Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@lotusice DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Benim tahminim 1-2 ay daha böyle düşük gidip sonrasında current yapıcaklar.
    Çünkü bu hızla gitmesi 26-27.000 lerde kapanması demektir ki bu kadar kişinin dışarıda kalacağına inanmıyorum.

henuz sayilari inceleyemedim ama bu yil gecen yila gore daha fazla kisi secildi lotodan, fakat vize sayisi sabit. Bir de 2010 oncesinde ABD'ye olan ilginin yildan yila azalmasi genel olarak secilen kisi sayilarini arttirdi, fakat su anda dunyanin genel olarak icinde bulundugu durum bu durumu tersine cevirmis gibi gorunuyor. Ozetlemek gerekirse, "current" bence biraz zor bir ihtimal. Tabii umudumuz boyle ama gerceklesme ihtimali bence yuksek degil, daha gercekci bir tahmin icin sayilari inceleyip yorum yapmak lazim.

• @crazycells sen eski sayıları zaten biliyorsun ama bilmeyenler için yazayım;
    2014 Seçilen sayısı 140bin, Ağustos ayında current oldu ama Mayıs ayında cut off 30.000deydi
    2015 Seçilen sayısı 125bin, current olmadı, 43.050'ye kadar gitti ama Mayıs ayında cut off yine 30.000deydi
    2016-2017 seçilen sayısı zaten 2018 'den düşük, yazmaya gerek yok.
    2018 seçilen sayısı 116bin diyebiliriz, Mayıs cut off 18.050...

İşte bu cut off'lar arası farklılık ve Mayıs ayında bile herhangi bir zıplama görülmeyişi beni tedirgin ediyor...

2007'den beri 2015 hariç her yıl current olmuş, bu yıl her şeyin acayipliği bizi buldu iyimi...

• Ya bu yurt disina ciktiniz mi sorusu takildi kafama 😞 biz hic cikmadik bu bi sorun olurmu herkese sormuslar 😞

• @askimkoray Sorun olacak bir sey olduğunu düşünmüyorum. Bana sordu ve ben evet diyince kaç aylığına olduğunu sordu.Sadece 6 ay ve üstüyse polis kağıdı istediği için onun kontrolünü sağlamaya çalışıyor bence.

• @chemist cevap icin tesekkurler dediginiz gibi umarim bi engel teskil etmez 🙂

• Evet 18050. Bence de kötü. Adamlar ne öldürüyor ne mutlu ediyorlar. Bence bu sene çok dikkatli davranıyorlar. 30000 kadar ümitvar sonrasını gerçekten kestirmek zor. Bundan sonrakileri 2000-2500 arası sabitleyecekler gibi.

• Merhaba arkadaşlar...Bazı bilgileri randevudan önce değiştirmek istiyorum america daki adres gibi medeni durum gibi bunu ne zaman yapmam gerekir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar...Bazı bilgileri randevudan önce değiştirmek istiyorum america daki adres gibi medeni durum gibi bunu ne zaman yapmam gerekir

mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra konsoloslukla iletisime gecerek degisiklik yapabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir siteyi takip ediyorum, en başta @crazycells olmak üzere katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz yardımcı oluyor.
    Ben de 17xxx cs talihliyim, randevu zamanının bu kadar uzun süreceğini en başta kestiremediğim için aylardır yeni bir iş uğraş arayışına da girmedim. Hayırlısıyla Mayıs ayında giriyoruz artık ama benim fikrinizi almak istediğim birkaç husus var:
    1- 1 hafta sonra 1 aylığına turist vizemle amerika’ya gidiyorum, ds260 taki abd ye son 5 girişe eklemek gerekiyor normalde ama randevu zamanı da geldiği için unlock yapıp, daha geç bir tarih riskine girmek istemiyorum. randevu geldikten sonra konsoloslukla irtibata geçip iletsem olur mu?
    2- Pasaportumun geçerlilik tarihinde ay kısmını aralık yerine kasım seçmişim, unlock yapacak kadar önemli bir hata mı sizce?

• @synergyist merhaba ,
    her iki soru içinde Mülakat randevu tarihi geldikten sonra açtırma talebi ile açtırıp düzelmeniz daha iyi olacaktır.
    Ayrıca konsoloslukta da düzeltme yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@synergyist DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir siteyi takip ediyorum, en başta @crazycells olmak üzere katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz yardımcı oluyor.
    Ben de 17xxx cs talihliyim, randevu zamanının bu kadar uzun süreceğini en başta kestiremediğim için aylardır yeni bir iş uğraş arayışına da girmedim. Hayırlısıyla Mayıs ayında giriyoruz artık ama benim fikrinizi almak istediğim birkaç husus var:
    1- 1 hafta sonra 1 aylığına turist vizemle amerika’ya gidiyorum, ds260 taki abd ye son 5 girişe eklemek gerekiyor normalde ama randevu zamanı da geldiği için unlock yapıp, daha geç bir tarih riskine girmek istemiyorum. randevu geldikten sonra konsoloslukla irtibata geçip iletsem olur mu?
    2- Pasaportumun geçerlilik tarihinde ay kısmını aralık yerine kasım seçmişim, unlock yapacak kadar önemli bir hata mı sizce?

konsolosluk bu tur ayrintilari onemsemiyor aslinda. O nedenle iki durum icin de bir guncelleme yapmaniza gerek yok. Ayrica verdiginiz bilgiler, formu doldurdugunuz gune gore gecerli, yani sonradan gelen guncellemeleri aktarmaniza gerek yok forma.

Pasaport kismini isterseniz mulakat sirasinda belirtin, eger konsolos gerekli gorurse degisiklik yapar.

• @crazycells @smesut sevgili arkadaşlar, değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. ben sizi dinlemeye karar verdim, hiç unlock yapıp tarihi riske atmayayım:)
    selamlar

• Benim bi sorum olcak şuana kadar dünya üzerinde toplam kaç vize basıldı 2018 talihlileri için bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşımız varsa çok sevinirim..

• Güncelleme yapıldığında randevu tarihi değişiyor mu ki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efeser DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Benim bi sorum olcak şuana kadar dünya üzerinde toplam kaç vize basıldı 2018 talihlileri için bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşımız varsa çok sevinirim..

isterseniz su konuda, sayin asilcenk'in yorumlarina goz atin...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/401/sayılar-ile-dv-2018

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Güncelleme yapıldığında randevu tarihi değişiyor mu ki?

Eger size mulakat verilme sirasi geldiginde formunuz teslim edilmemisse bir mulakat tarihi alamazsiniz.

• 15950 ye kadar olanlara mülakat tarihi verildi, eğer bu case no dan evvel ds260 doldurmayanlar hala varsa bu kısılerın suan doldurması kendılerıne mulakat ıcın tarıh verılmesını saglamayacak mı? yani sanslarını kaybetmis mi oluyorlar?

• @periscope hayır şansınızı tabiki kaybetmezsiniz, ama asıl dosya numaranızın tarih aralığında değil ileriki bir tarih aralığında çağırılırsınız.

• 28 binlerin başındayım, acaba şansım nedir sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |