Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Greencard çekilişi kalkıyor (Mayıs ayı yasa tasarısı)

• 2020 sürecini etkiler mi acaba? hem case number yüksek hem gc kaldırılma ihtimali, adam gibi sevinemedik:/

• @aristoi Hayır etkilemez şöyle düşünün GC sadece çekiliş ile alınan bir kart değil ve zaten onlar sizi seçti onlar GC almak için başvuruya hak kazandınız dediler siz değil.

• @brkgrms teşekkürler, umarım öyle olur.

• @brkgrms Sizin planınız ne acaba? Eğer özel değilse paylaşır mısınız?

• @sealover Kişiye göre değişen durumlar bunlar benim L-1 Şirket İçi Transfer durumu olabilir veya Dil Okuluna Başlayabilirim en öndekiler bunlar tabi bunlar olmazsa onlar içinde başka planlarım var.

• @aristoi Greencard çekilişi kalkıyor (Mayıs ayı yasa tasarısı) içinde söyledi:

2020 sürecini etkiler mi acaba? hem case number yüksek hem gc kaldırılma ihtimali, adam gibi sevinemedik:/

teorik olarak etkilememesi lazım ancak, verilen yasa tekliferinde(bill diye geçer) yasanın ne zaman uygulanacağı yazar. örneğin; bu yasa kabul edildikten ve başkanın onayından sonraki gün geçerlidir ya da bu teklif yasalaştıkdan sonraki mali yılın ilk gününden itibaren geçerlidir şeklinde. her iki durumda da 2019 yılının 1 ekiminden yeni mali yıla geçmiş olduğu için yasanın o tarih itibari ile dv2020 kazananlarını etkileyebileceği ortaya çıkıyor. Bu çekilişi kazanmak hak doğurup doğurmadığı ile alakalı bir tartışma bence.

kazanılan hak kayba uğramaz prensibi geçerli olursa 2020 kazananlarına sorun çıkacağını sanmıyorum.

açıkçası ben bu teklifin senatodan geçse de tem. meclisinden geçemeyeceğinden adım kadar eminim. trump bir defada korkunç keskin virajlar dönem derdinde. chain immigration konusunda haklı olabilir ancak bir defada inanılmaz zor bir göçmenlik yasası geçirmek ne kadar mantıklı? üstelik kendisi karısı ve karısının ailesi de kaldırmaya çalıştığı yasa sayesinde vatandaş oldular.

• @brkgrms umarım gönlünüze göre olur

• Bence artık bu sistemin gelmesi gerekiyordu.
    Bütün ülkelerde o kadar çok gitmeyip başvuran kişi varki gerçekten gideceklerin önüne bir engel teşkil ediyor.
    Sistem nasıl işler bilmiyorum ama doğru kişilerin gitmesinin en kolay yolu olabilir.

• @icore Evet belkide görücez bakalım perşembe günü.

• Bu teklifin onaylanacağını düşünmüyorum... Bekleyelim bakalım...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet, Trump'tan gelen teklifin ben de Demokratlar tarafindan kabul edilecegini sanmiyorum.
    Su an Temsilciler Meclisi Demokratlarin elinde:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1667/6-kasim-2018-abd-ara-secimleri/45

Tasarinin yasalasmasi icin Senato ile beraber Meclis'te de kabul gormesi gerekiyor.

• ⭐⭐

Trump, Demokratların Kongrede bu planı engellemesi durumunda ise 2020 seçimlerinde başkanlığın kendisinde kalması ve Kongre'nin iki kanadının da Cumhuriyetçilerin eline geçmesi ile teklifin hızlı bir şekilde devreye sokulacağını söyledi.

Bir sonra ki ara seçimlere kadar rahat olabilirsiniz arkadaşlar...

• @lordbolton yani diyorsun ki 2020 kazananlarını etkilemez mi?

• Demokratik ulkelerde kanunlar geriye yonelik islemez. Kazanilan haklar baki kalir.

Bir 2017 talihlisi olarak 2016 yilinda Trump'in daha adayligi sirasindan beri bu konulari takip ediyorum. Baskanligi sirasinda da ara secimler oncesi ic politikaya yonelik bu tur hareketleri yapmasi olagan. Veto edilecegini bilse bile kendi tabanina yaranmak ve sagci oylari artirmak icin yapar, nitekim politikaci.

Gocmenlerin saglik sistemin yararlanmasi ile de cok marjinal laflar atti ortaya sonra hicbirini gerceklestiremedi. Bu konuya da bakiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1418/mevcut-abd-yonetiminin-yasal-gocmenlerin-vatandasliga-gecmelerini-engellemek-guclestirmek-icin-uygulamaya-calistigi-yeni-politika

• Her sene bu haberi göreceğiz sanırım 🙂

• ⭐⭐

@erkangeziyor yok etkilemez hayır.

• Bu yıl yapılan çekilişin iptali söz konusu olur mu?
    Yasa çıkarsa bir sonraki çekişi mi etkiler? Amerikan hukuk sistemi nasıl işler?

• Hatırlarmısınız 2 sene önce idi sanırım yasaklı 6 ülke vatandaşları vizeleri olmasına rağmen göçmen olarak Amerika'ya girememişti.Ama sonra durumları ne oldu başka bir haber alınamadı.Ve süreç nasıl tamamlandı @crazycells bu konuda bilgi sahibidir .

• @oez Greencard çekilişi kalkıyor (Mayıs ayı yasa tasarısı) içinde söyledi:

Bu yıl yapılan çekilişin iptali söz konusu olur mu?
    Yasa çıkarsa bir sonraki çekişi mi etkiler? Amerikan hukuk sistemi nasıl işler?

Bu sorularin cevabını bende merak ediyorum.. ve icimizi ferahlatacak haberler bekliyorum bilgi sahibi kisilerden.

• @dreamm58 abd nin alt iş gücünü sağlayan yuzde 90 meksikalılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |