Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yilmaz suç kaydınız ne idi? AP ne kadar sürdü. Ben arşivde olmadığı halde DS 260 evet dediğim için eski kaydın mahkeme kararını sundum acaba AP olur mu

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Herkese iyi günler, ben 2018 yılında henüz 18 yaşından küçükken kötü arkadaş grubunun da etkisi ile yüz kızartıcı bir suç işledim ( Aslında çok uzun bir mesele ama beni de suçlu buldular ) 18 yaşından küçük olduğum için SSÇ olarak yargılandım bunun sonucuda 3 yıl hagb aldım. Geçen günlerde 3 yılım tamamlandı UYAP'da dosya kapalı gözüküyor. Adli sicil kaydımda herhangi birşey görünmüyor ne arşiv'de nede suç olarak veya herhangi biryerde hiçbirşey gözükmüyor. SSÇ iken işlenen suçlar zaten yüz kızartıcı da olsa devlet memuru vb. gibi işlere girmeye engel olmuyormuş çünkü henüz çocukken işlendiği için. Asıl soruma geleyim... Ben bir iş buldum, bunun sonucunda iş mulakatına girdim ve mulakatı tamamladım ve iş teklifi aldım, davetiye olsun hepsi hazır vize gününü bekliyorum oda gelmek üzere... Peki bu geçmişte olan hagb benim vize'de önüme çıkar mı? Yani vize memuru bu suçu görebilir mi? Dediğim gibi adli sicil kaydım temiz arşiv kaydım temiz, ama yine de aklımı kurcalıyor hala. Birkaç kişiye sordum adli sicil kaydın temiz ise hiçbirşey olmaz dediler yine de sormak istedim. Herkese teşekkür ederim.

• @Weltraum 18 yaşından küçük olduğunuz için sorun olmaz

• arkadaslar daha onceden yazildiysa goremedim o sebeple tekrar soruyorsam kusura bakmayin.

arsiv kayitli adli sicil kaydini mulakattan ne kadar once ya da USCIS'e belgeleri gondermeden maximum / minimum ne kadar once almak gerekiyor?

bir de arsiv kayitli sicilde cikmayan herhangi bir sey icin forma yazmamiza gerek yok ayni sekilde bu durum aos icin de gecerlidir diye anliyorum. dogru mudur?

tesekkurler...

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Claudia J. Muslu Claudia J. Muslu 

• Merhaba 18 Yaşın altındayken kötü arkadaş çevresinin etkisiyle ehliyetsiz alkollü araç kullanırken polis tarafından yakalandım kamu davası açıldı SSÇ den dolayı indirimle 2 ay hapis cezası aldım sicil temizliğinden HAGB verildi seneye greencard başvurusu yapmak istiyorum herhangi bir sorun teşkil eder mi

• @egeyucel Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi yukarıdaki sayfalarda var oralardan okumanız daha faydalı olabilir.
    Suç tarihinde Yaşınızın küçük olması, HAGB almış olmanız, Muhtemelen GC talihlisi olduğunuzda arşiv kayıtlı adli sicil kaydınızın temiz olması vbg nedenlerle Mülakatı yapacak Konsolos diğer şartlarınız da olumlu ise size vize vermekten çekinmeyebilir unutulmamalı ki bu konu tamamen mülakatı yapan konsolosun insiyatifinde olduğu...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |