Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Henry-bloor çok ilginç.

• @lorenZo welcome to canada.O kadar hintlisi cinlisi bilimum kisi nasil oldu saniyorsunuz? Tanidik cok onemli .Mesela benim marketim var sizi mudur olarak gostersem teer 0 muydu q miydi neydi alirsiniz.AMA isverenlerde bunu bildigi icin sizi sonuna kadar somurur hatta sallayabilirde dediğim gibi 2 dudak arasında kalıyorsunuz. Amca hala bir sekil varsa yada dost o şekilde olur

• @Henry-bloor abdye gelemiyorlar kota yuzunden. Ondan hepsi kanadaya dolustu.

• @charon, içinde söyledi: TS2023 başvurusu ile çalışma izni onayı

@Henry-bloor abdye gelemiyorlar kota yuzunden. Ondan hepsi kanadaya dolustu.

Adamlarda hemsericilik zirvede.Mesela oakville deki ford fabrikasinda hintliler oyle olayi abartmis ki kast sistemine gore promote ediliyorlar.ford usa bile artik kaydedilmiş bolge olarak bakiyor 🙂 calissinlar yeter diye.Turkler ,kurt arap vs farketmez belkide en zavalli komunite.Cogu ya welfareden gecinen handyman lik yapan eski gelenlerinde anca 1 tane belki ev sahibi oldugu hani yarin kanada hepimizi atsa ulkeden 1 gr oynamayacak bir toplumun bireyleri olarak,baskalari icin cok kolay seyler bizim icin zor.Cok zor bir hayat mucadele kendini kabul ettirme.... bilemiyorum.Kanada hakkinda bilgi istiyenler icin su videoyu lutfen izleyin ne bir ekssik fazlasi bile var

• @Henry-bloor video paylaşımı için teşekkür ederim, keyifle dinliyorum

• @Henry-bloor Harika deneyimler ve bilgileri bizler ile paylaştıgınız icin cok tesekkur ederiz. Cidden en dogru ve gercek,yalın bilgileri söyluyorsunuz. Toz pempe bir hayat çizmeden , mavi boncuk dağıtmadan en doğal yaşamı ve gerçekleri sizden duyduk.
    Kişilerde iki turlu deneyim oluyor birincisi kanada gelmeden izledikleri, duydukları ve okudukları ikinciside kanadaya gelince gerçekleri yerinde deneyimleyip herşeyi realitede öğrenmeleri.
    İşte birinci deneyimde olanlara çok fazla algı yönetimi yapan ve bunu rant gelire çeviren kitle var ve gerçekleri en doğal hali ile anlatmıyorlar ama siz herşeyi gerçek olarak sunuyorsunuz. harika bir şey. keşke herkes sizin gibi doğal ve gerçekçi olsa.
    tekrar tebrik ederim.

• @lorenZo cok tesekkur ederim sizin gibi kafasi calisan ve dogru noktalari bilmek isteyen ve hakiki bir gelecek kurmak isteyen kisileri her zaman en dogru sekilde bilgilendirmek isterim.Burasi guzel bir ulke mi evet saglik iyi mi eger ciddi birseyse evet saygi ve huzur var mi evet birde bunlara 2014 2015 turkiyesinin ekonomisini ekleyin alin size kanada.Bence bu kafa yapisina sahip biri olarak buraya gelmenizi cok isterim kolay olmayacaktir ama sizin bunu basaracaginiza inaniyorum.Vizeniz ciktiysa 1 ay sonra havalarda isininca gelin cimadiysa umarim ivedilikle cikar ve gelirsiniz.Zaten hepimiz bu yola bir umut ila cikmadik mi ? gercekci bakip gerekni yapip gerisinide Allaha birakinca birseyler gelir elbet.Umarim hersey gonlunuzce olur

• @lorenZo sunuda ekleyeyim eger bir ise girip calisirsaniz 3 aylik probation yani deneme zamanini gecerseniz hangi pozisyon olursa olsun kolay kolay da atmazlar sizi.Buradaki arkadaslara tavsiyem eger vizeniz cikti ise ACCESS employment,YES employment,COSTI gibi newcomer service lerine gidin size cv resume ve is bulurlar buradaki hayata hazirlarlar.Ucretsizdir bunlar .burasida tam liste inceleyin ; https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/campaigns/newcomers.html?utm_campaign=ircc-ircc-newcomer-services-23-24&utm_medium=sem&utm_source=ggl&utm_content=ad-text-en&utm_term=canada newcomer services&adv=2324-489300&id_campaign=20712264141&id_source=156689186764&id_content=678730410860&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAxaCvBhBaEiwAvsLmWBpDEhR8Wp_yw-1ij23s_892C45WgNdrGoiaheFAKJ-XGVis0tAYxxoCt6AQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• @Henry-bloor Bende tıpkı sayın @lorenZo'nun da sıklıkla bu sohbet odasına yaptığı katkılar gibi size de ayrıca değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizler olmasanız Kanada'ya giden vatandaşlarımız aynı böyle sudan çıkmış balık gibi kalıyor. alt metni

• @korki ne demek sorunuz varsa ve yardimci olabileceksem ne mutlu bana.Cok zor yoldan geldik bu gunlere en basiti 1 sigorta olayinda arkadasimin tavsiyesi ile 200 dolar aylik tasarruf yapmistim.Hey gidi gunler hey:) 😃

• @Henry-bloor Değerli bilgiler için tekrar teşekkürler.

• @Henry-bloor sizce kanada'ya ilk adım ve yaşamak için en dogru eyalet , şehir seçimi neresi olmalı ?
    vancouver, toronto ve montreal gibi buyuk kalabalık ve göçmenlerin ilk tercihi olan yerler mi ? yoksa daha kucuk kalabalık olmayan sakin eyalet ve sehirler mi ? artıları ve eksileri ile ?

• @lorenZo iniglizce seviyeniz/ yasiniz/evlilik durumu/cocuklar ve yaslari/mesleginiz/tr den neresinden geliyorsunuz? Biraz profilinizden bahsedin

• @Henry-bloor Genel olarak orta seviye bir profili dusunebilirsiniz. mesela normal dört yıllık universite mezunu , orta seviye ingilizce ve 5 yıllık iş tecrubesi gibi. Ayrıca cocuklu aileler içinde tavsiyeleriniz çok yararlı olur.
    TS2023 ile çalışma izni alanların cogu express entry'nin ne oldugunu bile bilmiyorlar.Turist vizesi ile gelip basvuru neticesinde alınan work permitler. Cogunluk ileri yaş , ingilizce seviyeleri dusuk ve normal hizmet işleri yaparak ( uber, yemek dagıtım, garsonluk vb gibi ) pr kalıcı oturum alacaklarını sananlar bile var. Master derecesi olan yuksek egitimli kişilerin bile su an pr kalıcı oturum almaları bile zorlaştı.

• oncelikle 2 cocuk sahibi esi calisabilir nitelikte saglik sorunu olmayan ve buraya min 30k cad ile gelen biri icin tavsiyem ilk asamada toronto olur.nedeni ise muhasebden immigration a her turlu konuda ilk asamali olarak turkle calisilabilir ama diger yerlerde bu zor olacaktir ingilizce seviyesinden oturu .inanin orta seviye tr deki ingilizce burada alt duzey sayilir nedeni ise buradaki ingilizcenin burada yasayanlara ozgu olmasi mesela hydro elektrik faturasi demek yada insurance premium ise sigorta policesi fiyati demek direk turk biri birini su diye digerini ise en iyi sigorta olarak algilayabilir 🙂 ayrica ulkeye adapte olmak icin mumkunse erkek olanin bir okulda yada college da okumasini tavsiye ederim hem sisiteme yavastan girecek hemde gecerli bir egitim background du olacak tabii dedigim bolumler mechanic electrician gibi trade yani teknik eleman bolumlerini tavisiye ederim.Kadinin calismasini tavsiye ederim cunku kadinlara karsi pozitif ayrimcilik var daha cabuk is bulur.1 sene sonunda sisteme iyice girdikten sonra bc pnp alberta pnp vesaire gibi is kollarinaverilecek eyalet oturumuna uygun bir plan yaparim (dedigim gibi masrafli ve sizden ciddi emek ve para gidecek ayrica psikoloji de cabasi)https://www.canadim.com/immigrate/provincial-nominee-program/ bakilabilir istenilen meslek kollarina bakarim bana da en uygununu secer oana gore hayatimi planlarim.SUNU BELIRTEYIM SAKIN TR DEKI GIBI TITLE YANI TR DE MUDUR MUHENDIS DOKTOR VS ISENIZ BURADA HICSINIZ DIPLOMANIZ VE BACKGROUND UNUZ COP.yanlis anlasilma olmasin arkadasiniz vardir yada birine denk gelirsiniz adam sizi sever vesaire kadarden dolayi isinizde rast gider ama geneli cogunun isini boyle gitmiyor ne yazik ki .tr yi kimse bilmiyor ve fikirleri yok muhtemelen siz onlar icin ilk deneyim olacaksiniz .UBER/Doordash vesaire ise bitti herkes yaptigindan ve insan birikimi cok oldugundan hic degmez hele borca girip araba almak cok delice .Dusunun bu ulkeye gelip araba aliyorsunuz yuzde 20 faizle 70 bin dolara toplam hayata -70 binle basliyorsunuz ki bana mantikli gelmedi.Turklerin cogu burada gecici yada yeni gelmis eskiler ise cok bir tarafi kalkik kendi insanlarini mahur gormekte ama para verirseniz islerini yaparlar kisacasi sizden cikari olmasini saglayin insanlik namina birsey beklemeyin.Bu arada fransizca ogrenmeye bakin 300 kusur puanla bile girenler var dedigim gibi zor olabilir.Kisacasi henry kardes benim tr de ev var gelirim var cocuklari okutabiliyorum arabam var iyi kotu carkimi cevirirm yasta 40 a geldi ise ben gelme abi git 2 3 ay torontoda kal ortamina bak kasma baglanti yapabildin ettin yoksa salla derim.Gercektende hersey cok pahali pasaport bile versem ev alamaz is bulamaz .... insan kaderini yasar ama ayaklari yere basmali.Unutmamali buraya dunyanin 192 milletinden adam geliyor yunani rumu yahudisi 150 yil once gelmis bizim turklerin cogu 2010 sonrasi kisacasi haddini bilmeli .Ayrica 2020 oncesi turk olanlar(pr sahibi vatandas vs) onlari ciddiye almayin tecrubeleri immigration ile ilgili hep cop.2022 de hersey degisti bunuda goz onunde bulundurun.Dedigim gibi kalin takilin kafaniza yatarsa ala yoksa cokta birsey kaybetmezsiniz.Ek olarak yalandan bir cv/resume hazirlayin likedn profili ile birlikte hergun 200 firmaya basvurun oda size fikir verecektir mesela elektrikci olarak makinaci olarak ne bileyim carpenter olarak.Basarilar diliyorum.kucuk aylik bir hesap yapalim 4 kisilik bir aile icin,kira+utilities(minmum)=2800 telefon hatti=120 gida/erzak=1200 sigorta_ev=40 sigorta_araba=250 benzin=150 cocuklara harclik/gider=1000 araba taksiti=700 miscellaneous=300 etti mi totalde=6560 7000 gidecektir bu para icin ise sizin yillik kari koca toplam asagi yukari 130 000 cad maas almaniz gerekcek ki bund en ucuz hat en uzcuz sempt falan yazdim.Ankarada kecioren ne bileyim mamakta oturan biri gibi onun toronto eslenigi.Basarilar diliyorum

• @Henry-bloor Harika ve muthiş bilgiler icin cok ama cok tesekkurler. Gene nokta atışı ve altın degerinde cok gercekçi bilgilerden bahsetmişsiniz . Tahmin ediyorumki gerçekler sizin anlattıgınız gibi ve bu bilgileri göz önune alarak kişiler planlarını yapmalı. Örneklemeleriniz ve tavsiyelerinizde tam 12 den vurmuş.
    Bu konularda kişiler bilgisiz ve yetersiz. Hatta express entry'nin ne oldugunu çoğu kişi bilmiyor. Durum böyle olunca belli bir kitlede bu bilgisiz kişilere çok kolay dezenformasyon yapabiliyor. Artık pr kalıcı oturum almak çok zor. Eskiden kolaydı fakat artık express entry puanları çok yukseldi. Ve kalıcı oturum almak zorlaştı.
    Keşke herkes sizin gibi oradaki gerçekleri şeffaf ve dogru biçimde anlatsa. Tebrik ediyorum
    Tekrar tesekkurler.

• @lorenZo dediğim gibi kimse yogursum eksi demez,ama kader de meselesi belki bir şekilde hayat ona yol gosterir,ornegin 2021 deki covid de 75 puanla adam almalari yada tr to pr ile kanadada okuduktan sonra alinan çalışma vizesi ile direk oturum alan insanlar....Iyi bir planlama ciddi bir maddiyat ve sans ile olabilir.en az 100 bin dolar tutar pr alana kadar.Yine dediğim gibi vize alanla gelsin takılsın baksin ona göre karar versin. Herkese basarilar diliyorum

• Bu gün refusel letter ve corespendence letter geldo. Anlamı nedir ?

• @Yusuf-4 gözünüz aydın çalışma vizeniz kabul olmuş. Account nuza girip inceleyebilirsiniz gelen mesajları

• @Seda-Uysal-Avcı refusal lettet red mektubuymuş

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |