DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tubikanasofa öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    case numaranız 54XX mi yoksa 54XXXlerde mi?

• Merhabalar, excel dosyasında ki Ocak ayı vize alan arkadaşların tarihleri gitmiş sanırım,

image.png

• Ben 3 doz covid aşısı oldum eşim 2 doz aşı oldu. Fakat bu aşıları son 1 yılda olmadık. Bir arkadaş son 1 yılda hatırlatıcı doz olunması gerektiğini belirtmiş. Aşı dozlarımız tam olmasına rağmen yine de hatırlatıcı doz olmamız gerekiyor mu?

• @mustafa_27 evet, son 1 yıl içerisinde hazırlatma dozu olmanız gerekiyor.

• Merhaba, benim randevum Frankfurt'ta çıktı. Şimdi dosyamı açtırıp yeni eşimi dosyaya ekletmem gerekli. Bunu nasıl yapacağım mail mi atmam gerekli? Bir de, seçili doktoru nereden görebiliyoruz randevu için?

• @hsn-kartal siz söyledikten sonra biraz dosya taşıma işine baktım da gerçekten çetin mücadeleler dönüyor. Ama buna imkanı olmayan insanlar için de beklemekten başka çare görünmüyor gibi. Yine de fırsat kollayacağım. Umarım güvenmediğimiz o Ankara bizleri bu sefer yanıltır diyelim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Summer-0 konsoloslukla iletişime geçin ve diğer detaylar için de konsolosluğun websitesini kontrol edin.

• @eray26 bu konuda sizden bilgi almak istiyorum biraz. mesaj gönderdim size, uygun zamanda dönüş yaparsanız sevinirim 🙂

• merhabalar. yakın tarihte mülakat bekliyorum tabii stres ve heyecan içerisindeyiz. red sebepleri yani herhangi bir olumsuzluk sebebi neler olabilir sizce? (greencard çıktıktan sonra yani mülakata 4 aylık evli şekilde gideceğim, bu da sorun oluşturur mu endişesi var.)

• Selamlar, ikinci ay attığım maillerin konsolosluk dönüşleri aşağıdadır. Africa, Güney Amerika henüz denemedim. Hepimize bol şans.

image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu eğer ilk başvurunuzda hatalı işlem yapmadıysanız ve evliliğiniz sahte değilse korkacak bir şey yok.

• @gucarslan hatalı işlem dediğiniz, formda vermiş olduğum bilgilerden mi bahsettiniz

• @dkagan55 ben de yaklaşık 40 ülkeye mail attım, henüz olumlu dönüş almadım.Sanırım henüz olumlu dönüş alan olmadı.

• @gucarslan hocam abd sinovac aşısını kabul ediyor mu?

• @Gupse , benim anladığım , KCC deki dosyalarımızın konumları TIP4'e
    dönmeden dosya taşımaya çok yanaşmayacaklar. Telegramdan da bazı yabancı grupları da takip ediyorum bizim forum kadar ayrıntılı olmamakla birlikte . KCC nin istediği şartları sağlamayıp da ( Oturum, vatandaşlık vs..) henüz dosya taşıyana rast gelmedim. Aralıklarla havuzu genişleterek mail atmaya ve araştırmaya devam edeceğiz. Şu aşamada yapabileceğimiz pek de bir şey yok.

• @dkagan55 Dosya konumundan ziyade, iş yüklerinin durumuna göre karar verecekler.Ocakta ceac verileri yayınlandıktan sonra ilerleyen aylarda yardımcı olacak konsolosluk çıkacaktır diye umut ediyorum.

• @hsn-kartal Hocam ben ekim ayı bittikten sonra bir kaç tane mail attım, bir beklentim yoktu zaten sürecin başında ama yine de reaksiyonu görmek istemiştim. Nitekim yazdığım üç yer de o aşamada kabul etmedi. Hepsinin yazdığı da sadece kendi vatandaşlarına randevu verdiği idi. Artık 1 Ocak itibariyle konsolosluk performanslarını takip ederek, aktif olma durumumu beklemeden dosya taşımaya çalışacağım. Schengen vizem var uzun süreli; gerekirse tüm evraklarımı hazırlayıp çat kapı randevu almaya çalışacağım o kadar yol geldim, siz beni almadan gitmiyorum diyeceğim. Contayı yaktım.

• @aura bazı konsolosluklardan auto reply maili geliyor mailiniz bize ulaştı gibisinden. Bazen de talebinizi anlamadıkları için garip cevaplar verebiliyorlar. Genelde birkaç gün sonrasında talebinizi cevaplıyolar. Sürekli mail atmak çok mantıklı olmayabilir.

• @Aslı-Uslu 7.2 de mülakatınız var ve tabloya bilgi girmemişsiniz neden acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu ilk başvurudaki hatalı bilgi vermeniz.
    evli olduğunuz halde bekar, çocuğunuz olmadığı halde çocuğunuz olması vb.
    yoksa kapı numaranızı yanlış yazdığınız diye kimse size red vermez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |