DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @Hildebrandt Evet hocam oyle olmasi lazim.@steve2021 bizi aydinlatir belki mesajlari okuyunca. Belki gelmistir maili bu ay

• @niwss Hocam bu arada soyle bir sey de var dikkat ettiyseniz EB3 kategorisinden bugun randevu alan kisi daha yeni current oldu bullet-in’de. EB3 Ocak’tan Mayis’a gitti. Yani demek istedigim muhtemelen su anda DQ Aralik 2021 veya Ocak 2022 olanlara veriliyor ama EB3 kategorisi current olunca eski DQ olanlar (mesela 21 Kasim 2021 gibi) simdi aldi randevulari. Hizlanma var gibi gorunuyor

• Hocam aslinda 3 yil geri gitti agustos visa bulletinde EB3. Randevu alan arkadas 2020 martta dq oldugu icin randevu alabilmis

@Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss Hocam bu arada soyle bir sey de var dikkat ettiyseniz EB3 kategorisinden bugun randevu alan kisi daha yeni current oldu bullet-in’de. EB3 Ocak’tan Mayis’a gitti. Yani demek istedigim muhtemelen su anda DQ Aralik 2021 veya Ocak 2022 olanlara veriliyor ama EB3 kategorisi current olunca eski DQ olanlar (mesela 21 Kasim 2021 gibi) simdi aldi randevulari. Hizlanma var gibi gorunuyor

• @niwss dogru hocam yillari karistirmisim. Ama @steve2021 interview almamasi ilginc. Su anda Kasim ve Aralik 2021’de DQ olanlara randevu veriliyor diyebiliriz. Diger basliktaki arkadasin 21 Kasim’da DQ oldugunu goze aldigimizda

• @Hildebrandt evet ben de sizin gibi dusunuyorum.

• @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss dogru hocam yillari karistirmisim. Ama @steve2021 interview almamasi ilginc. Su anda Kasim ve Aralik 2021’de DQ olanlara randevu veriliyor diyebiliriz. Diger basliktaki arkadasin 21 Kasim’da DQ oldugunu goze aldigimizda

Ben de sizler gibi düşünüyorum hocalarım @niwss @Hildebrandt

• @Hildebrandt Yok hocam, hala email gelmemiş! CEAC websitesi bile "At NVC" yazıyor.
    Ayrıca, NIW sadece EB-2 vizesi alabilir. Zaten EB-2 NIW diye geçiyor. Umarım bu ay içinde alırım artık.

• @steve2021 Hocam DQ tarihiniz 1 Ekim’di simdi 1 Kasim olarak update etmissiniz oyle bir degisiklik olabiliyor mu?

• @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@steve2021 Hocam DQ tarihiniz 1 Ekim’di simdi 1 Kasim olarak update etmissiniz oyle bir degisiklik olabiliyor mu?

İlk sayfadaki listede hala ekim hayırlısı…

• Merhabalar,

Amerika'da doktora ogrencisiyim ve EB-2 NIW e basvurmak istiyorum. Avukat ya da sirketler araciligiyla yapilacak basvurular icin ne yazik ki maddi durumum yok. Ben de kendim basvurmak istiyorum.

Diger sayfada sadece basvuranlarin tarihlerini takip ettikleri icin basvuru sureci ve belgelerine yonelik cok bilgi paylasimi olmuyor. Ben de bu yuzden bu basligi bilgi paylasimi yapmak icin acmak istedim.

EB-2 NIW'e kendiniz ya da sirket/avukat araciligiyla basvurduysaniz bizimle basvuru detaylarini (ozel bilgilerinizi vermeden) baylasirsaniz cok sevinirim.

1-Sirket/avukat araligiyla mi basvurdunuz? Kendiniz mi basvurdunuz?
    2-Arastirma ya da uzmanlik Alaniniz nedir?
    3-Zorunlu belgeler haricinde sizin dosyanizi destekleyecek Hangi belgeleri basvurunuza eklediniz?

Yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden cok tesekkurler. 🤗

• Arkadaşlar bu yöntemle abd'ye gidebilen beşeri bilimci var mı aramızda? hangi koşullara sahip olduğu hakkında bizleri bilgilendirebilir mi? özellikle atıf ve makale sayısını merak ediyorum.

• @steve2021 listede de guncelleyin bilgilerinizi isterseniz, sizden once kimse olmadigi icin sizi referans aliyoruz bir cogumuz. Kafa karisikligi oluyor boyle.

• Merhaba,
    Ben kendi surecimden bahsedeyim.

1. Ben avukat araciligi ile turkiyeden basvurumu yaptim. EB2 NIW lerde sirketle basvurmak diye bisey oldugunu dusunmuyorum, self sponsorsunuz cunku. Bu kategorinin mantigi mu.
    2. Calisma alanim muhendislik suanda da akademisyenim.
    3. Bu kategoride en onemli dokumanlar eger arastirmaci/ akademisyenseniz yayinlariniz ve citationlar. Benim durumumda diplomalar, resume, sizin yazdiginiz bir SOP tarzi niyet mektubu, yayinlar, atiflar, researchunuz biryerden fundlandiysa buna dair bilgiler ve zorunlu dokumanlar diisinda birsey eklenmedi. Hatta referans mektubu bile koymadik dosyaya cunku atif sayisi ve makalelerin impact i yuksekti. Avukat bunlarin zaten bir referans oldugunu soyledi benim case im icin. Tabiki avukat ayrica alanimin neden national interest oldugunu aciklayan ilgili yasalarla ya da amerikadaki saygideger kurumlarin bu alanla ilgili goruslerini destekleyen dokumanlar eklemisti. (Ben bu kismi gorunce kendi basima basvursam, bu sekilde etkin ve guzel ifade edemiyecegimi dusunmustum). Ben RFE siz kabul aldim bu sekilde.

umarim guzel gecer sizin de sureciniz.

@mariella, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhabalar,

Amerika'da doktora ogrencisiyim ve EB-2 NIW e basvurmak istiyorum. Avukat ya da sirketler araciligiyla yapilacak basvurular icin ne yazik ki maddi durumum yok. Ben de kendim basvurmak istiyorum.

Diger sayfada sadece basvuranlarin tarihlerini takip ettikleri icin basvuru sureci ve belgelerine yonelik cok bilgi paylasimi olmuyor. Ben de bu yuzden bu basligi bilgi paylasimi yapmak icin acmak istedim.

EB-2 NIW'e kendiniz ya da sirket/avukat araciligiyla basvurduysaniz bizimle basvuru detaylarini (ozel bilgilerinizi vermeden) baylasirsaniz cok sevinirim.

1-Sirket/avukat araligiyla mi basvurdunuz? Kendiniz mi basvurdunuz?
    2-Arastirma ya da uzmanlik Alaniniz nedir?
    3-Zorunlu belgeler haricinde sizin dosyanizi destekleyecek Hangi belgeleri basvurunuza eklediniz?

Yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden cok tesekkurler. 🤗

• @Hildebrandt Hocam, yanılmış olabilirim, doğru tarih 1 Kasım'dır. Farkında olmadan yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. NVC tarafından iki ayda bir gönderilen e-posta:

This notice is to inform you that your case for an immigrant visa is documentarily complete at the National Visa Center (NVC) and has been since 01-NOV-2021. NVC has received all of the fees, forms and documents required prior to attending an immigrant visa interview. Your petition is awaiting an interview appointment. At this time, no further action is required. We appreciate your patience.

• @niwss Güncelledim hocam.

• @mariella
    Merhaba
    Ben wegreened ile başvurdum
    Kendi kendime doldurup, zaman kaybetmek istemedim. Beceremem diye. Nitekim oldukça detayıydı avukatın hazırladığı
    Gerekli belgelere gelirsek
    Makaleler, atıflar, sunumlar, ödüller, kitaplar ve patentleri ekledim.
    Makalelerin yüzde kaçlık dilimde olduğunu ve etkilerini bulup avukatlar eklemiş.
    En zor olanı referanslar bence. Benim önerdiğim Bir sürü aday içinden kendileri seçti
    Bir de makalelerin olası bir durumda Amerika’ya nasıl katkı yapacağını eklemişler.

• @TOK cok tesekkur ederim paylastiginiz icin.

• @niwss cok tesekkur ederim paylastiginiz icin. ☺

• @mariella Merhaba ben de avukatla başvurdum. Alanım mühendislik ABD de lisansüstü eğitim aldım Türkiyede akademisyenim. Belgelere gelecek olursak doçentlik dosyası gibi dosya hazırlamıştım ben arkadaşların da bahsettiği gibi en önemlisi yayınlar ve atıflar, benim uluslararası proje yürütücülüğüm vb projelerimi de ekledik, ayrıca avukatım kendi alanımda 3 tane tanıdığım 3 tane de tanımadığım akademisyenden referans mektubu alalım dedi( zor kısım burasıydı benim için) 6 farklı ülkeden kendi alanımda isim yapmış kişilerden mektup aldım(kendim yazdım onlar imzaladı) ama bu da şart değilmiş gördüğüm kadarıyla. Benim I-140 ım 5 ay sonra onaylandı ama sonraki süreç çok uzadı dilerim sizinki daha hızlı olur

• @steve2021 kasımda DQ olmuş bir E3 lü eylülde randevu aldı. Sizinde cok yakın artık o zaman. Ekimde alırsınız artık randevu.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 975
  • 5
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |