Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @artemis61 Merhaba,

Bu formu gönderdiğim de yinede kağıt olarak I-797C formu adrese gönderimi oluyor mu Uscis tarafından

• Evet posta ile gönderim sürecin her adımında oluyor. Ek olarak USCIS sitesinden hesap açtığınızda posta size daha ulaşmadan dokumanları ve hangi aşamada olduğunuzu görebiliyorsunuz.

Biyometrik randevu bildirimi adrese mi geliyor yoksa mail olarak mı geliyor

• Formu doldururken yazışma için hangi adresi verdi iseniz ona posta olarak geliyor. Ek olarak yine sistemden randevunuzu takip edebiliyor, gerekçeniz varsa yeniden randevu tarihi alabiliyorsunuz. e-mail ile bana gönderim olmadı.

Fiziksel adres ile yazışma adresi farklı olabiliyor mu biyometrik veriler alınana kadar ABD içi yazışmalar için, permiti Turkiyedeki konsolosluğa isteyeceğim.

• Formlarda her zaman ikisini ayrı ayrı isterler, fiziken adres, yazışma adresi olarak. Ben yazışma adresi olarak post office deki mail kutumuzu vermiştim. Fiziken adresim ise ev adresimdi.
      Yazışma için konsolosluk adresi olur muya cevap veremiyorum.
      Bol şans diliyorum.

• @Henry-bloor Önerinizde arada gel diyorsunuz. Bunu anlamadım. Zaten Amerika dışında olmak zorunda olduğunuz için izin alıyorsunuz. Giriş-çıkış yapmak permiti anlamsız kılmaz mı ya da gelip gidebiliyorsanız permite ihtiyaç var mı? Ayrıca şunu merak ediyorum. Bu 2 yıllık süre Vatandaşlık başvurusu süresini nasıl etkiliyor acaba?

• @Nenes yapmaz zaten permit gelene kadar statuyu korumak icin git gel

• Turkiye'de Teyzem ve enistem vefat etti yine kisa sure once atnem'de göz ameliyati oldu. Bu nedenlerden dolayi I 131 basvuru hizlandirma talebinde bulunabilir miyim? Yoksa olum sebebleri sadece birinci derece yakinlari mi kapsiyor acaba?

• Arkadaşalar herkese merhabalar, DV -2024 talihlisiyim, 4 kişilik aileyiz, case number 6.xxx lerde yakın zamanda mail bekliyorum, Türkiye'de memur olmam ve emekliliğimi hak etmeye az bir süre kalması nedeniyle, ABD' ye girdikten sonra re entry permit alıp , emeklilik akabinde kalıcı olarak ABD'ye giriş yapmak istiyorum. İlk girişte ehliyet vb işlemleri hızlı halletmek için New Jarysey'e giriş yapmak ve hemen re entry permit başvurusu yapmak istiyorum, yakın zamanda bu belgeyi alan varsa ortalama kaç gün sürüyor? süreç nasıl bilgi verirseniz sevinirim.

• @frida_beau cevabınız için teşekkürler 🙏

• @skvgt_55 17ay sürüyor. Bu sürede statünüzü korumak zorundayız. O yüzden 6 ayda bir yada 5.5 ayda bir gir çık yapmanızı öneririm .1 yıldan fazla dışarıda kalırsanız Green cartınızı iptal edebilir görevli iyi planlayın

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• @skvgt_55 onun icinde Yine parmak izi falan vermeniz gerekiyormus súresi 90 gúnú buluyormus túrkiyede okuyan oglumuz için arastirmistik Sonra vazgectik bende memurdum eyt yi bekliyordum bu súrecte 2 sefer gidip gelmedi yaptik en son temelli yerlesirken temmuzda bunu havaalanindaki polis baya problem yapti ki Esim zaten amerikada cslisiyordu bir B planiniz olsun mutlaka.....

• Merhaba, bu formu doldurmadan Amerika dışında 6 ay- 1 yıl arası süre kalan ve herhangi bir sorun yaşamayan bildiğiniz kişiler var mıdır? Sonuçları ne olabilir? Çözümleri ne olabilir?

• @Summer-0 1 yıl sıkıntı 6 ay hatta 5.5 ay neysede 6 ayı geçince problem olma ihtimali artıyor.Adamın biri 10 sene sonra gelmiş girmiş devam etmiş ne sorgu nede birşey ama dediğim gibi şan meselesi .JFK havalimanını kullanın.

• Merhabalar, I-131 formunu 3 kişilik aile için hazırlayacağım.

• Kızım 2 yaşında onun içinde Form I-131 i hazırlayacağım. Part 4 Purpose of trip kısmına açıklama olarak “anne ve babaya bağlı olarak “ yazsam olur mu yada ne yazmalıyım.
    • Kızım imza atamayacağından imza kısmına ben imzalayacağım. Kızımın formunu ben hazırladığım için Part 10 nu (Başvuru sahibi dışında bu başvuruyu hazırlayan) kısmına kendi bilgilerimimi yazacağım.
    • Ödemeyi her aile bireyleri için ayrı ayrı Money Order USPS yapacağız.
      Çekin üstünde Kime kısmına “ U.S. Department of Homeland Security” yazacağız.
      Açıklamaya I-131 Application and ……
    • Gönderen kısmına eşim ve benim kendi isimlerimizi yazıcam ayrı ayrı fakat kızım için hazırlanan çekte göndericiye benim adımımı yoksa kızımın adını mı yazacağım.
      @crazycells
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @baranpeltek_ merhaba biometric randevu tarihiniz başvurudan kaç gün sonra bildirildi size acaba?

• @artemis61, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, I-131 formunu 3 kişilik aile için hazırlayacağım.

• Kızım 2 yaşında onun içinde Form I-131 i hazırlayacağım. Part 4 Purpose of trip kısmına açıklama olarak “anne ve babaya bağlı olarak “ yazsam olur mu yada ne yazmalıyım.
    • Kızım imza atamayacağından imza kısmına ben imzalayacağım. Kızımın formunu ben hazırladığım için Part 10 nu (Başvuru sahibi dışında bu başvuruyu hazırlayan) kısmına kendi bilgilerimimi yazacağım.
    • Ödemeyi her aile bireyleri için ayrı ayrı Money Order USPS yapacağız.
      Çekin üstünde Kime kısmına “ U.S. Department of Homeland Security” yazacağız.
      Açıklamaya I-131 Application and ……
    • Gönderen kısmına eşim ve benim kendi isimlerimizi yazıcam ayrı ayrı fakat kızım için hazırlanan çekte göndericiye benim adımımı yoksa kızımın adını mı yazacağım.
      @crazycells

Küçük cocuğunuz için Re-Entry Permit başvurusu yapmayın. Gerek yok. İlk sayfalara göz atın. Göreceksiniz. Küçük cocuğu için para yatıran arkadaşlar iade alamadılar.

• Merhabalar Re-Entry Permit basvurusunun iptal edilme ihtimali var mi?

• @aposport merhabalar,
    Okudum formu tamamen biliyorum küçük çocuklar göz ardı edilebiliyormuş ama yinede ben kural gereği yapmak istiyorum, teşekkürler yinede 🙏

• Yasaklı

Merhabalar 2024 talihlisiyim ve diş hekimliği son sınıf ögrencisyim. Uzmanlığimı turkiyede amerikada denkliği olan bir üniversitede yapmayı düşünüyorum. Ancak bunun için 4 yıllık bir süreye ihtiyacım var. Re-entrypermit 2 defa 2 şer yıllık alınabilir mi ? Yada ilk 1-2 yıl 6 aylık süreleri geçirmeden amerikaya gir çık yapıp sonra re-entry permit yapsam uygun olur mu ? Yine de ilk yıllar 12 ayın 6 sını amerikada geçiremem. Tahmini olarak 3 ayi geçirebilirim. Uzmanlığımı aldıktan sonra amerikaya yerleşmeyi düşünüyorum.

• 3 sene aradan sonra 2022de aralikta newarktan giris yaptim. 2019 aralikta I131 doldurmus ancak evrak ulasmadan cikis yaptigim icin kabul edilmemisti . 2022 araliktada tekrar doldurdum ve 2 ay kaldim , fotograf ve parmak izi gerekli olmadigina dair ve olumlu olumsuz cevap bekleyin diye cevap geldi. 1 senedir cevap yoktu. 6ayda 1 giris cikis yapiyorum , ocakta tekrar gittigimde uscis ten bu islem icin adres degisikigi yaptim ve 1 ay sonra adresime I-131 giris belgem gelmis 2026 ocak ayina kadar gecerli olarak. Sanirim beni unutmuslardi , adres degisikligi yapinca evrakim onlerine dustu ve hatirladilar gonderdiler.

• Merhabalar herkese re enrtry biyometrik randevuya 105 gun once girdim ve tr ye dondum. Belgeyi turkiyeden konsolosluktan talep ettim fakat bu sureci nerden nasil takip edecegim geldiginde nasil haberimiz oluyor, uscis case tracker da update olmuyor. Tesekkurler.

• Teşekkürler, I-131 için başvuracağız, planımız yazın bir giriş daha yapıp, re-entry permit'e başvurmak alsında. Ancak şu anda bu şekilde bir parmak izi randevusu konusunu aşmamız gerekiyor. Aslında green card elimize ulaşmasa da, sorguladığımızda da eşimle ikimzin de green cardları bastırılıp, gönderilmiş gözüküyor. Ancak sadece bana biometric için randevu iletildi, 15 Mart için ve ertelemek istediğimde de maks mart sonu veriyor sistem.. Araştırdım ancak tam net bilgi bulamadım. Gitmesek ne olur veya Tr'den bu parmak izini veremez miyiz vs. hala araştırıyoruz. Bugün buradaki konsoloslukla görüşmeye çalışacağız.

• @Saner-Mesçioğlu aynı durum bende de yaşandı. 5 Mart için biometrik postası aldım fakat Türkiye ye dönmüştüm. USCIS sistemden 22 Mart için tekrar randevu aldım ve sistem onayladı. Konsolosluk görüşmenizin sonucunu yazarsanız biz de bilgi sahibi olalım. Yoksa biometric randevusu için tekrar giriş çıkış yapmam gerekecek.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E erenotti 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |