Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Britsimon iç ferahlatan şeyler söylemiş neyse ki, bakmakta fayda var. Kısaca 2018 davalarına bir etkisi yok demiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo bu yil icin bir sorun olmaz. Gocmenlik yasasini degistirmek zaten cok kolay yapilacak bir sey degil, iki partiden de destekcilere ihtiyac var. Onun disinda bu yilki sistemi degistirmeleri sadece kendi taraflarindaki islemleri cok karistirir o nedenle boyle bir seye cesaret etmezler.

• Hiçbişey olmaz canınızı sıkmayın.. 6 aya görevi bırakır.. gidene kadae yapabildiğini yapmak istiyor. Kongreden geçmez amerika gc lilere hammal gözüyle bakıyo. Çünkü amerika doğumlular bu işleri yapmıyorlar. Yani göçmenlere ihtyaçları var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk ben de bu konunun ustune gidilmesi gerektigini dusunuyorum. Gerci sanirim kongre su an tax cut'lari konusuyor, gocmenlik ana konu degil, ama bu konusulmaya baslandiginda bu bahsettiginiz iki yuzluluk konusunda demokratlarin sesi cok cikarsa bence bu israri bastirabilirler.

• Bu ileti silindi!

• Yahu green card ile her sene kazananların yanına ailelerini de eklediğimizde 100000 den fazla kişi geliyor bu kadar kişiden 1 kişi çürük çıktı diye kaldırabileceğini zannetmiyorum madem halkı çok düşünüyor sürekli yapılan okul ve club baskınlarına bir çare bulsun da silahlanma yasasını değiştirsin

• Bu ileti silindi!

• Seçim öncesi vaadlerinde de bu konu vardı.Her fırsatta bunu söylemeye devam edecek gibi de gözüküyor.
    Fakat tek başına böyle istiyorum demesi ne yazık ki demokratik ülkelerde yapılacağı anlamına gelmiyor.Seçildikten sonra da cumhuriyetçi senatörleri ile anlaşamadığı bir kaç konu olmuştu.Demokratların da buna pek izin vereceğini düşünmüyorum.
    Konu ile ilgili bir yasa tasarısı var zaten.onda bile göçmenlerin ülkeye gelmemesi ile yaşanacak ekonomik kayıpla ilgili basında yazılar dolaşmıştı.Göçmenliğe dayalı bir sistem ve ekonomi de oluşacak boşluğu dolduramayacakları konuşuluyordu.Özellikle iş gücü anlamında.
    DV2018 kazanan arkadaşlarımız vizelerini çok rahat şekilde alırlar.Kalan bizler ise Amerika da yiyecek ekmeğimiz var ise kimse mani olamaz bir şekilde Amerika da oluruz(legal şekilde yanlış anlaşılmasın)Ben bir gün bu satırları Amerika da yazacağıma inanıyorum 🙂

• @ikizbabasi temmenilerimiz aynı doğrultuda,Bu şekilde düşündüğüm de bir rahatlama oluyor. 🙂
    En azından stres yapmamış oluyorum.
    Live a hope

• Donald J. Trump‏Onaylanmış hesap @realDonaldTrump 14 sa.14 saat önce
    I am calling on Congress to TERMINATE the diversity visa lottery program that presents significant vulnerabilities to our national security.

Trump'ın tweet'i, kısa bir videosuda var kongreye acilen lotoyu kaldırmasını söyleyişini görüntüleyen. Kongreden bazıları Trump konuşur iken gülüyor. Umarım kongre bunuda red edecek.

Yorumların bir çoğuda göçmenlerden ziyade Amerikalıların yaptığı katliamlara değinmiş. Bekleyip göreceğiz.

• @asilcenk evet bekleyip görmek en sağlıklısı .
    daha öncede denemişti biliyorsunuz.
    obamacare iptal etme girişimide başarısız oldu .. vs,

• Bu ileti silindi!

• Aşağıdaki linkte göçmenlik yasasında değişiklik ile kontrol edilmek istenen ülkeler ve belirtilen ülkelerin ABD eyaletlerindeki göçmen dağılımı var.
    http://image-store.slidesharecdn.com/45c31605-9970-4ea5-b5cc-b8029637fec5-original.jpeg

• @commodore Sevgili kardesim yanliz bu refugee'ler icin yani multeci. Gocmen baska refugee baska. Cok sukur multeci degiliz. Ya da bilmiyorum, belki kismen 🙂

• Peki bir sekilde diyelim kabul edildi kongrede. Acaba dv 2018'i etkiler mi? Yani case number sirasi gelmeyenler an itibariyle yanar mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@highcasenumber etkilemez. su an icin 2018'i etkileyebilecek bir yasa tasarisi sunulmadi kongreye.

• @crazycells ya sunulursa ve kongreden gecerse. Sonucta 2018 eylule (2018 talihlilerinin som suresi) kadar cok zaman var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@highcasenumber oyle bir durumda tabii ki DV2018 durdurulur; ama boyle gereksiz bir yasaya neden gerek duysunlar ki? su ana kadar senato ya da meclis uyelerinin birinden bu yonde bir istek duymadim... 🙂 dolayisiyla telaslanmaya gerek oldugunu hic zannetmiyorum...
    Ayrica ayni mantikla Turkiye'ye karsi savas acalim mi diye oylamaya sunarlarsa ve kongreden gecerse savas da cikar 🙂 sonucta siyaset ve yasama boyle isliyor...

• @crazycells anladim, tesekkur ederim. Turkiye'de baskan isterse gerisi teferruattir, o acidan dusunuyor insan. Ne kadar hizli isledigine de bagli tabi kongre surecinin

• @highcasenumber Amerika'da başkanın istemesi sadece bir istek olarak kalıyor. Gelişmiş ülkelerde hukuk bir kaç insanın isteğine göre şekillenmez. Kanun geçerlidir ve kanunlar bizde olduğu gibi esnetilemez ve kolayca değiştirilemez.

Trump'ın göçmen söylemleri tamamen siyasi, Texasta beyaz amerikalı kiliseyi taradı 20 kişiyi öldürdü, Trump ne dedi; bu zihinsel bir rahatsızlık. Amerikalıların büyük çoğunluğu yeni silah yasası istiyor ama Trump buna karşı niye çünkü silah ve mühimmat satışı çok büyük bir ekonomi Amerikada. Eğer yasayı çıkartıp insanların silah almasını zorlaştırırlar ise şirketler zarar etmeye başlar ve ekonomik etkisi büyük olur, bu yüzden bu katliamı zihinsele bağlar iken 1 radikal islamcı tarafından yapılan katliamı tüm göçmenlere bağlıyor ki siyasi çıkar elde edebilsin.
    Neyseki amerikalılar, basın ve tabiki kongre üyeleride bunların farkında.

Tüm bunardan dolayı bence bu yıl lotoya bir şey olmaz, belki önümüzdeki 5 yılda göçmenlik yasaları değiştirilir ama hemen 3-5 ayda olacak bir şey değil bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |