Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@savas F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, f2a da bazı değişiklikler var sanırım. Eşim ve 3 yaş oğlum için başvurmak istiyorum. Biz TR de yaşıyoruz. Ama ben başvuruyu Adjustment of status yaparak ilerlemek istiyorum. Kendilerinin turist vizesi var.Abd de hali hazırda bir adresim var. Ayrıca finansal olarak sponsor da bir arkadaşım olacak.

Başvuruyu TR'den yapsam mülakat tarihinde ABD de olsak olurmu?

Esiniz ve oglunuz Turkiye'deyken AOS yapmaniz dogru olmaz. Bu ikilemi baska arkadaslarla da yasiyoruz 🙂 benim tavsiyem vizelerin amacina uygun olarak kullanilmasi yonunde.

Turist vizesini, o ziyaretinizde gocmenlik amaci guderek kullanmamalisiniz; cunku bu vizenin var olma amaci bu degil. ABD'ye kisa sureli seyahat, bir is seyahati veya tibbi tedavi icin bu vizeyi kullanmaniz uygun olur. Turist vizesinin "ABD'de gocmenlik islemleri basvurusu yapmak icin" seklinde bir kullanim amaci yok.

Diyelim ki ABD'ye turist olarak gittiniz, ama olaganustu durumlar oldu ve karar degistirip ABD'de gocmenlik yolunu sectiniz, o durumda yasalar size bu tur degisiklikler yapmaniza izin veriyor; ama ABD'ye girerken bu amaca sahip olmaniz yasal olarak problemli bir durum.

Belki ben cok paranoyak davraniyorumdur 🙂 bilemiyorum...

-Ama bu dediginiz sekilde turist vizesini kullanip, ABD'de evlenen veya gocmenlik islemlerine devam edenler var mi?
    -evet, var, arada duyuyoruz.

-Peki bu insanlar nasil oluyor da bu islemleri yapabiliyorlar?
    -Tahminim, cogu hem islemler sirasinda hem de ABD'ye girerken bu amaclarina dair yalan soyluyorlar, turist vizesiyle "ben Amerika'ya evlenmeye geldim" ya da "gocmenlik islemlerimi yapmak icin ABD'ye geldim" diyen birinin kapidan iceri sokulacagini sanmiyorum.

Fakat, ben bu sureclerin hicbir asamasinda yalan veya yaniltici bilgi vermenizi tavsiye etmem.

• @crazycells merhaba, verdiginiz linkleri inceledim. Buna gore I-130 formunu doldurduk. Istenilen belgeler:
    Benim ve kizimin konsolosluktan cevrilmis nufus kayit ornegi
    Benim ve kizimin ikiser adet pasaport olculerine uygun cekilmis resimleri
    Green kart onlu arkali kopyasi
    $535 money order ile birlikte hepsini Chicago ofisine gonderiyoruz . Bulundugumuz eyaletten dolayi oraya gondermemiz gerekiyormus. Bundan sonra ki adim bize gonderilecek priority date gelince I-485 kismina gececegiz.
    Sizin verdiginiz office listesini sanirim I-485 gonderecegimiz zaman secebilecegiz yogunluklarina bakarak.
    Buraya kadar atladigim birsey var mi?
    Ayrica kizim Daca recipient yani ssn ve calisma izni var. bunlarin olmasi islemleri olumlu/olumsuz etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celik F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells merhaba, verdiginiz linkleri inceledim. Buna gore I-130 formunu doldurduk. Istenilen belgeler:
    Benim ve kizimin konsolosluktan cevrilmis nufus kayit ornegi
    Benim ve kizimin ikiser adet pasaport olculerine uygun cekilmis resimleri
    Green kart onlu arkali kopyasi
    $535 money order ile birlikte hepsini Chicago ofisine gonderiyoruz . Bulundugumuz eyaletten dolayi oraya gondermemiz gerekiyormus. Bundan sonra ki adim bize gonderilecek priority date gelince I-485 kismina gececegiz.
    Sizin verdiginiz office listesini sanirim I-485 gonderecegimiz zaman secebilecegiz yogunluklarina bakarak.
    Buraya kadar atladigim birsey var mi?
    Ayrica kizim Daca recipient yani ssn ve calisma izni var. bunlarin olmasi islemleri olumlu/olumsuz etkiler mi?

Daha once baska konuda belirtmistim, buraya da I-130 ile ilgili listeyi uygun sekilde degistirerek tasiyorum...

Form I-130 Petition for Alien Relative

• Form I-130 - ABD vatandasi uvey anne/baba tarafindan doldurulup imzalanacak
    • online bilgilendirilme amacli opsiyonel olarak Form G-1145
      (bu formlar hakkindaki sorularinizi su konuda sorabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/422/i-130-formu-ile-ilgili-sorular)
    • $535 form ucreti (check ya da money order)
      (guncel form ucretleri icin su sayfayi kontrol edebilirsiniz: https://www.uscis.gov/forms/our-fees )
    • Green Card sahibi olan anne/babanin Green Card statusunun kaniti (belgelerin onlu arkali fotokopisi)
    • GC alacak cocugun pasaport biyografi sayfasinin fotokopisi
    • GC alacak cocugun en sonki I-94 formu (https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/recent-search) (Eger ABD'deyse)
    • Sponsorun su anki ve onceki evliliklere ait dokumanlarin fotokopileri (eger daha once bosandiysaniz, ilgili bosanma kararlari ya da olum ilanlari)
    • Cocukla olan resmi iliskinizi gosteren belgeler (dogum belgeleri, nufus kayit ornegi, cocugun oz anne/babasinin bosandigina ve yeniden evlilik yaptigina dair belgeler)

Diger bilgiler icin: https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-130instr.pdf

Evet, priority date'i vize bulteninde aktif olunca I-485 surecini baslatacaksiniz, ama dediginiz gibi bir ofis secimi yapamiyorsunuz, siz merkeze basvuru yapiyorsunuz, onlar da adresinize gore sizi yonlendiriyor, ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

DACA kismini Muslu Hukuk Burosu'na soralim isterseniz, ben net degilim bu konuda:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bugun aciklanan bulten ile Temmuz itibariyle tum F2A'lar su an aktif (current) olmus durumda.

Eylul sonuna kadar F2A'larin 'current' kalmasi bekleniyor. Eger; Green Cardliysaniz, su an esiniz veya 21 yas alti cocugunuz ABD'de ise, I-485 formunu gondererek Green Card surecinizi baslatabilirsiniz (I-130 basvurunuzu ne zaman yaptiginiza bakmadan)

Calisma izni icin I-765 formunu da beraber gonderebilirsiniz. Fakat Green Card'i almak icin hem I-130, hem de I-485 basvurunuzun onaylanmasi gerektigini unutmayin. Bu durumdaki arkadaslar su konuyu takip ederek basvurularina devam edebilirler:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Not: Surece ABD disindan devam eden arkadaslar, I-130 formlarinin onaylanip, NVC'den bildirim gelmesini beklemeli. I-130 onaylanma sureci maalesef hala cok kisalmis gorunmuyor...

Bu durum neden oldu?

Eylul ayinin sonuna kadar (mali yil bitene kadar) F2A icin harcanabilecek vizeler mevcut ve F2A basvuru surecine devam etmeyen kisilerin fazlaligindan dolayi USCIS bu vizelerin tamaminin kullanilamayacagini dusunuyor. USCIS tum bu vizeleri verimli sekilde kullanmak ve bosa harcamamak icin bugunden itibaren priority date'e bakmadan F2A sureclerinin I-485 basvurularini kabul edecek.

Eger onumuzdeki birkac aylik surede asiri sayida F2A basvurusu surece devam ederse, kalan vize sayisina gore 'current' durumu ortadan kalkabilir.

1 Ekim itibariyle yeni mali yil baslayacagindan, verilecek vize sayilari tekrardan sifirlanacak ve surec kaldigi yerden devam edecek.

Herkese surecinde bol sanslar!

• @crazycells Merhaba, Erkek arkadaşım Green Cardlı, 1 senedir ABD de yaşıyor. Geçen ay Amerikada Courtta evlendik, bu ay türk konsoloslugunda evlilik onayı da bitmiş olacak. Sonrası benim için göçmen başvuru sürecini başlatacağız, bu konuda açıklamaları okudum gayet net. Ancak benim sorum, benim ilk evliliğimden 12 yaşında bir kızım var, onun için de aynı formları mı dolduruyor olacağız aynı süreçte? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

• Ali Cihan hocam
    Su an tek yapmamiz gerekken no2 yi beklmektir dimi ? Bizim 9 nov 2018 pd miz sanirim bize sira gelir current bitmeden ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, Erkek arkadaşım Green Cardlı, 1 senedir ABD de yaşıyor. Geçen ay Amerikada Courtta evlendik, bu ay türk konsoloslugunda evlilik onayı da bitmiş olacak. Sonrası benim için göçmen başvuru sürecini başlatacağız, bu konuda açıklamaları okudum gayet net. Ancak benim sorum, benim ilk evliliğimden 12 yaşında bir kızım var, onun için de aynı formları mı dolduruyor olacağız aynı süreçte? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Evet, su an ABD'deyseniz hizli bir sekilde hem kendiniz hem de cocugunuz icin ayri ayri I-130 doldurarak F2A surecini baslatin, Temmuz itibariyle F2A Current oldugundan, AOS islemlerine baslayabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Ali Cihan hocam
    Su an tek yapmamiz gerekken no2 yi beklmektir dimi ? Bizim 9 nov 2018 pd miz sanirim bize sira gelir current bitmeden ?

Evet, yanlis hatirlamiyorsam siz Turkiye'den devam ediyordunuz islemlere degil mi sayin @nevermore ?

O durumda USCIS'in once basvuruyu onaylayip, sonra dosyayi NVC'ye yonlendirmesini beklemelisiniz. O "current" su an icin sadece ABD icinde olanlari ilgilendiriyor, maalesef ABD disinda olanlar once I-130 formunun onaylanmasini beklemeli.

• @crazycells Çok teşekkür ederim cevap için, çok saol. Konsolosluk evlilik onayı yapılır yapılma başlayacağım, ama TR den yapacağım başvuruyu? Çok şey fark eder mi ABD / TR arasında ? Eğer önemli bir fark ise gidip oradan da yapabilirim başvuruyu diye soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Çok teşekkür ederim cevap için, çok saol. Konsolosluk evlilik onayı yapılır yapılma başlayacağım, ama TR den yapacağım başvuruyu? Çok şey fark eder mi ABD / TR arasında ? Eğer önemli bir fark ise gidip oradan da yapabilirim başvuruyu diye soruyorum.

Su an icin ABD'de I-485 surecine baslamak icin bekleme zamani yok, hemen islemlere baslayabiliyorsunuz. Ama Turkiye'den yaparsaniz surece baslamak icin I-130'un onaylanmasini beklemeniz gerekiyor. Gecen ay bekleme suresi 2 yila yakin gorunuyordu, cok degismemistir sanirim.

ABD'ye gocmen amaci guderek, gocmen olmayan bir vize kullanarak giris yapmamalisiniz.

• @crazycells turist vizemle gidip işlemlere orda başlatsam, geri gelsem olmaz mı diye düşündüm, ama olmuyor anladığım kadarıyla değil mi ?

• Merhaba,
    Yeni yayinlanan F2A ile butun planlarimizi revize etmemiz gerekiyor. Yardimci Olabilirmisiniz ?
    Ben 2 yildir abd de Greencardliyim, nisanlim da suan ABD de J1 vizesi(2 yil kuralina tabii degil) ile aupair olarak calismakta .F2A 2 yil civari surecektir mantigiyla Tr de dugun yapip (nikahsiz 2019 agustosta) hemen ABD ye donup resmi olarak nikah yapacaktik ve F2A ya form I-130 Ile agustosda baslayacaktik.Tr de Dugun yerine kadar tutduk davetiyeler bile basildi gidis donus ucak biletleri alindi Donus 15 Agustos SFO giris...
    Simdi F2A current olmasi sebebiyle nasil bir yol izleyebiliriz?
    Tr ye cikis yapmadan ABD de simdi nikah yapip I-130 u doldursak ve F2A mulakat tarihinden once Tr ye gidip gelme yapabilirmiyiz ?
    Ya da simdi hic bir islem yapmadan bekleyip Agustosta 10 gun Tr de dugun yapip Abd ye geri girdikten(15 Agustos) sonra islemlere(i-130....) baslasak F2A currente yetisebilirmiyiz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells turist vizemle gidip işlemlere orda başlatsam, geri gelsem olmaz mı diye düşündüm, ama olmuyor anladığım kadarıyla değil mi ?

Turist vizesini gocmenlik amaciyla kullanamazsiniz. Ayrica AOS islemlerine baslayinca ABD'den cikmaniz basvurunuzun iptaline neden olur, eger cikmaniz gerekiyorsa bir daha ABD'ye girebilmek icin Advance Parole basvurusu yapmaniz gerekecek.

AOS sureci sizin ABD'de baslatip Turkiye'ye donebileceginiz bir surec degil, halihazirda ABD'de bulunan kisilerin Green Card almalari icin ABD disina cikmalarini gerektirmeyen bir yontem. Su konudan daha cok bilgi edinebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gman F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Merhaba,
    Yeni yayinlanan F2A ile butun planlarimizi revize etmemiz gerekiyor. Yardimci Olabilirmisiniz ?
    Ben 2 yildir abd de Greencardliyim, nisanlim da suan ABD de J1 vizesi(2 yil kuralina tabii degil) ile aupair olarak calismakta .F2A 2 yil civari surecektir mantigiyla Tr de dugun yapip (nikahsiz 2019 agustosta) hemen ABD ye donup resmi olarak nikah yapacaktik ve F2A ya form I-130 Ile agustosda baslayacaktik.Tr de Dugun yerine kadar tutduk davetiyeler bile basildi gidis donus ucak biletleri alindi Donus 15 Agustos SFO giris...
    Simdi F2A current olmasi sebebiyle nasil bir yol izleyebiliriz?
    Tr ye cikis yapmadan ABD de simdi nikah yapip I-130 u doldursak ve F2A mulakat tarihinden once Tr ye gidip gelme yapabilirmiyiz ?
    Ya da simdi hic bir islem yapmadan bekleyip Agustosta 10 gun Tr de dugun yapip Abd ye geri girdikten(15 Agustos) sonra islemlere(i-130....) baslasak F2A currente yetisebilirmiyiz ?

Eger, F2A surecine (I-485) baslarsaniz, Advance Parole karti gelmeden ABD disina cikmamalisiniz, J1 vizesi ile tekrar giris yapamazsiniz. Advance Parole, calisma izni ile beraber geliyor:

Current'in ne zamana kadar surecegi belli olmaz, ne kadar erken surece baslarsaniz yakalama ihtimaliniz artar. Sizin gibi dusunen pek cok kisi olacaktir diye dusunuyorum, bilginize.

Ayrica ABD disina ciktiktan sonra ABD icine girip hizlica evlenmeniz "visa fraud" olarak algilanabilir, cunku J1 vizesini ABD'ye gocmenlik amaci guderek kullanmamalisiniz. Bu vizenin verilme amaci farkli.

Eger nisanliniz 90 gunden fazladir ABD'deyse, size tavsiyem mutevazi bir dugunle evlenip islemlere baslamaniz ve surecte ilerledikten sonra (I-512 elinize ulastiktan sonra) ABD disina cikmaniz.

• @crazycells Cok Tesekkuler Crazycells . Hemen evlenip islemlere baslayacagiz riske atmak istemiyoruz artik.Bir de F2A surecine baslamamiz durumunda esimin Nisan 2020 e kadar gecerli J1(aupair) visa ile calismaya devam etmesi mumkun mu yoksa isi birakmasi mi gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gman F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Cok Tesekkuler Crazycells . Hemen evlenip islemlere baslayacagiz riske atmak istemiyoruz artik.Bir de F2A surecine baslamamiz durumunda esimin Nisan 2020 e kadar gecerli J1(aupair) visa ile calismaya devam etmesi mumkun mu yoksa isi birakmasi mi gerekir ?

Evet, o vizeyle gelen calisma iznini sonuna kadar kullanabilirsiniz, zaten o zamana kadar I-765 ile calisma izni de gelmis olur diye dusunuyorum; o nedenle sorun olmadan calismaya devam edebilir.

Bu arada Green Card'i almak icin, hem I-130'unuz hem de I-485 belgelerinizin onaylanmasi gerekecek, tekrardan hatirlatmis olayim. ama I-485 sureciyle calisma izni ve advance parole gelmis olacak.

• Merhabalar,

Ben green card ile Mart ayindan beri Amerika'da yasamaktayim. Nisanlimi onumuzdeki somestrda bir Amerikan universitesine kayit ederek F1 vizesi ile yanima getirip, burada evlenerek onun icin F2A islemlerine baslamayi dusunuyorduk. F2A kategorisinin current olmasi sonucunda bizim Temmuz ayi icerisinde evlenerek dogrudan F2A basvurusu yapmamiz daha dogru olacak diye dusunuyoruz. Benim aklima takilan iki nokta var

1. Farzedelim ki F2A kategorisi Temmuz, Agustos ve Eylul aylarinda Current kaldi. Green card sahibi olarak ben yeni evlendigim esim icin I-130 petition doldurarak Temmuz ayinda gonderdim. Agustos ayinda I-130 NOA bildirmini aldik (Priority Date Agustos 2019). Bu durumda I-130'un onaylanmasini beklemeden Eylul ayinda hala current ise bir sonraki asamaya gecebiliyor muyuz? Eger gecebiliyor isek, esim Turkiye'de oldugu icin bu asama AOS degil CP olacak. Bu durumda tahminen ne kadar bekleyecektir konsolosluk mulakati icin?

2. Herhangi bir vize turu C (Current) olduktan sonra, eger bu current donemini kacirirsak her sey yine eski haline mi doner (2 yillik bekleme sureleri) yoksa artik sira erimis olup 1 ay, 2 aylik bekleme surelerine mi bakiyor oluruz. Yani demem o ki hemen bu ay evlenmek yerine 2-3 ay sonra evlenirsek (Ekim bizim icin daha uygun bir tarih) neleri riske atmis oluruz?

Bu konuda bilgisi olan var ise yol gosterebilirse cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler..

@crazycells uyari icin tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrd F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Merhabalar,

Ben green card ile Mart ayindan beri Amerika'da yasamaktayim. Nisanlimi onumuzdeki somestrda bir Amerikan universitesine kayit ederek F1 vizesi ile yanima getirip, burada evlenerek onun icin F2A islemlerine baslamayi dusunuyorduk. F2A kategorisinin current olmasi sonucunda bizim Temmuz ayi icerisinde evlenerek dogrudan F2A basvurusu yapmamiz daha dogru olacak diye dusunuyoruz. Benim aklima takilan iki nokta var

1. Farzedelim ki F2A kategorisi Temmuz, Agustos ve Eylul aylarinda Current kaldi. Green card sahibi olarak ben yeni evlendigim esim icin I-130 petition doldurarak Temmuz ayinda gonderdim. Agustos ayinda I-130 NOA bildirmini aldik (Priority Date Agustos 2019). Bu durumda I-130'un onaylanmasini beklemeden Eylul ayinda hala current ise bir sonraki asamaya gecebiliyor muyuz? Eger gecebiliyor isek, esim Turkiye'de oldugu icin bu asama AOS degil CP olacak. Bu durumda tahminen ne kadar bekleyecektir konsolosluk mulakati icin?

2. Herhangi bir vize turu C (Current) olduktan sonra, eger bu current donemini kacirirsak her sey yine eski haline mi doner (2 yillik bekleme sureleri) yoksa artik sira erimis olup 1 ay, 2 aylik bekleme surelerine mi bakiyor oluruz. Yani demem o ki hemen bu ay evlenmek yerine 2-3 ay sonra evlenirsek (Ekim bizim icin daha uygun bir tarih) neleri riske atmis oluruz?

Bu konuda bilgisi olan var ise yol gosterebilirse cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler..

@crazycells uyari icin tesekkurler

1. I-130 onaylanma suresi sifirlanmadi yalniz, dosyanizin islendigi yere gore hala 7 ay ile 25 ay arasinda degisiyor gibi gorunuyor sitede. Bu hizlanma su an icin sadece AOS yapacaklari ilgilendiriyor, cunku bu arkadaslarin I-130'u beklemesine gerek yok; ama CP yapiyorsaniz dosyanizin once USCIS'ten NVC'ye gitmesini beklemeniz gerekiyor.

2. Bu, tamamen bir matematik hesabi. Kac kisi basvuru yapiyor, elde kac tane vize var, USCIS kac kisiyi process edebilir... buna dayaniyor hesap. Eger her ay 10.000'lerce basvuru olursa dediginiz kadar artabilir, ama aksi durumda hemen artmasi zor. Sizin gibi dusunen pek cok kisi olacaktir diye dusunuyorum, o nedenle yine bir yerden sonra Current kalkip bir tarihe donusecektir.

• @crazycells aciklayici cevabiniz icin cok tesekkurler. Ben bu iki tablonun (4.A ve 4.B) farkini hala tam anlayamadim sanirim. Bir kac kaynaktan 4.B tablosunun Obama zamaninda getirilen, 4.A'daki sirasini beklerken AOS yaparak Amerika'dan sureci takip etmek isteyenler icin getirilen bir yenilik oldugunu okumustum. Bu durumda 4.A tablosunun sadece AOS (I-485) icin olmadigina, orada yazan tarihe kadar basvuran herkes icin available vize olduguna kanaat getirmistim.

bu sayfa da yukaridaki savimi kanitliyor gibi. (AOS icin Date of Filing (4-B) dikkate alinacaktir diyor). Yani benim buradan anladigim:

1. 4.B tablosunda yazan 08MAR19 tarihinden once I-130 receiptini (onay degil) alanlar AOS yapabilecekler,
    2. 4.A tablosunda yazan Current tarihinden once I-130 receiptini almis olanlar final asamasi icin belgelerini gonderebilirler (Temmuz icerisinde NVC tarafindan detayli mail bekleyebilirler)

Tabi sizin verdiginiz processing times ile de tamamen celisen bir durum. NVC ye dosyamiz gitmeden islemlere devam edemeyiz. Kafamiz allak bullak oldu sanirim tablolari anlamak istedigimiz gibi anliyoruz 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrd F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells aciklayici cevabiniz icin cok tesekkurler. Ben bu iki tablonun (4.A ve 4.B) farkini hala tam anlayamadim sanirim. Bir kac kaynaktan 4.B tablosunun Obama zamaninda getirilen, 4.A'daki sirasini beklerken AOS yaparak Amerika'dan sureci takip etmek isteyenler icin getirilen bir yenilik oldugunu okumustum. Bu durumda 4.A tablosunun sadece AOS (I-485) icin olmadigina, orada yazan tarihe kadar basvuran herkes icin available vize olduguna kanaat getirmistim.

bu sayfa da yukaridaki savimi kanitliyor gibi. (AOS icin Date of Filing (4-B) dikkate alinacaktir diyor). Yani benim buradan anladigim:

1. 4.B tablosunda yazan 08MAR19 tarihinden once I-130 receiptini (onay degil) alanlar AOS yapabilecekler,
    2. 4.A tablosunda yazan Current tarihinden once I-130 receiptini almis olanlar final asamasi icin belgelerini gonderebilirler (Temmuz icerisinde NVC tarafindan detayli mail bekleyebilirler)

Tabi sizin verdiginiz processing times ile de tamamen celisen bir durum. NVC ye dosyamiz gitmeden islemlere devam edemeyiz. Kafamiz allak bullak oldu sanirim tablolari anlamak istedigimiz gibi anliyoruz 😞

Zaten Consular Processing yapiyorsaniz, bu bulteni degil NVC'nin yonlendirmesini takip ediyorsunuz. Size ne zaman neyi yapacaginizi soyluyorlar.

Bu bulten daha cok AOS yapacak kisilerin dikkat etmesi gereken bir yayin. Zaten USCIS hangi kategori icin hangi tarihe bakmaniz gerektigini soyluyor.

Benzer Başlıklar

• 27
  • 644
  • 2
  • 12170
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |