Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yeşilkart-forum CA ucret 36$ (guncel bilgi)

• @nevermore www.idrivesafely.com adresindeki eğitimin 18-24 yaş arası için gerekli olduğu yazıyor. 24 yaşından büyükler için sanırım bu eğitime gerek yok. Yanlış mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@nevermore www.idrivesafely.com adresindeki eğitimin 18-24 yaş arası için gerekli olduğu yazıyor. 24 yaşından büyükler için sanırım bu eğitime gerek yok. Yanlış mıyım?

24 yaş üstü için bu eğitim isteğe bağlı. Eğitimi alanlar yazılı sınava girmiyor. İngilizce konusunda sıkıntı yaşayanlar için evde video izleyerek halletmek mantıklı olabilir.

• @knnrn tüm eyaletler için geçerli mi acaba ? Online eğitim gibi bir şey sanırım değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@knnrn tüm eyaletler için geçerli mi acaba ? Online eğitim gibi bir şey sanırım değil mi ?

Diğer eyaletleri bilmiyorum ama Texas için geçerli. Online eğitim ve sınavdan oluşuyor.

• Selamlar tekrardan ;
    Bugun sürüş testini de başarıyla tamamlamiş bulunmaktayım.Sabah 08:30 da dmv nin önündeyim o saatler pek yogun olmuyor saat 10 a dogru baya kalabalıklaşıyor aklınız da olsun. İnformation desk te oturan amcalara gerekli evrakları sunduktan sonra cuma günü computer testi tamamladığımı orada ki görevlinin randevuya gerek olmadan pazartesi erken gelirseniz sürüş testine girebilecegimi söylediğini dedim ordan bir sira numarası verip beklememi söylediler. yaklasık bir buçuk iki saat bekledikten sonra evrakları asıl görevliye teslim ettim resmim cekildi 32 dolar ödedikten sonra sürüş testini yapmak icin cuma günü görüştügüm bayan denk geldi. arabamın yanına gittik.Sen otur camını ac ve araci calistir dedi ondan sonra aracın önüne gecerek sırasıyla silecekleri calistirmamı sag sinyal sol sinyal farları acmamı ve sonra 4 lü cakarları acmamı söyledi sonra aracın arkasına gecerek yine sırasıyla sag sinyal sol sinyalı acmamı ve sonra frene basmamı son olarak tekrar 4lüleri acmamı söyledi bu kontroller bittikten sonra yanıma oturdu ve bir kac bilgi verdikten sonra yola cıkabilecegimizi belirtti yaklasık 6-7 dk bence 10 dk sürmedi bile yola cıkıp sol seride gec sonra saga tekrar gec yoldaki hız sınırı sorma trafik ısıklarında bekleme ve ardında ara yola sokup biraz da orda yol aldıktan sonra ilk basladıgımız yere döndük.Virginia da paralel park ettirmiyorlarmıs sürücü adaylarını bu da ek bilgi olsun. nihayetinde bu kadarlık sürecin sonunda 2026 yılına kadar gecerli olacak ehliyet yerine gecen kagıdımı aldım verdigim adrese max 3-4 günde asıl lisansın gönderilecegini söyledi ve dmv olayları benim icin kapanmıs oldu. ayrıca ben real id istemistim ama green card ım hala gelmedigi icin ona basvuramıyormuşum ama aldıktan sonra tekrar basvurursam yardımcı olacaklarını söylediler.herkese simdilik bol sans işleriniz rast gitsin arkadaşlar. 😉

• 13 Mart 2019 tarihinde issued olan Teksas Eyaleti ehliyetim hala elime ulaşmadı. Oysa ki 10 gün içerisinde gelir demişlerdi. Ne olur ne olmaz diye DPS'e gidip sorayım mı yoksa bu tür gecikmeler normal mi sizce?

• rhode island eyaletinde

türk ehliyetini kaç ay kullanabiliyoruz ve yeni ehliyet için direksiyon sınavı dısında sınava gerek varmı

motor ehliyeti için ise bazı motorlarda sürücü belgesine gerek yok yazıyor, dmw sitesinde buna ait bir yazı bulamadım bilginiz varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

13 Mart 2019 tarihinde issued olan Teksas Eyaleti ehliyetim hala elime ulaşmadı. Oysa ki 10 gün içerisinde gelir demişlerdi. Ne olur ne olmaz diye DPS'e gidip sorayım mı yoksa bu tür gecikmeler normal mi sizce?

Elinizdeki gecici ehliyetin suresi ne kadar?

• @crazycells Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

13 Mart 2019 tarihinde issued olan Teksas Eyaleti ehliyetim hala elime ulaşmadı. Oysa ki 10 gün içerisinde gelir demişlerdi. Ne olur ne olmaz diye DPS'e gidip sorayım mı yoksa bu tür gecikmeler normal mi sizce?

2 aylık sadece.

• @knnrn O zaman online eğitimi alırsak sınava girmiyoruz, doğrudan direksiyon sınavına mı geçiyoruz? Doğru mu anladım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

2 aylık sadece.

o durumda bir hafta daha bekleyip (bir gecikme olduguna emin olalim 🙂 ) sonrasinda tekrar basvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@knnrn O zaman online eğitimi alırsak sınava girmiyoruz, doğrudan direksiyon sınavına mı geçiyoruz? Doğru mu anladım?

Evet, ama online eğitimin sonunda yine online bir sınava giriyorsunuz. Ondan sonra eve gelen sertifika ile direksiyon sınavı için randevu alabiliyorsunuz.

• ⭐⭐

Eyalet degisikligi yapip, ehliyet degisim basvurusunda bulununca uzerindeki fotografi da degistirebiliyor muyum? Lutfen degisiyor olsun. 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edelweiss Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Eyalet degisikligi yapip, ehliyet degisim basvurusunda bulununca uzerindeki fotografi da degistirebiliyor muyum? Lutfen degisiyor olsun. 😄

Evet. Ben ayni eyalette ehliyeti degistirirken bile fotografi degistirmistim. Zaten orada hizlica fotografinizi cekip ekliyorlar sisteme...

• ⭐⭐

@crazycells Harika! Cok tesekkur ederim.

• Taze taze fail hikayemiz.
    Ilk denememde surus (behind the wheel) testinden kaldim. Aklimdakileri unutmadan yazayim.

Asagidaki formun tipatip aynisini kullaniyorlar. Unsatisfactory kismini isaretleyip yorumlar kismina aciklama yazip elinize veriyorlarsa bu formu, gecemediniz diyorlar.
    Benim deneyimimde gorevli hanim acil rahatsizlaninca 1 saat kimse gelmedi yerine ve en yakin DMV den bir gorevliyi acil cagirdilar. Bu arada kuyruk 7-8 araca cikti ben 2. siradayim.
    Gelen arkadas sinirli ve sert davranisli birisiydi. Artik onu nereden cagirdilar da geldi bilmiyorum. (mesleki tecrubem o kiloyla nefes darligi da cektigi yonunde).
    Pre-drive Checklist yaptiktan sonra yan koltuga binip basladik. Bu arada head light nedir unuttugumdan epey guldum kendime. Head - light (kafa isigi 🙂 ). Nerede olurdu bu yaw. Kafa ustunde mi? Bu terimleri de yazalim bir yere. Far oldugunu sonradan hatirladim. Adamin gulumsemeye en yakin oldugu noktaydi.
    Klasik sola don saga don, kavsak geclerden sonra kirmizi da saga dondum. Donmemde sikinti yok. Ama en sag serite girince durdur napiyorsun dedi. "Olmayan seride giriyorsun 😨 " dedi bana. Len bakiyorum serit var. Burada araba parketmis olabilirmis. Hmm eyvallah.
    Neyse yazdi bunu.
    Sonra yine saga donus komutu verdi. tam saga donecegim (yine karsiya gecis kirmizi) duuur dedi, yaya var. (yayalara kirmizi yaniyordu). Baktim evet kendi aralarinda konusan bir grup genc yesili bekliyor. Gecerdin gecemezdin derken yayalara yesil yandi. (Yol kirmizisi ile yaya gecidi yesili arasinda bir sure var). Beni yaya gecidi uzerinde durdurdu mu...
    Ee dedi yayalara carpacaktin.
    Simdi kirmizilarda saga donusle ilgili tonla soru isareti birikti kafamda.
    Velhasil, bir sonraki sokaktan donduk geldik, benim kirmizi cigim kirmizi isiktir dedi, fail dedi. Tenk you sir dedim.
    Forumda eyalet-trik basligi acilmali driving konusunda. Ciddi ismis ama biraz da sansa pozitif birisi gelirse rahat alinabilir.

3 toplam hakkimiz varmis. Bunlar biterse yeniden yazili sinav (yeniden para) gecmek gerekecek.
    Bir baslik acilip eyalet-trikler maddeler halinde yazilabilir. Bir de sorulan araba parca isimleri ve araba eylem isimlerinin Ingilizcelerini yazalim.
    Ornegin:
    Parca isimleri
    Head light: Far, on far.
    Windshield: On cam
    Tail light: arka isiklar,
    Sterring wheel: Direksiyon,
    Windshiled Wiper: Silecek
    Emergency Flasher: Dortluler
    Turn Signals: Donus sinyalleri - Sag/Sol

Eylemler
    Honk the horn: Kornayi cal
    Press the break: Frene bas
    Arm Signals: Soforun cam acikken elle verdigi isaretler (webten bakin).

alt metni

• @caglaror Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Taze taze fail hikayemiz.
    Ilk denememde surus (behind the wheel) testinden kaldim. Aklimdakileri unutmadan yazayim.

Asagidaki formun tipatip aynisini kullaniyorlar. Unsatisfactory kismini isaretleyip yorumlar kismina aciklama yazip elinize veriyorlarsa bu formu, gecemediniz diyorlar.
    Benim deneyimimde gorevli hanim acil rahatsizlaninca 1 saat kimse gelmedi yerine ve en yakin DMV den bir gorevliyi acil cagirdilar. Bu arada kuyruk 7-8 araca cikti ben 2. siradayim.
    Gelen arkadas sinirli ve sert davranisli birisiydi. Artik onu nereden cagirdilar da geldi bilmiyorum. (mesleki tecrubem o kiloyla nefes darligi da cektigi yonunde).
    Pre-drive Checklist yaptiktan sonra yan koltuga binip basladik. Bu arada head light nedir unuttugumdan epey guldum kendime. Head - light (kafa isigi 🙂 ). Nerede olurdu bu yaw. Kafa ustunde mi? Bu terimleri de yazalim bir yere. Far oldugunu sonradan hatirladim. Adamin gulumsemeye en yakin oldugu noktaydi.
    Klasik sola don saga don, kavsak geclerden sonra kirmizi da saga dondum. Donmemde sikinti yok. Ama en sag serite girince durdur napiyorsun dedi. "Olmayan seride giriyorsun 😨 " dedi bana. Len bakiyorum serit var. Burada araba parketmis olabilirmis. Hmm eyvallah.
    Neyse yazdi bunu.
    Sonra yine saga donus komutu verdi. tam saga donecegim (yine karsiya gecis kirmizi) duuur dedi, yaya var. (yayalara kirmizi yaniyordu). Baktim evet kendi aralarinda konusan bir grup genc yesili bekliyor. Gecerdin gecemezdin derken yayalara yesil yandi. (Yol kirmizisi ile yaya gecidi yesili arasinda bir sure var). Beni yaya gecidi uzerinde durdurdu mu...
    Ee dedi yayalara carpacaktin.
    Simdi kirmizilarda saga donusle ilgili tonla soru isareti birikti kafamda.
    Velhasil, bir sonraki sokaktan donduk geldik, benim kirmizi cigim kirmizi isiktir dedi, fail dedi. Tenk you sir dedim.
    Forumda eyalet-trik basligi acilmali driving konusunda. Ciddi ismis ama biraz da sansa pozitif birisi gelirse rahat alinabilir.

3 toplam hakkimiz varmis. Bunlar biterse yeniden yazili sinav (yeniden para) gecmek gerekecek.
    Bir baslik acilip eyalet-trikler maddeler halinde yazilabilir. Bir de sorulan araba parca isimleri ve araba eylem isimlerinin Ingilizcelerini yazalim.
    Ornegin:
    Parca isimleri
    Head light: Far, on far.
    Windshield: On cam
    Tail light: arka isiklar,
    Sterring wheel: Direksiyon,
    Windshiled Wiper: Silecek
    Emergency Flasher: Dortluler
    Turn Signals: Donus sinyalleri - Sag/Sol

Eylemler
    Honk the horn: Kornayi cal
    Press the break: Frene bas
    Arm Signals: Soforun cam acikken elle verdigi isaretler (webten bakin).

alt metni

Geçmiş olsun 🙂 bir sonrakine artık. Kırmızı ışıkta sağa dönüş olayında bildiğim kadarıyla eğer size kırmızıysa zaten döneceğiniz yoldaki yayaya da kırmızı. Yani yaya geçmeye çalışmıyor yeşil ışığı bekliyor. Ama yola atlayan olmuyor mu oluyor. Eğer sağa dönüş size yeşilse (yeşil ok değil yeşil ışık) aynı yoldaki yayanın ışığı da yeşil, hep kontrol ederek geçmek gerekiyor. Şahsen benim en tedirgin olduğum kısım hep bu oluyor trafikteyken. Herhangi bir yöne yeşil ok ise dönüş direk size ait. Ama yine de defansif kullanmak lazım tabii 🙂

• @caglaror güzel anlatımınız için teskkurler.

Houston için bende bir ekleme yapayım.
    STOP Tabelası gördüğünüzde araba olmasa dahi durmamız ve 3 sn beklememiz lazım.
    Bunu tabi sinavdan kaldiktan sonra ogrendim .:).

• @ashborn Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@caglaror güzel anlatımınız için teskkurler.

Houston için bende bir ekleme yapayım.
    STOP Tabelası gördüğünüzde araba olmasa dahi durmamız ve 3 sn beklememiz lazım.
    Bunu tabi sinavdan kaldiktan sonra ogrendim .:).

👍 Aslında bu Amerika'nın tamamında aynı şekilde. Şehrin en tenha yerinde ıssız ara sokaklarda bile heryer 'STOP' sign.

İlk gittiğimde çok zor alışmıştım. Bomboş sokak, in cin top oynuyor, kimseler yok ama her 50 metrede bir durup kalkmak zorundasınız. Öyle yavaşlamak filan değil bildiğiniz tam durup tekrar kalkacaksınız. Tabi benzin bedava, aceleleri de yok nasıl olsa...

Tamam ben de dururum, kural öyleyse duralım. Tamam... da karşıdan da birisi gelip durunca "hah" diyordum, "eğlenceyi bulduk"! Hadi bakalım hobaaa, hep beraber duruyoruz. O bekliyor, biz bekliyoruz. Dur, kalk, kalkar gibi yap 🙂 Bir süre sonra iyice bunaldım, trafiğe çıkınca ter basmaya başlamıştı. Sonra baktım olmayacak biraz araştırdım, öğrendim (bahsettiğim dönem daha iPhone icat edilmemişti bu arada) Şöyleymiş; kesişen ara sokaklarda her yönde "STOP" işareti oluyor, öyle sağdan gelenin geçiş hakkı filan yok, "kim önce gelip durursa, ilk o geçiyor, gerisi de aynı sırayla geçiyor birer birer saç örgüsü gibi" İlk başta garip geliyor ama alışınca bu karışık gibi görünen ama basit kuralı ne kadar düzgün uyguladıklarına ve bunun hem ne kadar işe yaradığına hem de trafik güvenliğine katkısına hayran kalmıştım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |