DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimumut rica ederim, tekrardan bol şans 🙂

• arkada;lar ben ge. kaydoldum anca bilgi alip bulabildim bende talihlilerden biriyim aranizda chicago dusunen var mi?

• @Detroit2222 Ben olsam şansımı denerim ve başvururum. Ancak başvuru sırasında gerçekten elle tutulur bir hikaye yaratırım. Amerika'ya turist vizesi alarak ne yapmak istediğinizi, ön dilekçe ile belirtebilirsiniz diye düşünüyorum. Örneğin; Ben şu eyaleti görmek istiyorum. 1. hafta şunu yapacağım, 2 hafta şunu şuraları gezmek istiyorum vb. bir hikayeden bahsediyorum. Ancak Amerika siz mülakata gittiğinizde, gitmeden sonuca varmış oluyorlar. Hakkınızda yapılacak araştırmalar da "Geri Döneceğinize" şüpheleri kalmayacak ise vizeyi alabilirsiniz diye düşünüyorum. (Örneğin; Sizi Türkiye'ye bağlayan bir "İŞ" , Ev, Araba, Maddi gelirler Vb. resmi evraklar) Sonuçta GC süreci 1 yıllık bir süreç hatta bugün itibariyle yaklaşık 14 aylık bir süre var. Amerika bildiğim kadarıyla 1 yıl sonraya randevu veriyor ama bu süre git gide azalıyor. Şuan vermemelerin nedeni bence randevu sürelerinin uzunluğundan diye düşünüyorum. GC süreci ile DS-160 süreci sistemde denk gelmesinden oluyor diye düşünüyorum. (185 USD sizin için büyük bir meblağ değil ise özetle şansımı denerim.) Sonuçta RET almanız GC sürecine negatif bir etkisi yok, Turist vizesinden bağımsız süreç işliyor. Uzun oldu biraz kusura bakmayın, ama ben olsam hiç düşünmeden denerdim..

• @Emre-Kurtulmuş her iki türlüde denedim olmuyor sistem aürekli hata veryor

• @ibrahimumut rica ederim ben surecime bir çok evrak ile girdim girdiğim evraklqrim %20 sini aldı hatta bunu da alın diye ısrar ettim örneğin birinde banka dökümü isterken bir başka arkadaştan istemiyor olabilir. Yurt dışıbaska konsolosluk için konuşuyorum tabi.

• @Gokhan-Eke sadece aile bireylerin fotoğrafları birbiriyle karışması sonucu elenen oldu bu sene bende xok korktum fotoğrafları yüklemeden önce isim yazmalı kontrol amaçlı

• @mehmetizmirli merhaba, 9 mayısta gönderdim.

• @mehmetizmirli merhaba, 9 mayıs tarihinde gönderdim ds260 formunu

• @Hi-Zakk case number kaç bilmiyorum ailenizin ama süreci sıkı takip edin ankarada zor mülakat almak yurtdisi bu sene çok giden oldu eger ankaradan ışık görmezsiniz hazırda Avrupa vizesi tada başka ülke oturumları olursa sureci güzel bitirebilirsiniz.

• @misha90 benim tavsiyem sizlere halk bankasi hesabında tutmanız hesaptaki paranizin tl karşılığı dolar ve euro gösterebiliyorsunuz yurtdisinda girecekseniz tercume çeviri yapmanıza gerek kalmıyor

• @eceersök gayet güzel case numberiniz ve sumbit tarihiniz ilk dagitimda ankaraninda keyfi olursa gelir ama yinede dünya şartları pandemi de çok zarar gördü bu süreçler ve sekteye uğrayan oldu insanlar gidemedi kenarda her zaman bir yedek ülke olsun derim imkan dahilinde.

• @cetinakkaya annenize çıktı dediniz diploma olarak lise diploması varmi yoksa farklı seçenekler oluyor çalışma ve meslek grublarina gore puan oluyor ona dikkat edin çünkü görüşmede sıkıntı olmasını istemeyiz.

• @kkaya com iyi tarih. haziran olsaydı sıkıntı oluyordu genelde.

• @kkaya case numberinizda çok güzel inşallah yakın zamanda ilk bültenle beraber alırsınız banka hesapları az para göstermeyin sonra sizden sponsor istemesinler diploma bunları tamamlayin

• @mehmetizmirli @kkaya Fifo yöntemi var ds260 fomru ilk dolduran bültendeki sıralamada one geciyor. Bazi arkadaşlar alamayanlar oldu case numberi düşük olan ve stratejik oldular

• @islambjk benim tavsiyem numaranızda yüksek bu sene 32000 de kaldı ve devamı gelmedi dünya genelinde oturum alacak ülkeleri araştırın

• @islambjk polonya gibi ulkelerde d tipi vize alabilirsiniz ama süreç çok ilerde sizin o süreçte oralarda çalışmanız lazım oralarda oturum için polonya d tipi vize almak 2 3 ay sürüyor

• @islambjk hong kong muscat gibi ulkeleri değerlendirin kcc ile taşımak için oturum gerekli fakat case numberiniz bültende açıklanınca ülke konsoluguyla tasimakta olur aa kcc öle taşımak daha risksiz

• DS-260 formunu doldurduktan sonra yapmamız gereken başka bir şey var mıdır acaba? artık sadece mail ile mülakat tarihi mi beklemem gerekiyor? yardımcı olabililirseniz çok sevinirim.
    Ekran görüntüsü 2023-07-23 214057.png

• @hashasinn Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Ayrıca bu başlığın ilk sayfasındaki ilk iletideki 2 numaralı alt başlıkta ulaşabileceğiniz excel tablosuna kendinizle alakalı bir satır oluşturarak bilgilerinizi süreci takip edecek olan bizler için doldurabilirseniz kendi adıma memnun olurum.
    Doğrudur formu doldurduktan sonra şuan yapılacak birşey yok. numaranız cut-off olduktan sonra eğer mülakata gireceğiniz şehir ankara ise ve mülakat sırasının gelmeyeceğini düşünüyorsanız DV2023 mülakat deneyimleri başlığındaki dosyalarını başka ülkedeki konsolosluklara taşıyan kişilerin yada AOS yapan kişilerin deneyimlerini okuyarak sürecinize yön verebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |