani başvuru yaptığımızı Turkiyeden yetkililer bilecekler mi? Devlet memuruyum amirlerle ilgili sorun yaşar mıyım diye merak ettim.

Merhaba hocam @crazycells Ali cihan bey daha iyi bilirler ama bildiğim kadarı ile bu çekilişe kimlerin katıldığının devlet tarafından bilineceğini sanmam. Çünkü piyango çekiliş sistemi ile devletin sisteminin birbiri ile bağlantılı olacağını sanmam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nediro, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Bu pasaport bilgileri paylaşılacak mı acaba? Yani başvuru yaptığımızı Turkiyeden yetkililer bilecekler mi? Devlet memuruyum amirlerle ilgili sorun yaşar mıyım diye merak ettim.

hayir, bu cekilisin TC devletiyle bir ilgisi yok.

• Öncelikle merhabalar green card başvurusunda pasaport ile ilgili istenen bilgilerden biri olan pasaport no yazarken sadece sayılarınımı yazıyoruz yoksa başındaki U harfide yaziliyormu
    Yani pasaport no: 12345 mı yoksa No: U12345 mı şimdiden teşekkür ederim.

• @Aydın-Emre-Alım tamamını yazıyorsunuz. Yani U1234567

• Kritik bir sorum var.
    Ekşisözlükde gördüğüm üzere rastgele bir pasaport numarası ile başvuru yapılabiliyor. Doğrulama mekanizması yok. Sonuç olarak süresi geçmiş bir pasaportum var. Sırf greencard için yeniletmek de istemiyorum mecbur kalırsam yenileteceğim. Süresi geçen pasaportumla başvuru yaptığımda da başvuruyu kabul edecek. Oldu ki kazandım ve mülakata çağırıldım. Nasıl bir geri dönüş alırım acaba? Kendi sistemleri üzerinde Türkiye verilerini göremezler yani pasaportum eski mi yeni mi ne zaman bitti göremezler diye düşünüyorum. Fikirleriniz neler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akar 2 ekim ile 5 kasım arasında aktif olan bir pasaport ile başvuru yap. Mayıs ayın da kazandığın zaman yenisini çıkartıyon fakat kazandığın pasaportun sende mi yoksa yalan mı girdin diye eskiyi de yanında götüreceksin o kadar sadece başvuru tarihlerinde BİTMEYEN bir pasaport olsun

• @Akar İlk öncelikle rastgele pasaport numarası girmek İLLEGAL bir durum. Ayrıca Mülakata çağrıldığınızda girmiş olduğunuz pasaportu da isteyecekler. Ki girilen pasaport no geçersiz olduğu için hiç bir şekilde işlem olmayacak. Süresi geçen pasaport ise yine aynı durum. Sonuç olarak görüşmeye gittiğinizde pasaportun üzerinde geçerlilik süresi yazıyor olacak. Benim naçizane önerim lütfen LEGAL bir şekilde başvuru yapın. Tabi böyle bir isteğiniz varsa..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akar, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Kritik bir sorum var.
    Ekşisözlükde gördüğüm üzere rastgele bir pasaport numarası ile başvuru yapılabiliyor. Doğrulama mekanizması yok. Sonuç olarak süresi geçmiş bir pasaportum var. Sırf greencard için yeniletmek de istemiyorum mecbur kalırsam yenileteceğim. Süresi geçen pasaportumla başvuru yaptığımda da başvuruyu kabul edecek. Oldu ki kazandım ve mülakata çağırıldım. Nasıl bir geri dönüş alırım acaba? Kendi sistemleri üzerinde Türkiye verilerini göremezler yani pasaportum eski mi yeni mi ne zaman bitti göremezler diye düşünüyorum. Fikirleriniz neler?

Bilgilerini yazdiginiz pasaportu gormek istediklerinde ne gostermeyi dusunuyorsunuz?

• Benim 2020 Mayıs ayına kadar geçerli pasaportum var sizce yeni pasaport çıkarmalımıyım yoksa bu pasaportla devam mı etmeliyim ileride green card kazanmam durumunda bir zorluk yasarmiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydın-Emre-Alım açıklanıp kazandığını öğrenirsen uzatırsın sonra biten pasaport ve yeni pasaportikisi birliktemülakata götüreceksin

• Ds 260 formunu doldururken pasaport yoksa other travel olarak girin diye bir bilgi öğrenmiştim bu siteden,bu bilgi doğru mu yani pasaport olmadan ds 260 formunu doldurup submit edersek bir problem olur mu?

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |