Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkürler crazycells. Aynen dediğiniz gibi bu konuda deneyimli bir göçmenlik avukatıyla bu durumu da aşacağız inşallah.

• Türkiye seyahatinde Yeşil Katın çalınması/kaybolması, durumunda nasıl bir yol izlenmeli ve işlemler nasıl/ne kadar süre zarfında gerçekleşiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miraysepici Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Türkiye seyahatinde Yeşil Katın çalınması/kaybolması, durumunda nasıl bir yol izlenmeli ve işlemler nasıl/ne kadar süre zarfında gerçekleşiyor?

Bu tur durumlarda hemen Ankara ABD konsoloslugundan boarding foil almalisiniz.

Bu konunun ikinci iletisini okumanizi tavsiye ederim. Ilgili konsolosluk sayfasi da surada:

• Merhabalar bişey tanışmak istiyorum sizlere pasaportum da green card için olan vizem bir sene ve Türkiye'ye gitmem gerekiyor Daha green cardim elime ulaşmadı ,şimdi benim pasaporttaki vizem green cardim basıldığı için iptal oldu mu ,green cardim yanlış adrese gitti ve geri gitti tekrar arayıp adres değişikliği yaptım ama haladir elime ulaşmadı , USCİS aradığımda randevu almaya çalıştım maglesef vermediler pasaportta mühür için beklemem gerektiğini söylediler konuştuğum ilk kişi vizen iptal olmaz dedi ikinci kişi bu şans işi kapıdaki görevliye bağlı Amerika'ya girerken diyor böyle bişey olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcu Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Merhabalar bişey tanışmak istiyorum sizlere pasaportum da green card için olan vizem bir sene ve Türkiye'ye gitmem gerekiyor Daha green cardim elime ulaşmadı ,şimdi benim pasaporttaki vizem green cardim basıldığı için iptal oldu mu ,green cardim yanlış adrese gitti ve geri gitti tekrar arayıp adres değişikliği yaptım ama haladir elime ulaşmadı , USCİS aradığımda randevu almaya çalıştım maglesef vermediler pasaportta mühür için beklemem gerektiğini söylediler konuştuğum ilk kişi vizen iptal olmaz dedi ikinci kişi bu şans işi kapıdaki görevliye bağlı Amerika'ya girerken diyor böyle bişey olabilir mi ?

ABD'ye ilk girdiginiz gunden itibaren 1 yil boyunca o vizeyi giriste kullanabilirsiniz.
    Burada onemli olan Turkiye'den donus tarihiniz. Eger kisa sureli kalacaksaniz hicbir ekstra belge olmadan giris-cikis yapabilirsiniz, eger donus tarihiniz gecerlilik suresine yakinsa ya da bu sureyi gececekse USCIS ofise baskin bir ziyaret yapip durumunuzu cok kibar bir sekilde aciklamaniz ve neden acil oldugunu belirtmeniz lazim, orada calisanlar yardimci olacaklardir. Bu durumda basacaklari I-551 stamp de 1 yil gecerli olacak. Eger 1 yildan fazla ABD disinda kalmayi planliyorsaniz o durumda re-entry permit almaniz lazim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• @crazycells 2 ay kadar kalıp donucem, vizemin bitmesine 1 ay kalıyor o zaman bir problem olmaz gibi , green card basıldı diye vize iptali olmuyor anladığım kadarıyla , bilgilendirme için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcu Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

@crazycells 2 ay kadar kalıp donucem, vizemin bitmesine 1 ay kalıyor o zaman bir problem olmaz gibi , green card basıldı diye vize iptali olmuyor anladığım kadarıyla , bilgilendirme için teşekkür ederim

hayir, oyle bir iptal gerceklesmiyor.

• @crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

@mümine Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

@mümine Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

@crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Günaydın
    Ben bir şey daha sormak istiyorum.
    2 yıllık koşullu kartın bitimine 90 gün kala evlilik bittiyse 10 yıllık kart için başvuru hakkımızı kaybetmiş olur muyuz yoksa yine de başvuru hakkımız ve 10 yıllık kartı alabilme hakkımız var mıdır
    Teşekkürler cevaplayacak arkadaşlarıma

Boyle bir ihtimal hala var.
    Normalde 90 gun veya daha az sure kala doldurmaniz gereken I-751 formunu hem sizin hem de esinizin imzalamasi gerekiyor, fakat eger bosandiysaniz tek basiniza doldurup "waiver" istemeniz gerekiyor. Onu da su yollarla gerceklestirebiliyorsunuz sadece:

• Eger evliliginizi gercekten de severek yaptiysaniz ve bosanma da tamamen gercek nedenlerle olduysa (yani hicbir asamada sadece gocmenlik statusu kazanmak icin bir adim atmadiysaniz)

• Evliliginiz sirasinda kotu muameleye maruz kaldiysaniz

• Ulkenize geri donmek sizin hayatinizi cok olumsuz etkileyecek veya tehlikeye atacaksa

bu durumlardan biri mevcutsa, I-751'i gonderirken gerekli aciklamalari ve belgeleri de formla beraber gondermelisiniz.

Su linkteki "How to Get a Waiver of the Requirement to File a Joint Petition" kismini inceleyebilirsiniz:

Ayrica formun "instructions" kismini da incelemeyi unutmayin:

Sayın crazycells,
    Benim durumum biraz karışık ve bu yüzden beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
    Amerikan vatandaşı olan karımla 26 ocak 2016 da severek evlendik. Şu an green cardımın koşulunu kaldırmam lazım.Ancak evliliğimiz kötü gidiyor ama henüz boşanmadık.Fakat karım I-751 formunu imzalamayacağını söylüyor.Henüz boşanma da gerçekleşmediği için benim ne gibi bir yol takip etmem gerekir.Waiver istemek için şaşırdım kaldım ve avukatsız bu işi halledebilir miyim acaba? şimdiden teşekkürler.( Green cardımın 2 yılının bitiş süresi 10 haziran 2019)

Arkadaşlar merhaba,
    Yok mu aranızda benim durumumda olan veya bir yakını benim durumumda olan.

Evlilik iyi niyetli basladigi icin, bence dogru adimlar atarak kosulu kaldirabilirsiniz. Eger ABD'de yasamak istiyorsaniz Green Card sizin icin onemli oldugundan, hata yapmamak icin bu konuda deneyimli bir gocmenlik avukatiyla calismanizi tavsiye ederim.
    Merhaba yeniden Sayın Crazycells,
    Benim durumumu biliyorsunuz diye uzun uzadıya yazıp da sizin vaktinizi almak istemiyorum
    Ben nihayet boşandım ve bir avukatla işimi hallediyorum ama boşanma kararı henüz çıkmamış 28 Mayıs’ta sonuçlanmış ancak karar çıkmamış avukat kararı da bekleyelim ve evrakları hepsini birlikte gönderelim dedi fakat benim 90 günlük sürem 9 Haziran’da sona eriyor yani vaktim çok az kaldı.Avukat 4 ünde yollarız evrakları dedi bu sürede yetişir mi o kadar canım sıkkın ki anlatamam... eski karım mahkemeye gitmek için ha bire bana zaman kaybettirdi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Günaydın
    2 yıllık koşullu kartın bitimine 90 gün kala evlilik bittiyse 10 yıllık kart için başvuru hakkımızı kaybetmiş olur muyuz yoksa yine de başvuru hakkımız ve 10 yıllık kartı alabilme hakkımız var mıdır

Normalde 90 gun veya daha az sure kala doldurmaniz gereken I-751 formunu hem sizin hem de esinizin imzalamasi gerekiyor, fakat eger bosandiysaniz tek basiniza doldurup "waiver" istemeniz gerekiyor. Onu da su yollarla gerceklestirebiliyorsunuz sadece:

• Eger evliliginizi gercekten de severek yaptiysaniz ve bosanma da tamamen gercek nedenlerle olduysa (yani hicbir asamada sadece gocmenlik statusu kazanmak icin bir adim atmadiysaniz)

• Ulkenize geri donmek sizin hayatinizi cok olumsuz etkileyecek veya tehlikeye atacaksa

bu durumlardan biri mevcutsa, I-751'i gonderirken gerekli aciklamalari ve belgeleri de formla beraber gondermelisiniz.

Su linkteki "How to Get a Waiver of the Requirement to File a Joint Petition" kismini inceleyebilirsiniz:

Sayın crazycells,
    Amerikan vatandaşı olan karımla 26 ocak 2016 da severek evlendik. Şu an green cardımın koşulunu kaldırmam lazım.Ancak evliliğimiz kötü gidiyor ama henüz boşanmadık.Fakat karım I-751 formunu imzalamayacağını söylüyor.Henüz boşanma da gerçekleşmediği için benim ne gibi bir yol takip etmem gerekir.Waiver istemek için şaşırdım kaldım ve avukatsız bu işi halledebilir miyim acaba? şimdiden teşekkürler.( Green cardımın 2 yılının bitiş süresi 10 haziran 2019)

Arkadaşlar merhaba,

Evlilik iyi niyetli basladigi icin, bence dogru adimlar atarak kosulu kaldirabilirsiniz. Eger ABD'de yasamak istiyorsaniz Green Card sizin icin onemli oldugundan, hata yapmamak icin bu konuda deneyimli bir gocmenlik avukatiyla calismanizi tavsiye ederim.
    Benim durumumu biliyorsunuz diye uzun uzadıya yazıp da sizin vaktinizi almak istemiyorum
    Ben nihayet boşandım ve bir avukatla işimi hallediyorum ama boşanma kararı henüz çıkmamış 28 Mayıs’ta sonuçlanmış ancak karar çıkmamış avukat kararı da bekleyelim ve evrakları hepsini birlikte gönderelim dedi fakat benim 90 günlük sürem 9 Haziran’da sona eriyor yani vaktim çok az kaldı.Avukat 4 ünde yollarız evrakları dedi bu sürede yetişir mi o kadar canım sıkkın ki anlatamam... eski karım mahkemeye gitmek için ha bire bana zaman kaybettirdi...

hem gecmis, hem de hayirli olsun sayin mumine, evet durumunuzu hatirliyorum.

Eger 90 gun icinde gonderemezseniz genelde, neden 90 gun icinde gonderemediginize dair bir aciklama istiyorlar ve eger icinde bulundugunuz durum bunu engellediyse 90 gunluk siniri gormezden geliyorlar.

Bu gibi bir durumda, avukatin butun evraklari beraber gonderme karari bence mantikli, eger sizin cekinceniz varsa, tum evraklari express sekilde gonderin ve belgelere neden o gun gonderdiginizi belirten bir aciklama da ekleyin. Birkac gun gec gitse bile anlayis gostereceklerdir diye dusunuyorum.

• @crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Günaydın

Sayın crazycells,

Arkadaşlar merhaba,

hem gecmis, hem de hayirli olsun sayin mumine, evet durumunuzu hatirliyorum.

Eger 90 gun icinde gonderemezseniz genelde, neden 90 gun icinde gonderemediginize dair bir aciklama istiyorlar ve eger icinde bulundugunuz durum bunu engellediyse 90 gunluk siniri gormezden geliyorlar.

Bu gibi bir durumda, avukatin butun evraklari beraber gonderme karari bence mantikli, eger sizin cekinceniz varsa, tum evraklari express sekilde gonderin ve belgelere neden o gun gonderdiginizi belirten bir aciklama da ekleyin. Birkac gun gec gitse bile anlayis gostereceklerdir diye dusunuyorum.

Çok teşekkür ederim yanıtladığınız için inşallah iyi haberlerimi de paylaşırım sizlerle ilerde

• uscis I-90 formunu annem ingilizce bilmedigi icin onun yerine doldurdum ve en son adimda print alip imza atin falan diyor ugrasmak istemiyorum, annemi kendisi doldurmus gibi yapsam sorun cikar mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

uscis I-90 formunu annem ingilizce bilmedigi icin onun yerine doldurdum ve en son adimda print alip imza atin falan diyor ugrasmak istemiyorum, annemi kendisi doldurmus gibi yapsam sorun cikar mi acaba

biyometrik ravdevu sirasinda kendi imzasi da alinacak sanirim, dolayisiyla her yere kendisinin imzasini atmasi en dogru ve yasal olani olur.

• Merhaba, geçen hafta kartım adrese teslim edilmiş ancak ben adresi teslim olmadan değiştirmiştim. Bugün yeni evime bir posta geldi adresi teyit etmek için ve kartı eski adrese gönderdikleri yazıyor. Form doldurmak için tekrar ücret ödemeli miyim bu durumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba, geçen hafta kartım adrese teslim edilmiş ancak ben adresi teslim olmadan değiştirmiştim. Bugün yeni evime bir posta geldi adresi teyit etmek için ve kartı eski adrese gönderdikleri yazıyor. Form doldurmak için tekrar ücret ödemeli miyim bu durumda?

Surecinizi hatirlayamadim, kisaca hatirlatir misiniz? Neden form doldurmak istiyorsunuz?

Kartiniz teslim edilmisse, kartinizi gidip almaniz ya da birinin size ulastirmasi gerekiyor. Eger yeni bir kart almak istiyorsaniz ucretini odeyerek yeni bir I-90 doldurmalisiniz; fakat kartinizin baska birilerinin eline gecmesini onlemenizi tavsiye ederim.

• Kolay gelsin daha oncede bahsetmistim vizeyi 2018 martta aldik mayis 2018 de ilk giris yapip 5 gun kalip donduk. Ikinci girisimizide mart 2019 da yaptik ve 5 gun kalip döndūk ve green cartlarimiz ar11 formunu doldurmamiza ragmen elimize su an turkiyedeyim ve 1 yillik giris cikis sureside doldu artik kesin gidis icin boarding foil almak istiyorum.
    1_ ben formun odemesi yapmak icin yine ayni i131 formunu dolurup 660 dolarmi odemem lazim yoksa daha mi az ademem lazim 2_ formu konsolosluga cikti alip dodurup fiziki yollami gondermem lazim daha once boyle bi sey yapan varsa yardimci olursa tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetp, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Kolay gelsin daha oncede bahsetmistim vizeyi 2018 martta aldik mayis 2018 de ilk giris yapip 5 gun kalip donduk. Ikinci girisimizide mart 2019 da yaptik ve 5 gun kalip döndūk ve green cartlarimiz ar11 formunu doldurmamiza ragmen elimize su an turkiyedeyim ve 1 yillik giris cikis sureside doldu artik kesin gidis icin boarding foil almak istiyorum.
    1_ ben formun odemesi yapmak icin yine ayni i131 formunu dolurup 660 dolarmi odemem lazim yoksa daha mi az ademem lazim 2_ formu konsolosluga cikti alip dodurup fiziki yollami gondermem lazim daha once boyle bi sey yapan varsa yardimci olursa tesekkurler

biyometrik olmadigi icin 575 dolar odemeniz yetecek diye dusunuyorum, konsolosluk da o sekilde yonlendirmis:

Su sayfadaki yonlendirmeleri takip edebilirsiniz:

• Kolay gelsin gecen hafta itibari ile esimin ve oglumun green cartlari geldi fakat butun hersey ayni olmasina ragmen benim kartim gelmedi. Uscis i aradik benim cartimin bir kac kere gonderildigini ve ulastirilamadigi icin tekrar uscis geri gonderildigi ve imha edildigini soylediler ve i90 fotmunu doldurmami soylediler. Sorum su benim kartim elime hic gecmedi problem usps de gibi gorunuyor acaba benim fotm icin tekrar para yayirmama gerek varmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetp, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Kolay gelsin gecen hafta itibari ile esimin ve oglumun green cartlari geldi fakat butun hersey ayni olmasina ragmen benim kartim gelmedi. Uscis i aradik benim cartimin bir kac kere gonderildigini ve ulastirilamadigi icin tekrar uscis geri gonderildigi ve imha edildigini soylediler ve i90 fotmunu doldurmami soylediler. Sorum su benim kartim elime hic gecmedi problem usps de gibi gorunuyor acaba benim fotm icin tekrar para yayirmama gerek varmi

Eger sorun USPS'te ya da USCIS'teyse ucret odemenize gerek yok.

• Boarding foil randevusu ile ilgili bilgisi olan varmı. Gerekli evrak işlemleri yapıldıktan sonra randevu için ne kadar beklemem gerekiyor.

• @hatok80 ilk once randevu aliyorsunuz ve yaklasik on gun sonra randevu tarihiniz ve ne yapmaniz gerektiginin iceren bir mail geliyor yani yani parayi ve i131 formunu o mailden sonra tamamliyorsunuz

Benzer Başlıklar

• 3007
  • 29
  • 1
  • 321
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |