Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Ve eğer diplomayı görmek isterlerse mülakatım mı ertelenir süreç nasıl işler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja buyuk ihtimal size diplomanizin orijinalinin sizde olup olmadigini sorarlar, vereceginiz cevaba gore orjinalini gormek isteyebilirler ya da elinizdeki belgeyi kabul ederler. Eger belge eksikse, mulakattan sonra gondermenizi isterler, bir daha mulakata cagirmazlar.

Egitim sartini sagliyorsaniz, is yerinden bir belge ya da aciklama temin etmenize gerek yok.

• ⭐⭐

Sn @haleluja aslı gibidir durumu için daha önce bu forumda mülakatta sıkıntı yaşayan birini hatırlıyorum. Siz aslını almaya çalışın derim. Rektörlük Geçici Mezuniyet belgesi varsa çıkarıyor ama "aslı gibidir" için tekrar diploma çıkarır mı bilmiyorum. Arayıp sormanızda fayda var.
    Uzmanlık belgesi niye temin edeceksiniz anlamadım. O lise mezunu dahi olmayan talihliler için geçerli bir durum. Sizin durum için herhangi bir belge zorunluluğu yok.
    Selamlar.

• Karıştırmış olabilirim, benim elimde geçici mezuniyet belgesi var sanırım "Aslı Gibidir" ifadesi onun kopyalarında yazıyordu, akşam eve gidince bakayım. Uzmanlık belgesini Geçici Mezuniyet Belgesini kabul etmemeleri durumunda gösteririm diye düşünmüştüm. Lise diploması da sanırım üniversitede saklanıyor.

Bu durumda sorumu değiştireyim "Geçici Mezuniyet Belgesi"ni ibraz etmem yeterli oluyor mu?

• ⭐⭐

@haleluja bende de aynı durum var. Bendeki geçici yüksek lisans mezuniyet belgesini verip diplomayı alacağım.
    Fakat aklınızda şöyle bir düşünce oluşmasın. "Diplomayı gösteremezsem lise diploması yada uzmanlık belgesini veririm minimum şartları sağlamış olurum."
    Bu yanlış beyana girer ve DS260 da ve hatta başvuruda belirttiğiniz bilgilerle çelişir. Ciddi sıkıntı yaşayabilirsiniz. Buna dikkat edin.
    Selamlar,

• ⭐⭐

@haleluja benim diploma üniverisitedeydi gidip arşivden cıkartıp almışdım
    kayıp sanıyordum mulakata öyle girdim

• @crazycells , @yapay-zeka , @arnblt

Teşekkürler arkadaşlar ben en iyisi diplomayı çıkarttırayım riske girmeyeyim.

• 29 ocakta ds 260ı doldurdum. hergün at NVC yazısını görsem de"case 4100 lerde olunca " günde 2 defa bakmaktan biri beni alıkoysun. Mülakata gidemeden kafayı kırcam heralde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli Case no current olduguna gore DS-260 submit tarihinden 2-3 ay sonra randevu tarihi verilir diye tahmin ediyorum. Her gun kontrol etmek maalesef hizlandirmaz.

• sabırsızlık, biraz endişe işte. ds 260 submit edince incelemeden sıkıntı çıkabilir mi diye de bakıyor insan.forumu okumak biraz beni durduruyor bari. hergün forumdan bir şeyler öğreniyoruz. yazanların ,paylaşanların ellerine sağlık. case 4100 lerde ama içimden geç kaldın osman diyen sesi zor bastırıyorum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

sabırsızlık, biraz endişe işte. ds 260 submit edince incelemeden sıkıntı çıkabilir mi diye de bakıyor insan.forumu okumak biraz beni durduruyor bari. hergün forumdan bir şeyler öğreniyoruz. yazanların ,paylaşanların ellerine sağlık. case 4100 lerde ama içimden geç kaldın osman diyen sesi zor bastırıyorum .

en yakin zamanda gelir, merak etmeyin...

• Herkese selamlar!

Bugün vize paketim elime geçti.Ekstra balgam testi istendiği için doktor raporu 3 aylık oldu zaten ortalama 2 ayda sonucu çıktı.Doktor randevusundan sonra 5 ay içerisinde giriş yapmanız gerekiyor.Balgam testi sonucu belli olduğunda bir mail geliyor.O mailden sonra pasaportumu yolladım 2 hafta içerisinde vizem basıldı ve vize paketi gönderildi.Kronik rahatsızlığım olduğu için balgam testi istendi ama süreç olumlu sonuçlanıyor.Sağlık raporunun hazır olduğu belirtilen mailde vaccination record'un bir kopyasını da Amerika'ya giderken almam gerektiği belirtildiği için ben medical report zarfını açtım.Aşı kaydının kopyasını sadece onun içinden alabilirdim çünkü.Vize paketini açmayınız yazısını geç gördüm.Bunu belirtmem gerekmiyordur dimi?İçinde CD ve raporun bir bulunan poşet dosyayı açmadım ama medikal raporun olduğu zarfı açtım sadece.Onu belki açabiliyorumdur bilemedim vize paketi diye bahsettikleri ne olabilir ki.Biraz detay olacak ama belki biliyorsunuzdur diye size sormak istedim @crazycells

• Merhabalar,

ABD'ye giriş yaptım. Green cardı bekliyorum. Bu süreci takip edebilir miyim? Yani SSN ve green card şu an ki durumunu görebileceğim bir yer var mı? Bir de şu an SSN ve green card olmadan iş başvuruları, ehliyet başvurusu yapabilir miyim?

Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@scorpio DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese selamlar!

Bugün vize paketim elime geçti.Ekstra balgam testi istendiği için doktor raporu 3 aylık oldu zaten ortalama 2 ayda sonucu çıktı.Doktor randevusundan sonra 5 ay içerisinde giriş yapmanız gerekiyor.Balgam testi sonucu belli olduğunda bir mail geliyor.O mailden sonra pasaportumu yolladım 2 hafta içerisinde vizem basıldı ve vize paketi gönderildi.Kronik rahatsızlığım olduğu için balgam testi istendi ama süreç olumlu sonuçlanıyor.Sağlık raporunun hazır olduğu belirtilen mailde vaccination record'un bir kopyasını da Amerika'ya giderken almam gerektiği belirtildiği için ben medical report zarfını açtım.Aşı kaydının kopyasını sadece onun içinden alabilirdim çünkü.Vize paketini açmayınız yazısını geç gördüm.Bunu belirtmem gerekmiyordur dimi?İçinde CD ve raporun bir bulunan poşet dosyayı açmadım ama medikal raporun olduğu zarfı açtım sadece.Onu belki açabiliyorumdur bilemedim vize paketi diye bahsettikleri ne olabilir ki.Biraz detay olacak ama belki biliyorsunuzdur diye size sormak istedim @crazycells

konsolosluga mesaj gonderin, size gonderdikleri paketi acmamaniz gerekiyordu. Paketi bir daha hazirlamalari gerekiyor, bu sekilde paketle ABD'ye giris yapamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,

ABD'ye giriş yaptım. Green cardı bekliyorum. Bu süreci takip edebilir miyim? Yani SSN ve green card şu an ki durumunu görebileceğim bir yer var mı? Bir de şu an SSN ve green card olmadan iş başvuruları, ehliyet başvurusu yapabilir miyim?

Teşekkürler,

Suradan Green Card'i takip edebilirsiniz: https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

SSN icin bir site yok ne yazik ki. SSN kartinin orjinalini gormek istiyorlar ehliyet basvurusunda. Kartlar elinize gecmeden de is basvurusu yapip, durumdan is yerini haber edebilirsiniz.

• Merhabalar,
    Saglik randevusune giderken ac tok farkediyor mu ?

• @alto https://www.doctorun.com/tr/yaninizda-ne-getirmelisiniz verdiğim bu linkte de görebileceğiniz gibi, aç veya tok farketmiyor.

• Aslinda orayi okumustum ama en alttaki yazi gozumden kacmis. Tesekkurler.

• @mutlu hangi eyalet. Ehliyete CA da başvuruluyor diye biliyorum çünkü. Pasaport da bir yıllık izinli olduğunuzun ibaresi yeterli. SSN zaten yaklaşık on gün içinde geliyor. Girdikten bi 5-6 gün sonra ofise gidip sorduk. Daha süresi var dedi kadın pasaporttaki damgaya bakıp. Sanki biz bilmiyorduk ya.. sonra biraz rica edince tm bakayım dedi. Ki nitekim belli olmuş numaralarımız. Oluşturulmuş yani. Kağıda yazdı verdi. Reyes gün mü sonraki gün mü ne kartlar da geldi ama zaten elimize 🙂 Acilse bir hafta olmak üzere iken gidip sorun bi. Öğrenme şansınız var

• @Femini92 Evt California, San francisco. USCIS'e gidip SSN öğrenmem yeterli mi? Ehliyete başvururken yani bizdeki gibi nüfus cüzdanı gibi birşey lazım değil di mi? Yani ehliyet başvurusunda direk SSN söylememiz yeterli mi? Bir de bizim TR ehliyeti CA'de daha kolay ehliyet almamızı sağlıyor mu? Aynı şey kredi kartı için de geçerli mi, yani direk SSNi bankaya söylememiz yeterli mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |