DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @gucarslan mülakat için dosya taşimada yabancı konsolosluk ta mülakat dili olarak turkçe seçilebiliyor mu acaba?

• Merhabalar
    Abu Dhabi'de iş buldum ve oraya taşınma durumum var. Oturum aldıktan sonra dosya taşıma talebi yapacağım. Abu Dhabi elçiliği performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce buraya taşıma talebi yapmak mantıklı mı?
    Ankara nın yarısı kadar dosya işliyor. Ama nispeten yoğun bir elçilik, EU lar için 2022 de 13binde, 2023 de 22bin de randevuyu bitirmiş. Benim CN 23K, bana riskli gibi geliyor ama Ankara yı beklersem de randevu almam imkansız. Cevaplarınız için teşekkür ederim, herkese süreçlerinde bol şans.

• @Ozannc79 iş ile ilgili uyarmak istedim sadece, Abu Dhabi de bana da iş ilanı gelmişti, Dolandırıcıymış dikkat edin diye uyarmak istedim sadece.

• Merhaba, Unganlar’dan 13 şubata randevu aldim. Gelen mail’de son bir yil icinde covid icin hatirlatma dozu yapilmis olmasi gerektigi yazmiyor. Yalnizca en az 2 doz asi yapilmis olmasi gerektigi yaziyor.

“””Starting 1 October 2021, CDC has asked all applicants who are eligible to receive vaccinations to receive 2 doses of WHO approved COVID-19 vaccines before completing their examinations. All applicants over the age of 12 are required to complete two doses of a WHO approved (Biontech, Sinovac, AstraZeneca, Johnson&Johnson (1 dose)) and bring the certificate with them to the examination. You cannot complete your examination and continue your visa process unless you have received at least 2 doses of a WHO approved COVID-19 vaccine.”””

Ve, ceac’de iki aylik bebegimi de eklemistim ancak gelen mulakat mailinde ben ve esimin adi var sadece, bebeginkini goremiyorum. Bu konu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olabilirlerse cok sevinirim.

Son olarak formumda yapmak istedigim bazi onemli degisiklikler icin konsoloslugun sitesinden mail attim konuyla ilgili, onu tam olarak nasil yapmam gerektigini daha once burda gormustum ama simdi bulamadim. Konsolosluktan henuz bir mail almadim.

Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐

@zaferdemir Hayir seçilemiyor tabii ki. Bazı konsolosluklar tercümanlık hizmeti almanıza izin verebiliyor ya da kabul etmeyebiliyor da. Konsolosluğa bağlı, öyle bir aşamadaysanız onlara sormadan hareket etmeyin lütfen. En kötü yanınızda basit bir yardımcı basit cümleler in çevirilerilerini içeren belge ile gidebilirsiniz bunu da sormalisiniz.

• @ATS16 Çok teşekkür ederim.

• @Ozannc79 merhaba. Size Ankara'dan mülakat %99,99 gelmez. Bence bir an önce BAE'den çalışma vizesi ve oturum alın. Şu anda mart mülakatları dağıtıldı. Sizin için BAE'den bu izinleri almaları 2-3 ay sürer. Gelelim EU bölgesinden olanların neden BAE üzerinden mülakatları az meselesine. Bildiginiz gibi ABD'de vatandaşları ve Green Card sahipleri ABD dışında da kazandıkları kazançları her yıl ABD'ye beyan ediyorlar. Muhtemelen ABD dışında da olsa belli bir kazanç üstü ABD'ye gelir vergisi veriyordur. Halbuki BAE'de iş yapanlar bildiğim kadarıyla yıllık 5 milyon USD için gelir vergisi ödemiyorlar, bu parayı geçenler ise eşleri üzerine başka bir şirket kurup ikinci bir 5 milyon USD için gelir vergisi ödemiyorlar. Onlar GC alsalar muhtemelen bu paraların gelir vergilerini ABD'ye vermek durumunda kalırlar. Neden onlar GC çekilişine katılsınlar ki? Mantıklı değil onlar için. Genelde oralarda GC çekilişine başvuranlar Hintliler, Pakistanlılar, Afganlar, Bangladeşliler, Ürdünlüler, Suriyelilerin, Iraklılar,..., vs. Onlar da zaten GC çekilişinde EU bölgesinden kazanan değiller.

• Merhaba,

Mülakat sırasında ABD adresimde değişiklik yapılmıştı. Şimdi DS-260 formunu kontrol ettiğimde eski adresin olduğunu görüyorum. Bunu kontrol edebileceğim başka bir yer varmı acaba?

• @asper anladım doğru söylüyorsunuz. Paylaştığınız başlığıda takip ediyorum teşekkür ederim.

• @Movistar74 göçmen vize basılmış pasaportunuz ile gelen açılmaması gereken sarı zarf üzerinde bir beyaz A4 zımbalı, o kağıtta adres yazıyor. O kağıtta yazan adres mülakat öncesi evrak teslimi esnasında beyan ettiğiniz güncel adres mi?

Bizde mülakat öncesi evrak teslim esnasında adres güncelledik, pasaportlar ile gelen zarf üzerindeki bu kağıtta güncellenmiş adres yazıyordu

• Merhabalar, mülakat için bankada göstereceğimiz maddi varlıkların yanı sıra kendimize bir sponsor sağlama ve onu maddi varlıklarla beraber gösterme şansımız var mı (Vakıf bursu veya desteği gibi )?, varsa eğer belgelendirmesi nasıl olmalıdır? Bilgisi olan biri beni aydınlatırsa çok mutlu olurum, Teşekkür ederim.

• @ATS16 pasaportları henüz teslim almadım. yarın yada salı günü alacağım. bilgi için teşekkürler.

• vize alan arkadaşlar ve mülakat maili alan arkadaşlar tabloya bilgi girerseniz herkes takip edip plan hesap yapıyor vizeniz redmi oldu yoksa mülakat maili almadınızmı biraz hassas olalım lütfen

• @madeby merhaba. Sponsorla ilgili bu forumda yeterince bilgi var. Bir kere sponsor ABD vatandaşı ya da orada yasal bulunan biri olmalı. Sonra ABD'de belirli belgeleri dolduracak, o sponsorun da ABD'de ne kadar kazandığına ve ABD'ye ne kadar vergi verdiğine bakılıyor

• @fyrnaa bizim de numaramız 2023 kazananı olarak 18000 lerdeydi eylülde kota doldu ve vize alamadik.Işinizi şansa birakmayin .Acizane fikrim Bol şans dilerim size

• @CANBILBEY Merhaba, siz Unganlar randevusunu nasıl aldınız? Ben almak istediğimde "Randevu almaya en erken February 5, 2024 tarihinde başlayabilirsiniz." uyarısı veriyor. Excelde sizinle randevu tarihlerimiz aynı görünüyor.

• @yce5 merhaba,
    Unganlar randevunuzu, Konsolosluk görüşmesinden en erken 1 ay önce alabiliyorsunuz.

• @ibrahimumut Teşekkürler İbrahim Bey, doğru söylüyorsunuz bu konuda çok fazla dolandırıcı var, dikkat ederim.

• @Beykentli teşekkür ederim bilgilendirme için. Forumda ilgili girdileri inceleyeceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.9k

| | | |