Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben de 1 lisans bitirdim master bitirdim şuanda 2.lisansı okuyorum.
    1-Lise
    2-Üniversite
    3-Master
    Ocak ayının sonunda 2.lisanstan mezun olacağım için katıldığım eğitim kurum sayısını 4 yazmadım zira başlangıç ve bitiş tarihi istiyor
    Diploma yazarak doğrusunu yazdın
    Lise mezunu olanlar "diploma" yazar
    Üniversite mezunu olanlar "Bachelor's of degree" yazar
    Master mezunu olanlar "master of degree"yazar
    Sen de lise mezunusun daha üniversiteden mezun olmadın.
    Yani verdiğin bilgiler doğru👍
    Yani katıldığın eğitim sayısına 1 demen en doğrusu
    Ancak 2 desen de çok sorun olmayacaktır.

• @mardin-le-gund Kesinlikle katılıyorum haklısınız .Bizlerin en büyük yanlışı ;Doğru bildiğimiz,mantık çerçevesinde dahi aklımıza yatan şeyleri,tamam kardeşim doğrusu bu işte demek yerine.“Acaba dedirtip” onaylanma hissine ihtiyaç duyduran davranışlarımız.Gerçekten bu detaycılık da değil.Tamamen onaylanma içgüdüsü.Yanlış.Baktığımız da sırf bu tarz sorular yüzünden formda defalarca aynı sorulara cevap veren @crazycells ’in sabrını da tebrik ediyorum.Kendi İşlerimizi hep bizler zorlaştırıyoruz.

• @redcka DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın, @sash sizde böyle bir durum var mıydı? Mülakatta bunun konusu geçti mi?

Böyle bir durumda bende vardı. Gereksiz bir tartışma sonucu olay mahkemeye kadar uzamıştı, hakim tarafında suçsuz bulundum ve hiçbir ceza almadan beraat kararı aldım. hiçbir şekilde adil sicilime yansımadı fakat uyap sisteminde mahkeme kaydı çıktığı için E-devlet üzerinde arama yapınca görünüyordu, mülakat esnasında mahkeme kayıtlarını yanıma almıştım, bu olayın konusu bile açılmadı :))

• Merhabalar. Ben Kcc den mail aldim evraklarla ilgili sorum su ben 1.5 yil kadar abd de kaldim ordan da police certificate almam gerekiyor mu eger gerekiyorsa nasil alabilirim? Birde askerlik belgesi isteniyor askerligi halen yapmadim bedelli yapacagim ve nisanda onun evraklarini mi gondermeliyim? Gonderdigim evraklar turkce olursa ingilizceye cevirmeme gerek yok demi

• @dnzyldrm Abd oldugun için alınmıyor diye biliyorum ..case numaranız kaç acaba?

• @mel 13XXX

• @dnzyldrm biz de 1 yıl yaşadık Abd’de arastirdigimizda police certificate icin gerekli ulkeler arasinda yoktu saniyorum kendileri ulasabiliyor

• @mel Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries, which can be found at https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html. Click the link to find if a police certificate is required for your country.
    Boyle bir cevap attilar burda usa var ama turkey yok

• KCCye mail yolladım yardımlarınız için saolun. Numaram 7xxx sizce ne zaman dönüş yaparlar ya da size ne kadar sürede dönüş yaptılar ?

• ⭐⭐

Askerlik belgesini neden istiyorlar askerlik yapmamış olmak bir sıkıntı ya neden oluyor mu?

• @berkergn13
    Minimum 3 hafta sanırım herkes artık güvenlik soruşturmasından geçiyor(AP)
    KCC'ye mail attığınızda otomatik mail geliyor. Bu ilk mail ve minimum 3 hafta sonra belgelerinizin işlendiğine dair mail alabilirsiniz ya da direkt mülakat tarihinizin belirlendiği maili de alabilirsiniz. Siz 7k'larda olduğunuz ve maili belgeleri KCC'ye geç gönderdiğiniz için en erken şubat mülakatına kalacaksınız

• @lordbolton Askerlik yapmamanız bir sorun teşkil etmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redcka DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın, @crazycells ''Herhangi bir suctan hukum giymisseniz mahkeme ve hapis kayitlari (ve ingilizce tercumeleri)'' demişsiniz. Konuyla ilgili bir mesajım vardı fakat tam netleştirememiştim. Herhangi bir suçumuz ya da hapis kaydımız yok. Bir mahkeme kaydımız var. Mağdur olan bizdik ve bu yüzden mahkeme kaydımız görünüyor. Sayın @Mardin-Le-Gund ile de konuştuk. Kendisi de davacı olduğu bir mahkeme kaydini KCC'ye göndermemiş. Sizce bu belgeleri ingilizceye çevirtip göndermeli miyiz? Yoksa arşiv kayıtlı bir sicilimiz olmadığı için göndermesek olur mu?

Sadece sucluysaniz veya ceza aldiysaniz bu durumla ilgileniyorlar. Bununla ilgili bir belge gondermenize gerek yok KCC'ye. Eger goturmek istiyorsaniz konsolosluktaki mulakat sirasinda yaninizda goturebilirsiniz, isterlerse verirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil-şekeroğlu DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Ali Cihan Merhabalar Tekrardan,
    Bugün forumda ki yorumları okurken farkettim.KCC’nin bizden elektronik ortamda istediği mailde ki belgelerden bir tanesin de ;” Bir suçtan mahkum giyindiyseniz bu belgeler de gerekli” diyor.Suçlu değil ancak davacı olduğum bir tane mahkeme dosyam var.Henüz kapanmadı.Acaba bu belgeyi de göndermeli miydim ?
    İstenen belgeleri 11 kasımda göndermiştim.Suçumun olmaması üzerine bu belgeyi direkt atlamıştım fakat diğer arkadaşlar bu konunun üzerine düşünce size danışmak istedim.Teşekkürler.

gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redcka DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Çok haklısınız beni aydınlattınız. Kafamdaki soruları sildiğiniz için tekrardan teşekkürler. Son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Şuan da hala üniversite öğrencisi olarak gözükmekteyim.(aynı zamanda çalışıyorum) ''Number of Educational Institutions Attended''(katildiğiniz eğitim kurumlarının sayısı) kismında üniversite bilgilerimi girdiğim yere hala mezun olmadığım için o günün tarihini yazmıştım. Degree, diploma or certificate received: aldiginiz derece, diploma ya da sertifika kısmına ise ''diploma'' seçeneğini seçmiştim. Mezun olmadığım için elimde bir diplomam olmayacak sizce bunu düzeltmem gerekir mi?

Bir derece ya da diploma almadiysaniz orayi bos birakmis olmaniz gerekirdi. Su an duzeltme yapmaniza gerek yok, mulakat sirasinda bu durumu belirtebilirsiniz. Eger ingilizceniz yeterli degilse forumdaki turkce kaynaklari kullanabilirsiniz, tum sorularin turkce olarak aciklamalari var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzyldrm ABD'den polis belgesi almaniza gerek yok.

Askerlik belgeleri TC vatandaslarindan istenmiyor.

• @mardin-le-gund teşekkürler saolun her şeyi tamamen türkçe yolladım

• Sayin @crazycells cevaplariniz icin tesekkur ederim.

• Şubat Bülteni açıklandı. cut-off Europe 10.000

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |