DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevdademirci evet alabilirsiniz.

• Herkese merhaba ve iyi sanslar, case numaramiz 24k. Henuz current olmadi. Suan excel dosyasina baktigimda daha 3k olanlar gorusme tarihi var anladigim kadariyla. Dosya tasimayi dusunenler daha fazla bilgisi olanlar ile iletisime gecmek isterim. Current olmadan mail atabilir miyiz diger ulkelere ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hilaldeniz öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    ayrıca fazla bilgisi olan biriyle sadece foruma sorularınıza sorarak iletişime geçebilirsiniz.
    forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim.

• @hilaldeniz umarım hayallerinizi kavuşursunuz forumda yardım almak istiyorsanız dosya bilgilerinizi imzanıza taşımanız ve dv24 kazananlar için oluşturulan Excelle kayıt olmanız olacak

İmza: Sağ üst köşede bulunan profil>profil düzenle>imza dosya numaranızı ve ds260 formunu ne zaman doldurduğunuz gibi bilgileri yazınız

Excel: Bu konu için ilk sayfada adminlerin paylaştığı maddelerde aşamalar altında 2 madde excel tablosuna tıklarsanız oradan bilgilerinizi yazarsanız

Şimdiden mülakat almanızı temenni ediyorum soracağınız her sorunun cevabı burada var ben tecrübeli biri değilim ama günde 1 2 saatimi ayırıp burada sorulan soruları okuyup konu başlıkların altında adminlerin hiç bir ücret talep etmeden binlerce dolar harcayıp danışmanlardan alacağınız bilgiden daha çok bilgiyi burada hiç bir karşılık beklemeden paylaşıyorlar.

• Merhabalar, ben de dv2024 talihlisiyim ve mulakat tarihim belli oldu. Sadece son birkac gundur kafama takilan birsey var. Universiteden mezun olduktan sonra askerlik durumum tecilliydi ve 2024, Haziran 20'ye kadar tecilli gozukuyor. Bu durumda mulakatta askerlik durum belgemi goturdugumde sikinti olur mu benim icin? Sikinti olmazsa bile onay alirsam birkac hafta sonrasinda gitmeyi dusunuyorum. Gidip aylar sonra geldigimde bu sefer tecilim bitmis oluyor. Nasil bir yol izleyebilirim? Eger mulakatim onay alirsa sonrasinda bedelliye basvurup(bedelli parasini yatirip, o sekilde gidip askerlik gunum belli oldugunda donup yapmam sikintili olur mu?

• Ais kaydı oluşturuyoruz "Premium teslim kurye hizmetini seçin" kısmında kişisel veya iş adresine teslim seçeneğine tıkladığımızda kendi yaşadığımız şehre mi geliyor?

• @Aslı-Uslu premium hizmet seçilerek, ekstra ücret karşılığında yaşadığınız şehir Ptt şube teslim veya adrese teslim seçeneklerinden yararlanabiliyorsunuz.

Şubeden teslim alma ve seçtiğiniz adrese teslim arasında da fiyat farkı var.

Ptt teslim seçerseniz asıl talihli ve eşi her ikisi de gitmesi gerekiyor ptt’ye, adrese teslim seçerseniz bir kişi tüm pasaportları teslim alabiliyor

• Merhaba arkadaşlar , dosyam en son visa bulletin ile cut off oldu ama ceac üzerinden kontrol ettiğimde hala at nvc gözüküyor sizce ne zaman güncellenir . Ben dosyamı Jamaika Kingston’a taşımıştım cayman adalarında yaşadığım için .

Teşekkürler

• ⭐⭐

@gubaz53 Durumunuzda herhangi bir sorun yok. Mülakat alana kadar dosyanız NVC'de görünür. Dosyanız ister Ankara'da ister Jamaika'da olsun mülakat alana kadar NVC'de olacak. Size bir mülakat ayarlanınca in Transit, Jamaika Konsolosluğu dosyanızın mülakatına onay verince Ready yazacak.

Hatta bu konuyla ilgili mesajı okuyun lütfen:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

• @Serapp çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@Oguzhanyesildag askerlik durum belgesi alıp sunabildiğiniz sürece sorun olmaz. Amerikaya geldikten sonra konsolosluktan tekrar tecil ettirebiliyorsunuz galiba yurtdışında yaşayıp çalışıyorum diyerek

• @gucarslan imzaladim, siralamamiz konusunda oneri alabilir miyim, dosya tasimak icin onay alinan bir ulke var mi ? Mail atmak icin current olmayi beklemeli miyim yoksa simdiden atmaya baslamali miyim?

• Selamlar,

Ben dosya taşıma için konsolosluklara mail göndermeye hazırlanıyorum. Forum üzerinde geçen sene @ramsen18 Beyin, mail taslağını buldum. Kendisine teşekkür ederim.
    Ben formu görderdiğim zaman evli değildim, şu anda evliyim. Add applicant olarak o zaman eşimi eklemedim. Mail gönderirken eşimin bilgilerini de göndermeli miyim? Yardımcı olan arkadaşlara adminlere şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ReC-0 Dosya taşıma yaparken, eşinizin oturumuyla ilgili bir taşıma değilse ve KCC ile yapmıyorsanız eklememize gerek yok mailinizde. Kısaca kendi dosyanız adına taşıma talebi yapmalısınız. Eşinizi add applicant ile eklemeniz sizin için olumlu olacaktır bu arada beklemeniz gerekmiyor, kendi formunuza dokunmadığınız sürece ekleme yapmak sürecinizi olumsuz etkilemez.

• @Serapp merhaba Serap hanim, eger konsolosluklar hizli calisirlarsa biz vize gorusmelerimizi mart ayi icerinde gerceklestirebilecegiz current oldugumuz icin degil mi

• @ATS16 anladım teşekkür ederim.

• Selamlar tekrardan. Vize onaylı pasaportlarımızı bugün PTT den teslim aldık.
    Şimdi artık uygun uçak biletleri bakıyoruz ve Mart ayında Virginia'ya gideceğiz.
    Tüm arkadaşlar için sürecin bu şekilde sonlanmasını dilerim, bol şanslı ve kolay mülakatlar olsun... En büyük tavsiyem kesiinlikle sabırlı ve sakin olmanız olacaktır çünkü arka planda her şey işliyormuş tıkırında, görmüş olduk hiç merak etmeyin 🙂

• @barbie hayırlı olsun ,arka planda hersey tıkirinda ilerlemiyor emin olun sizin şansınız case numberiniz düşük olduğu için.Yoksa işler hiç tikirinda degil

• ⭐⭐⭐

@eray26 mart mülakatları geçen gün dağıtıldı zaten marta bir daha dağıtım yapacaklarını sanmıyorum

• ⭐⭐⭐

@barbie hayırlı olsun vizeniz ancak o numarayla ocakta anca mülakat alabilmiş olmanız arka planda konsolosluk noktasında tıkırında işlemiyor demektir. Arka plandan kastınız mülakat esnasına tedirgin olmayın çok kolay geçiyor noktasıysa evet haklısınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.4k

| | | |