Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dpdemir Thank you! I hope you will get your visa soon. It's hard to be separated from your family.

• @Valeria-Kaneva Exactly. It’s very hard for me. Thank you. 🙏🏻

• merhaba, e1 vizesi görüşmesinde bize mavi renkli bir kağıt verdiler. Görüşme esnasında eksik bir belge olduğuna dair bir bilgi verilmedi. Başvurunuzu detaylı inceleyeceğim, eksik bir belgeniz olursa iletişime geçeceğiz diyerek gönderildik. Pasaportlarımız onlarda kaldı.
    Kağıdın üzerinde 221g yazıyor. Ek olarak çevremizdeki kimse mavi bir kağıt almadı. Herkes red/onay ya da sarı kağıt alıyordu. Kağıdın üzerinde ek belge talebi ile alakalı bir metin var. Fakat officer bize bu konu hakkında hiçbir şey demedi. Duruma dair bir fikri olan var mı? Daha önce Mavi kağıt alan var mı?

• @gelecegeyatırımcı Merhaba, pasaportlarin onlarda kalmasi iyi bir sey aslinda. Kisa surede tamamlanacaktir sureciniz diye dusunebiliriz bu durumda. Mavi kagit genelde eksik bir evrak oldugunda veriliyor diye biliyorum. Size verilen kagidin uzerinde herhangi bir isaret vs. var mi?

Ornegin, bana sari kagit verildi. Administrative processing kismina tik attilar. Bu sebeple Ap surecindeyim. Baska bir neden, eksik evrak vs. yok.

• @dpdemir Merhaba cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Orada beklerken diğer insanları izleme fırsatı buldum. Eksik evrakları olduğunda hangi evrakların eksik olduğunu işaretledikleri bir kağıt verip yanında da sarı kağıt verdiler. Bizim officerımız herkesi reddetti bizden önceki. Bize kağıdı verirken oldukça güler yüzlüydü onay vereceğini sanmıştık. Sonra başvurunuzu inceleyeceğim, gerek duyarsam evrak isteyebilirim dedi. Mavi kağıdın üzerinde de eksik belgemiz olduğuna dair bir yazı yazıyor fakat officerımız bu konuda bir şey söylemedi. İşaret de yok...

• @gelecegeyatırımcı görüşmeyi yaptığınız kişi sarışın, gözlüklü beyefendi miydi?

• @gelecegeyatırımcı Anladim. Konsolosluga [email protected] adresinden bir mail atip durumunuzu anlatmanizi tavsiye ederim. Mailde dosya numaranizi mutlaka belirtin. Henuz bir bilgi gelmedigini, gondermeniz gereken bir evrak olup olmadigini sorabilirsiniz. Pasaportlari geri vermediklerine gore bence sizin bir ay icinde sonuclanir.

• @cedric ben de görüşmeyi onunla yaptım 🤔

• @hulyarslan ben de 😔

• Yani bu kadar denk gelmesi çok ilginç. Keyfi olarak ap’ye bırakmış hepimizi

• @cedric Ben daha once turist vizemi alirken de Ap’ye kalmistim. Onun icin bu kez de bekliyordum ama bu kadar uzamasini beklemiyordum. Daha once turist vizesi oldugu halde 40 gunde tamamlanmisti.

• Yasaklı

Arkadaşlar , zamanlarınız ne kadar oldu . Ve ortalama kaç güncelleme aldınız ?

• @omercay55 neredeyse 4 ay oldu ve güncelleme aralığım 15 gün e çıktı (ceac) konsolosluğun sitesinde haftada en az iki kez oluyor. Sizin ne kadar oldu ?

• @cedric, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

@gelecegeyatırımcı görüşmeyi yaptığınız kişi sarışın, gözlüklü beyefendi miydi?

İstanbul' da girdim. Kel gözlüklü orta yaşlarda bir beyefendi idi.

• @hulyarslan pasaportlarınız size verildi mi? verildiyse ne zaman teslim edildi processing verildikten sonra?

• Görüşme günü pasaportumu bana geri verdi,, çocuklarımınım pasaportlarını aldı (1 Haziran) çocukların pasaportları 2 gün sonra vizeleri basılı olarak gönderildi.

• Herkese Merhaba, ben EB3 employment based kategorisi eş üzerinden vize başvuranıyım ve Ap’ye kaldım. 4 aydır bekliyorum, bu süreçte Ağustos ayında bizim Priority date’miz aylık yayınlanan vize bülteninde geri gitti. Fiscal Year sonuna gelindiği için Eylül ayında da tarih gerilemesi aynen devam etti. Bu, benim sürecim sonuçlansa bile vize alamayacağım anlamına geliyordu ama emin değildim. Bununla ilgili tam bir bilgi bulamamıştım. Bu gün, Ankara’dan Pazartesi günü yazdığım maile cevap aldım. Sürecimin halen devam ettiğini, sonuçlansa bile şu an için benim kategorimdeki gerilemeden dolayı vize basamayacaklarını belirttiler. Neyse ki; yeni Fiscal Year’la birlikte Ekim ayından itibaren benim Priority Date’im için bu sınırlama kalkıyor. October Visa Bulletin benim tarihim için uygun.

Bunu bilgi olması amacıyla paylaşmak istedim. Eğer vize türünüz, Visa Bulletin’deki kategorilerden birindeyse ve tarihiniz geri gittiyse, asıl başvuran olmasanız da bu durumdan etkileniyorsunuz ve tarihinizin yeniden güncel olmasını beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Umarım kimse bu durumu yaşamadan vizesine kavuşur.

• @hulyarslan Vize türünüz neydi? Biz E1 ile başvurduk, pasaportlarımız onlarda kaldı. Bugün itibarı ile bir hafta oldu processing sürecinde.

• @gelecegeyatırımcı Göçmen vize bizimki. EB3 diye geçiyor. Göçmen olmayan (Nonimmigrant) vizelerde böyle bir durum olmuyor.

• @gelecegeyatırımcı merhaba,siz nezaman girdiniz görüşmeye ?Biz 21 Eylül de girdik ve bizede üzerine 4 tane eksik yazdığı mavi kağıt verdi .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |