DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @drhalilyilmaz dosya taşımayı araştırmalısın.

• Arkadaslar suanda avrupada hangı numaralar alınıyor mulakata

• @drhalilyilmaz Merhaba, 2023 yılında Ankara'nın yavaş performansı nedeniyle GC Kazanan CS No yüksek olan arkadaşlarımız aşağıdaki 2 yöntemi uyguladılar. (2. Yöntemi herkes yapamıyor ne yazık ki)

1. Yöntem; Dosyalarını farklı ülkelere taşıdılar. Bunun için de Amerika'nın Göçmen vize mülakatları yapılan ülkelerine mail göndererek dosyalarını taşımak istediler. Bunun için forumda dosya taşıma ile ilgili mülakatları okumanızı öneririm. Dosya taşıyan arkadaşlar tecrübelerini forumda yazdılar.
    2. Yöntem; Eğer Amerika için turist vizeniz var ise; Amerika'ya giderek "AOS" yapabilirsiniz. (AOS = Adjustment Of Status) Aos yapabilmeniz için CS NO'nun "Current" olması gerekmektedir. Örneğin; sizin numaranız "21xxx" ise bülten de 21000 'li numaralar gelmeden prosedürü başlatamazsınız. Bu arada AOS için yazılı olmayan ancak yapılması önerilen 90 gün önceden giderek Amerika'da vakit geçirmeniz önerilmekte ve Numaranız Current olduktan sonra statü değişikliği prosedürünü başlatmanız gerekmektedir. Yine örnek vermek gerekirse; Diyelim ki tahminen "21xxx" numaralar Haziran 2024 gibi mülakat dağıtılacak ise Mart 2024 gibi Amerika'ya gitmeniz 90 gün yaşamanız ve Haziran 2024 numaranız "Current" olduktan sonra prosedürü başlatmanızdır. Yine "AOS" için spesifik olarak forumda yaşanan tecrübeler anlatılmıştır ve bu konu özelinde de spesifik olarak konu başlığı bulunmaktadır. . (Aratmanızı öneririm) Not: 90 gün kuralı yazılı değildir. Örneğin; Mayıs'da yada Haziran'da Amerika'ya giderek prosedürü başlatabilirsiniz. (Numaranız current olduğu tarih anlamında dedim.) Bu yıl 07 Eylül'de kotalar bitti, dolayısıyla dosya da taşısanız, Aos'da yapsanız zamanla çok önemlidir. Bu yıl bunu kötü anlamda tecrübe (Şanssızlık) eden çok arkadaşımız oldu. 😞 😞 Onlar için çok üzgünüz, gelecekte umarım tekrar GC kazanırlar ve kartlarını alırlar..
      Saygılarımla,

• Bu ileti silindi!

• @Redbeard, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@drhalilyilmaz Merhaba, 2023 yılında Ankara'nın yavaş performansı nedeniyle GC Kazanan CS No yüksek olan arkadaşlarımız aşağıdaki 2 yöntemi uyguladılar. (2. Yöntemi herkes yapamıyor ne yazık ki)

1. Yöntem; Dosyalarını farklı ülkelere taşıdılar. Bunun için de Amerika'nın Göçmen vize mülakatları yapılan ülkelerine mail göndererek dosyalarını taşımak istediler. Bunun için forumda dosya taşıma ile ilgili mülakatları okumanızı öneririm. Dosya taşıyan arkadaşlar tecrübelerini forumda yazdılar.
    2. Yöntem; Eğer Amerika için turist vizeniz var ise; Amerika'ya giderek "AOS" yapabilirsiniz. (AOS = Adjustment Of Status) Aos yapabilmeniz için CS NO'nun "Current" olması gerekmektedir. Örneğin; sizin numaranız "21xxx" ise bülten de 21000 'li numaralar gelmeden prosedürü başlatamazsınız. Bu arada AOS için yazılı olmayan ancak yapılması önerilen 90 gün önceden giderek Amerika'da vakit geçirmeniz önerilmekte ve Numaranız Current olduktan sonra statü değişikliği prosedürünü başlatmanız gerekmektedir. Yine örnek vermek gerekirse; Diyelim ki tahminen "21xxx" numaralar Haziran 2024 gibi mülakat dağıtılacak ise Mart 2024 gibi Amerika'ya gitmeniz 90 gün yaşamanız ve Haziran 2024 numaranız "Current" olduktan sonra prosedürü başlatmanızdır. Yine "AOS" için spesifik olarak forumda yaşanan tecrübeler anlatılmıştır ve bu konu özelinde de spesifik olarak konu başlığı bulunmaktadır. . (Aratmanızı öneririm) Not: 90 gün kuralı yazılı değildir. Örneğin; Mayıs'da yada Haziran'da Amerika'ya giderek prosedürü başlatabilirsiniz. (Numaranız current olduğu tarih anlamında dedim.) Bu yıl 07 Eylül'de kotalar bitti, dolayısıyla dosya da taşısanız, Aos'da yapsanız zamanla çok önemlidir. Bu yıl bunu kötü anlamda tecrübe (Şanssızlık) eden çok arkadaşımız oldu. 😞 😞 Onlar için çok üzgünüz, gelecekte umarım tekrar GC kazanırlar ve kartlarını alırlar..
      Saygılarımla,

Çok bilgilendirici olmuş emeğinize sağlık.

Size bir yorum sorusu olarak sormak isterim, sizce 5xxx sayılara ne zaman mülakat tarihi verilir. 2nl ve görüşme tarhileri ne olur? Geçen seneki incelememde ocak gibi 2nl maili mart gibi mülakat görüşmesi olmuş ama geçen senelerde current ilk bültende olmuştu bu aralık bu sene ise aralık 2 ay geçikmeli current oldu. Sizce bu durum tarihleri ileri zamana öteler mi?

• @yusufalak Yusuf Bey Merhaba, forumda çoğu insanın verdiği cevabı vermek istemiyorum ama tahmin zor ya, sonuçta her yılın dengeleri başka oluyormuş. (Klasik cevap) Sonuçta burada önemli olan Ankara'nın performansı, ben bu yıl güveniyordum Ankara'ya ancak fikrim 1 ay öncesinde değişti. Bir de üzerine Jeopolitik kötü gelişmeler olduğu için ve Ülkemizin duruşu etkileyecektir. (Politik yorum gibi oluyor) Sonuçta ortam geriliyor ve bunun siyasal sonuçları olacaktır diye düşünüyorum. 😞 Ülkemizin duruşunun yanlış yada doğru olduğundan bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Normal şartlar da Ocak gibi olması gerektiğini düşünüyorum. Mart gibi de mülakat olur diye düşünüyorum. Ancak yanlış bilmiyorsam (Tecrübeli arkadaşlar yorum yapar.) Current olsanız bile illaki %100 davet alacaksınız diye bir durum yok zaten. Dolayısıyla dosya taşıyanlar yada AOS yapanlar aslında kendi şanslarını kendileri yaratıyor diye düşünüyorum. Dediğim gibi %100 mülakat daveti alınacak diye bir durum yok diye biliyorum. Tecrübeli birisi umarım bu yoruma katkı sağlar.
    Saygılarımla,

• Tekrar Merhabalar,

Dosyamı Sofya'ya taşıdım. KCC e mail attığımda 4 saat sonra dönüp dosyamın taşındığını söylediler. Burada interview sıram geleceğinden daha umutluyum. DS260 açıldıktan 6 gün sonra doldurmuştum, belki bu etkiler beni. Transfer yaparken Türk ve Bulgaristan pasaport id ve Bulgaristan doğum belgemi ekledim
    Bilen varsa bir iki sorum olacak. Türkiye'ye 5 yaşında Bulgaristan'dan göç ettiğimde nüfus memuru doğum yerlerine dikkatli bakmadan sadece denden yapıp benim doğum yerime de ablamınkini yazmış. Bu hata şimdiye kadar hayatımı etkilemedi. Ben daha önce ABD den 3 kere vize (2 kere M1 ve 1 kere C1/D ve aynı anda verdikleri B1/B2) aldım. B1/B2 vizem hala geçerli 2027e kadar. Ama şimdi içime kurt düştü ne yazık ki bu doğum yeriyle alakalı.

1)Bulgaristan pasaportumdaki doğum yeri ve Türk pasaportumdaki doğum yeri farklı gözüküyor. Bunla alakalı sorun yaşamadım bu yaşa kadar ama bu ufak şey mülakatta başımı ağrıtır mı? Türkiye doğum yerine düzeltirsem tapu diploma banka hesapları vb ne kadar çok sıkıntı yaşarım? Sadece isim denklik belgesi alsam yeterli olur mu?

2)Toplanan belgelerin geçerlilik süresi var mi? Bulgaristan court certificate 6 ay geçerli deniyor ama diğer belgelerin bir geçerlilik süresini göremedim. Mesela kaç ay önce belge toplamaya başlamalıyız?

3)Aos denilen ABD'deki işlem yaklaşık ne kadar sürmektedir. İşten ücretsiz izin alıp gitsem son seçenek olarak current olmayı mı beklemem lazım?

Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rumblefish85 merhaba,

1- başvururken ve DS160 da doğum yerinizi ne yazdınız?
    2- eğer sofya'dan çıkış yapmaz ya da bir daha giriş çıkış yapmazsanız süresi yok, ama çıkış yaparsanız 6 ay.
    3- aos'un belirli bir işlem süresi yok, bulunduğunuz eyalete göre değişir. ve başlamak için cn'niz cutoff içinde olması gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozmell, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar suanda avrupada hangı numaralar alınıyor mulakata

bu verilerin 1 ocak itibariyle yayınlanacağını defaatle aktardık forumda.
    lütfen aklınızdaki soruları yazmadan önce forumdaki ilgili başlıkları kontrol etmeyi unutmayın..

• @gucarslan doğum yerime Türk pasaportumdakini yazdım daha önceki vizelerde de aynı şekilde Türk pasaportu yazmıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rumblefish85 peki siz reelde bulgaristan'da mı yoksa türkiye'de mi doğdunuz?
    türk pasaportumdaki yazdım dediğiniz yer neresi?

• Merhaba tekrar @gucarslan

Ben reelde Bulgaristanda doğdum ama Türkiyeye göç ettiğimizde nüfus memuru ablamın doğum yerinin altına denden ("") işareti atmış yanlışlıkla ve farklı bir bulgaristan ili göstermiş Türk pasaportunda. Şimdiye kadar hep Türk pasaportundaki doğum yerini kullandım. Diğer abd vizelerini alırken de bu şekilde aldım, fakat şimdi Bulgaristan ve Türk doğum belgelerinde farklı iller gözüküyor. Ben ds260 a ana bilgi olarak tamamen Türk pasaportundaki bilgileri girdim (isim aynı soyisim farklı ve doğum yerleri farklı pasaportlarda) ve kullandiğim diğer isim ve pasaportlara Bulgaristan bilgilerimi ekledim. Green card vizesi alacağım pasaportta Türk pasaportu.

İsim denklik belgesi alacağım ama doğum yerlerinin farklı gözükmesi biraz kurt düşürdü içime açıkçası. Bu sıkıntı çıkartmaz diye umuyorum ama bir danışmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rumblefish85 lütfen sadece yazdığım sorulara cevap verin ki, yaşadığınız durumu net anlayıp size destek olayım 🙂
    diğer türlü yazdığınız her cümle konuyu karıştırıyor çünkü..

bulgaristan'da doğdunuz ✔

dv'ye başvururken doğum yerinizi neresi yazdınız?

türk pasaportunuzdaki doğum yeri neresi?

bulgar pasaportunuzdaki doğum yeri neresi?

• @gucarslan

Tabii ki 🙂 Biraz kafa karıştırdıysam kusura bakmayın

Dv'ye başvururken doğum yerinizi neresi yazdınız?
    Dv'ye başvururken doğum yerim olarak ülke çıkıyordu ona Bulgaristan yazdım. Ds260 formuna ise gene bulgaristanda olan Türk pasaportundaki doğum yerimi yazdım, Haskova

türk pasaportunuzdaki doğum yeri neresi?
    Haskova, Bulgaristan
    bulgar pasaportunuzdaki doğum yeri neresi?
    Kırcali, Bulgaristan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rumblefish85 şimdi oldu 🙂

hiçbir sorun olmaz bu haliyle.
    sürecinizde bol şans.

• Merhaba arkadaşlar biliyorum zamanınızı alıyorum, büyük ihtimalle de daha önce sorulmuş ve yanıtlanmıştır. (En azından ilk sorumun cevabının evet olduğunu bir kaç kez gördüm.)
    Ancak yine de doğrulamak, olası bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına tekrar sormak istiyorum. Takdir ettiğiniz üzere ülke konsolosluğunun çalışma düzensizliği ve mevcut gelişmeler büyük ihtimalle süreci olumsuz etkileyeceği için ben de tekrar başvuruda bulunmak istemiyor değilim.

Her ne kadar 8000'lerde CN olsa dahi insan diğer arkadaşlar gibi endişelenmeden edemiyor....

1)O nedenle geçen sene kazanmış birinin (2024EUX8XXX) bu sene (2025EU için) başvuruda bulunması herhangi bir sürece olumsuz durum teşkil edebilmekte midir?
    2) Ayrıca geçen 2024EUX8XXX CN ile kazandığım başvuruda kullandığım resmi tekrar sisteme yüklesem mükerrer algılama ya da otomatik eleme gibi bir duruma düşer miyim?

Kısaca sormak istediklerim, kazanılan ve mülakat beklenilen yıl içinde tekrar başvuruda bulunmanın mümkün olup olmadığı ve bu başvuruda eski (kazanılan yıl kullanılan) fotoğrafı yüklemenin herhangi bir sakıncası olup olmayacağı üzerinedir.

Herkese teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Demayfo merhaba,

1- hayır
    2- yeni foto ile başvurun.

bol şans.

• @gucarslan Uğur Bey ben geçen sene kazandığım fotoğraf ile başvurmuştum tekrardan geçersiz mi olur şimdi başvurum ? Tekrardan başka bir fotoğraf ile başvuru mu yapmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben kurallara bakarsanız güncel bir fotoğraf kullanmanız gerektiği açıkça yazar.
    tekrar başvuru yaparsanız da dublicate başvuru sebebiyle zaten sistem sizi elemine eder.
    bu yüzden yapabileceğiniz bir şey yok şuan.

• bugünde bitti gibi hep umudum bugün mülakat dağıtılırdı. Sayfa yenilemekten f5 tuşum eskidi 😃 YİNE YOK YİNE YOK 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |