DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, dosyam current olmuş durumda ancak submit tarihim çok geç olduğu için Ankara’dan pek umutlu değilim. Dosya taşıma için şimdiden mail atmaya başlamam uygun olur mu? Başka bir ülkede oturum iznim yok ve vizem de yok. Schengen alıp Avrupa’da bir yerde mülakat almaya çalışabilirim. Bunun için Viyana dışında öneriniz var mıdır? Bir de henüz mülakatlar yeni verilmeye başlamışken dosya taşıma talebi uygun olmayabilir mi acaba ? Biraz daha beklememi önerir misiniz? Teşekkürler,

• @Revolter evet bunun gibi bir çok yazı okudum ds formunu açtırcam mülakat maili alınca düzeltcem sonrası konsolosluğun inisiyatifine kalmış olcak ama elenen olmamış bu sebepten burası gerçekten çok faydalı bi yer herkes yardımcı oldu çok teşekkür ederim hepinize

• İyi akşamlar herkese,

KCC’den cevap geldi, ne yapmam gerekiyor?
    Bir daha mi mail atayım dosyayı taşımak için?!

Thank you for your inquiry.

KCC has reviewed your request to change your interview location. Based on the circumstances of your case, KCC denies your request to be reassigned.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions.

• @Umut-Şele Umarım hiç sorunla karşılaşmadan alırız vizelerimizi, sorun olmayacak inşallah 😃

• @cicek dosyayı açtırmanıza gerek yok ama içim rahat etsin
    diyorsanız açıp güncelleyebilirsiniz. zaten mülakat almıssınız. yada açtırmayıp pasaportu mulakata götürebilirsiniz orada girerler sisteme.

• @meecittt oturumunuz veya vatandaşlığınız olan ülkenin pasaport veya oturma iznini eke koyup dosyayı neden tasımak istediğinizi kısaca belirtin orada öğrenci,işci veya vatandaslığınız vardır bunu açıklayın tekrar gonderin

• @fahri26 ankara bu konuda esnek rahat olabilirsiniz bu durumu yasayan önceki talihlilerde vardı ve suan amerıkadalar 🙂

• @ozzi evet ds submitiniz çok geç alternatif yolları aramaya başların derim zira yerinizde olsam hemen baslardım

• @gucarslan imzama ekledim bilgilerimi, uyarı icin tesekkürler. eklemem gereken başka bir bilgi varsa onu da eklerim.

• @rebul59 iyi akşamlar, dosyayı taşımak istediğimiz ülkenin vatandaşlığı var bizde ve pasaportumuzun resimlerini ekledik, açıklamasını da yaptık. Yine de red geldi. Size bir daha mı mail atmalı mıyız?

• @meecittt adres eklediniz mi eklemediyseniz bir adres belirtmeniz lazım kcc ye

• @meecittt Evet kesinlikle tekrar ve tekrar kabul ettirene kadar atın. Ben 10-12 mail sonrası taşıtabildim vatandaşlığım olan ülkeye. Yalnız adres eklemeniz lazım. Ben seçtiğim bir otelin adresini yazıp burada kalacağım vs diye kısaca özetledim. Tabi otel olduğunu belirtmedim 🙂 KCC genelde okumadan otomatik cevap atıyor, uğraşmıyor falan. Ama mutlaka belirli aralıklarla kibar ve makul bir dille vatandaşlığınız olan ülkeye transfer talebinizi iletin. No Pain No Gain yani ☺

• @evrimooloji çok teşekkür ederim, bir kaç gün sonra tekrar mail atacağım. Adres eklemedik önceki mail’de bu sefer adresi de ekleyeceğiz.

• @evrimooloji rica etsem KCC’ye attığınız mailin örneğini atabilir misiniz?

• @meecittt 2023 mali yilinda da cok yasandi. Surekli mail atarak durumunuzu belirtmeniz gerekiyor. Sonunda alacaksiniz mulakatinizi, sansiniz bol olsun

• @meecittt Aşağıda örnek olması açısından kendi dosya taşıma mail’imi 2024 için revize edilmiş olarak paylaşıyorum.
    Siz ve dileyen herkes faydalanabilir 🙏🏻
    ( pasaport yada oturum izni fotolarını eklemeyi unutmayın)

Dear KCC Officer,

I am writing to you to request changing my consular district from US embassy in Ankara Turkey (ANK) to US embassy in …..(taşımak istediğiniz ülke) (ülke kodu).The reason for this is that I moved to (taşımak istenen ülke) to continue my business and got a legal residence permit in city ………(taşımak istenen ülke ve şehir bilgisi)Since my consular district is ……..now, I will need to attend my Diversity Visa interview here.

I already got in touch with US embassy in (…….ülke adı) and they agreed to accept my case through KCC. I attached my passport photo. as a proof of legal residence permit in ………. to change my consular district.

Principal Applicant's Name:

Principal Applicant's Surname:

Complete date of birth:
    MM/DD/YYYY

New address of residency:

Case Number:
    2024EUxxxxxx

Best Regards,

• ⭐⭐⭐

@cicek resmi olarak bir açıklama olmasada bu tarz siyasi nedenlerin etkisi olabilir

• @ozzi submit tarihi ile ilgili ilk toplu mulakat dagitildiginda surec biraz daha netlesir. Case numaraniz dusuk sayilir. Bence biraz surec gozlemleyip o sekilde hareket edebilirsiniz. Schengen bolgesine dosya tasiyip da vize alamazsaniz dusuk case numaranizin da pek anlami kalmayabilir.

• @evrimooloji tekrar teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@ozzi bunun için önerim viyana dışında kalan diğer yüzlerce konsolosluğada mail atmak. Bir konsolosluk bir sene yardımcı oldu diye sonraki senede aynısını yapacak diye bir durum yok. DV22de mesela bosna ve barbados yardımcı olmuştu ama DV23te kabul etmediler. DV23te yardımcı olan ülkelerde DV24 için aynısını yapması muhtemeldir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |