Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kfreeman, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada Vatandaş olduğunuz anda kategorinizi CR1 ile değiştirebilirsiniz diye biliyorum. Bu şekilde süreç hızlanmış olur.

@ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada evet vatandaş olunca başvurup vize kategorilerinizi degistirebilirsiniz.

Tamamdır çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar F2B vizesi için evlenmeme şartı var, bekleme süreleri çok uzun olduğu için planlarımızı alt üst ediyor, bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı? Nasıl bir çözüm üretebiliriz ?

• Arkadaşlar case Tracker da böyle bir mesaj var acaba bu dosyamın incelendiğini ve kısa zaman da bir aksilik olmaz ise onaylanacağı anlamına mı geliyor??As of September 8, 2023, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOExxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• Arkadaşlar F2A başvurusu öncesi Amerika'ya ilk girişi yapmadan önce hazırlamam gereken belgeler neler acaba? Eşimle birlikte bu belgeleri hazırlayalım istiyoruz. Eğer ki Amerika'ya gitmeden önce hazırlarsak Amerika'ya giderken götürürüm diye düşündüm. Form I-130 ve I-130A gönderirken ilk aşamada hangi belgeleri hazırlayalım? Online olarak gönderilebiliyor diye gördüm ama I130 ve I130A ile başka belgeler de gönderiyor muyuz yoksa ilk aşamada sadece onları mı gönderiyoruz vaktiniz varsa anlatabilir misiniz? İlk sayfadaki belgeleri okudum hepsini ama online olarak gönderme durumu kafama takıldı ve tamamen hepsini ilk aşamada göndercez mi göndermicez mi tam onu anlayamadım.

• @ecom merhabalar. Sizin hala randevu mailiniz gelmedi değil mi

• @horoz bu muhtemelen dosyanizin bir memura atandığını o memurun sıranız geldiğinde dosyaniza bakacagi anlamina gelebilir. Çünkü daha bir kaç ay olmuş basvurali bu kadar kısa sürelerde onay görmüyoruz hiç.

• @Atılay-Yeşilada bu başlığın ilk sayfasında yazıyor tüm bilgiler inceleyin spesifik bir sorunuz olursa cevaplayalim. Tüm türkçe belgeleri yeminli tercumana ingilizce ceviri yaptırın. Orjinalleriyle birlikte yuklenecek bu tercumeler. Evrak yükleme yönü yüzünden çok sıkıntı yaşayan oldu. Memur açtığında belgeyi direk düz okunabilir gormeli online başvuru yapacaksaniz. Evlilik cüzdanınızin işlem görmüş tüm sayfaları. Evliliginize ait kanitlar fotoğraflar, yazışmalar, birlikte seyahat ettiginiz biletler rezervasyonlar gibi... şimdilik atlamamaniz gereken hatirladigim detaylar bunlar. Tabi sizinde yuklemeniz gerekenler olacaktır. Dediğim gibi önce ilk sayfayı inceleyin kafaniza takılan şeyleri sorarsınız.

• @meryem-b malesef meryem hanım henüz hiç bir gelisme yok. Bültende yayınlanmadı daha geçen aylarda daha erken yayinlaniyordu. Randevuyu değil bülteni takip ediyoruz artık malesef.

• @ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada bu başlığın ilk sayfasında yazıyor tüm bilgiler inceleyin spesifik bir sorunuz olursa cevaplayalim. Tüm türkçe belgeleri yeminli tercumana ingilizce ceviri yaptırın. Orjinalleriyle birlikte yuklenecek bu tercumeler. Evrak yükleme yönü yüzünden çok sıkıntı yaşayan oldu. Memur açtığında belgeyi direk düz okunabilir gormeli online başvuru yapacaksaniz. Evlilik cüzdanınızin işlem görmüş tüm sayfaları. Evliliginize ait kanitlar fotoğraflar, yazışmalar, birlikte seyahat ettiginiz biletler rezervasyonlar gibi... şimdilik atlamamaniz gereken hatirladigim detaylar bunlar. Tabi sizinde yuklemeniz gerekenler olacaktır. Dediğim gibi önce ilk sayfayı inceleyin kafaniza takılan şeyleri sorarsınız.

Tamamdır çok teşekkür ederim. 🙏🏻

• @ecom gerçekten çok zor bir durum Allah yardımcımız olsun. İnşallah sizinde bir an önce gelir çok uzun sürmüş gerçekten🙏

• Arkadaslar merhaba, amerikaya giriş yaptıktan sonra hemen F2A sürecimizi başlatmak istiyorum. 24 Ekimde Philadelphia’ya giriş yapacağım bu konuda bize yardımcı olacak güvenilir bir avukat arıyorum. Önerebileceğiniz, güvenilir biri var mıdır?

• @meryem-b çok teşekkürler güzel dilekleriniz için. Açıkçası sabır ne demek ben bu süreçte anladım. İnşallah hepimiz güzel haberler alırız artık.

• @bernat biz avukatla çalıştık sagolsun hiç sorunda yaşamadık kendisiyle ilgili işinin ehli. Ama forumda bir çok arkadaş kendi basvuru sürecini kendi götürdü. Buradaki bilgilerle.
    Buradan yazmayayim adını çünkü o sorumluluğu almak istemem ama illaki bir avukatla çalışayım derseniz özelden adını yazarım. Bir arastirirsiniz

• @ecom kesinlikle ya insanın psikolojisi gidiyor. Bir de ben depremzedeyim Gaziantep’te depremi çok kötü yaşadık. Hızlandırma talebimiz kabul olmadı 😞 üzerine hala bekleniyor, psikoloji kalmadı. İnşallah güzel haberler alırız da mutlu oluruz 🙏

• @meryem-b çok geçmiş olsun😔 biz bile hala depremi atlatamadik bölgede olmadığımız halde gördüklerimiz duyduklarimiz perişan etti. Sizi düşünemiyorum bile.
    Ama bu bülten ilerlemedigi sürece hepimiz askıda beklemeye devam edeceğiz gibi görünüyor. Bakalım bu ay ki bülten ne olacak hepimiz bir fikir sahibi olabilecegiz en azından.

• @ecom çok teşekkürler. Avukatla daha sorunsuz ve sağlam ilerler gibi geldi bize ama yine de biraz araştıralım öyleyse. Sürece baktığımda da çok detay var biraz kafa karıştırıcı yanlış bir şey yapmayalım istiyoruz.

• @horoz herkes de aynı şey yazıyor onaylanana kadar, uscis tarafından aktif olarak inceleniyor diye. 😞

• @yasmin982 hızlandırmayı bilmiyorum ama green kartlılara göre süreç daha erken bitiyor

• @ecom çok teşekkür ederim inşallah hepimiz mutlu oluruz bu sefer 🙏

• Bilmiyorum nekadar umut verici ama uscis sayfasından baktım işlem süresi 38 ay gösteriyor 130 formu için geçen baktığımda 48 ay gösteriyordu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |