DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ais kaydını az önce yapıp çıktı aldım daha önce yaptığım kaydın aynı belgesini verdi yine sistem kendi adıma kayıt oluşturdum daha önce sizin dediğiniz gibi önemli olan onlara ulaşması

• @crazycells merhaba, arkadaşlar konunun yeri mi bilmiyorum ama benim dosyam idari işlemde olduğu için buradan soruyorum.
    2019 için süreç 30 eylülde bitiyor ya normalde, atıyorum konsolosluk temmuzda ya da ağustosta kalkıp kontenjan doldu artık 2019 lar için green card görüşmesi bitti diyebiliyor mu. önceki dönemlerde oldu böyle şeyler.

• @mihmandar bizim dosyamızda idari işlemde, böyle bir durum olması durumunda ap ye kalanları bu hesaba katmıyorlarmıdır? Sonucunda bizim hiç bir sorunumuz, suçumuz yok. diyelimki onlar belki isimden belki işimizden belkide çok fazla seyahatimizden dolayı yani kendi sebeplerinden dolayı inceleme yapıyolar suçsuz yere asmak olmazmı bu durum @crazycells ? bu tarz şeyler okuyunca yetişmezse diye daha çok stres oluyorum..

• @bsk inanın bende aynı durumdaydım bu halimiz ne olacak bilmiyorum ama dün konsolosluk tan email aldım pasaportları gönderin diye verdiğim eksik evrakları kabul etmişler tekrar bir AP durumuna kalmak düşündürüyor brnide yani vize basılı pasaportlar elimize ulaşmadan sevinemiyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells merhaba, arkadaşlar konunun yeri mi bilmiyorum ama benim dosyam idari işlemde olduğu için buradan soruyorum.
    2019 için süreç 30 eylülde bitiyor ya normalde, atıyorum konsolosluk temmuzda ya da ağustosta kalkıp kontenjan doldu artık 2019 lar için green card görüşmesi bitti diyebiliyor mu. önceki dönemlerde oldu böyle şeyler.

Evet diyebilir, ama genelde her ay belli sayida mulakat verdiklerinden Eylul'e kadar az da olsa vize kaliyor. Vize sayisi konusunda en problemli yil gecen yildi maalesef, elde yeteri kadar vize olmadigi icin sonradan dosyaya eklenilen esine vize alamayan kisiler oldu forumda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@mihmandar bizim dosyamızda idari işlemde, böyle bir durum olması durumunda ap ye kalanları bu hesaba katmıyorlarmıdır? Sonucunda bizim hiç bir sorunumuz, suçumuz yok. diyelimki onlar belki isimden belki işimizden belkide çok fazla seyahatimizden dolayı yani kendi sebeplerinden dolayı inceleme yapıyolar suçsuz yere asmak olmazmı bu durum @crazycells ? bu tarz şeyler okuyunca yetişmezse diye daha çok stres oluyorum..

Maalesef bu tur surecleri adaletle aciklayamiyorsunuz, eger sistem sizi aklamazsa konsolos istese de vize veremez. Bu duruma yapabilecek hicbir sey yok maalesef.

Bu ozellikle DV vizeleri icin sikintili cunku basilabilecekleri belli bir zaman dilimi var. Maalesef sayin @mihmandar da yilin basindan beri bekliyor, umarim Eylul'de de olsa mutlu haberlerinizi aliriz. Her yil surecten cikamayan arkadaslar oldugu gibi (sayilari az olsa da), son anda vize verilen arkadaslar da oluyor. Genelde Eylul ortasinda sorun bulunmayan idari islemlerde hizli bir aklama gerceklesiyor ve elde kalan vizelere gore konsolos vize basiyor. Siz sayin @orhanvegs 'in hikayesini okuyun isterseniz forumdan. En kotusune nasil hazirlanabileceginiz konusunda fikir sahibi olmus olursunuz.

• Sayın @crazycells sayın @orhanvegs ve daha bir çok kişinin ap sürecini okudum, okurkende herkes gibi bende sanki ben almışım gibi sevindim, bu süreçte biz kendimizce olumsuz bişey görmediğimiz için bende 1 yıllık ücretsiz izne ayrıldım, ingilizce kursuna gidip kendimi abd ye gitmeden önce olabildiğince ilerlettim, orada yapmak istediğim işle ilgili kurslara gittim belgelerimi aldım, benim ücretsiz iznimde haziran ayında bitiyor ve işe başlayacağım, en kötüsünü düşündüğümde hayat devam ediyor diyorum ancak çok istediğimiz birşeydi çocuğumuzun doğumunu bile orada yaptık, böyle bir şans gelip eğer süre yetmediğinden veya vizeler yetmediğinden olumsuz olursa gerçekten kahrolurum zaten stresimde hiç bir neden yokken bu sebeplerden dolayı bişey olabilecek olması, bu süreçte olumlu şeyler duydukça bizlerde kendimizi iyi hissediyoruz, bu hafta yine bişey cıkmazsa pazartesi mail atıp sormayı düşünüyoruz, sizce hem ceacta hem de iv statuste genellikle tarih güncellemeri olmasını iyi bişey olarak düşünmeliyiz? (Iv statuste case statusümüzde 2 kere güncellendi suanda processing pending),

• @yılmaz sizin sürecinizin kısa Zamanda sonuclanacağını düşünüyorum, pasaportları istemeleri bile olumlu birşey insan umutlanıyor mutlu oluyor, darısı bize olsun 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Sayın @crazycells sayın @orhanvegs ve daha bir çok kişinin ap sürecini okudum, okurkende herkes gibi bende sanki ben almışım gibi sevindim, bu süreçte biz kendimizce olumsuz bişey görmediğimiz için bende 1 yıllık ücretsiz izne ayrıldım, ingilizce kursuna gidip kendimi abd ye gitmeden önce olabildiğince ilerlettim, orada yapmak istediğim işle ilgili kurslara gittim belgelerimi aldım, benim ücretsiz iznimde haziran ayında bitiyor ve işe başlayacağım, en kötüsünü düşündüğümde hayat devam ediyor diyorum ancak çok istediğimiz birşeydi çocuğumuzun doğumunu bile orada yaptık, böyle bir şans gelip eğer süre yetmediğinden veya vizeler yetmediğinden olumsuz olursa gerçekten kahrolurum zaten stresimde hiç bir neden yokken bu sebeplerden dolayı bişey olabilecek olması, bu süreçte olumlu şeyler duydukça bizlerde kendimizi iyi hissediyoruz, bu hafta yine bişey cıkmazsa pazartesi mail atıp sormayı düşünüyoruz, sizce hem ceacta hem de iv statuste genellikle tarih güncellemeri olmasını iyi bişey olarak düşünmeliyiz? (Iv statuste case statusümüzde 2 kere güncellendi suanda processing pending),

bence ne olumlu ne de olumsuz olarak degerlendirmeyin 🙂

• @bsk inşallah herkesin gönlüne göre istediği gerçekleşir sizde bir an önce pasaportları gönderip vizeniz onaylanır

• @crazycells başkanım daha önce ihlal ettiğim kanunların tercümesiyle beraber elime verdikleri geçici ret belgesini PTT kargo ile gönderdim ve size gelen maili paylaştım pasaportları istemişler demiştiniz pasaportları da dün gönderdim ais kaydıyla beraber bu sabah elime şöyle bir mail geldi eksik evraklarla ilgili
    Embassy of the United States of America
    Ankara, Turkey

16-May-2019

Case Number: 2019EUxxxxx

Dear xxxxxx

Our office has received your document submission. Further instructions regarding your visa application are detailed below.

We Received Your Documents
    We received your document(s), but because there are still other documents needed to complete your file, the documents we have received will be placed in your file without any action. Once we have received all of the remaining requested documentation with your passport and refusal sheet, a consular officer will review your case to ensure you meet the eligibility and admissibility criteria. You will receive a decision as soon as the reviewing is completed. We encourage you to send in the other missing documents together.

If the passport information you have provided on your DS-260 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

ATTENTION DIVERSITY VISA APPLICANTS:
    UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2019.

VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

• @crazycells daha eksik kaldığını düşünmüyorum evraklarınızı kabul etmişler demiştiniz yanılmıyorsam acaba daha pasaportlar ellerine ulaşmadığı için mi böyle bir attılar bu sabah eksik evrak diye

• @crazycells başkanım değerli bilgilerinden faydalanmak istiyorum vereceğiniz cevapla yardımlarınızı bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells başkanım daha önce ihlal ettiğim kanunların tercümesiyle beraber elime verdikleri geçici ret belgesini PTT kargo ile gönderdim ve size gelen maili paylaştım pasaportları istemişler demiştiniz pasaportları da dün gönderdim ais kaydıyla beraber bu sabah elime şöyle bir mail geldi eksik evraklarla ilgili
    Embassy of the United States of America
    Ankara, Turkey

16-May-2019

Case Number: 2019EUxxxxx

Dear xxxxxx

Our office has received your document submission. Further instructions regarding your visa application are detailed below.

We Received Your Documents
    We received your document(s), but because there are still other documents needed to complete your file, the documents we have received will be placed in your file without any action. Once we have received all of the remaining requested documentation with your passport and refusal sheet, a consular officer will review your case to ensure you meet the eligibility and admissibility criteria. You will receive a decision as soon as the reviewing is completed. We encourage you to send in the other missing documents together.

If the passport information you have provided on your DS-260 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

ATTENTION DIVERSITY VISA APPLICANTS:
    UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2019.

VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

Buyuk ihtimal henuz pasaportlar ellerine gecmemis. Birkac gun daha bekleyin.
    Sizin buraya aktardiginiz yazilarda baska bir belgeden bahsedilmiyor, o nedenle pasaportun alindigina emin olduktan sonra hala eksik belgede israr ederlerse kendilerine sorariz. Su an beklemek disinda yapmaniz gereken bir sey yok.

• @yılmaz benim anladığım kadarıyla pasaport ve belgenizi bekliyorlar. Ellerine ulaştığında işlemlerine başlayacaklar, isterseniz mail atıp pasaport ve geçici red belgenizi .... tarihinde gönderdiğinizi bildiren.

• @bsk ben dün sadece pasaportları gönderdim ais kaydıyla geçici Red belgesini daha önce gönderdiğim evraklarla beraber göndermiştim herhalde daha pasaportlar ellerine ulaşmamış cevap verdiğiniz için sizlere minnettarım

• @crazycells anladım başkanım herzaman Hızır gibi benim gibi birçok kişinin imdadına yetişiyorsunuz sizlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz ailecek biraz daha bekleyelim pasaportlar ellerine ulaşsın dediğiniz gibi yaparız teşekkürler

• @crazycells merhabalar başkanım dün akşam PTT barkodu a baktım teslim alınmış pasaportlar ve bugün edevlet den mezuniyet belgesini aldım barkodlu sistem düzelmiş ne yapmam gerek göndereyim mi sizce

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells merhabalar başkanım dün akşam PTT barkodu a baktım teslim alınmış pasaportlar ve bugün edevlet den mezuniyet belgesini aldım barkodlu sistem düzelmiş ne yapmam gerek göndereyim mi sizce

Evet, online olarak dosya numaranizi da ekleyerek gonderin bence de. Bu kayit da ellerinde bulunsun.

• @crazycells teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |