DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Randevu alan arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim, dosya taşıma da mail gönderiminde 3. tura geçtim. 2. turda umut veren Japonya 3. turda tamamen olumsuza döndü. Japonya ya 2. turda mail attığımda "Şu aşamada randevu alokasyonunun sadece KCC yetkisinde" olduğunu belirtip bültenin linkini göndermişlerdi ve o dönem CN aktif değildi. Dosyam aktif olduktan sonra gelen cevap da ise net bir şekilde oturum istiyorlar. Dikkatimi çeken başka bir konuda HongKongdan geldi.
    Hongkong 3. tura cevap döndüklerinde " Kararımız aynı şekilde devam etmekte, çeşitlilik vize transferleri işleme almamaktayız".
    Demek ki daha önce attığım maillerden dolayı mail adresşim kayıtedilmiş. Diğer ülkeler 2. turda olduğu gibi oturum istiyorlar henüz olumlu dönen veya olumluya dönebilecek cevap veren olmadı. Denemeye devam edeceğim... Dosya taşımaya çalışan herkese bolşans.

• CEAC verilerinden saydığım kadarıyla 4000 - 62xx arası dosya numaraları mail giden yada gidecek olan Ankara hariç (zaten Ankara 4000 üstü yok :)) 538 adet saydım eksik fazla olabilir. Bu rakam sizin için ne ifade ediyor. Varsayımda bulunabilir miyiz? Bulunmalı mıyız? 4k ile 6k arasında %50 hole olduğunu düşünürsek sizler nasıl yorumlardınız. Vizesini alanlara iyi yolculuklar, mülakata gireceklere bol şans, mülakat maili alanlara sıkıntısız bir süreç, mail bekleyenlere sabır diliyorum.

• Arkadaslar ozellıkle kadın arkadaslar için sormak istiyorum bu soruyu. Bugun unganlara muayene için gittim, akcıger grafım cekildikten sonra grafiyi ceken gorevli meme proteziniz var mı dıye sordu. ben de olmadıgını soyledım kontrastlanmadan dolayı bazen boyle cıkabılecegını soyledı ve genellıkle kadınlara sorduklarını soyledıler. içime kurt dustu benım de acaba supheli bir alan mı goruldu dıye. bunla karsılasan arkadaslar varsa bılgılendırırlerse sevınırım 🙏🏽

• @MuratA-0 arası o kadar açık olur mu bilemedim.

benim aklıma takılan şey daha farklı; bu kadar az mülakat dağıtıldığı halde CN'nin ortalama 4000'lere gelmesi tuhaf değil mi?

Bu tabloyla Ankara 2 ay arka arkaya DV'ye 300-350 vize basarsa CN 25000 e dayanacak gibi.

açıklanan 2 ayda DV için basılan vize sayıları epey düşük

• @ozmell merhaba,
    Benim için böyle bir durum olmadı

• @Ümit-Karabayır gecen seneki verileri incelemedim ankara 1 ayda o kadar dv mulakati dagitmis mi hic?

• Herkese selam. Dün KCC'ye mülakat yerimin teyiti için mail atmıştım. Az önce bana dönüş yaptılar. Mailde;

Thank you for your inquiry.

Your interview location is "XXX" and will be used by KCC for scheduling purposes. Yazıyor. Dosyamı oturum ile Belgrad'a taşımıştım. Burada XXX yazması beni şüphelendirdi. Bir sorun mu var acaba?

• Herkese selamlar,

Bir soru sormak istiyorum. Add applicant yapmak için https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx adresinden bilgileri giriyorum ama "Electronic Diversity Visa Confirmation Number is invalid." hatası alıyorum. Confirmation Numarası maille gelen pdfte yazıyor. Onu giriyorum ama olmuyor. Başka bir numara mı var dikkatimden kaçan? Bilginiz var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkanar hayır yok.
    iletişim kurmaya çalıştığınız kurumun kcc olduğunu unutmayın.

• @HüseyinBurcu Merhabalar. Oraya girilmesi gereken confirmation number, ds-260'ı doldurduğunuzda çıkan barkodlu conf. number değil. kasım ayında green card çekilişine ilk başvurduğumuzda ekran görüntüsünü aldığımız ekranda yazan confirmation number'ı girmeniz gerek. çekilişi kazanıp kazanmadığımızı öğrenmek için kullandığımız numara yani.

• @gucarslan Cevabınız için teşekkür ederim. Siz sorun yok diyorsanız sorun yoktur. 🙂

• @asper Merhaba, evet o numarayı girdim ve confirmation number hatası vermedi. "The case information you entered does not match our records." diyor. Oysaki case numberım doğru. 0 ekleyerek ve eklemeyerek denedim, ısrarla hata veriyor.

• @asper Şimdi hallettim, çok teşekkür ederim.

• @MuratA-0 4000-6200 arası 250 dosya oldugunu mu soyluyorsunuz ankarada?

• @gucarslan bey merhabalar. Dosyam henüz cutt off içinde değil. Dosya numaram 17000 civarında. KCC ye dosyamın başka bir ülkede bulunan elçiliğe transfer etmek istediğimi ve bunun mümkün olup olmadığını sordum. Asla ama asla herhangi bir elçilik ismi ya da ülke ismi beyan etmedim. KCC nin cevap olarak bana atmış olduğu mail şu şekilde ;

Thank you for your inquiry.

Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the interview location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  Also, you will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes, general addresses without a fixed residence, and mailing addresses in care of another person are generally insufficient for purposes of this request, and that visiting family members, tourism, or vacationing do not justify a change of interview location.) These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul.

Ben hiçbir zaman Kabil elçiliğine mail atmadım. İletişime geçmedim. Ama dosyamın Kabilde olduğunu söylüyorlar. Bir yanlışlık olabilir mi ?

Kıymetli cevabınızı bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Not: Gelen mail üzerine Check Visa Status kısmından dosyamı sorguladım. Dosyam hala NVC'de olarak gözüküyor. Ceac sitesinden de kontrol ettim. Dosyam KCC de gözüküyor.

• @Ümit-Karabayır merhaba. Geçen yıl Ekim.2022-Mart.2023 döneminde Ankara CN: 6100'e kadar mülakat randevusu vermişti (aslında o 6 ayın 2 ayında mülakat randevusu dağıtmamışlardı). Yılın ikinci 6 ayında (Nisan.2023-Eylül.2023 döneminde) CN:15000'e kadar mülakat randevusu vermişti ama 06.Eylül.2023'ten itibaren mülakata girecek şanssız bir kısım kota dolduğu için maalesef mülakat alamadı. Buradan izah etmek istediğim şu ki; geçen yıl, yılın ilk yarısında mülakat tarihi alan CN numarasının %50 fazlası, yılın ikinci yarısında mülakat tarihi aldı. Bu yıla aynı mantığı uygularsak bu yılın tamamına CN: 4.000+6.000=10.000'e kadar randevu verilebilir. Bunlarında da hepsi kota dolmadan mülakata girip vize alabilir mi? O belli olmaz. Tabii ki her yılın dinamiği ayrıdır ama Sayın Güçarslan'ın dediği gibi Ankara'ya güvenmeyin, AOS yapmaya çalışın veya dosyanızı bir şekilde taşımaya bakın. Not: Burada yazdıklarım tamamen benim görüşümdür. Tabii ki herkesin hayat şartları farklıdır. Ne yapacağınıza kendiniz karar verin. Bu forumda, bu konularda yeterince kaynak vardır, bol bol okuyun.

• @jtcarlos bazılarını yazdım
    detaylı bakmak isterseniz : https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/immigrant-visa-statistics/monthly-immigrant-visa-issuances.html

2023 Ankara
    Semptember DV: 240
    August DV: 268
    July DV: 239
    June DV: 72

• @Ümit-Karabayır gecen seneyi ocak sonrasi inceledim, buradaki sayilar case sayisi degil kisi sayisi degil mi?

• @Pamuk-0

Merhaba excel de baktığımda RET görünüyor sunuz neden RET aldınız?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |