DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos @Demayfo güncelledim

• @atinbigapple Merhabalar, dosyanızı neden taşımak istediğinizi belirtmeniz gerekmekte. Mülakata gireceğiniz konsolosluğun yoğunluğu vb. gibi sebepler de belirtebilirsiniz oturumunuz veya çalışma izniniz varsa o durumla alakalı kanıtlayıcı belgelerinizi de ekleyerek talep edebilirsiniz. Tamamen durumunuzla alakalı bir durum. Tabi taşımak istemeniz taşıyabileceğiniz anlamına gelmemekte. Konsolosluk kabul etmek istemezse kabul etmez. Sorunuza cevap olsun diye söyledim lakin bence kendinize biraz zaman tanıyıp öncelikle forumda DV2024 ve DV2023 ile alakalı mülakat deneyimleri başlıklarını ve aşamalarla alakalı başlıkları okumanız faydanıza olacaktır.

• Bu ileti silindi!

• Dosya taşıma sırasında süreç ve örnek mail vb. gibi bilgilere nereden ulaşabilirim. Dosya numaram 253XX. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@A-Y-K Sorularinizdan once vize surecinizi imzaniza tasiyin lutfen.

• ⭐⭐⭐

@Tansu-Byter Lutfen DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları basligindan sureci takip ediniz ve bu tip defalarca cevaplanmis konularda once arama yapmaya gayret edin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @atinbigapple, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Demayfo merhabalar, ben de ciddi ciddi case imi tasımayı düşünüyorum da, description of your situation a ne tip bir şey yazmalıyız sizce? ve viyana başvurduktan sonra interview çabuk verir mi? şimdiden teşekkürler.

Ciddi, Ciddi taşıyan taşıdı..

• @A-Y-K, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Dosya taşıma sırasında süreç ve örnek mail vb. gibi bilgilere nereden ulaşabilirim. Dosya numaram 253XX. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

YesilkartForum tahminlerinizin otesinde detayli, dogru, zengin bilgi ve cogunlukla ilk elden deneyimler icermektedir. Kendi cikariniz ve vize surecinizin selameti icin YesilkartForum'u detaylica inceleyip, en azindan konu basliklarina asina olup birkac da paylasim okumaya zaman ayirmanizi oneririm. Bu arada, surecinizi imzaniza tasirsaniz dogru bilgiye daha kolay ve hizli ulasma imkaniniz olur.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

• @Tansu-Byter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@batuhant merhaba, maili hangi adrese gönderdiniz acaba mümkünse paylaşabilir misiniz?

@Tansu-Byter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Djordan023 merhaba, maili viyana için hangi adrese göndermiştiniz, teşekkürler, size hayırlı olsun.

(iletileriniz ilgili konu basligina tasinmistir)

Bu baslik altinda veya forumda arama yaparak sorularinizin cevabini ve diger detaylari bulabilirsiniz.

Ayrica:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/422978

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

• Arkadaslar merhaba, 11 nisanda viyanada mulakata girecegiz, gitmeden e devletten aldigimiz ingilizce belgeleri ve bir kac tane turkce belgeyi( askerlik belgesi nufus kayit ornegi) taratip viyana konsolosluguna attik ve sorduk tercume veya apostil gerekli mi diye verdikleri cevap perfectly prepared no need to translation. O yuzden hicbir belgemizi ceviri yapip apostil yapmadik konsoloslugun cevabindan oturu. Ayrica doktor Molnara da asilarimizi taratip yolladik, bazilari turkceydi Molnarda ayni sekilde cevap verdi cevirmenize gerek yok, butun asilari olmussunuz diye. Viyanada veya baska bir ulkede girecek arkadaslari yegane tavsiyem sorarak ilerlemeniz, biz bu sekilde yaptik, bilgi amacli yazmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gtx295, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ismail-c, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar arkadaşlar bugün mülakatım vardı Texasa gideceğimi söyledim 11.500 doları yeterli görmeyip AP ye bıraktılar sponsor istediler bu durumda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

sponsor bulmalisiniz hocam.

forumda şu ana kadar gördüğüm en net cevap 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar arkadaşlar bugün mülakatım vardı Texasa gideceğimi söyledim 11.500 doları yeterli görmeyip AP ye bıraktılar sponsor istediler bu durumda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba. öncelikle telaş edecek bir şey yok..
    bu durum sizin sahip olduğunu para miktarıyla alakalı değil, bence kendinizi yanlış ya da eksik ifade etmenizden kaynaklı.
    yoksa belirttiğiniz miktar az bir tutar değil.

gerçi @ugursway link paylaşmış ama bir de ben paylaşayım.
    sorunu için bu başlığı incelemelisiniz.
    sponsorunuz ya gc sahibi ya da abd vatandaşı olmalı.
    tavsiyem acil olarak sürecinize başlayın ve sponsorunuza ilgili evrakları doldurtup vizenizi almaya bakın.

bol şans.

• @selun Merhaba bilgilendirme için teşekkür ederim. Umarım vizenizi de sorunsuz bir şekilde alırsınız. Hangi aşıları olduğunuzu da belirtebilir misiniz? Belki biz de o şekilde yapmayı düşünürüz.

• Merhaba, Alman vatandaşı olduğum için Frankfurt konsolosluğu dosyamı taşıyabileceklerini bunun için KCC ye yazmam gerektiğini yazdı. KCC ise dosya taşıma talebime istinaden forumda da gördüğüm aşağıdaki maktu maili gönderdi.

“ Thank you for your inquiry.
    KCC has reviewed your request to change your interview location. Based on the circumstances of your case, KCC denies your request to be reassigned.
    The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions.”

Forum‘daki okumalarımdan cutoff durumunda iken konsoloslukların taşıma işlemini yapabileceğini gördüğüm için ara ara bu hususu da belirterek Frankfurt Konsolosluğuna yazdım. Ancak yaklaşık bir aydır cevap alamadım.

Bu yüzden Almanya’ya gidip ikametimi ailemin yanına almayı düşünüyorum. Bu işlemi yapmamı ve sonrasında KCCye ve Frankfurt Konsolosluğu‘na mail atmamı önerir misiniz? (KCCye de göndermekten bahsediyorum çünkü cutoff olsam da status control yaptığımda dosyam halen KCCde gözüküyor.)

Ayrıca bugün KCCnin maktu mail cevabını tekrar gözden geçirdiğimde, vatandaş olmayanlar için ikamet arandığını yazdıklarını fark ettim. Dolayısıyla vatandaş olanlardan ikamet aranmadığını anlıyorum. Bu durumda KCCye daha kısa ve öz bir mail ile “vatandaş olduğum için dosyamın Frankfurt’a taşınmasını istiyorum.” şeklinde mail atmayı düşünüyorum.

Bu konudaki değerli görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebruayvazoglu merhaba, alman vatadaşlığınızı kanıtlayan (kimlik, pasaport, vb) bir dökümanı maile ekleyip o şekilde talep ettiniz mi KCC'den?

• @gucarslan Evet Uğur bey pasaportumu ekledim. Bir de Frankfurt’un vatandaş olduğum için taşıyabileceğime dair mailini ekledim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebruayvazoglu tekrar tekrar deneyin bence.
    şuan yaptıkları saçma çünkü

• @gucarslan Tamamdır Uğur bey, teşekkür ederim. Dediğiniz gibi KCC ye hem de Frankfurt’a mail atmaya devam edeceğim. Bu süreçte ikameti de alayım mı peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebruayvazoglu cn'niz cutoff içinde, işiniz kcc ile değil konsolosluk yapabilir.
    konuyu frankfurt ile hakketmeye bakın.
    ikamet için de faydası olacaktır diye düşünüyorum.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gtx295, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

sponsor bulmalisiniz hocam.

forumda şu ana kadar gördüğüm en net cevap 🙂

Açikcasi gc çikmiş mülakat günü almiş biri olsam muhtemelen her ihtimali değerlendirirdim. Sonuç olarak bu işi şansa birakmamak her ihtimali gözden geçirmek neler yapilmasi gerektiğini iyice ezberlemek gerektiğini düşünüyorum.
    Forumda arattıgında zaten istediğimiz herşey çıkıyor sadece biraz araştırma yapmak gerek.
    Bana çikar ise muhtemelen her ihtimali not alirdim 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.9k

| | | |