DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll net bir tarih ve gün yok bu konuyla alakalı, genelde 10undan sonra açıklanıyor. Ama net tarih bekleyemezsiniz. Lottery süreci oldukça bekleme ve sabırla geçecek bir süreç tavsiyem olabildiğince kendinizi tabiki süreçten uzaklaştırmayın takip edin ama bülten sayfasını dakika başı yenileyecek seviyede kaptırmayın.

• ⭐⭐

@sefasonmez Bazen anlamayan birine denk gelinebiliyor.
    Ankara or Warsaw demeyin.
    Bir müddet sonra tekrar yazın.

• Selamlar, Hızlı bir sorum olacaktı sadece emin olmak için soruyorum. Green card çıkmış kişiler tekrar green card başvurusunda bulunabiliyor muydu bilgisi olan var mıdır? Araştırdığım kadarıyla yapabiliyorlar fakat direk deneyimlemiş birisi varsa daha kesin bilgi benim için.

• @Mel-Demir Merhabalar, öncelikle Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin ,paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Sonrasında DV2024 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba,dosya taşıma konusunda bir şey aklıma takıldı izninizle sormak istiyorum:Ekim başında dosyamın Asyadaki bir ABD başkonsolosluğuna taşındığını varsayalım taşındıktan sonra Asya DV dosya numaralarını mı takip etmem gerekiyor ? Eğer öyleyse son yıllara ait Asya aylık Dv bültenini nerden bulabilirim?

• @bendedimsize yine EU takip etmeniz gerekiyor cunku siz EU uzerinden kazanmissiniz

• @yusufalak Sabrın sonu selamettir diyip kendimi teselli ediyorum bende 🙂

• @bendedimsize AF, AS, EU her bir bölge için farklı bülten yok, listenebilen ülkelerin cut off CN'lerinin yayınlandığı tek bülten var. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html ve benim de bildiğim kadarıyla siz EU üzerinden kazandığınız için EU bölgesi cut off sayısını takip etmeniz gerektiğini biliyorum bende. Tecrübeli forum yöneticileri de yorum yapacaktır...

• @Mel-Demir evet yeniden başvuru yapabilir.

• @bendedimsize Eu bültenini takip edeceksiniz.

• Merhabalar, Letonya konsolosluğu ile görüştüm. İstanbul'daki fahri konsolosluğu polis sertifikası vermiyormuş. Ankara'dan almak gerekiyor dedi. Ücreti de 50-60 euro dedi. ( 1 ay sonraya randevu veriyolarmış) Açıkçası ben 6 ay bile kalmadım ülkede kimileri al kimileri gerek yok dedi ama yine de bir fikir danışmak istedim. Sakarya'dan Ankara'ya gidip uğraşmaya değer mi?

• @misha90 Polonyada 6 ay kalmıştım mülakatta söyledim istemiyoruz 1 sene altı demişlerdi. Ama ülkeden ülkeye değişiklik gösterir mi bilmiyorum.

• @misha90 merhaba.
    Sizi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak düşünerek cevap veriyorum:
    Mülakat gününüzde konsolosluğa gittiğinizde (o günden geçmişe dönük) son 6 ayda Türkiye'den farklı tek bir ülkede yaşıyorsanız (örneğin size mülakat tarihiniz 18.12.2023 olarak verilmiş olsa ve siz 18.06.2023-18.12.2023 arasında tek bir ülkede yaşıyorsanız) ya da geçmişte 16 yaşından büyükken 1 yıldan fazla Türkiye dışında herhangi bir ülkede yaşadıysanız o zaman o ülkeden sabıka kaydı (polis sertifikası) almanız lazımdır (örneğin 16 yaşınızdan sonra geçmişte 1 yıldan fazla birkaç ülkede birden kesiksiz yaşadıysanız herbirinden sabıka kaydı lazımdır). Yoksa her ziyaret edilen ülkeden sabıka kaydı alma mecburiyeti olsa benden 50-60 tane sabıka kaydı istenirdi herhalde. 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@segulay76 DV2024 icin Telegram grubu yoktur.

@gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

8- talihliler için telegram / whatsapp grubu açılacak mı?

DV2024 mali yılı için, hayır!

talihliler süreçlerini sadece Yeşil Kart Forum'un ilgili başlıkları üzerinden takip etmeliler.
    Yeşil Kart Forum adını kullanarak açılmış hiçbir telegram, whatsapp ya da buna benzer uygulamalar ile alakamız ya da bağlantımız yoktur, olmayacaktır da.

orada verilen bilgilerin doğruluğu ya da güvenilirliği için sorumluluk kabul etmeyeceğimizi bildiririz.

tarafımızca yönetilmeyen gruplarda kişisel bilglerin paylaşımı ve gizliliği güvence altında olmadığı için, sürecinizi vereceği zararları göz önünde bulundurarak hareket etmenizi şiddetle vurguluyoruz.

Sureci forumdan takip edebilirsiniz.

• @baran-bozdogan @Beykentli Teşekkürler cevaplarınız için. Ben Letonya'daki 5 ay kaldığım adresi girmedim. Mülakattan sonra formu açtırıp bu adresi de gireceğim. Şey demesinden çekiniyorum açıkçası bak sen en basta girmemişsin sonra girmişsin bunun altında bir şey olmasın göster bakalım bize o ülkedeki sicil kaydını diye. O yüzden de bu belgeyi alıp garantilemek istedim ama bu ihtimal çok düşük sanırım.

• @misha90 bende başta yazmamıstım sonra mülakat maili alınca açtırıp yazmıstım.

• Yasaklı

Dil sürecini nasıl hallediyorsunuz ?

• @Prm-oguzhan Dil durumunuz nasıl?

• @Prm-oguzhan “Dil süreci” derken neyi kastediyorsunuz anlayamadım?

Benzer Başlıklar

• 46
  • 11427
  • 8484
  • 1480
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |