Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev zaten bu konuda bir suphemiz yok 🙂 forumda birkac degil 10'larca kisi oldu acik lise diplomasi ile vize alabilen. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@milad-kardox DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba
    GC ile Amerikaya yalnızca çekirdek ailenin gidebileceğini öğrendik. Hem gelmeye gönülsüz olan, hemde anneme bakmak zorunda olan kızımın tüm GC aşamalarını iptal etmek istiyoruz. DS 260 formunda bizimle birlikte gelmeyeceğini ve GC talebi olmadığını güncelleyebilirmiyiz? 18 yaşından küçük 1 çocuğumuzu Türkiyede bırakma isteğimiz konsolosluk tarafından negatif bir anlama gelir ve red almamıza sebep olurmu?

Sorun olmaz. Kendisi surece devam etmesin yeterli. Formlarda bir guncelleme yapmaniza gerek yok. KCC belgeleri istedigi zaman, kendisinin sizinle gelmeyecegini belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gdogar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    DS 260 formunda kalınan adres yıllarında ufak bir tarih hatası yapmıştım fakat bunun önemli olmadığını mülakat tarihi almadan formu açtırmaya gerek olmadığı belirtildi sorum şu;

1- Eğer şimdi açtırmak istersem [email protected] adresine email ile mi açtırma talebinde bulunacağım?
    2- Mülakat tarihi aldıktan sonra DS 260 formu nasıl, hangi yol izlenerek açılıyor? (email mi telefon mu KCC mi Ankara Konsolosluğu mu?)

Teşekkürler

1. Evet.
    2. Konsoloslukla iletisime gecerek.

• DS260 formuna girip bir baktim da sosyal medya hesaplarinin bilgisini soruyor. Dikkatinizi cekti mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260 formuna girip bir baktim da sosyal medya hesaplarinin bilgisini soruyor. Dikkatinizi cekti mi

evet, konuya aktarmislardi arkadaslar. Eger henuz formu gondermediyseniz, oralari doldurup gonderebilirsiniz.

• @ayvalik10 çok haklısın açıklamaların için teşekkürler . Fakat ben ds260 ı doldurduğumda (14/05/19) sosyal media ile ilgili bir soru yoktu. Şu an complated olduğu için de birşey yapamam . Bizi ilgilendirmiyor değil mi?

• Arkadaşlar merhaba amerıkadaki adres yazarken orda oturan birisinin yazmak gerekiyoya yoksa ev kimin üstüne ise onumu yazmak gerekiyor ben şuanda burdan giden arkadaşımın ismini yazdım sıkıntı olurmu acaba teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato zaten evrak maili geldiği zaman eksik bir şey olursa orad isterler. Sen sadece mail adresinin önemsizler postası spam gibi her yerine tıklayacaksın ama ekimden sonra current numaralar başlayacak ozaman tahmin ederiz sana ne zaman gelecek diye sen şimdiden ingilizce ilerletmeye başla işin ne ise onunla ilgili kurslar al yani daha önünde 7-8 ay var ondan boş boş oturma bilmediğim için böyle yazdım eğer yapıyorsan kusura bakma akıl vermiş gibi oldu

ingilizcen iyi değilse chrome google homesnacks boşluk bırakıp düşündüğün eyalet yazarsan çok kapsamlı bilgiler çıkacak chrome açarsan dedim türkçeye çeviriyor ondan

• @ayvalik10 sunu demek istedim. Social media için düzenleme değişeli yeni oldu. Ds260 ı doldurduğumuz esnada yoktu... sanırım sorun yok?
    Bu arada dv2005 de bana çıkmıştı, nj de iki sene yaşadım , sonra kartı yakıp döndüm. Tekrar denedim şans yine güldü ama bu sefer case no büyük. Umarım yazdıkların gibi olur ve ocaktan itibaren durum biraz daha netleşmiş olur. Burdan sunu ifade etmek isterim; kartın çıkıp mülakatın geçilmesi işin en keyifli tarafı ama orada yaşam anlatıldığı gibi değil, o yüzden hazırlık konusunda sana katılıyorum. Dünyada neoliberal sistemin en vahşi şekilde yaşandığı bir kıtadan bahsediyoruz. Ama yine de insana acayip geliyor:)
    İrtibatta kalmak dileğiyle bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato 2 yıl olduğu için SSN aktif hale getirebilirsen oradan ehliyet aldın mı ozaman uber lyft amazon flex daha önce tanıdıkların varsa onları görürsün onlar sayesinde işin hazır. case no takılma social media takılma zaten eksik görürlerse sana mail atarlar. Yeni gidenlerin 2 yıl sonra geleceği yere gelmiş vaziyette hazır gideceksin. Kimsenin yanında bu kadar karamsar konuşma yoksa ıslak odunla döverler seni. hala orada mı bilmiyorum ama @sash gitti new jerseye

• @ayvalik10 :):):):) haklısın. Bakalım sıra gelsin gitmeyi tekrar başarırsam ilk işim uber olacak zaten 🙂 realist yaklaşımın için teşekkürler

• @serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba amerıkadaki adres yazarken orda oturan birisinin yazmak gerekiyoya yoksa ev kimin üstüne ise onumu yazmak gerekiyor ben şuanda burdan giden arkadaşımın ismini yazdım sıkıntı olurmu acaba teşekkürler

Postanızın, muhtemel teslim tarihinde orada belirttiğiniz kişiye ulaşması yeterli.

• @Sefa teşekkürler

• Arkadaşlar merhabalar hayırlısı ili bugün ds260 gönderdim tabiki sizleriniz yardımınızla bu süreçte yardım eden herkeze teşekkürler!
    Bundan sonraki süreç nasıl işler acaba beklemedemi kalıcam ortalama kaç günde cevap gelir herkeze kolay gelsin.

• @crazycells biktim sizden diyeceksiniz biliyorum ama takip edemedim muhtemelen de cevap verilmistir; ds-260 i gonderenler herhangi bir talepte bulunacak mi sosyal medya icin?

• @serdar ben teşekkür ederim. Sürecinizi daha iyi algılayabilmemiz için imzanıza bilgilerinizi girerseniz daha iyi olur.

• @recii35 crazycells cevap verecektir. ancak daha önceki yazışmalarda gördügüm kadarıyla bu yeni gelen bir soru ve ilk dolduranlar böyle bir soru ile karşılaşmadı. bunun için formu tekrar açtırmaya ya da kcc ye mail atmaya gerek görülmemişti. önceki yazışmalara istinaden söylüyorum....

• @sefa b
    Unları nasıl yazarım yardımcı olurmusunuz

• @recii35 siz, sadece sizden istenen bilgiler/belgeler/dökümanlar/taleplerden yükümlüsünüz. Anladığım kadarıyla ds260 formunu doldurmuşsunuz. Eğer sosyal medya hesaplarını iletmeniz istenirse, onlar sizden böyle bir talepte bulunabilir.

• @serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sefa b
    Unları nasıl yazarım yardımcı olurmusunuz

Tabii, mesajla detayları iletirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |