Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga hocam iş beğenmek gibi bir lüksümüz olmadığını biliyorum gerisi nasip 🙂

Tabiki.. ilk etapta yaparım o konuda sıkıntı yok. Uber yapamazsınız zaten ehliyetten dolayı. Geriye yemek dagıtımı ve flex kalıyor. Flexde cogu bölge kapalı gibi suan. Gözümü korkutan geriye sadece yemek dagıtımı kalıyor olması 🙂

• ⭐⭐⭐

bence başvuruyu yapıp normal hayat devam etmek lazım 🙂 unutun ya yok öyle bir şey 🙂

• @Hande-Tok 33 gün desek 150 den 4950 kişi yapar.. çok iyimser bir rakam 🙂

• ⭐⭐⭐

@umutaga amerikada köpek gezdirenlerin iyi para yaptığınıda işittim 🙂 yine araba yıkamacısınında iyi para kazandığını işittim bahşişlerden 🙂 az iş makinasını ev arabamı yıkamadım zamanında yabancı değilim 🙂

• @umutaga son 2 yıldır hep 2bin küsürlerde kaldığı için bu yıl 3500-4000 bandına çıkabileceğini düşünüyorum

• @bidünya Ne guzel 🙂 sevindim sizin adiniza, umarim bende de gecer zamanla bakalim:) bu arada, organik isler yapiyorsunuz sanirim fethiyede, tam da amerikada talep goren bi sektor, Houston da dusunuyorsaniz ozellikle 👍 simdiden bol sans dilerim 😇

• @Hande-Tok, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga son 2 yıldır hep 2bin küsürlerde kaldığı için bu yıl 3500-4000 bandına çıkabileceğini düşünüyorum

İnşallah diyelim 🙂

• @umutaga yapılması gereken tek şey bu işin peşine düşmemek. bir şeyi çok isteyince nasıl olmuyorsa bunda da aynı şey geçerli 😃 mayısa kadar aklınızdan silin şu greencard'ı

@umutaga yapılması gereken tek şey bu işin peşine düşmemek. bir şeyi çok isteyince nasıl olmuyorsa bunda da aynı şey geçerli 😃 mayısa kadar aklınızdan silin şu greencard'ı

İlk kez geçen sene başvurdum. Çıkmadığını gördüğüm günden beri gözüm takvimde 🙂
    İlk seferinde nasıl 5-6 ay bekleyenilmişim hala anlmıyorum.

• @Hande-Tok siz silebilecekmisiniz

• @dmrtkn peşine düştüğümde çıkmayacağını bildiğim için irademle sileceğim diyeyim açıkça

• @umutaga tek alternatif greencard değil bunun hepimiz farkındayız bence. O olmuyorsa öbürü olur, diğer şansları kaçırmayalım biri uğruna

• ⭐⭐⭐

bence düşünmeyin gündelik hayatınıza devam edin ama araştırın araştırmalarınıza devam edin şahsen ben öyle yapıcam çokda şartlandırmadım kendimi çünkü istemeden kendini kaptırıp sonra hayal kırıklığı yaşamak zor geliyor. çünkü insan sürekli kafasında kuruyor tasarlıyor hayal ediyor bence oluruna bırakmak en sağlıklısı ALLAH korusun bu ailenize etrafınıza işinize ve sevdiklerinizede yansır şahsi düşüncem.

• @Oktay-İbiş katılıyorum

@umutaga tek alternatif greencard değil bunun hepimiz farkındayız bence. O olmuyorsa öbürü olur, diğer şansları kaçırmayalım biri uğruna

Dogrusu benim için suan tek alternatif gc gibi 🙂
    Burada işimden hayatımdan memnunum cok sükür. Ama daha iyisi varsa oda yurtdışında benim için.

• alt kademe yapılabilecek işler (ek iş veya başlangıç)

1. lyft ( 1 senelik ehliyet ama esnek)( eyaletlere göre minumum araç yılı değişiyor)
    2. uber (1 senelik ehliyet istiyor)( eyaletlere göre minumum araç yılı değişiyor)
    3. doordash
    4. grubhub
    5. uber eats
    6. amazon flex ( her yerde açık değil bazı yerler dolu sırayla alınıyor)
    7. postmates ( çok fazla sipariş gelmiyor)
    8. bedava eşyaları toplayıp internetten satmak ( mahallelerin eşya çıkarma gününü öğrenmek gerekiyor)
    9. bulaşıkçılık ( dil olmadan yapılabilir) ( hiç iş bulamazsak)
    10. emlakçılar için fotoğraf çekimi (günlük iş) belirli yerlere gidip foto çekmenizi istiyor dışardan.
    11. field agent ( markette raf kontrol etme en kısa anlatımı bu )

eklemek isteyenleri yoruma bekliyorum.

• @umutaga benim de demek istediğim yurtdışı için tek alternatif amerika değil 🙂

@umutaga benim de demek istediğim yurtdışı için tek alternatif amerika değil 🙂

Yani tabi ama genel olarak ömür boyu kalmanızı sağlayan cokta alternatif yok gibi .
    Kısmet artk bakacagız 🙂

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

alt kademe yapılabilecek işler (ek iş veya başlangıç)

1. lyft ( 1 senelik ehliyet ama esnek)( eyaletlere göre minumum araç yılı değişiyor)
    2. uber (1 senelik ehliyet istiyor)( eyaletlere göre minumum araç yılı değişiyor)
    3. doordash
    4. grubhub
    5. uber eats
    6. amazon flex ( her yerde açık değil bazı yerler dolu sırayla alınıyor)
    7. postmates ( çok fazla sipariş gelmiyor)
    8. bedava eşyaları toplayıp internetten satmak ( mahallelerin eşya çıkarma gününü öğrenmek gerekiyor)
    9. bulaşıkçılık ( dil olmadan yapılabilir) ( hiç iş bulamazsak)
    10. emlakçılar için fotoğraf çekimi (günlük iş) belirli yerlere gidip foto çekmenizi istiyor dışardan.
    11. field agent ( markette raf kontrol etme en kısa anlatımı bu )

eklemek isteyenleri yoruma bekliyorum.

Teşekkürler.. işte bekledigim cvp 🙂

• ⭐⭐⭐

ben almanyayıda düşünmüyor değilim kendi mesleğimle alakalı yani seçenekler çok önemli olan aslında burada ne istediğimizi iyi bilmemiz şart sadece tek bir şeye bağlı kalmamak en mantıklısı. ve birde almanya sosyal bir devlet ama tabi almanyanında eksileri vardır o ayrı mesele.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |