Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnpist evet kesinlikle saglik en onemlisi ve ilk dikkate alinmasi gereken sey

• @icf cok tskler

• Herkese merhabalar , Turkiyeden Amerikaya yemek olarak getirdiginiz neler var sormak istedim.
    Bu ay sonunda ailem Turkiye`den yanimiza gelecek ve yanlarinda peynir zeytin eriste kuskus tarhana findik gibi yiyecekler getirmeyi dusunuyorlar.
    Peyniri teneke ile getirseler sorun olur mu daha once yiyecek getirenler bilgi verebilirse sevinirim. Hangi gruba yazacagimi bilemedim buraya yazdim umarim dogru basliga eklemisimdir. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@janedns tenekeden ziyade vakumlatıp getirmelerini öneririm hem daha uzun dayanır hemde gümrükte kontrol ederlerken tenekeye göre daha kolay olur. Giriş sırasında yanımızda yiyecek var demeyi unutmasınlar ama gümrük formunda onu iyi tembihleyin sonra dert olmasın başlarına

• @janedns bunlarin hepsi abdde var ki?

• @janedns yil 1974 degil hepsi var hatta almanya ila holladadan gelen peynirler i turkiyede bile bulamazsiniz.Hic kendilerine yuk etmesinler .Size lazim olan iyi baharatlar et icin mangal icin isot falan.Peynirin krali zaten burada

• @janedns fındık getirmelerini önermem sıkıntı olabilir, bizim nohutlarımızı atmışlardı bir keresinde ama diğerlerinde sorun yok. Vakumlatirlarsa çok iyi olur. Memura söylediklerinde de sorun çıkmaz. En büyük sorun et ürünleri ve taze sebze, meyve. Peynir zeytin buralarda da var evet ama ben mutlaka tarhana, kaliteli baharat, salça ve erişte gibi ev yapımı ürünleri getiriyorum. Hiçbir market ürünü ev yapımı gibi olmuyor.

• @veli merhaba siz APye mi kaldiniz vize onayi mulakat gununuz degil de AP use kisaca durumu ozetlerseniz sevinirim. Tsk!

• @janedns merhaba ABD de birçok ürünü bulabiliyorsunuz. En kötü ihtimal Amazon bu konuda iyi iş çıkarıyor. Bence ilk olarak istediğiniz ürünlerin fiyatlarını burayla kıyaslayın. Eğer daha uygunsa burdan almanız sizin için daha risksiz olacak. Biz California da yaşıyoruz. Ekim ayında TR den vakumlu peynir getirttik. Sorunsuz bir şekilde giriş yaptı. Bulunduğumuz yerde Türk market ya da benzeri bir şey yok. O yüzden internetten sipariş veriyoruz her şeyi. Ama yorumlarda biri çok doğru bir şey paylaşmış. Kesinlikle baharat isteyebilirsiniz. Burada da var baharatlar ama sumak, tatlı acı pul biber maalesef hala bulamadım marketlerde. Getirtecekseniz özellikle vakumlu olması lazım. Her eyaletin kuralları farklı o yüzden yine de dikkatli davranmanız gerekiyor. Umarım istediklerinize rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

• @icf hemen bir oneri, tavuk yada kofte baharati 🙂

• @Henry-bloor et türü yemeklerde kullanılacak güzel baharatlar var burda aslında. Oldukça memnunuz onlardan. Ama dediğim gibi sumak ve pul biber zor bulunuyor. Bulunsa bile fiyatları çok yüksek oluyor.

• @icf Hint marketlerinde var onlar genelde bizim markalar orada satıyor, benim başka bir sorum var ama iyi bir kıyma bulamadım türk marketi ve kasabıda yok burada kim ne kullanıyor bana bilgi verirse sevinirim gerçekten aldıklarımın tadı tuzu yok bin çeşit baharat atıyorum salça koyuyorum yine değişmiyor

• ⭐⭐⭐

@icf californianın hangi bölgesinde olduğunuzu bilmiyorum ama biz SFda yaşıyoruz buradada türk marketi yok ama ortadoğu marketlerinde bizim damak tadımıza uygun peynir vs bulabiliyoruz bir göz atın derim daha önde bakmadıysanız

• @icf hamle market var California da. Cogu eyalete kargo yapıyor. Aynı eyalette olduğunuz için size daha ucuza gelebilir bi bakın isterseniz. Red pepper flakes acı pul biber muadili. Paprika da tatlı toz biber. Tüm marketlerde bulabilirsiniz bi deneyin belki beğenirsiniz.

• @janedns Bizim getirdigimiz urunler genelde spesifik peynirler (eski kasar, dil peyniri…) ve kuru yemis (antep fistigi, kabuklu tuzlu findik…). Bir keresinde cemen tozu da getirmistik. Bunlari vakumlatip valize koyuyoruz. Ekstra baklava da getiriyoruz ama onu elimizde tasiyip ucakta kabine koyuyoruz.

• @janedns Biz Temmuzda gelirken isot, biber salçası gibi şeyler getirdik. İlk girişimizdi aşırıya kaçmak istemedik. Eşim Mayısta gidicek gelirken İçliköfte getirmeye çalışıcak vakumlatarak. Türkiyeden en çok özleyipte bulamadığımız şey o 😂

• @hope123 Cidden onu bulmak zor. Umarım gümrükten de sorunsuzca geçer.

Allahtan eşimin annesi Diyarbakır usulü haşlamalık yapıp dolabımıza koydu da bir süre rahat ederiz. Bizim için yapıp satar mısın diye soran bazı tanıdıklar oldu; ama ne yazık ki mümkün değil. Anca bana kadar var 🙂

• ⭐⭐⭐

@hope123 et ürünü sokmaya çalışmak riskli yerinizde olsam iyi düşünürüm içli köfte getirmeye çalışmak noktasında

• @baran-bozdogan hint market hiç aklıma gelmemişti çok teşekkür ederim. Bu arada biz kıymayı Costco’dan alıyoruz. Hem fiyatı çok uygun hem de lezzetli.

• @Emre-Kurtulmuş biz kuzeyde Shasta County bölgesinde yaşıyoruz. SFO da İstanbul Market var. Türkiye de alışık olduğumuz hemen hemen her ürün var. Biz kargo ile sipariş veriyoruz ve çok güzel paketleyip gönderiyorlar. Oraya bakabilirsiniz.

İstanbul Market Adres:
    1199 Broadway, Burlingame, CA 94010

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |