Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert B1/B2 turist vizesi hakkında... içinde söyledi:

2019 un ilk mesajı huhuuhuuuu birinciyim

@metert B1/B2 turist vizesi hakkında... içinde söyledi:

evet ödülümü bekliyorum sayın @crazycells 😃

aynen... sanirim Turkiye saati ile oyle olmus 🙂

tamamdir, bu konuyu dusunecegim 🙂

• @volkanu (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

8 ocakta Turist vizesi için mulakatım var.

Bugün turist vizesi için görüşmem vardı, ileride belki tecrübe okumak isteyen olur diye buraya aktarıyorum tecrübemizi.

Randevumuz sabah saat 8'deydi, malumunuz dün gece yağan kar ve istinyenin çok yokuşlu bir bölge olmasından dolayı saat 7 gibi konsolosluğun öğleden sonra saat 1'de açılacağı ve bu saatten sonra gelmemiz gerektiğini belirten bir mail aldık. Biraz sinir bozucu oldu tabi..

Saat 12:30'da konsolosluğa ulaştık ve içeri girdik, sıra numarası pasaport kontrolü ve parmak izi verme işlemlerini toplam 15 dk gibi kısa bir sürede (ki bunun da 10 dk parmak izi sırasında geçti) hallettikten sonra vize görüşmesi için beklemeye koyulduk. Sabahki ertelemeden dolayı baya bi kalabalık vardı ama tahminimden çok daha hızlı ilerledi ve 45dk kadar bekledikten sonra kız arkadaşımın numarası yandı, 2 dakika sonra da benimki yandı.

Burada eklemek isterim ki ABD'nin evli olmayan çiftleri aile olarak saymamasını kabul edemiyorum. Gelişmiş bir ülkeye hiç yakışmıyor.

Kız arkadaşımın daha önceden hiç ABD vizesi olmamasına rağmen sadece iki soru sormuş görevli "neden amerikaya gidiyorsun" ve "nerede çalışıyorsun" cevabını dinlerken pasaportu incelemiş ve dediğine göre schengen vizelerini ve ingiletere vizelerini incelemiş. Sonrasında "tebrikler vizen onaylandı" diyerek beyaz kağıdı vermiş

Benim görüştüğüm kişi ise buna kıyasla baya enteresan bir hanımefendiydi. Daha önce 3 adet eski vizem olması ve toplamda 10'dan fazla ABD seyehatim olmasına rağmen aramızda aşağıdaki uzun konuşma geçti;

Görevli: Neden Amerikaya gidiyorsun?
    Ben: Arkadaşımı ziyarete
    G: Kim arkadaşın? Ne iş yapıyor?
    B: C... O... XXX firmasında pazarlama müdürü
    G: En son ne zaman amerikaya gittin?
    B: 2017 yılında
    G: Neden gittin?
    B: Bu ziyaretine gittiğim arkadaşımın düğününe
    G: Ne iş yapıyorsun?
    B: Sigorta Acentesiyim
    G: Özerk olarak mı çalışıyorsun?
    B: Hayır, XX firmasını temsil ediyorum.
    G: Kaç senedir bu işi yapıyorsun?
    B: 6 sene
    G: Daha önce hangi ülkelere gittin?
    B: Geveledim nasıl cevap vereceğimi bilmeden (o sırada diğer vizelere bakıyordu)
    G: Bir kaç yer gezmişsin anlaşılan
    B: Evet hehe
    G: Tebrikler vizeniz onaylandı.

Her ikimizinde yanında getirdiği destekleyici dokümanlardan hiçbirine bakılmadı. Vizelerimizin kaç yıllık olacağı bilgisi de verilmedi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu harika haber, tebrikler, iyi gezmeler 🙂

@volkanu (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

8 ocakta Turist vizesi için mulakatım var.

Bugün turist vizesi için görüşmem vardı, ileride belki tecrübe okumak isteyen olur diye buraya aktarıyorum tecrübemizi.

Randevumuz sabah saat 8'deydi, malumunuz dün gece yağan kar ve istinyenin çok yokuşlu bir bölge olmasından dolayı saat 7 gibi konsolosluğun öğleden sonra saat 1'de açılacağı ve bu saatten sonra gelmemiz gerektiğini belirten bir mail aldık. Biraz sinir bozucu oldu tabi..

Saat 12:30'da konsolosluğa ulaştık ve içeri girdik, sıra numarası pasaport kontrolü ve parmak izi verme işlemlerini toplam 15 dk gibi kısa bir sürede (ki bunun da 10 dk parmak izi sırasında geçti) hallettikten sonra vize görüşmesi için beklemeye koyulduk. Sabahki ertelemeden dolayı baya bi kalabalık vardı ama tahminimden çok daha hızlı ilerledi ve 45dk kadar bekledikten sonra kız arkadaşımın numarası yandı, 2 dakika sonra da benimki yandı.

Burada eklemek isterim ki ABD'nin evli olmayan çiftleri aile olarak saymamasını kabul edemiyorum. Gelişmiş bir ülkeye hiç yakışmıyor.

Kız arkadaşımın daha önceden hiç ABD vizesi olmamasına rağmen sadece iki soru sormuş görevli "neden amerikaya gidiyorsun" ve "nerede çalışıyorsun" cevabını dinlerken pasaportu incelemiş ve dediğine göre schengen vizelerini ve ingiletere vizelerini incelemiş. Sonrasında "tebrikler vizen onaylandı" diyerek beyaz kağıdı vermiş

Benim görüştüğüm kişi ise buna kıyasla baya enteresan bir hanımefendiydi. Daha önce 3 adet eski vizem olması ve toplamda 10'dan fazla ABD seyehatim olmasına rağmen aramızda aşağıdaki uzun konuşma geçti;

Görevli: Neden Amerikaya gidiyorsun?
    Ben: Arkadaşımı ziyarete
    G: Kim arkadaşın? Ne iş yapıyor?
    B: C... O... XXX firmasında pazarlama müdürü
    G: En son ne zaman amerikaya gittin?
    B: 2017 yılında
    G: Neden gittin?
    B: Bu ziyaretine gittiğim arkadaşımın düğününe
    G: Ne iş yapıyorsun?
    B: Sigorta Acentesiyim
    G: Özerk olarak mı çalışıyorsun?
    B: Hayır, XX firmasını temsil ediyorum.
    G: Kaç senedir bu işi yapıyorsun?
    B: 6 sene
    G: Daha önce hangi ülkelere gittin?
    B: Geveledim nasıl cevap vereceğimi bilmeden (o sırada diğer vizelere bakıyordu)
    G: Bir kaç yer gezmişsin anlaşılan
    B: Evet hehe
    G: Tebrikler vizeniz onaylandı.

Her ikimizinde yanında getirdiği destekleyici dokümanlardan hiçbirine bakılmadı. Vizelerimizin kaç yıllık olacağı bilgisi de verilmedi..

volkan merhaba, sıra size gelene kadar ret kabul durumları nasıldı. şahit olduğum durumlardan bahsedebilir misin?

• @dustyblue bir istatistik çıkarmaya yetecek kadar gözlem yaptığıma inanmıyorum ama elbette o beklediğim esnada insanların onay/ret durumlarına dikkat ettim.

Genel bir anlayıştan öte, karşıdaki görevlinin tutumu biraz değişebiliyor kanımca. Mesela benim görüştüğüm kadın ben beklerken 4 kişiye baktı toplam 3 ret 1 onay verdi. Sonra bi 20dk molaya çıktı sanırım, geri geldiğinde ilk çağırdığı numara benimki oldu.
    Diğer gişelerde 3 erkek görevli vardı. Bu 3 gişeden toplam 5 tane red çıktı sanırım benim beklemem esnasında. Onay alanların sayısını bilmiyorum onları saymadım ama ilk oturduğumda numaratör 125'teydi benim numaram 153 idi.. Tabi red alanların da hepsini yakalayamamış olabilirim..

Arkadaşımın görüştüğü görevli en hızlı çalışandı, her gelene 3-4 soru sorup onaylayıp gönderdi. Sadece 2 erkek kardeşe ret verdi gördüğüm kadarıyla..

• @volkanu Tebrikler! iyi gezmeler.iyi eğlenceler dilerim.

• @rüzgar Çok teşekkürler

@dustyblue bir istatistik çıkarmaya yetecek kadar gözlem yaptığıma inanmıyorum ama elbette o beklediğim esnada insanların onay/ret durumlarına dikkat ettim.

Genel bir anlayıştan öte, karşıdaki görevlinin tutumu biraz değişebiliyor kanımca. Mesela benim görüştüğüm kadın ben beklerken 4 kişiye baktı toplam 3 ret 1 onay verdi. Sonra bi 20dk molaya çıktı sanırım, geri geldiğinde ilk çağırdığı numara benimki oldu.
    Diğer gişelerde 3 erkek görevli vardı. Bu 3 gişeden toplam 5 tane red çıktı sanırım benim beklemem esnasında. Onay alanların sayısını bilmiyorum onları saymadım ama ilk oturduğumda numaratör 125'teydi benim numaram 153 idi.. Tabi red alanların da hepsini yakalayamamış olabilirim..

Arkadaşımın görüştüğü görevli en hızlı çalışandı, her gelene 3-4 soru sorup onaylayıp gönderdi. Sadece 2 erkek kardeşe ret verdi gördüğüm kadarıyla..

Tesekkurler volkan

• Bu ileti silindi!

• @mas105 okuduğunuz okuldan mezun oldunuz ve şuan kayıtlarda çalışmıyor olarak gözüküyorsanız bu karşınızdaki memur için kırmızı alarm bence.

Okulun prestijine baktıklarını kesinlikle düşünmüyorum. Anadolu Üniv dediğiniz örgün öğretim olarak değil sanırım açık öğretim değil mi?

Kendi adınıza bir şahıs şirketi kurup (mesela kendi alanınızda danışmanlık hizmeti veren bir şirket olabilir) bunun vergi levhasını götürmeniz ve bankada belirli bir miktar para göstermeniz yeterli olur. Şahıs şirketi kurmanın maliyeti oldukça düşük, vizeyi aldıktan sonra kapatabilirsiniz bile..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mas105 (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba yeşil kart forum ailesi,

Turist vizesi ile haziran ayında 10 gunluk tatil amaçlı San Francisco ya gitmek istiyorum ve bunun için vize tarihi alacağım ancak daha oncesinde buradaki bir cok tecrubeyi okudum ve cevremde bazı kişilere sorular sorunca bayağı karamsar yaklasımlar hatta bosuna basvurma paran bosuna gider gibi geri donusler yapıldı. Daha once Almanya dan 90 lük vize alarak schengen bolgesinde gezmiştim ve o donem hiç bir sorun olmadan vizeyi almıstım . Şu an muhendisim ancak kendim home-office calısıyorum , onun dısında anadolu universitesi öğenciliğim de devam ediyor, basvuru asamasında direkt sponsor olarak ailemi gostersem acaba benim için eksimidir ? çünkü kendim şirketleşme içinde olmadığım ve yaptıgım işte projeye göre para kazandığım için. Son olarak da sunu sormak istiyorum , okudugunuzu okulun prestiji vize memurun da artı veya eksi bir etki yaratırmı ?(örneğin boğaziçi , itü, odtü den mezun olmus birinin vize memurunda evet burada prestijli uniden mezun lmus geri donmesi için bir nedeni var izlenimi yaratırmı) Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

vize basvurunuzun sonucunu tahmin etmek oldukca zor. Aileniz ABD'de mi? O neden mi onlar karsiliyor seyahati?

Eger maddi durumunuzun yeterli oldugunu gorurlerse ve amacinizin tatil olduguna ikna olurlarsa (detayli bir gezi plani hazirlamanizi tavsiye ederim) o durumda vize alma sansiniz oldukca artacaktir.

• @mas105 (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba yeşil kart forum ailesi,

Turist vizesi ile haziran ayında 10 gunluk tatil amaçlı San Francisco ya gitmek istiyorum ve bunun için vize tarihi alacağım ancak daha oncesinde buradaki bir cok tecrubeyi okudum ve cevremde bazı kişilere sorular sorunca bayağı karamsar yaklasımlar hatta bosuna basvurma paran bosuna gider gibi geri donusler yapıldı. Daha once Almanya dan 90 lük vize alarak schengen bolgesinde gezmiştim ve o donem hiç bir sorun olmadan vizeyi almıstım . Şu an muhendisim ancak kendim home-office calısıyorum , onun dısında anadolu universitesi öğenciliğim de devam ediyor, basvuru asamasında direkt sponsor olarak ailemi gostersem acaba benim için eksimidir ? çünkü kendim şirketleşme içinde olmadığım ve yaptıgım işte projeye göre para kazandığım için. Son olarak da sunu sormak istiyorum , okudugunuzu okulun prestiji vize memurun da artı veya eksi bir etki yaratırmı ?(örneğin boğaziçi , itü, odtü den mezun olmus birinin vize memurunda evet burada prestijli uniden mezun lmus geri donmesi için bir nedeni var izlenimi yaratırmı) Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• @crazycells ailem burada yasıyor , sanırım daha once gidip kacak kalanların ceremesini sonradn gidenler yasıyor :))

• @volkanu itü mezunuyum , anadolu uni yani aöf evet ekstra zaman öldürmek adına devam ediyorum diyelim . bu sartlarda basvurumun da %50 sansın oldugunun bende farkındayım , sanırım hiç bir basvurunun sonucu kestirilemiyor ama en azından bir ön görü oluyor . sanırım benim için durum biraz olumsuz gorunuyor değil mi 😕

• @dustyblue 🙂 tam olarak benim durumumu acıklayan bir entry olmus 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ailem burada yasıyor , sanırım daha once gidip kacak kalanların ceremesini sonradn gidenler yasıyor :))

burasi dediginiz Turkiye mi? Sorularinizin daha anlasilir olmasi amaciyla cumlelerinizde zamir kullanmamanizi tavsiye ederim 🙂

• @crazycells kusura bakmayın anlasılır yazmadıysam , Evet ailem de istanbul da yasıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells kusura bakmayın anlasılır yazmadıysam , Evet ailem de istanbul da yasıyor.

Ailenizin sponsor olmasini sanirim olumsuz degerlendirmezler ama su sekilde yapmanizi tavsiye ederim, ailenizden yeterli bir miktar alip kendi banka hesabinizda gosterin, daha sonra ise ailenizin maddi seviyesini gosteren destekleyici birkac belge goturun. Sorduklarinda hepsi de yaninizda olsun.

• @crazycells cevaplarınız için çok teşekkür ederim 🙂

• uçak rezervasyonu istiyor muydu turist vizesi için, en son 8 sene önce doğum için gitmiştim unuttum prosedürü

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 6
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |