DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zynp7tepe Size kalıp bir mail cevabı vermişler, attığınız mailde dosyamı transfer ettim gibi bir ibare kullandıysanız eğer o key wordleri referans almışlardır. Mülakat yerim neresi diye kısa ve öz bir şekilde tekrar sorgulayabilirsiniz. Viyana konsolosluğu transfer istediğinizi kabul etmiştir ancak dosyanızı Kcc henüz taşımamış olabilir, bu durumda beklemeniz gerekmektedir.

• ⭐⭐

@eray26 Risk almamak en iyisi. Türkiye’deki klinikten bahsetmiyorum bu arada, benim mesajlarımda var sadece aşı konusu… ve Viyana deneyimlerinde.

• @ugurswaybir net cevap değil mi yani bu? beklemede mi kalmam gerekiyor bu süreçte. ?

• ⭐⭐

@zynp7tepe Geç aktarma olabilir arkadaşlar, bu kadar hızlı olmuyor, sabırla bekleyin. Önemli olan Viyana’nin ‘tasidim’ ‘dosyanızı istedim’ mailini atmış olması. Sonra haftalık mail atın KCC’a… Baktiniz bir ay sonra ( ya da yeni bültenden sonra) hala aynı o vakit Viyana konsolosluğu’na mail atarsınız.

Mailinizde sorduğunuz soru hatalı olabilir onu güncelleyin Uğur bey’in dediği gibi.

• @lumos hemen sizinkisini okumakla baslayacagim ise.sonra diger kisileride okuyacagim.su sureci bir atlatsaydik sorunsuzca 🤢🤢

• @gucarslan tamamdır teşekkür ederim
    abi

• @lumos uğur beyin söylediği gibi bir maili ne zaman atmalıyım sizce? korkudan hiç mail atmak istemiyorum kcc ye 😞

• @zynp7tepe KCC’ye dün sorduk mülakat yerimizi, size gelen otomatik mesaj geldi, bugün de cevabımız: mülakat yeriniz Viyana diye. (Viyana’ya 29 Şubat’ta email attık ve kabul aldık, süreyi değerlenmeniz için yazıyorum)
    Henüz diğer kontrol ettiğimiz sitelerde değişiklik yok, NVC yazıyor ve Ankara yazıyor. Muhtemelen kısa bir sürede değişecektir. 🍀

• Yasaklı

@zynp7tepe merhaba ben de 2 defa mail attım. İlkinde bu cevabı verdiler ikinci mailimde şu şekilde cevap geldi.

Thank you for your inquiry.

Your interview location is Vienna and will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notificatio

Benim de içim rahatladı 😄

• @zynp7tepe Kcc’den sorgu yapmaktan çekinmeyin, kendileri her şeyi düzgün yapan bir kurum değill. Biz sürecimizi tamamlayıp, Greencardlarımızı teslim aldıktan sonra alakasız bir şekilde dosyanız mülakata hazır maili atmışlardı. Korkmayın sorgunuzu yapın.

• @sebnem_ bana gelen otomatik cvptan sonra siz mail attınız mı yoksa ikinci maili onlar mı attılar siz sormadan?

• @Lifepark-0 2. mail olarak ne sordunuz siz?

• @ugursway çok teşekkür ederim. maili görünce başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Sizin ve diğer arkadaşların sayesinde rahatladım biraz sağolun.

• @zynp7tepe Merhabalar, 1-2 sayfa önce sayın @Gupse hanımın da içeriğini paylaştığı şekilde yazmanız kafidir. Mail başlık kısmına dosya numaranızı yazmanız yeterli. Örnek olması için buyrunuz;

Name - Surname :
    Date of Birth : mm/dd/yyyy
    Case Number :

Dear KCC Officer,

Could you please give me information about where my interview place will be ?

Thanks.

• Yasaklı

@zynp7tepe aynı maili tekrar yazdım

• @Revolter biraz beklemem gerekir mi yoksa yarın maili atsam sıkıntı olur mu?

• @zynp7tepe Sizin durumla bizim ki hemen hemen ayni gozukuyor. Sizin location en son Morocco daydi sanirm. Bizimkisi hala Almaty Kazakistan da gozukuyor. Sizin bu son post dan sonra hem Vienna ya e mail atip sordum hem de KCC ye. Muhtemelen ikisinde de yarin cevap gelir sizi de bilgilendirim.

• @Hamza-Kalender haber verirseniz çok sevinirim.

• @zynp7tepe Açıkçası ben bugün ilk attığım maile istediğim dönüşü aldım ama birden fazla mail atan arkadaşlar son 3-5 gün içerisinde 2. maillerini de atmış olmalılar. Bu konuda takdir sizin.

• @zynp7tepe tekrar email atmanıza gerek yok, otomatik mesajda “mesajınızı aldık” diyor. Sonra da mesai içinde cevap veriyor. Biz 1 kere yazdık, otomatik mesaj geldi yani size gelen; sonra da Viyana cevabı geldi. Endişe etmeyin, mesai saatlerinde size de cevap gelecektir Viyana diye. 🍀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |