Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dmrtkn eşiniz eğer çalışmayacaksa canı çok sıkılacak çoğu türk vatandaşın birbirine yakın yaşama nedeni Türkiye'de kalan komşuluk ilişkisi mesela burada kapının önüne inip komşularla konuşup günü öldürürsün ama orada bu yok eğer çalışmayacaksa yanlızlik sorunu devreye girecek buda büyük psikoloji derin mevzular iyi konuşulup yol almak gerek

• @Oktay-İbiş biz buna aile diyoruz 🤗🤗

• @Oktay-İbiş kardeş bide bu işin anne baba tarafı var eşim babasının tek kızı, ben de annemin tek oğluyum. GC ciktigini düşünüyorum vazgeçirmek için neler yapmazlar 🙂

• ⭐⭐⭐

@omerelci bence eğer onlarda evlatlarının değilde ALLAH izin verirse sağlıklı dünyaya gelicek torunlarının gelicek kaygısı yaşamadan çok güzel okullarda okuyup daha iyi eğitim alıp daha iyi yerlerde olucağını düşünmeleri gerekir. özlem sıla gurbet hangimiz yaşamadıkki biz kendimiz için değil evlatlarımızı için mecburuz !

• ⭐⭐⭐

@Yunus-Tilki aile olmazsa olmazımız 🙂

• @Yunus-Tilki evet haklısınız ama biz o konuları aştık biz şuan kktcdeyiz yazdiklarinizin hepsini yaşadık ilk etapta ama üstesinden geldik @Oktay-İbiş abinin dediği gibi birbirimize hem anne hem baba hem arkadaş olduk

• @Oktay-İbiş Bekarlar icin de adaptasyon, o stresi tek basina kaldirmak vs gibi zorluklar var, bi de hersey zaten cok buyuk orada: evler, yiyecekler. koli koli satiliyor, ben simdiden o kadar seyi yiyemeyip de nasil atacagimi dusunuyorum 🙂 🙂 o yuzden yemekte, yasamakta, o stresi atlatmakta destek olacak birileri varsa hayat guzel. 🙂 Bir de, aile olarak gitmenin bir diger avantaji: tanidiginiz, sonuna kadar guvenebileceginiz bir birinizden baska kimseniz yok. Bu yuzden "daha iyi aile" oluyorsunuz. ❤ 🙂👍

• @omerelci çocuğunuz varmı bilmiyorum ama aileleriniz sizler için değil ama torunları için herşeye evet derler diye düşünüyorum bizimkiler en azından onlar için evet dediler

• @Merika neden atasiniz ki homelesslara verirsiniz

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn @Oktay-İbiş @Yunus-Tilki

Umarım sizlerde önümüzdeki yılların talihlileri olursunuz. Boş yere başvurup ve çıkıp gitmeyen insanlar yerine sizler gibi bu işleri şimdiden tasarlayan insalara çıkmasını temenni ediyorum. Şimdiden sizlere bol şans diliyorum 🙂

• @umutaga rica ederim. yeni uygulama ise bu 6 ay kurali, bilgim yok. Hemen baslaniyor diye biliyordum ben. basarilar dilerim 👍

• @bolatmali çok teşekkür ederim inşallah dwdiginiz gibi olur sizinde mulakatiniz inşallah sorunsuz geçerse bir an önce gidersiniz,bizi orda misafir edersiniz

• Eğer olurda kazanırsam odamın birini bu formda kazanan diğer arkadaşa 5 aylık kalma sözü veriyorum (kira ve aidatsız)

İsteyen olursa haber versin ortama alışana kadar ev bulma ve kalma sorunu kafanızdan silinir

Colorado Denver de olacağım ss alın ve o gün hatırlatın

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Eğer olurda kazanırsam odamın birini bu formda kazanan diğer arkadaşa 5 aylık kalma sözü veriyorum (kira ve aidatsız)

İsteyen olursa haber versin ortama alışana kadar ev bulma ve kalma sorunu kafanızdan silinir

Colorado Denver de olacağım ss alın ve o gün hatırlatın

Liseden arkadaşların üniyi kazanırsam baklava sözü gibi olmasın bak ? Kazandılar mezun oldular baklava falan hala yok 😃

• @Yunus-Tilki HOOP ALDIM :))

• @Yunus-Tilki benim ailem olduğu için öyle bir söz veremem ama çıkarsa metrelik kabap sözü verdim

• ⭐⭐⭐

@Merika bak söylediklerinin hepsine katılıyorum ve altına imzamıda atarım. ama evliler için cidden alışmak adaptasyon zor şöyle bir örnekle izah edeyim. diyelimki istediğiniz işi bulamadınız yada 3 kağıtçı bir işverene / işe denk geldiniz dünya hali ya aksilikler üst üste geldi bu seferde eşiniz ben sana demiştim demeye başlar ise bu sefer o evlilik sarsılmaya başlar. aslında bunun gibi bir çok örnek sunabilirim. bizim taşıdığımız kaygı peşimizden getirdiğimiz aile bireylerimizin rahatlığı adaptasyon süreci dil sorunu. çünkü Türkiyedeki gibi bakkal market arkadaş eş dost oyun mahalle olmayacak onlar için süreç daha zor belki sancılı geçicek. ama ben bekar olsam u sreci belki sadece Ülkeme aileme duyduğum duygusallıkla yaşarım oda en kötü arar telefonda iki ağlar 1 zırlarım 🙂

• @bolatmali çok teşekkürler inşallah diyorum yüzümüz gülecek

• @dmrtkn tabii, ekmek elden, su golden.. ben orada destegin oneminden bashetmistim.

• @dmrtkn evet kardeş 2 çocuğum var. Elbette bizim kararimiza saygı duyacaklar ve kararlı olduğumuzu görünce ellerinden geldiğince destek olacaklar bundan hiç şüphem yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |