Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi ben amerikanin belkide en bilinmeyen eyaletinin kucuk bir sehrinde yaşıyorum 🙂

• Kucuk sehirlerde sorun olmaz cok fazla. Kullanicidan deneyebilirsiniz. Buyuk sehirler biraz riskli bu konuda.

• @semavi ustad ben genelde Facebook marketplace kullaniyorum. bunun haricinde onerebilecegin site var mi?

• @semavi birde araci ekspertiz'e sokmak en garanti yol olur degil mi? daha sonra suprizlerle karsilasmamak adına
    Ya da, kardesim sen benim ilk sayfada yazdiklarimi yap sikinti yoksa devam et mi dersin?

• @cafer-mokar Buradaki Walmartta Avrupa model arabalara servis vermiyorlar.

• @cafer-mokar, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi birde araci ekspertiz'e sokmak en garanti yol olur degil mi? daha sonra suprizlerle karsilasmamak adına
    Ya da, kardesim sen benim ilk sayfada yazdiklarimi yap sikinti yoksa devam et mi dersin?

Ucuz arac alacaksaniz expertiz olayina sicak bakmazlar yada expertize sokarsaniz arac alamazsiniz... Araba TRdeki kadar degerli bir sey degil. 5bin dolarlik bir araci expertize sokarsaniz 5 bin masraf cikar 🙂 Hatta burada su cizik, buradan su ses geliyor derseniz 'karsida sifir bayi var, siz oraya gidin' deyip kestirip atabilir satici...

elbette 2020 low mileage vs aliyorsaniz bunlari talep edersiniz lakin ikinci elde kendi fiyatlamanizi yapmaniz gerekir ucuz araclarda...

Mesela ben ayni arabadan satiyorum bazen ayni anda... Birisi 7bin oteki 13bin dolar... Niye 7 bin? mileage yada sorunlari nedeniyle... O arabada bu sorunlar var diye fiyat indirimi isteyemezsiniz. Expertize de soksaniz durum bu olur. Sorunu olmayan zaten 13bin dolar...

Yani siz hesap kitap yapacaksiniz... Kaporta cizigi vs sorun mu sizin icin? Koltuk yirtik, bu sorun mu? Eger kozmetik dertleriniz yoksa (kaporta boya ic trimler vs) mekanigi duzgun bir araci cok ucuza alma imkaniniz olur...

Maalesef yeni gelen Turkler kozmetige cok takiliyor ve cok iyi mekanige sahip arabalar yerine, iyi temizlenmis copleri alabiliyorlar...

Iste bu farki anlamak icin Amerika'da yasanmislik gerekiyor... Turkiye'de deger verdigimiz seyler farkli, burada farkli...

• Yasaklı

@semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Prm-oguzhan, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi bu yazdıklarınızda algım tamamen değişti almanda alabilirim aslında ya iyi araştırırsam dedim kendi kendime. Honda ve Toyota gibi araçların işçiliği hep düşük diye söylenmişti demek ki bu tamamen fırsatçı mı değil mi olarak karşımıza çıkıyor. Sizin önereceğiniz araçlar neler olur ilk başta hanıma ve bana alacağım ortalama 10 bin dolar downpayment vererek (5 bin 5 bin) gerisinide finanse edip (maximum vergiler dahil 12 bin dolarlık araçlar ) almak istiyorum fikirlerinizi merak ediyorum şimdiden teşekkürler ✋🏼

12binlik arac finans etmek cok mantikli olmayabilir... Butceyi artirip 7-8lik 2 arac almaya calisin...

Finansa girdiginiz anda banka chargelari, full coverage kaskolar ivir zivir maliyetler olacak... Bir coguna aylik odeme dusuk diye ses cikarmayacaksiniz ama acisi sonra cikar....

iyi bir geliriniz varsa ferrari alin isterseniz... Lakin finans olayi ucuz, kelepir bir sey degildir. Konforludur sadece , oda odeme gucunuz var ise...

Herhalde en zor sektorlerden birinde hizmet veriyorum. Yeni gelen bazi Turk arkadaslar arac almaya geliyor... Arabadan cok 'burada arabadan zarar edilir, aldiginiz fiyatla sattiginiz fiyat' gibi seylere girmeyin deyip oryantasyon yapiyoruz... Bir cogu elbette anliyormus gibi olsada tam olarak algilamalari bir kac araba al sattan sonra basliyor 🙂

Cevap için teşekkürler Kadir hocam anladığım kadarıyla nakit al 7-8 Bin dolarlık 2 araç al diyorsunuz cash olarak yazdıklarınızdan bunu çıkardım. Peki önerebileceğiniz bir marka varmıdır başlangıç olarak bu araçla başlamanız iyi olur şu markelara odaklanın dediğiniz. 7 - 8 binlik araçlar amerikada başıma iş açar mı ? Başlangıç için hangi marka modeli önerirsiniz teşekkür ederim şimdiden

• @semavi bende ayni kafadayım. cizikmis, rengi solmusmus, koltuğu delikmiş bunlar benim icin çok da onemli degil.
    benim icin motor'da yürüyen aksamda sikinti olmasın yeter.
    O mantikla arac bakiyorum zaten ve arabaya da çok para vermek istemiyorum öyle marka model takıntım da yok.

Bakalim artık, umarım temiz birsen denk gelir. Acelem yok zaten temiz gibi duranlara teklifimi yapıp kenara çekiliyorum. Denk gelen olursa alacağım.

Tesekkurler yanitlariniz icin.

• @Prm-oguzhan Çok çalınıyor sanırım kronik bir olayı var geçenlerde sıfır alınan bir hyundai çalınmıstı türkün

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@sir-altan Abi simdiye kadar ben cok farkli model arabalar kullandim. BMW ve VW Passat varken, yag ve filtre degisimleri diger Japon arabalarina gore daha pahaliydi. Mesela Toyota ve Nissan icin $60 oduyorsam, Almanlar icin $100 uzeri oduyordum.

Arkadasimda 2017 hybrid Mercedes var. Yilda bir defa yag ve filtre degisimi yapiyor. Bu gectigimiz yaz $360 odemis. Bende 2017 Nissan var, yilda 2 defa yag ve filtre degistiriyorum ve $90 + $90 = $180. Benimkinde lifetime yag/filtre bedava, o yuzden odemiyorum ama odeseydim, yillik su an icin $180 olacakti.

Ben de seninle ayni fikirdeyim, hangi model olursa olsun, 100 bin miles sonrasinda engine problemleri yavas yavas basliyor. Fakat eger tum bakimlarini duzenli ve zamaninda yaparsaniz, 300-400 bin miles bile kullanabilirsiniz.

Merhaba lifetime oil & filter change hizmetini nereden satin aldiniz?

• @hasbelkader Arabayi sifir almistim, aldigim Nissan dealeri vermisti. O zaman tek seferlik $300 odedim ve lifetime oil/filter bedava.

• @Prm-oguzhan Japon markalarını tavsiye ederim. Honda/Toyota/Nissan iyidir dayanıklıdır. Bakımları da nispeten avrupa markalarına göre hesaplı. Gövdesinde çok büyük paslanma, çürüme yoksa makyajını boşverin. Motor, şanzuman, klima gibi önemli aksamları iyi durumdaysa alın geçin.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@hasbelkader Arabayi sifir almistim, aldigim Nissan dealeri vermisti. O zaman tek seferlik $300 odedim ve lifetime oil/filter bedava.

cok iyi bir promosyon yakalamissiniz. bilgi icin tesekkurler.

• Benim sifir aldigim 2015 Toyota Corolla ya arkadan carpilip hurda olunca yine aynisini ikinci el bir tamirciden almistim. 2017 den beri kullaniyorum. simdiye kadar duzenli bir sekilde oil, filter degistirttim. Aku ve frenleri 120k milage da degistirmistim. Gecen sene steering fluid i degistirdim. Araba milage 155k ulasti. Arabada herhangi bir problem yok.
    Simdiye kadar spark plug degistirmedim. Internette her 60k da degistirin diyor. Buyuk ihtimalle arabada takili olanlar fabrikadan orjinal. Ariza yapmadan degistirmeli miyim?
    Transmission oil degistirmeli miyim?

• ⭐⭐

@hasbelkader spark plug dediğiniz bujiler herhalde. Bosch marka ile değiştirirseniz iyi olur. Her an bir arıza çıkartabilir. Zira söylediğinize göre baya uzun süredir üstünde.
    Bunun yanında transmission oil de şanzıman yağı, bununda aslında belli bir milden sonra değiştirilmesi gerekiyor. Şu zamana kadar hiç değişmemişse şanzımanda da ilerde sıkıntı çıkartabilir. Ben olsam değiştirirdim hala binmeye devam edeceksem.

• @Prm-oguzhan Merhaba ben NC araç bakarken hendrickcars diye çok büyük bir dealer var oraya gitmiştim. Satıcı araçarın fiyatlarını web sitesinin ortalama 2-3k altında fiyatlar söyledi. Webte daha fazla fiyatı olduğunu söylediğimde onlar web fiyatları fazla burada müşteriye indirim yapıyoruz webten ucuza fiyat veriyoruz demişti. Sizde bayiye gidip fiyatlara bakın yapabiliyorsanız pazarıkta yapın.

• @selamibasaran tesekkur ederim.

• Herkese merhaba, bugünkü sorum ben US te araba alımında ne kadar kazıklandım ya da hiç kazıklanmadım? trde şirket arabası kullandığımdan arabalardan hiç anlamadığımı da belirtmek istiyorum. Buraya geldikten sonra arabanın ne kadar elzem olduğunu 1. Hafta öğrendim sonuçta tanıdık vasıtasıyla uygun fiyatta ne alabiliriz diye düşündük bu tanıdık şahıs bir araba ayarladı benim önem verdiğim tüm paramı arabaya bağlamamaktı açıkçası çok ihtiyacım olduğundan her ne kadar bu arabayla delivery vs tarzı yapılmayacağını benim bile bilmeme rağmen tanıdık aracılığıyla 1k peşin kalan 2,5k ise aydan aya vermeyi kabul ettim. Evet araba 2011 model ford fusion sport 6 silindir 4 çekermiş 174k mileage toplamda suanda 178,5k mileage DoorDash yaptığımdan dolayı 2 güne 1 yakıt koyuyorum. 3,5k usd. 1 ay kullanmadım arabanın heat sorunu çıktı araba ısınmıyor ben donuyorum camlar buğulanıyor önümü göremiyorum vs. Ben Adana’dan geldim böyle soğuk bilmem arkadaşlar.Gelgelelim arabayı üstüme alabilmek için eksper gibi bir şeye sokuyormuşuz ve araba geçemedi baya bir şey çıkardılar, o da 1,5k usd tuttu onu da Türk birine götürdük onu da biraz peşin verip kalanı aydan aya ödiceğimi bildiği için o da büyük ihtimal biraz fiyat şişirdi gibi geliyor bana. İşin özü bu bindiğim arabanın olayı nedir? @semavi
    Sen yetkili bir abiye benziyorsun herkesten darbe mi yedik şimdi anlat hele sana zahmet 🙂

• @timtim Bana gore Ford marka bir arabayi 100 bin mileage uzeri almak bir hata! Ustelik, 2011 model ve $3500 fiyat cazip gorunuyor olsa da $1500 de masraf cikmis daha ilk ayda. Doordash yaparken kullandiginiz icin daha da yipranacak ve baska sorunlar da cikmaya devam edecektir. Yerinizde olsam, tamirden sonra $4000 veya uzerine satmaya calisirim.

• @MySea işte bilemeyince mantıklı gibi gelmişti başta da aceleci ve acemice davrandım. Bu arada size teşekkür etmek istiyorum kullandığınız üslup ve olaylar karşısında yaklaşımınız konusunda. Eyvallah. İmzanızda Newark yazdığını düşünerek çok uzak olmadığınızı sanıyorum. Bir gün müsait bir zamanınızda elinizi sıkmak isterim. ( Bu arada başka bir sayfada dediğiniz Türk rest. (Troy’s pizza, Smileys Dinner) gittim ama bir şey çıkmadı olsun yine de tavsiye için tekrar teşekkür ederim)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |