Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerikada yaşayan arkadaşlardan ricam gittikleri müzeler hakkında bilgi vermeleri 😀 Ben en çok Newyorktaki Doğa tarihi müzesini merak ediyorum

• Houston'daki ''The Museum of Fine Arts'' ile ''Museum of Natural Science'' müzelerini gezdim. Perşembe günleri saat 14-17 arası ücretsiz gezilebiliyor. Her iki müze de görülmeye değer. Ama Avrupa'daki veya ABD'denin diğer şehirlerindeki dev ihtişamlı müzeleri görmeye alışkın bireyler için müze içerikleri biraz yavan kalabilir.

• American Museum of Natural History'i gezdim. İyice gezmek istiyorsanız, kesinlikle bütün gününüzü ayırmanız gereken bir müze. İçerisinde gerçek dinozor iskeleti bile var. Pek çok nesli tükenmiş hayvanın gerçek boyutlarda, gerçek veya imitasyon iskeleti var. Uzayla ilgili bölüm var, her şeyden var yani.

Normal giriş ücreti 20-30 dolar falan ama aklınızda olsun pay what you wish seçeneği var New York'taki pek çok yerde, internette listesini bulabilirsiniz, hatta şurada listesi var güncel midir bilmiyorum. Ben 2 dolar ödemek istiyorum dedim ve öyle girdim.

• @haleluja pay what you wish secenegi, gisede mi var? online da goremedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jonathan, içinde söyledi: Amerika'da bulunan müzeler

@haleluja pay what you wish secenegi, gisede mi var? online da goremedim

her muze icin degil, ama pek cok muze icin boyle bir secenek var.

Bu arada bazi muzelerin halk gunleri de oluyor, (genelde haftaici) o gunlerde de muzeye giris yari fiyatina oluyor, bilginize.

• Daha önce Washington DC'de çalışmış biri orada tüm müzelerin ücretsiz olduğunu söylemişti. O dönem gidememiştim ve hiç araştırmadım ama belki gitmeyi düşünen varsa fikir verir veya araştırabilir.

Bir de televizyonda izlediğim bir belgeselde görmüştüm sanırım, beyaz saraya ücretsiz turlar düzenleniyormuş ama en az altı aydan önce kayıt yaptırmak gerekiyormuş. Bu da eski tarihli bir bilgi ve bunu da bugüne kadar hiç araştırmadım

• @jonathan Online'da olduğunu sanmıyorum, gişeden istediğiniz tutarı ödeyip giriyorsunuz.

• Arizona doga tarihi muzesi ozellikle cocuklar icin harika. 15$ gibi aklimda kalmis.

• Benim en çok görmek istediğim, New York / Metropolitan Museum of Art içinde günlerce gezebilirim. Ücretlerini merak eden olursa aşağıda paylaşıyorum ;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paşa videoları seyrederken aynı zamanda 360 derece etrafa bakabilirsin biraz olsun keyfini alırsın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |