Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, ben randevu süreci ile ilgili bilgi almak istiyorum. yenileme için form doldurup basvurduktan sonra ne kadar zaman içinde görüşmeye çağırıyorlar. Biometrik foto cekimi bu randevu esnasında mı oluyor?. türkiyeden online başvuru yapacağım ve randevu verme zamanlarına göre bilet alacağım. benim için en iyi gidiş zamanı ocak son hafta veya yaz içinde temmuz -agustos ayları. randevunun bu zamanlara gelmesi için ne kadar süre önce başvuruyu yapmalıyım? hem girişi gerçekleştirmek hemde girmişken randevuyu yakalamak isterim. başvuru sonrası dönüşler ortamala nedir? bir hafta sonra mı 1 ay sonramı randevu veriyorlar? bilginiz dahilindeyse cevaplarınızı rica ederim. saygılar.

• merhaba, ben randevu süreci ile ilgili bilgi almak istiyorum. yenileme için form doldurup basvurduktan sonra ne kadar zaman içinde görüşmeye çağırıyorlar. Biometrik foto cekimi bu randevu esnasında mı oluyor?. türkiyeden online başvuru yapacağım ve randevu verme zamanlarına göre bilet alacağım. benim için en iyi gidiş zamanı ocak son hafta veya yaz içinde temmuz -agustos ayları. randevunun bu zamanlara gelmesi için ne kadar süre önce başvuruyu yapmalıyım? hem girişi gerçekleştirmek hemde girmişken randevuyu yakalamak isterim. başvuru sonrası dönüşler ortamala nedir? bir hafta sonra mı 1 ay sonramı randevu veriyorlar? bilginiz dahilindeyse cevaplarınızı rica ederim. saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tbinbas Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

merhaba, ben randevu süreci ile ilgili bilgi almak istiyorum. yenileme için form doldurup basvurduktan sonra ne kadar zaman içinde görüşmeye çağırıyorlar. Biometrik foto cekimi bu randevu esnasında mı oluyor?. türkiyeden online başvuru yapacağım ve randevu verme zamanlarına göre bilet alacağım. benim için en iyi gidiş zamanı ocak son hafta veya yaz içinde temmuz -agustos ayları. randevunun bu zamanlara gelmesi için ne kadar süre önce başvuruyu yapmalıyım? hem girişi gerçekleştirmek hemde girmişken randevuyu yakalamak isterim. başvuru sonrası dönüşler ortamala nedir? bir hafta sonra mı 1 ay sonramı randevu veriyorlar? bilginiz dahilindeyse cevaplarınızı rica ederim. saygılar.

Genelde ilk 1 ay icinde biyometrik randevuya gidip parmak izi ve fotograf veriyorsunuz, ama bu aralar butun sureclerde gecikmeler oluyor o nedenle zamanlamaya guvenmeyin.

Su an sureci adim adim hatirlayamadim, ama yurtdisinda oldugunuzdan dolayi sorun yasama ihtimaliniz de var, o nedenle hazirlikli olun.

Deneyimlerinizi sonrasinda aktarirsaniz sevinirim.

• merhaba.
    Ben de bir konuda bilgi edinmek istiyorum.2 yıllık green card'ın bitmesine 90 gün kala eşlerden her ikisi de ı751 formu dolduruyor mu?
    Ayrıca tekrar görüşmeye çağrılıyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

merhaba.
    Ben de bir konuda bilgi edinmek istiyorum.2 yıllık green card'ın bitmesine 90 gün kala eşlerden her ikisi de ı751 formu dolduruyor mu?
    Ayrıca tekrar görüşmeye çağrılıyorlar mı?

Sadece kosullu green card sahibi olan es doldursa yeterli.
    Gorusmeye cagirmiyorlar diye biliyorum.

• Sadece kosullu green card sahibi olan es doldursa yeterli.
    Gorusmeye cagirmiyorlar diye biliyorum.

cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Merhaba,
    2 yıllık green cardın bitmesine 90 gün kala i-751 formunun haricinde başka hangi belgeleri
    gönderiyoruz.Bu süreci yaşayan arkadaşlar varsa yazarsanız çok sevinirim.
    Bir de 10 yıllık kart ne kadar sürede geliyor acaba tahminen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Merhaba,
    2 yıllık green cardın bitmesine 90 gün kala i-751 formunun haricinde başka hangi belgeleri

Genelde 90 gun icinde gelmis oluyor.

i-751 formunun sayfasinda checklist var, ondan yararlanabilirsiniz:

If you are filing a joint petition, did you provide the following?

• Copies of the front and back of your Permanent Resident Card
    • Copies of the front and back of the Permanent Resident Cards of any conditional resident children you are including in your petition (if applicable)
    • Evidence of the relationship
      • Submit copies of documents indicating that the marriage upon which you were granted status was entered in good faith and was not for the purpose of circumventing immigration laws. Submit copies of as many documents as you can to establish this fact, to demonstrate the circumstances of the relationship from the date of the marriage to the present date.
    • An explanation for reason you are filing late (if applicable)
    • An explanation for the reason you are filing separately from your primary conditional permanent resident parent (if applicable)
    • Dispositions on criminal charges, arrests, or convictions (if applicable)
    • If you are filing from overseas:
      • Two passport-style photographs for each petitioner and dependent, regardless of age
      • Two completed Form FD- 258 Fingerprint Cards for each petitioner and dependent 14 to 79 years of age
      • A copy of current military or government orders if filing based on military or government service

• @crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Merhaba,

• Copies of the front and back of the Permanent Resident Cards of any conditional resident children you are including in your petition (if applicable)
      • Submit copies of documents indicating that the marriage upon which you were granted status was entered in good faith and was not for the purpose of circumventing immigration laws. Submit copies of as many documents as you can to establish this fact, to demonstrate the circumstances of the relationship from the date of the marriage to the present date.
    • An explanation for the reason you are filing separately from your primary conditional permanent resident parent (if applicable)
      • Two passport-style photographs for each petitioner and dependent, regardless of age
      • Two completed Form FD- 258 Fingerprint Cards for each petitioner and dependent 14 to 79 years of age
      • A copy of current military or government orders if filing based on military or government service

@crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Merhaba,

https://www.uscis.gov/i-751

çok teşekkürler

• iyi günler
    ben bi şey daha sormak istiyorum.Bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
    10 yıllık green cardların süresi içerisinde gelmesi konusunda sıkıntılar
    yaşanıyormuş diye duydum yani çok uzun sürüyormuş 3 ay yerine yıllarca sürüyormuş
    Böyle bir şey var mı acaba?
    konu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

iyi günler
    yaşanıyormuş diye duydum yani çok uzun sürüyormuş 3 ay yerine yıllarca sürüyormuş
    konu

1 yilda 1 milyondan fazla Green Card basiliyor, arada tek tuk de olsa boyle sorunlar yasanabilir. Ama boyle dediginiz gibi yillarca surmuyordur 🙂 Resmi bekleme suresi 120 gun, cogu kisi 120 gun icinde aliyor, eger almazsaniz 120 gun doldugunda tekrar yenisini isteyebilirsiniz.

• @crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

iyi günler
    konu

1 yilda 1 milyondan fazla Green Card basiliyor, arada tek tuk de olsa boyle sorunlar yasanabilir. Ama boyle dediginiz gibi yillarca surmuyordur 🙂 Resmi bekleme suresi 120 gun, cogu kisi 120 gun icinde aliyor, eger almazsaniz 120 gun doldugunda tekrar yenisini isteyebilirsiniz.

çok teşekkürler....o zaman asılsız bir söylentiden ibarettir.Ya da ne bileyim eksik evrak falan vardır uzayanlarınkinden bahsediyorum.
    benim başvurmam için daha 2,5 ay var.Yani o zaman 2 yıl koşulunu kaldırmam için I-751 formu doldurup göndericem ve beraberindeki evrakları.Evlilik yoluyla almıştım 2 yıllık kartımı. Çevremde bazı olumsuz söylemleri duyunca burada sorma gereği hissettim.
    Çünkü Türkiye'ye gitmek istiyorum 1 aylığına....Hani o kadar uzarsa diye ürktüm. Kartımı da alıp öyle gitmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

iyi günler
    konu

çok teşekkürler....o zaman asılsız bir söylentiden ibarettir.Ya da ne bileyim eksik evrak falan vardır uzayanlarınkinden bahsediyorum.
    benim başvurmam için daha 2,5 ay var.Yani o zaman 2 yıl koşulunu kaldırmam için I-751 formu doldurup göndericem ve beraberindeki evrakları.Evlilik yoluyla almıştım 2 yıllık kartımı. Çevremde bazı olumsuz söylemleri duyunca burada sorma gereği hissettim.
    Çünkü Türkiye'ye gitmek istiyorum 1 aylığına....Hani o kadar uzarsa diye ürktüm. Kartımı da alıp öyle gitmek istiyorum.

Sorun degil, yurtdisina cikmaniz gerekiyorsa bir I-551 stamp vurdurabilirsiniz pasaporta. Ilgili ileti surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma/2

Boyle seyler oluyor ama herkese degil, cogunluga da degil 🙂 sadece arada denk geliyorsunuz, forumda da 1 yil boyunca Green Card'i surekli gonderilip kaybolan kisiler vardi; fakat sizin bunu degistirmek icin zaten yapabileceginiz bir sey yok. Tamamen sans meselesi.

• @guvenersin Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Bir katkı sağlamak istiyorum kesin bırılerının basına gelecek. Usps den kontrol ettirdigimde green kart adrese teslim edilmis gozukmustu ve bizde bulamamistik. Durum şöyle oluyor. Hemen benim gibi panik yapmayin. Adreste kimse yoksa postaci geri aliyor ve zarfin uzerinde return yaziyor. Tekrar Kansas uscis merkezine gonderiyor. Sonra bir kac gun sonra uscis durumunuzu check ettiginizde “ Paket usps tarafindan bana gonderildi ve ben de tekrar o adresinize yolluyorum “ dıyor. Tekrar adrese gonderılıyor ve adreste beklıyorsunuz:)

Benzer bir durum basima geldi. Adres degisikligi yapmama ragmen ilk adrese gitmis kart. USPS kaydina gore 15 Aralik gunu teslim edilmis. Ancak adrese gittik ve oturanlarla gorustugumuzde teslim almadiklarini soyluyorlar.

Lokal USPS ofisine gittik onlar ise paketin teslim edildigini, "return" durumunun soz konusu olmadigini soyluyorlar.

Anladigim kadariyla sizin durumunuzda bir kac gun sonra USCIS e girdiginizde paket return olmustur seklinde belirtiyordu yanlis anlamiyorsam. Bende ise 6 gun gecmesine ragmen USCIS te de USPS te de "delivered" yaziyor.

@crazycells bu durumda yapabilecegim ne kaliyor geriye dersiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

@guvenersin Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Bir katkı sağlamak istiyorum kesin bırılerının basına gelecek. Usps den kontrol ettirdigimde green kart adrese teslim edilmis gozukmustu ve bizde bulamamistik. Durum şöyle oluyor. Hemen benim gibi panik yapmayin. Adreste kimse yoksa postaci geri aliyor ve zarfin uzerinde return yaziyor. Tekrar Kansas uscis merkezine gonderiyor. Sonra bir kac gun sonra uscis durumunuzu check ettiginizde “ Paket usps tarafindan bana gonderildi ve ben de tekrar o adresinize yolluyorum “ dıyor. Tekrar adrese gonderılıyor ve adreste beklıyorsunuz:)

Benzer bir durum basima geldi. Adres degisikligi yapmama ragmen ilk adrese gitmis kart. USPS kaydina gore 15 Aralik gunu teslim edilmis. Ancak adrese gittik ve oturanlarla gorustugumuzde teslim almadiklarini soyluyorlar.

Lokal USPS ofisine gittik onlar ise paketin teslim edildigini, "return" durumunun soz konusu olmadigini soyluyorlar.

Anladigim kadariyla sizin durumunuzda bir kac gun sonra USCIS e girdiginizde paket return olmustur seklinde belirtiyordu yanlis anlamiyorsam. Bende ise 6 gun gecmesine ragmen USCIS te de USPS te de "delivered" yaziyor.

@crazycells bu durumda yapabilecegim ne kaliyor geriye dersiniz ?

Isterseniz biraz daha bekleyin, noel sezonuna girdigimiz icin belki sistemde gecikmeli guncelleme olacaktir.

Eger birkac hafta sonra hala teslim edilmis olarak gorunuyorsa, buyuk ihtimal ya adresteki kisiler size gelen postayi vermemis ya da postayi yanlislikla atmislar.

Bu durumda maalesef tek yol, ucretini odeyip yeni bir Green Card cikartmak. USCIS sizin verdiginiz adrese teslimi yaptigi icin, onlar sorumluluk almazlar. Ben o nedenle formlara bir adres yazmis olmak icin yazilmasini tavsiye etmiyorum, maalesef bu duruma dusen ilk kisi degilsiniz, eminim son kisi de olmayacaksiniz.

• Konuyu takip edenler icin not duseyim. Karti dun teslim edilen adresten aldik. Ilk gittigimizde yok demislerdi. Evde 4 kisi yasiyolar ogrenci evi tarzi bir yer. Muhtemelen bir tanesi alip bir yere saklayip digerlerine haber vermemisti 🙂

• Günaydın
    Ben bir şey daha sormak istiyorum.
    2 yıllık koşullu kartın bitimine 90 gün kala evlilik bittiyse 10 yıllık kart için başvuru hakkımızı kaybetmiş olur muyuz yoksa yine de başvuru hakkımız ve 10 yıllık kartı alabilme hakkımız var mıdır
    Teşekkürler cevaplayacak arkadaşlarıma

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Günaydın
    Ben bir şey daha sormak istiyorum.
    2 yıllık koşullu kartın bitimine 90 gün kala evlilik bittiyse 10 yıllık kart için başvuru hakkımızı kaybetmiş olur muyuz yoksa yine de başvuru hakkımız ve 10 yıllık kartı alabilme hakkımız var mıdır
    Teşekkürler cevaplayacak arkadaşlarıma

Boyle bir ihtimal hala var.
    Normalde 90 gun veya daha az sure kala doldurmaniz gereken I-751 formunu hem sizin hem de esinizin imzalamasi gerekiyor, fakat eger bosandiysaniz tek basiniza doldurup "waiver" istemeniz gerekiyor. Onu da su yollarla gerceklestirebiliyorsunuz sadece:

• Eger evliliginizi gercekten de severek yaptiysaniz ve bosanma da tamamen gercek nedenlerle olduysa (yani hicbir asamada sadece gocmenlik statusu kazanmak icin bir adim atmadiysaniz)

• Evliliginiz sirasinda kotu muameleye maruz kaldiysaniz

• Ulkenize geri donmek sizin hayatinizi cok olumsuz etkileyecek veya tehlikeye atacaksa

bu durumlardan biri mevcutsa, I-751'i gonderirken gerekli aciklamalari ve belgeleri de formla beraber gondermelisiniz.

Su linkteki "How to Get a Waiver of the Requirement to File a Joint Petition" kismini inceleyebilirsiniz:

Ayrica formun "instructions" kismini da incelemeyi unutmayin:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

I-751 icin gorusme gerekmeyen durumlar:

USCIS, sorun gormedigi I-751 basvurularinda gorusme yapmadan da kosullu Green Card'inizi, standart Green Card'i ile degistirebilir. Ayrintili bilgi ve aciklama icin:

• ⭐⭐

Guardian'da köşe yazarı, Britanya vatandaşı Emma Brockes, yeşil kartını çaldırması veya kaybetmesi sonrası JFK havalimanından ABD'ye girerken yaşadıklarını anlatmış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |