Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror , evet onumuzdeki hafta baska Ssn ofiste sansimi deneyecegim, fazla uzun kalmadan ssn, kkarti ve ehliyet olaylarini halletmem lazim, ssn i bi sekilde ogrenmem lazim ama kardesim ve esi buna tamamen karsi, ssn numarasini benden baskasinin gormesine ve ogrenmesine karsilar, o memur benim ssn imi niye gorup ogrensin ki dusuncesindeler, bende bir an once alma derdindeyjm 🙂

• Benim eşim 2018 Ocakta gelmişti buraya 1 ay kalıp geri dönmüştü iş sebebi yüzünden.Sonrasında ise Eylül de tekrar geri geldik bu sefer girerken Border Security 6 aydan fazla eşiniz yurtdışında kalmış bu sefer izin veriyorum ama bir dahakine 6 aydan fazla uzun kalacaksa Immigrationla görüşün dediler.Başka başına gelen varmı acaba böyle birşey?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 bu durum size özel bir durum değil ki zaten prosedür böyle 6 aydan fazla kaldığın zaman airportta green card iptal bile edebilirler. Siz yine şanslısınız. Uyarı almışsınız. Bence ikinci defa olursa araşatırmaya girersiniz. Ama şu var. Neden 6 aydan fazla kaldığının mantıklı - geçerli bir açıklaması varsa tabiki de size anlayış gösteriyorlar. Bu yüzden iş için gittiğini gösteren bir evrak yada beyan yanında bulunsun ki ozaman sıkıntı olmaz. Daha detaylı bilgi için @crazycells

• ⭐⭐

@betfair39 Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Benim eşim 2018 Ocakta gelmişti buraya 1 ay kalıp geri dönmüştü iş sebebi yüzünden.Sonrasında ise Eylül de tekrar geri geldik bu sefer girerken Border Security 6 aydan fazla eşiniz yurtdışında kalmış bu sefer izin veriyorum ama bir dahakine 6 aydan fazla uzun kalacaksa Immigrationla görüşün dediler.Başka başına gelen varmı acaba böyle birşey?

Dışarıda 6 aydan fazla kalındığında incelemeye alabildiklerini okumuştum o memurların resmi kılavuz belgesinden.

Ben de geçenlerde 3 aydan sonra girerken bile (göçmen vizesiyle 2. giriş ve kartla ilk giriş) pasaport-greencard kontrolü esnasında sorularla karşılaştım, ne kadardır dışarıdayım, ne iş yapıyorum, ABD'de çalışmıyor muyum, çalışmadan nasıl yaşıyorum, ABD'de hala adresim yok mu gibi...

• sayin @redsat2000 mulakatlar nasil gecti? is teklifi var mi su an'a kadar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Benim eşim 2018 Ocakta gelmişti buraya 1 ay kalıp geri dönmüştü iş sebebi yüzünden.Sonrasında ise Eylül de tekrar geri geldik bu sefer girerken Border Security 6 aydan fazla eşiniz yurtdışında kalmış bu sefer izin veriyorum ama bir dahakine 6 aydan fazla uzun kalacaksa Immigrationla görüşün dediler.Başka başına gelen varmı acaba böyle birşey?

Bu konudaki tavsiyeler icin su konuyu okumalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• ⭐⭐⭐⭐

@newman 2 gündür resmi olarak gözüktüğüm adrese giderek yaşam ve orada yaşayan türkler hakkında bilgi aldım. Bu arada Florida id kartımı aldım. Prosedür söyle işliyor.Öncelikle ssn olaması lazım. Onu mutlaka SSN alın ofisten sifaen alın yada ssn gelmesini bekleyin. Eğer şifahen aldınız ise oradan self ssn application formunu alarak doldurun. Ayrıca sarı zarfla verilen on özet sayfasının kopyası ve kaldığınız kişiye ait kira kontratı ve pasaport vize sayfası olması lazım. C/o ...... kisinin kontratta ismi olmalı.
    Benim Palm Beach Gardens da Sürücü ehliyeti veya İD kartı verilebiliyor. Bu belgeler ile birlikte önce danışmadan evrakları incelemek üzere teslim ediyorsunuz. İnceleme sonrası size bir numara veriyorlar ve içeriye giriyorsunuz. İyi bir adliye giriş aramasından sonra oturaklara oturarak sıranızı bekliyorsunuz. Takriben 1 saat sürdü benimki. bayağı kuyruk var. Sıra bana geldi görevli evrakları aldı inceledi ve başka form doldurdu.Tüm evrakları scandan geçirip kaydetti. SSN üzerinden gerekli yerlere giriş yaptı. Boyumu US metrik sisteme çevirerek yazdı. Fotoğrafımı çekti ve elektronik olarak makinada imzamı aldı. 35 usd ücret ödedim. Debit veya cash ödeyebiliyorsunuz. Daha sonara id kartımı teslim etti. Artık gerekmedikçe US içinde pasaport taşımama gerek kalmadı.

Bu arada ID kartım şerefine orada yaşayan Türk aileleri toplanıp happy hour yaptık.. Gelenlerin bir çoğu çeşitli yıllarda oraya gelmişler bazıları vatandaşlık sınavına girmeye hazırlanıyorlar. Yer çok sakin ucuz ve kendi halinde bir yer. İnsanlar son derece sıkı çalışıyorlar ama mutlular. Adapte olmayanlara yardım ediyorlar. Güzel bir aile ortamı var. Miami ile otobanda 1,5-2 saat sürüyor. Dönüşte tren ile geldim.

İş konusu için iki gündür iş bakmadım. Pazartesi son bir görüşmeme var ve Pazartesi kısa süreliğine Türkiye'ye döneceğim. Bu dönemimde süresi dolmaya yakın olan gemi adamı cüzdanı ve yeterlilileri uzatacağım. kısmet olursa %80 üzeri iş görüşmemin sonucu iyi geçti .CEO kararına göre Miami merkezde işe başlayacağım. İşimin Uluslararası olması nedeniyle dolaşımım fazla olacağından ilk etapta geçici konaklama yapacağım.

BOA kredi kartım geldi. Aktif hale getirdim. Bizim sisteme aktive olam çok formalitesi var. Biz normal olarak bankamatiğe gider aynı pin nosu ile aktif hale getiririz. burada öyle değil ya alo BoA yada intenetten yapıyorsunuz. Telefon bankacılığında aktif olma account nonun son 4 rakamı sorarak yapılıyor. Account no kartınız son 4 rakamı
    Birazdan kredi puan sistemini açtıracağım. Benden haberler bu kadar

• Ssn kartimiz 1 haftada geldi, 29 ocak sali gunu NJden giris yaptik, 2 gun sonra persembe gunu Ssn subesine gittik ancak gorevli giris tarihine bakarak daha yeni gelmissiniz 20 gun bekleyin gelmezse o zaman bakariz dedi.Ancak ayni gun kardesimin esi de bizimle gelip yeni ssn karti basvurusu yapmisti eskisi green card zamanindan kalma idi vatandas olduktan sonraki Ssn kartina gecmesi gerekli imis. Saniyorumki o ssn karti talebinde bulununca , karti basan bolum ayni adreste 3 adet daha bekleyen ssn karti gorunce hepsini birden basarak adrese gonderdi. Onun persembe gunku yenileme Ssn karti basvurusu bizimkinide hizlandirdi pztsi hepsi birden ulasti. Bu kadar cabuk beklemiyordum dogrusu, onun sayesinde gecikme yasamadik, kendisine tesekkurlerimizi ilettik.

• @saulgoodman Merhabalar sizden bir ricam var hocam lütfen yanitlarsaninz çok mutlu olurum

Ben 09 Mayıs 2018 te immigrant vizesi aldım süresi bitmeden de temmuz 2018 te eşimin yanına yani Amerika'ya geldim şuan Türkiye'deyim Aralık 2018 ayında babam kanser rahatsızlığı sebebiyle Türkiye'ye geldim ve bu hafta geri Amerika'ya donucem eşimin yanına benim pasoporttakiimmigrant vize surem Ocak 2018 bitti ama 2020 ye kadar green kart. Var benim ve ben İstanbul Ukrayna aktarmalı bilet alicam green kartımla Ukrayna dan giriş yaparken sorun olur mu acaba Pasoporttaki bana verilen sureden 4 ay önce Amerika'da oldum ve bana ordayken green kart geldi ve ben Aralık ayında babamın hastalığı için Türkiye'ye geldim ve şuan geri donucem eşimin yanına ama pasoporttaki vize surem bitti ama green kartım 2020kadar buna Ukrayna'daki pasoporttaki kontrol polisi sıkıntı yaratır mı yani ben green kartım ile ilgili ukraynadan Amerika'ya giriş yapabilirmiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murattis Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@saulgoodman Merhabalar sizden bir ricam var hocam lütfen yanitlarsaninz çok mutlu olurum

Ben 09 Mayıs 2018 te immigrant vizesi aldım süresi bitmeden de temmuz 2018 te eşimin yanına yani Amerika'ya geldim şuan Türkiye'deyim Aralık 2018 ayında babam kanser rahatsızlığı sebebiyle Türkiye'ye geldim ve bu hafta geri Amerika'ya donucem eşimin yanına benim pasoporttakiimmigrant vize surem Ocak 2018 bitti ama 2020 ye kadar green kart. Var benim ve ben İstanbul Ukrayna aktarmalı bilet alicam green kartımla Ukrayna dan giriş yaparken sorun olur mu acaba Pasoporttaki bana verilen sureden 4 ay önce Amerika'da oldum ve bana ordayken green kart geldi ve ben Aralık ayında babamın hastalığı için Türkiye'ye geldim ve şuan geri donucem eşimin yanına ama pasoporttaki vize surem bitti ama green kartım 2020kadar buna Ukrayna'daki pasoporttaki kontrol polisi sıkıntı yaratır mı yani ben green kartım ile ilgili ukraynadan Amerika'ya giriş yapabilirmiyim

Göçmen vize sadece ilk giriş için ve green card gelene kadar kullanılıyor. Kart elinize ulaştı ise artık tüm giriş çıkışları kartla yapacaksınız. Vizeyle işiniz kalmadı. Aktarma yapacağınız yerde de kartı göstereceksiniz.

• ⭐⭐

@knnrn Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@murattis Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@saulgoodman Merhabalar sizden bir ricam var hocam lütfen yanitlarsaninz çok mutlu olurum

Göçmen vize sadece ilk giriş için ve green card gelene kadar kullanılıyor. Kart elinize ulaştı ise artık tüm giriş çıkışları kartla yapacaksınız. Vizeyle işiniz kalmadı. Aktarma yapacağınız yerde de kartı göstereceksiniz.

İkinci girişte kartla girmeme rağmen vizemin karşısındaki sayfaya yine giriş tarihi mührü vurdular. Olağan mıdır bu uygulama?

• ⭐⭐

Sn @saulgoodman boş bulduğu bir yere mühür basıyorlar. İlle de vizeli sayfalı olmasına gerek olmuyor ikinci ve daha sonraki girişlerde. Diğer ülkelerden farklı olarak çıkışta mühür basmıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

İkinci girişte kartla girmeme rağmen vizemin karşısındaki sayfaya yine giriş tarihi mührü vurdular. Olağan mıdır bu uygulama?

Evet, normaldir. Biz karayolu ile ABD'ye girerken pasaporta gerek olmadi. Ama havayolu ile giriste bu sekilde pasaporta damga vuruluyor.

• @sash Bizde 28 Ocakta JFK NewYork dan giriş yaptık.
    Bu cuma döndük. Henüz SSN kartı gelmemişti.
    Bende Perşembe Günü Clifton daki SSA a gittim sordum.
    Oradaki görevli birşey göremedi (Bu USCIS in daha işlem yapmadığı anlamına mı geliyor ?)
    21 gün sonra tekrar gelin dedi.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash nj için ehliyet kitapçığı yükledim hem ingilizce hem de türkçe ehliyet alma başlığında

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@sash Bizde 28 Ocakta JFK NewYork dan giriş yaptık.
    Bu cuma döndük. Henüz SSN kartı gelmemişti.
    Bende Perşembe Günü Clifton daki SSA a gittim sordum.
    Oradaki görevli birşey göremedi (Bu USCIS in daha işlem yapmadığı anlamına mı geliyor ?)
    21 gün sonra tekrar gelin dedi.

Evet, o anlama geliyor. Dedikleri gibi bekleyin, eger 21 gun icinde hala basvurunuz yapilmamissa siz kendi basvurunuzu yaparsiniz.

• @necatiarslan bugün MyUSCIS den tekrar baktığımda 7 Şubatta İşleme alındığını yazıyor. Tam da SSA e gidipde sorduğum gün. Önümüzdeki hafta içi gelmesini bekliyorum.Gelince tekrar yazarım.

• MyUSCIS de 13 Şubat da GreenCard ımın basıldığı ve postaya verildiğini yazıyor.

February 13, 2019

Card Produced - (Non-DACA)
    USCIS has produced your Permanent Resident Card (Green Card) and mailed it to the address you provided.

Non-DACA Nedir ?

• ⭐⭐

Sıkıntı bir durum değil. Erken yaşta Amerikaya göç etmiş kaçak çocuklar için çıkarılan bir olay DACA olayı. Sn @crazycells daha önce açıklamıştı.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/733/uscis-tarafından-non-daca-green-kart-gönderilmesi/8?page=1

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |