Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yfamily Öncelikle tebrikler 🙂 , yeni hayatınızda başarılar dilerim. Belgelere dikkat etmeniz çok iyi olmuş. Amerika bu tip şeylere dikkat ediyor. İleride sıkıntı çıkabilme durumu olabilirdi. Vizelerdeki isim soy isimler ve tarihleri de mutlaka kontrol edin.

Ben daha önce ki okuduğum yazıda FBI dan birinin röportajı vardı. Ds 260 formu gönderildikten sonra araştırmalar başlıyor. Büyük çoğunluk mülakata kadar yetişiyor. Mülakata kadar yetişmeyen ise sistem otomatik mülakat sırasında gözüküyor AP gözüküyor ve AP kağıdı veriliyor. Sonrada AP kalanlar ise Ds formu ile mülakat sırasında ki belge uyuşmazlığı veya mülakat sırasında ds 260 belirtilmeyen ekstra bilgi girilmişse duruma göre uzun veya kısa AP kalma durumu oluyor.
    Bunlar tabi anlatılan kısım belki daha başka kriterlerde vardır.

• @orhanvegs Teşekkürler. AP süreci gerçekten ilginç ve belirsiz bir durum bu yüzden darısı diğer AP sürecindeki arkadaşların başına diyelim 🙂

FBI araştırmaları ile ilgili olarak; size tamamen katılıyorum. Konuyu ben de araştırdım AP görünüp panikleyince... Adamlar gerçekten çok iyi bir sistem kurmuşlar ve kriterler kişiden kişiye, ülke, ırk, isim, kişinin diğer ülkelerde görünmesi (Avustralya ve İsrail ile direkt işbirlikleri var, muhtemelen Schengen bölgesinden de bilgi alıyorlardır) gibi kriterleri risk analizleri yaparak değerlendiriyorlar dolayısıyla kimsenin durumunu standart bir çerçeveye oturtmak imkânsız.

Bu arada siz ABD ye ilk girişi yapabildiniz mi? Zira imzanızda bulunan 2. sağlık muayenesi tarihine göre 26 Mart 2018 tarihine kadar vaktiniz var görünüyor 🙂

Selamlar.

• Bu ileti silindi!

• Şu an ABD yim. Girişte herhangi bir problem çıkmadı. Havaalınında ki kalabalık harici işlemlerim çok hızlı bitti. yaklaşık 3 ayı buldu.

• Merhaba,

İdari işlemi devam eden ve kaç gündür devam ettiği ile ilgili bilgi rica edebilir miyim? 🙂
    Konunun başında liste var ama güncel olmayabilir.

9 Şubattan beri beklemedeyiz , bugün dosyamıza bakıldı ancak hala bir haber yok,

Teşekkürler.

• @tkb Merhaba, biz eşimle birlikle 4,5 aydır bekliyoruz

• @hadrathus merhaba , insallah kisa surede sonuclanir.

Bizde bana verdiler esime vermediler , kazanan benim. Sizde durum nasil ?

• @tkb inşallaaaaah, bizde durum tam tersi, ben kazananım ve AP'a düştüm ama eşimin vizesi yaklaşık 4 aydır hazır bekliyor

• @hadrathus peki neden kaldginiz ile ilgili varsayimlariniz var mi 🙂 birde devamli olarak guncelleniyor mu ?

• Arkadaşlar bişey sorucam,

Ben IV Status check adresinde bugün kontrol ettim durumumu ve update olmuş,

Case Status: Need Info
    Website Updated: 21 February 2018
    Special Notes: Update email was sent to the principal applicant on 12 February 2018.
    Immediate Attention Required
    Before we can continue processing your visa application, we need you to send the information and/or documents marked urgent to us.

No further action can be taken on your file before this information reaches our office. We require a response within 20 days. Late responses may cause additional delays in processing your case.

Please submit this information via the web Contact Form.

Bu bilgiyi vermekte fakat biz belgeyi gönderdik belge alındı inclemede felan gibi bir yazı çıkması lazım değil mi? Bir daha mı belge gödermem gerekiyor ?

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı acaba?

• @ozzy istenen belgeyi gönderdikten sonra
    "Thank you for the information you provided.
    Regards,
    Immigrant Visa Unit" şeklinde mesaj geliyor

• @tkb ben çok büyük ihtimalle bazı ulkelere giris cıkıs yaptıgım için AP'a düstüm, status düzenli olarak haftada 1 update oluyordu, fakat 7 Şubat'tan beri ilk kez bugun guncellendi. statuyu CEAC'ten de takip etmek te mümkün

• O e-mail geldi fakat IV Status Check sayfasında hala bu şekilde uyarı veriyor 😞

• Arayıp sorsak mı ? Neden bu şekilde güncellendiğini.

• Arkadaslar, aranızda AP ile ilgili olarak ais.usvisa-info.com (Official U.S. Department of State Visa Appointment Service) üzerinden her hangi bir işlem yapan oldu mu?

• @ozzy Pasaport ile verdikleri İdari İşlem kağıtdı ve işaretli olan kutucuklarda ki evrakları istiyor olabilirler vize basmak için.Onlar da büyük ihtimal ile Pasaport ve Ptt teslim yeri kağıdıdır.

• Benden sadece ds5535 formunu istediler worde çevirip gönderdim alındığına dair mailde aldım fakat şimdi güncellemişler sistemde hala belgeyi istiyorlar sistemdeki güncellenmede

• @ozzy bugun sanırım sıstemsel bır problem var, CEAC ten sürekli hata mesajı alıyorum

• Arkadaşlar ben tam anlatamadım herhalde durumu.

Ben mülakattan çıktım ve ds5535 formunu doldurup göndermemi istediler, gelen pdf formatını worde çevirip gönderdim elçiliğe ve belgemin aldındığına dair email bilgilendirme mesajı aldım. Daha sonra bu olay geçtikten 10 gün sonra https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ sitesinde case numberımı kontrol ettim ve Case Status: Need Info , Website Updated: 21 February 2018 olarak gözükmekte. Yani 10 gün önce DS5535 formunu göndermeme rağmen bugün update ettiklerinde Need Info olarak gözükmekte Case Statusüm. Burada benim sormak istediğim bu acaba bir sorun mu var kendim worde çevirip gönderdiğim için bir sorun olmuş olabilir mi tekrar mı göndermem gerekiyor ? Yoksa başka birinizin başına da daha önce bu durum geldimi bir önemi yok mu hiçbir şey yapmamam mı gerekiyor acaba? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

• @ozzy Onlar mail ile word formatını göndermiş olması lazım.Bana o şekilde mail de ek olarak gönderdiler.Benim anladığım sizden idari işlem kağıdında yazanları göndermenizi istiyorlar.Tekrar mail ile sorun ne istediklerini emin olun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |