Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ekim bülteni açıklandı.

• @moonlight vee yine husran, Feb 08 2019 dan oncesine bakiyorlar kim bilir ne zaman sira gelir bize.

• 1 ay oncesine Gore 13 aylik ilerleme var ama hala bizim PD'den hala 2,5 yıl geride. F2A icin acikca kotu niyetli oldukları Cin, Filipinler, Meksika ve Hindistan ile dünyanın kalan icin ayni tarihi uygulamalarından belli oluyor. Bu ülkelerdeki backlog ile Avrupa ülkelerindeki backlogun ayni olmasının imkanı yok.

• @gembruce tam bir hayal kırıklığı. Ne denir ki. vermiyoruz green cardli yakinlarina vize deselerde artık onlarda rahatlasa bizde rahatlasak. Kaç yıl daha bekliycez.

• @ecom
    Maalesef öyle. Bu aydan çok umutluydum açıkçası. Nisan ayına kadar Allah’tan umut kesilmez gözüyle bakıyoruz. Bir dahaki ay 2020 yılının başına geçerler diye düşünüyorum ben. Tabi en iyi ihtimal. Aksi halde biz 2020 yılında başvuru yapanların bilen an az 1.5 sene daha beklemesi lazım. Bir vize başvurusunun 3 yılı aşkın beklemesi olacak iş değil.

• Onlardan bir iyilik beklemiyorum zaten de umarım çekilen acılar ilerde unutulmaz.

#Ekim2023Bülten

• @gizemaö çok yavaş olduğu söylenilen zamanlarda bile yok bu kadar bekleme süreleri. İyice suyu çıktı bu işin artık mantık yürütmek olmaz çünkü ortada mantıklı bir şey yok. Ankara konsolosluğu bizlere hizmet için değil adeta yabancilar için burada. Yabancilar olmasa heralde dükkanı kapatıp gidecekler. Dv kazananlarini bile perişan ettiler 2 yıldır insanlar vize alacak konsolosluk ariyorlar kendi ülkemizde yokmuş gibi. Kısmen normal sürelere sahip tek vize türü vatandaşların yakınları onlarada artık mecburlar yani.Çok tuhaf zamanlar...

• Ben de çok ama çok üzgünüm 3 yılı geçti sürecimiz ve hala belirsizlik devam ediyor daha da geriye gitmediğine şükrediyorum ama daha ne kadar bekleyeceğiz yazıklar olsun böyle bir hayal kırıklığı olamaz

• DQ'da bekleyenler olarak mandamus davası acsak mi? Artik zamanı geldi sanirim. Hakim gözüyle de yeterince ızdırap çekmedik mi? Ben hiç avukatla süreç yurutmedigim icin öneride bulunamıyorum. Aranızda önerebilecegi iyi bir avukat olan varsa ben varım çünkü normal yoldan hiç bir umidim kalmadı artık. Bu ay ileri gidip, gelecek ay geri de gidebilir. Bir standartları yok. Birlik olursak en azından masrafı düşürürüz.

• @gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

DQ'da bekleyenler olarak mandamus davası acsak mi? Artik zamanı geldi sanirim. Hakim gözüyle de yeterince ızdırap çekmedik mi? Ben hiç avukatla süreç yurutmedigim icin öneride bulunamıyorum. Aranızda önerebilecegi iyi bir avukat olan varsa ben varım çünkü normal yoldan hiç bir umidim kalmadı artık. Bu ay ileri gidip, gelecek ay geri de gidebilir. Bir standartları yok. Birlik olursak en azından masrafı düşürürüz.

Bizim iyi bir göçmenlik avukatimiz var ama böyle davalarla ilgileniyor mu bilmiyorum çünkü genelde gördüğüm amerikali avukatlar açıyor bu davalari. Ama hafta içi sorarım.
    Aslında burada bu konuda eskilerden deneyimli bir arkadaş vardı. Forumda hala aktif mi bilmiyorum ve detayları hatırlamıyorum ama kendisi deneyimiyle bizlere faydali olabilir. @cesurcaner

• 2019 yılını zaten daha önce işledikleri için hızlıca geçecekleniri düşünüyorum. Yoksa hiç bir mantığı yok bunun. Geri gitmek ne demek. Zaten 2020 gelmiş. Orada yazılan 2019, ama 2020 ve 2021 caselerde hareketlilik olacağını düşünüyorum ilerdeki zamanlarda.

• Arkadaşlar bu bültende iki farklı tablo var. Bunun farkı nedir kendimize uygun olanı hangisi acaba neye bakmamız gerekiyor

• @meryem-b. amerika dışından başvuranlar olarak ilk tabloya bakmamız gerekiyor, ikinci tablo amerika içerisinden başvuranlar için

• @ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

DQ'da bekleyenler olarak mandamus davası acsak mi? Artik zamanı geldi sanirim. Hakim gözüyle de yeterince ızdırap çekmedik mi? Ben hiç avukatla süreç yurutmedigim icin öneride bulunamıyorum. Aranızda önerebilecegi iyi bir avukat olan varsa ben varım çünkü normal yoldan hiç bir umidim kalmadı artık. Bu ay ileri gidip, gelecek ay geri de gidebilir. Bir standartları yok. Birlik olursak en azından masrafı düşürürüz.

Bizim iyi bir göçmenlik avukatimiz var ama böyle davalarla ilgileniyor mu bilmiyorum çünkü genelde gördüğüm amerikali avukatlar açıyor bu davalari. Ama hafta içi sorarım.
    Aslında burada bu konuda eskilerden deneyimli bir arkadaş vardı. Forumda hala aktif mi bilmiyorum ve detayları hatırlamıyorum ama kendisi deneyimiyle bizlere faydali olabilir. @cesurcaner

Morrison ile çalışmışlar.

Sanırım 4 Aralık gibi dava süreci başlamış, 1 Ocak'ta dava açılmış ve 14 Ocak'ta mülakat mektubu gelip 22 Ocak'ta mülakata girmiş. Epey hızlı.

O zamanlar kişi başı toplam 1000$ imiş ama şimdi 2000$ istiyor herhalde

• @moonlight teşekkür ederim. Yani ikinci tablo Amerika içerisinde evlenip süreci başlatanlar için değil mi? Dosyamızı Amerika’da avukatın başlatması ve bizim Türkiyede olmamız bu bültene dahil değil. Doğru mu Anladım acaba

• @meryem-b evet benim bildiğim kadarıyla I-485 AOS formu doldurmak için ikinci tabloya bakılıyor o da amerikada bulunanlar için geçerli sanıyorum

• @gembruce mandamus hakkımız var mı bizim acaba? O sadece asylum başvurusu yapanlar için olmuyor muydu?

• @gembruce biz de buraya kadar avukatsiz ilerledik ancak fikrinize katiliyorum yanlis hatirlamiyorsam en son okudugumda 3 senenin dolmasi gerekiyordu o dava icin.
    Artik hukuk yolunu tutmak tek cozum gibi gozukuyor. Zaman gectikce sabrimiz azaliyor. Is 15 dk lik mulakata kalmisken beklemek daha da zor.

• @moonlight Anladım çok teşekkür ederim.

• @ICu Güncel durumda da bu süre ve ücretle olabilecekse benim için makul. Bugün Türk bir avukatın ofisini aradım, mandamus size uygun değil dediler. Morrison'a web sitesinden mesaj bıraktım. Geri döndüklerinde randevu alıp ona da soracağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |