Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ABD'nin her yıl 50 bin kişiye kurayla verdiği Green Card(Yeşil Kart) uygulaması Donald Trump tarafından tartışmaya açıldı. Dün meydana gelen saldırının faili Green Card ile ABD'ye yerleştiği ortaya çıktı

ABD'nin ticaretinin kalbi olarak bilinen Manhattan'da dün meydana gelen saldırı Donald Trump tarafından yeni bir tartışmanın fitili olarak kullanıldı. Trump, saldırıyı gerçekleştiren kişinin Green Card ile ABD'ye yerleşenlerden biri olması nedeniyle bu uygulamayı tartışmaya açtı. ABD Başkanı Donald Trump, New York'ta yaşanan terör saldırısının ardından Twitter hesabından ABD'nin çekilişle Green Card dağıtma politikasını eleştirdi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin, Green Card'ı kura sistemiyle aldığını belirten Trump, 'Çeşitlilik Vizesi Kura Programı' isimli uygulamayı eleştirdi ve kendisinin liyakata dayalı bir vize sistemi istediğini belirtti.

alt metni

• açıkcası saldırganın green cardla girdiği açıklandıktan sonra, acaba trump istemiyor diye kendilerinin yaptığı bir komplo mu diye düşünmedim değil. ben mi çok paranoyağım bilmiyorum ama biz de işler öyle işlediği için de olabilir bu düşüncem 🙂

• Hahahah 36XXX dosya numarasına şimdi birde bu eklendi. Bir sevinemedik GC kazandığımıza iyi mi... 🙂

• @asilcenk Trump'tan greencard için bir son dakika açıklaması içinde söyledi:

Hahahah 36XXX dosya numarasına şimdi birde bu eklendi. Bir sevinemedik GC kazandığımıza iyi mi... 🙂

Çok doğru söylediniz 😞

• Haberin linki

• Sadece Trump un söylemesi ile olacak iş değil umudunuzu yitirmeyin Allah’ın izniyle hayr görünende şer şer görünende hayr vardır

• Trump'ın tweetlerinide şuraya koyalım...

Dedim ama foto yükleyemiyorum.

• Teşekkürler üste sizin paylaştığınız ekran alıntısını koydum mesaj paylaşırken foto resmi var seçeneklerde ona tıklayıp fotonun linkini belirtilen yola koyarsanız yayınlanır.

• ⭐⭐

Las Vegas saldırısını yapan da bir Amerikan'dı. Çok ucuz sebepler bunlar. Umarım bunu gerekçe göstererek adım atmazlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edelweiss su an bu propagandaya en iyi cevap bence verdiginiz ornek. 1 ay once beyaz Amerikali saldirgan cok daha fazla kisinin hayatini sonlandirinca bir adim atilmadi. Eger demokratlar kartlarini dogru kullanirlarsa ve sesleri daha cok cikarsa, gocmenlik sisteminde derin bir degisiklik savusturulmus olur diye dusunuyorum.

• Trumpın tweetinin altında bu probagandayı paylaşan bir kaç insan var. Ve giderek çoğalıyor. Aslında çoğalması da gerekli. Ne yapsak bir iki birşeylerde bizmi yazsak (kıps) 😉 İmkanı olanlar hesabı olanlar bir iki birşeyler yazarsa belki akmasa da damlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takip mantikli 🙂

• Cumhuriyetçi halkın gazını almak için yapılan bir çıkış gibi geldi. Trump bugüne kadar göçmen politikalarında pek istediğini yaptıramadı. Yine aynı sonucu alır gibi geliyor.

• Congreden geçmez geçse bile zaten hali hazırda kongreye verilmiş bir teklif var bununla ilgili ve bu teklif de 2019 fiscal yılından itibaren geçerli diye belirtiyor. Yani 2018 kazananlarını etkilemez. Herşeyin hayırlısı olsun.

• Trump az önceki konuşmasında acele bir şekilde kongreye GC Loto sisteminin bitirilmesi için başvuracağını söyledi...

Yine sancılı dönem bekliyor bizleri bakalım yarın neler olacak...

• ah mı aldık naptık neden böyle oluyor anlamıyorum ki 😑

gündemden düşsün şu muhabbetler bir an önce de case number takibinden başka hiçbir sorunumuz olmasın artık..

• bir taşla 2 kuş.. hem gündem değişerek gözaltına alınan danışmanları unutuldu hem de tahminimce pek destek görmeyen göçmen yasa tasarısı tekrar hatırlatılıp "haklı" gösterildi..

• @fbazer aynen, Trump'ın sorunu göçmenler değil, derdi sadece kendi oy tabanını alevlendirmek ve kendi pisliklerini kamufle etmek. Bu tür terör saldırılarıda adama malzeme oluyor işte. Kendi eşide, golf resortlarında çalışanların büyük çoğunluğuda göçmen sonuçta...

Neyseki Amerikan basını gerçekler görüp yazabiliyor...

• Aynı tartışma göçmenlik ile ilgili yasa tasarısı verildiğinde de yaşanmıştı.Bu sene kazananların vizelerini alması konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Kazanılmış bir hak var sonuçta.Eğer yapabiliyorsa tabiri caizse maç oynanırken kuralları değiştirebilir.Mülakat görüşmelerinde ince eleyip sık dokunma talimatı verilebilir.Daha sıkı bir güvenlik sorgulaması yapılmasını isteyebilir.Nitelikli göçmen istiyorum diyordu bununla ilgili konsolosluklara bir talimat verilebilir.Kazanılan hakkın alınacağını düşünmüyorum.Tabii bununla ilgili yasa tasarısı kabul edilirse ne zamandan geçerlilik tarihi ve kriter şartları da önemli.Bekleyip göreceğiz.

• Böyle bir iptalde 2018 kazananlarında iptal olma olasılığı ne kadardır ? GC ve göçmenlik yasasının iptali zaten Amerikada ırkçılığın anormal artacağını göstermez mi? GC iptal olursa Amerikanın da cazibesi bitmiş sayılmaz mı aslında bir bakıma ?

Benzer Başlıklar

• 12
  • 3
  • 16
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |