DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @Önder-Bilgiç beyan edeceğiniz yeni adresi nasıl buldunuz?

• @gucarslan ben burada yazılanların hepsini okudum, belki güncel ya da burada yazılı olmayan bir şekilde bulmuş olan vardır diye tekrar sormak istedim, yine de teşekkür ederim.

• @sevdademirci sosyal medyadan birisiyle tanıştım onun yanına gitmeyi planlıyorum adres de o kişiye ait.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Önder-Bilgiç sürecinizi riske atmayın, yaptığınız iş oldukça tehlikeli.
    tanımadığınız kimsenin adresini vermeyin.

• @gucarslan uyarınız için teşekkürler. farklı bir alternatif bulabilirsem o şekilde devam etmeyi düşünüyorum.

• Merhabalar, 1 hafta sonra 17Ocak2024 günü konsolosluk görüşmemiz var. Bugün de bahsedilen mail geldi gerekli belegelerin belirtildiği. Ve mailde benim için hesap dökümünün istenmediğini fark ettik. Asıl talihli eşim ancak biz birikimlerimizi kendi banka hesaplarımızda tutuyorduk. Şimdi görüşmeye 1 hafta varken benim hesabımdaki birkaç birikim hesabını eşimin banka hasbına geçirmeli miyiz? Cevap verebilecek olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheEcot hayır gerek yok. tavsiyem iligli hesaba eşinizin adını ekletip ortak hesap yapın.
    bu sayede onun da ismi ilgili hesapta görünür. evli çiftler için bunu birlikte gösterebilirsiniz, sorun olmaz.

• @gucarslan Cevabınız için çok teşekkürler. Şimdi banka ile görüştüm ancak QNB Enpara dijital banka olduğu için normal banka prosedürlerini yapmıyorlarmış yani eşimi ekleyemiyoruz. Benim kendi başka bir hesabıma parayı aktarıp eşimi o hesaba eklesek mantıklı olur mu? Yoksa hiç kasmadan ben de ayrı olarak hesap dökümlerimi yanımda mı götürmeliyim?

• Merhabalar, öncelikle vize görüşmelerini yapmış ve vizelerini almış arkadaşları tebrik ederim. Geri kalan arkadaşların da umarım hepsinin süreci en yakın vakitte olumlu şekilde sonuçlanır. Sorularıma gelince ;

1- Banka hesabında göstermemiz gereken miktarı mülakattan ortalama ne kadar süre önce hesapta bulundurmamız gerekir? Mantıken uzun bir süre önce bulunması olumlu etki yaratır ama son 1 ay kala hesaba atmak riskli midir? Ek olarak sadece bu miktarı göstereceğimiz hesabın mı dökümünü almalıyız yoksa hesabımızın olduğu diğer bankaların da dökümünü almalı mıyız?

2- Şu an net olarak yerleşeceğim konumu belirlemedim. Açıksa bu biraz yaptığım iş başvurularının neticelerine de bağlı. Fakat formu doldururken greencard'ın iletilmesi gereken adres için bir yakınımın adresini verdim. Mülakatta bu adresi gideceğimi bildirip farklı bir yere yerleşmem söz konusu olması durumunda yakınımın kartı bana postalamasında bir sakınca olur mu ya da başka bir yere gitmem girişte problem yaratır mı? Bu duruma göre mülakata kadar yerleşeceğim adresi kesinleştirip eğer değiştireceksem mülakatta ilgili adresi bildireceğim.

Aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla..

• @sevdademirci bizimde amerikada bir adresimiz yok ve oraya gitmeden ev kiralayacak bir butcemizde yok ne yazik ki.Bu yuzden Turquoise Horizon isminde bir danismanlik firmasi ile iletisime gectim,uygun bir ucret karsiligi green cardi teslim alip bulundugumuz adrese kargolayacaklarmis.Sizde bunu dusunebilirseniz. ( Bu firmayi forum icinde buldum hala guvenebilir miyiz firmaya acaba @gucarslan )

• @kkaya merhabalar iyi dilekleriniz için kendi adıma teşekkür ederim

banka dökümünü kimi forum kullanıcılarımız son gün hesap açıp alan da var uzun süredir kullanıp alan da var yani bu durum biraz muallak muallak deme sebebim kesin bir konu değil bu tamamen sizin durumunuza bağlı ama forumda kullanılan genel tabir mülakata gitmeden 3 4 gün önce almak mantıklı

1. Soruya gelirsek mülakatta ispatlayabilcrginiz ve gösterebilcdgniz adres geçerliyse sorun yok ve siz gittikten sonra farklı bir adrese yerlesebilirsiniz greencard ınızı size postalsyabilir ancak bildiğim kadarı ile ssn sadece kişiye veriliyor yine de yetkili forum yöneticileri bu konuyu aydınlatırsa sevinirim

• bankadan istenen imza sirkülü hesap döküm belgesini en geç ne zaman alabiliriz?

• @Aslı-Uslu ben 5 gün önceden aldım

• ⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu 1 gün önceden bile alabilirsiniz sorun olmaz

• @gucarslan maalesef bizim tecrübemiz farklı oldu mülakatta. Talihli eşimdi, sadece onun banka hesap dökümünü aldı görevli. Benim adıma olanları da vermeye çalışmama rağmen benimkilerin hepsini direkt geri verdi rakamlara bile bakmadan. Eşimin üzerinde 15.000 dolar gösterdiğimiz için bu durum mülakat sonucunu etkilemedi sanırım ama bendeki yüksek meblağlara güvenip son gün eşime bu parayı transfer etmeseydik sıkıntı olabilirdi. O nedenle benim naçizane tavsiyem eğer @gucarslan’ın ortak hesap tavsiyesini siz uygulayamıyorsanız o zaman talihli kimse onun hesabında yüklü miktarı gösterin derim.

• @Aslı-Uslu haftaya carsamba mülakatim perşembe günü alıcam ben

• geçen yıl götürdüğüm hesap dökümüne bakmadan geri verdiler, bu bakmayacakları anlamına gelmiyor ama tarihe çok takılacaklarını düşünmüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheEcot kasmak olarak algılamayın bunu..
    eğer imkanınız varsa yapın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 Turquoise Horizon elbette güvenilir bir firma, gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.
    yıllardır forum kullanıcılarına hizmet vermekte kendileri.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |