Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@sharm Yukarıdaki bilgilere ek olarak DMV bana,
    Ne zaman taşınırsanız süre o zaman başlayacak şeklinde bir mail gönderdi.
    Teşekkürler,

• @arnblt Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@sharm Yukarıdaki bilgilere ek olarak DMV bana,
    Ne zaman taşınırsanız süre o zaman başlayacak şeklinde bir mail gönderdi.
    Teşekkürler,

Guncel bilgi icin tesekkurler.
    Yolunuz acik olsun!

• @nevermore cok faydali bilgiler icin tesekkurler. Dediginiz yontemi izledim gecici ehliyeti yazici ciktisi olrak hemen verdiler. Drivecschool musait olmadigi icin ayni gun teste giremedim. Drive school dan road test e bugun girecegim. Road testi drive school dan alacağınız söyler ve bağış kısimlarina 1 dolarlık ( 4 adet yaparsaniz) işlemlerinizin hızlılık ve gecis ehliyet alma şansını artırdığının kanısındayım. ( Bagisi gercekten yapmak istedigim icin icin yaptim. Madem bu Ulkedeyiz bu ulkedeki insanlarla azda olsa paylasmayi bilmemiz lazim.) Tr deki döner sermaye ile çalışan devlet kurumlari mantığı işliyor mu burda bilmiyorum ama bagis ve ozel kursta test talebiniz islerinizi hizlandiriyor bence.

• Tr den tatilden döndüm ve Nj de ehliyete başvurcam. Elimde eski tarihli hesap hareketleri olan adresli kağıt var. Bunu kabul etmedi. Fake adresti ve şimdi bu sorunu nasıl aşarım. Bankadan nasıl bir kağıt almalıyım yada elimdeki banka kartı yeterli olur mu ? Nj için bu sorunun çözümünde yardımcı olacak var mıdır ? Saygılar

• Kaliforniya'dan San Francisco'dan ehliyet almak istiyorum ama randevuyu Mayıs ayına veriyor dolu diyor. Ofise sabah gidip sıraya girsem randevusuz alabilir miyim? Orada yaşayan bilgili arkadaşlardan haber bekliyorum, teşekkürler iyi forumlar.

• Sadece merak ettiğim için soruyorum. Acaba Florida eyaletinde yazılı sınava girerken tercüman isteme şansımız var mı ?

• Merhaba alabama eyaletinde ehliyet alma sınavı ve kuralları nedir acaba?sınav türkçede olabiliyor mu?.teşekkür ederim

• Merhaba sayın @turkay Alabama da sınav Türkçe değil .Kurallara gelecek olursak green card ve resident olduğunuzu kanıtlayan belgeler isteniyor social security number yeterli değil maalesef.

• Hem yazılı sınav, hem dıreksıyon sınavı da oluyor mu bilginiz var mı acaba,teşekkür ederim

• Eğer daha önceden Amerika'da bir ehliyet almamışsanız hem yazılı hem de direksiyon sınavına girmeniz gerekiyor. Eğer İngilizce sınava girmek istemiyorsanız yanınız da tercüman getirebiliyorsunuz. Sınav sorularını size tercüme edebiliyor. Ancak her eyaletin farklı kuralları var. DMV sayfasından bulunduğunuz eyaletinin gerekliliklerine bakmanızı öneririm.

• @onurr tesekkur ederim

• Bir eyaletten ehliyeti aldıktan sonra nerede sürdüğümüzün önemi kalmadığına göre en kolay hangi eyaletten alabiliyorsak sınavı orada olmamız mantıklı değil mi?

• Florida DMV ofice şu açıklamayı yazmış;

Your hearing, written, and driving tests may be waived if you have a valid driver's license from another U.S. state, U.S. Territories, and other countries. Testing is done at the discretion of the Division of Driver Licenses.

Acaba ne kadar yürürlükte . Florida da yaşayıp son zamanlarda ehliyet alan kimse var mı acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin kaldiginiz yerden buna dair bir mektup isteyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesur Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Bir eyaletten ehliyeti aldıktan sonra nerede sürdüğümüzün önemi kalmadığına göre en kolay hangi eyaletten alabiliyorsak sınavı orada olmamız mantıklı değil mi?

hayir. Hangi eyalette yasiyorsaniz o eyaletten almalisiniz, kural bu sekilde.

• Arkadaşlar merhaba, bazı eyaletlerde turist vizesi ile, daha doğrusu vize türüne bakılmaksızın SSN olmadan ehliyet alınabildiğini duydum. Ehliyetin geçerliliği ise Amerika'da kalış sürenizle sınırlanıyormuş ve belli bir süreyi geçmediği sürece uzatılabiliyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer gitmeyi planladiginiz eyaletin DMV biriminin sitesini kontrol edebilirsiniz:

Genelde turist olarak gelen kisiler kendi ehliyetlerini eyaletlerde 6 aya kadar kullanabiliyorlar ve ehliyet almalarina gerek olmuyor. O nedenle dediginizin cok da uygulandigini sanmiyorum.

Bir de bunu size soyleyen kisilere hangi eyalet oldugunu acik bir sekilde sormalisiniz, cunku bu sekilde alti bos cumle soylemek kolay.

• @daydreamer Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba, bazı eyaletlerde turist vizesi ile, daha doğrusu vize türüne bakılmaksızın SSN olmadan ehliyet alınabildiğini duydum. Ehliyetin geçerliliği ise Amerika'da kalış sürenizle sınırlanıyormuş ve belli bir süreyi geçmediği sürece uzatılabiliyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

California da turist'i geç kaçak olsanız bile alınabiliyor 🙂 ICE a bildirmiyorlar bile.Adamın işlemediği suç kalmamış 10 kez sınır dışı edilmiş DMV den gelip ehliyet alıyor elini kolunu sallayarak 😃 Sanctuary state..

• @betfair39 çok teşekkürler. Ben de CA diye biliyordum zaten ama emin değildim. İyi günler

• @crazycells Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@daydreamer gitmeyi planladiginiz eyaletin DMV biriminin sitesini kontrol edebilirsiniz:

Genelde turist olarak gelen kisiler kendi ehliyetlerini eyaletlerde 6 aya kadar kullanabiliyorlar ve ehliyet almalarina gerek olmuyor. O nedenle dediginizin cok da uygulandigini sanmiyorum.

Bir de bunu size soyleyen kisilere hangi eyalet oldugunu acik bir sekilde sormalisiniz, cunku bu sekilde alti bos cumle soylemek kolay.

@betfair39 özelden yazdım biraz bilgi verebilir misiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |