DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozgurcc merhaba, 2 farklı ülkede aynı anda dosyamızın aktif olma olasılığı olabiliyor mu?

• ⭐⭐

@ozzi Ekim ayi icin mulakatlar dagitildi mi ? Ilk once bundan emin olun. Siz almadiysaniz bile biraz bekleyin. Belki bir kac gun icinde size mulakat mail i gelir.

• Merhaba yaşım dolayısıyla şuana kadar bir yerde çalıştim ve haftaya tekrar işe baslayacagim. Sigorta kaydi yapmamışlar ds260 ta çalıştığımı belirttim(depreme kadar 7-8 aylık çalışma durumum oldu). Bu bana sıkıntı yaratır mı ? Mülakat alınca tekrar dosyayı açtırıp eski iş kaydını silip yenisini girmeli miyim?
    (Lise diplomam var)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@switch hayır değiştirmenize gerek yok.
    sizin sigortalı ya da sigortasız çalışmış olmanız onları ilgilendirmiyor.
    çalıştıysanız çalıştım yazmanız en doğrusu.

• @gucarslan teşekkür ederim uğur abi sen olmasan ne yapacağız.

• @evrimooloji Ben Muscata dosyasını elçilik vasıtasıyla taşıyan ama current olmayan kişiler olduğunu bildiğim için böyle yazmıştım. Sanırım her iki yol da denenebiliyor.

• Sayın @teknomer dosya taşımak için tek yöntem oturum almak değildir. Bazı elçilikler belli bir vizenizin olmasını yeterli görmektedir. 2023 yılı excel tablosunu inceleyebilirsiniz.

• Sayın @Mert-Çarkı 2023 yılı excel tablosunu incelerseniz sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Her sene farklı elçilikler taşımayı kabul edebilmektedir. Buna da dikkat edin.

• Şayet olur da GC çekilişi talihlisi olursam dosyamı doğduğum ülke İsviçre'ye taşımak isterim. Şansımı ilk orada denerim tabi ama İsviçredeki konsolosluk bunu kaile alır mı bilemem. Hem schengen almam kolay hem de akrabalarım sayesinde daha ekonomik ve kolay hallederim işlerimi. Bu durum Avusturya için de geçerli. Çocukluğumda Viyana'ya çok giderdik günübirlik.. Ama listelerde İsviçre'ye dosya taşıyabileni daha görremedim eğer dikkatimden kaçmadıysa 😁

• @Yıldıray81 Merhaba ,

15 June 2023

The U.S. Embassy in Bern is now processing all immigrant and K visa categories.

Due to our capacity we cannot accept transfers of immigrant visa cases from non-Swiss citizens or non-Swiss residents.

Any cases which have a humanitarian or emergency need for scheduling of an interview by the National Visa Center, may submit a request for an emergency appointment by emailing [email protected].

İsviçre'nin mesajı bu maalesef 😞

• ⭐⭐

@Cansu-Yanc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ozgurcc merhaba, 2 farklı ülkede aynı anda dosyamızın aktif olma olasılığı olabiliyor mu?

Merhaba sorularınıza cevap alabilmek için önce imzanızı düzenleyin.
    Sonra excele kayıt olun.

• @Cansu-Yanc tam anlayamadım 2 farklı ülkede aktif olmak derken ne demek istediniz ama sürecinizi imzaya taşırsanız ve detaylı sorunuzu iletirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

• @Mert-Çarkı bu her sene değişen bir durum, normal şartlarda sizi kabul eden dünyanın herhangi bir ülkesindeki abd elçiliğine dosyanızı taşıyabiliyorsunuz. Sorgulayıp kendinizin bulması gerekiyor bu sene için.

• @Mr-Yavuz Nedense bu cevap hiç şaşırtmadı beni. Şansımı Avusturya'dan yana kullanırım artık. Avusturya'ya isviçre doğumlu olduğumu, vize ve mülakat işlemlerimi Viyana'da kolay halledebileceğimi yazarım.

• @Yıldıray81 başvuru sırasında da gireceğiniz konsolosluğu belirleyebiliyorsunuz diye biliyorum.

• @meecittt sizin dosya taşımak için mail attığınız ülkede oturumunuz var mıydı ?

• @fahri26 hiç endişeniz olmasın Ankara bu konuda çok esnek temennim vizenizi alıp gitmeniz ABD ye 🙂

• @bloom123 evet biliyorum ama bu sene belki de dosya taşımak için kabul etmeyebilirler diye B ve C planım olsun istiyorum. Oturum iznim olursa ekstra bir planım olur diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐

@jtcarlos Bir sey anlatmiyor cunku aslinda 1 Ocak 2024 tarihinden once bu yorumu yapamayiz. Bosluk oranlarini bilmiyoruz, yigilma ve yogunluk tespiti icin yeterli veri yok.

• @teknomer kesinlikle imkanarınızı çeşitlendirmenizde yarar var. dil okullarını düşünebilirsiniz bekarsanız. bu şekilde dosyasını taşıyan arkadaşlar olmuştu. taşıyamayanlarda oldu ama. kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |